ČLÁNKY SOUTĚŽE

Zeptali jsme se na Jelena 10. února 2018   (23:06)Rozhovor s Jindrou Polákem před první štací jarního turné v Berouně

Zeptali jsme se na Jelena

Kapela Jelen zahajuje právě svoje koncertní turné po 11 městech v české republice. Prvním místem pro setkání je KD Plzeňka v Berouně a já mám to štěstí se osobně potkat s Jindrou Polákem, zakládajícím členem a zpěvákem kapely a udělat s ním před prvním vystoupením krátký rozhovor. S radostí se o něj s vámi podělím, tak čtěte…

Kapela Jelen zahajuje právě svoje koncertní …

seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
Jindro, prozraďte fanouškům, jak se těšíte na turné po vlastech českých?
Tak my se těšíme moc, protože vždycky je to takové, že my vlastně celý rok jezdíme a pak se hrozně těšíme na to, jak budeme mít přes vánoce volno, jak si odpočineme a budeme  s rodinama a pak jsme doma s rodinama a pak už za chvíli  říkáme ty jo, už bysme zas pomalu mohli někam jet. Takže se těšíme, těšíme se moc, je to vlastně pro nás víceméně začátek téhle sezóny, tohohle roku a těším se, jak to odpálíme a jak to zase bude fajn.

Povězte nám, jak vznikl název Jelen?
Jelen vzniknul vlastně když jsme se potkali poprvé s Martinem Kasalem a s Ondrou Málkem na jam session ve studiu u našeho kamaráda a producenta Martina Ledviny, tak jsme si padli do noty a rozhodli jsme se, že spolu dáme dohromady kapelu a když jsme pak začali dávat dohromady písničky a vypadalo to, že budeme hrát koncerty, tak jsme museli vymyslet nějakej název. A  vymejšleli jsme různý věci a někdo z kluků říkal , tak si pojďte říkat Jelen podle tý první písničky, co jsme dali dohromady a já jsem říkal, vy jste se úplně zbláznili, to jenom přes moji mrtvolu, no a pak jsem o tom přemejšlel a bavili jsme se o tom, a mně  vlastně došlo, že ten název je super, že je to hrozně pěkný, protože už když člověk vyleze na to pódium a řekne to slovo: Ahoj, my jsme Jelen, takže úplně ta energie naroste a je to super.

A jste pod patronátem ochránců přírody?
(smích)   Zatím ne, pokud vím, ale budeme muset na tom zapracovat,… ne ne, sezona na Jelena zatím nezačala, tak dobrý.

Jaké byly počátky koloušků, než se z nich stali Jeleni?
(smích) Tak já a my všichni jsme muzikanti od malička, a tak různě, tak já vyloženě jsem z muzikantské rodiny, čili jsem byl k muzice vedenej třeba už od pět let, kdy jsem chodil do nějakejch lidušek a pak jsem postupně hrál na klavír, na trumpetu, na trombón, než jsem vlastně objevil rockovou muziku. Začal jsem hrát na elektrickou kytaru a pak se dostal k tý akustický muzice, takže ta cesta byla spletitá a kluci to mají podobně. Kluci taky vlastně všichni před tím měli svoje kapely, měli kapelu Šatlava a tak. Je tam super, že vlastně každej z tý naší bandy má jiný to hudební zázemí, někdo má jako vyloženě rockovou muziku, někdo, třeba  Saša trumpetista,  je vyloženě filharmonik, je to klasicky vzdělanej muzikant, kterej zas naopak přináší ty inspirace z vážné muziky. Honzík, kytarista zase přišel z takových těch alternativních rockových kapel, takže tam přináší tohleto, každý máme něco, co do toho dáváme a to co vznikne nakonec, tak to je ten Jelen. (smích)

Máte před vystoupením nějaký společný rituál, třeba jestli si dáte  kafe někde nebo tak?
(smích)  My spíš takhle,… jeden rituál, který máme, vždycky než jdeme na scénu, tak si trkneme s klukama, uděláme takhle parohy a trknem.(smích)
 
Jaký je váš nejčastější akord?
No, já jich zas tolik neznám, (smích) ale ne,  máme nejčastější, ale spíš se ladíme do durových akordů, spíš se snažíme na veselou notu,… nám často říkají  že zpíváme vesle o smutných věcech.

A až toto turné skončí, co plánujete dál? Určitě budou nějaké festivaly,nebo nové CD?
My už teď máme naplněněj kalendář na léto vlastně, takže plynule přecházíme z těhletěch našich samostatnejch koncertů do té letní festivalové sezony, CD letos neplánujem, průběžně děláme na novejch věcech, děláme na písničkách takže nějakej materiál je, ale spíš si myslím, že to vyjde na příští rok, ale uvidíme, třeba se překvapíme.(smích)

Jindro, jak vzpomínáte na Irsko a co vám tato zkušenost přinesla?
No na Irsko vzpomínám moc rád, protože to bylo krásný, byl to pro mne takovej jeden velkej samostatnej výlet a jednak tam bylo skvělý, že v té době se u nás nesmělo hrát na ulici a my jsme se s bráchou rozhodli, že vyzkoušíme jaký to je a navíc Irsko nás lákalo vždycky, bylo nám to blízký, jak irská muzika tak vlastně všechno. A chtěli jsme se tam podívat, takže jsme se jednoho dne sbalili, vzali jsme kytary a vyrazili a byla to obrovská zkušenost. Byla to zkušenost jednak samozřejmě  hudební ,že to hraní na ulici je něco jinýho, tam člověk není oddělený žádným podiem, prostě stojí na tý ulici,  kde stojí postupně deset dalších kluků o kousek dál, a musí  upoutat pozornost, musí nějak bejt svůj, nějak výraznej a ty lidi zaujmout, aby zastavili. A pro mne bylo i třeba hrozně fajn zjistit, že jsem tam hrál svoje písničky, které už v té době velká část jich byla v češtině a ty lidi, opravdu  já jsem se trošku zase bál, jak budou reagovat, ale naopak je to zaujalo, zastavili se takže to bylo zajímavý. A pak bylo taky skvělý, že my jsme tam potkali spoustu muzikantů, že vlastně už jak jsme hráli na té ulici, tak za námi přišli kluci a říkali, jé hele super vás neznáme, tak přjďte večer a zahrajem si a postupně jsme tam tak jako do tý scény pronikli a opravdu jsme si  za nějaký čas pak zahráli na jejich koncertech jako hosti a tak, takže to bylo hrozně hezký.

Vy jste tam byli tři týdny?
No,my jsme tam byli tak jako vždycky tři týdny.
 
Takže jste tam byli víckrát?
Byli jsme tam víckrát.
 
Která písnička u vás vede ve vašem repertoáru,  co máte nejradši, co nejraději zpíváte?
To já neumím takhle říct, protože každá ta písnička má něco, každá  je nějak speciální, každá je jiná,   prostě to je jako kdyby člověk měl říct, který ze svejch dětí má nejradši. Mám hodně rád třeba Klidná jako voda, to je přímo písnička, kterou jsem napsal pro svoji dceru, ta je taková jako hodně osobní, pak zase spousta písniček je taková, že člověk ví, že je našláplá, že lidi budou reagovat, že je to bude bavit, že se bude tancovat, tak to mám taky rád, nemám jednu oblíbenou.

A co posloucháte sám za muziku a s kým byste si chtěli někdy zahrát?
Ty jo, já toho poslouchám, my toho máme všichni tak nějak,...  že toho posloucháme hrozně  moc, že to není opravdu jedna oblíbená kapela, že vlastně od úplně folkovejch věcí až vlastně po heavy metal máme záběr a já vlastně jak mám  tu rockovou muziku rád a přitom mám rád akustickou, takže všechno možný. No teď co mám poslední dobou, co jsem poslouchal, hodně Ed Sheeran, poslouchal jsem Foo Fighters, poslouchal jsem Brandi Carlile, to je taková moje hodně oblíbená zpěvačka americká, nezávislá, nebo Robert Plant má skvělé nové album,… spousta věcí, to je například.

Já mám ráda Traktor.
Taky dobrý. (smích)

Co na to vaše rodiny, když koncertujete a jste skoro pořád pryč?
Tak my máme opravdu štěstí, že  naše ženy, my, kdo jsme ženatí, a kdo už jsme opravdu uvázaní, že mají pro nás velké pochopení a že nás podporujou od začátku. Protože bez toho by to nešlo. Já, vyloženě, moje vlastní zkušenost je, že moje žena od začátku, tak se známe dlouho a věděla, že si bere muzikanta, tak fandí a spíš jako podporuje, než že by tam byl jakýkoliv problém a je to opravdu skvělý a bez toho by to nešlo takhle dělat.

A na závěr, co vzkážete posluchačům a fanouškům?
Já bych jim popřál spoustu štěstí do tohohle nového roku, spoustu dobré muziky, ať se mají krásně, ať se jim daří, ať se jim plní sny a budu se těšit, že se někde potkáme na koncertech, ať přijdou na podpisovku, rádi je uvidíme a popovídáme si s nima.

Jindro, moc děkuji za rozhovor.
I já moc děkuju.

Jindro, prozraďte fanouškům, jak se těšíte na …
Musím říct, že to bylo moc milé povídání se spoustou smíchu, děkuji Ti, Jindro, za něj a od teď slibuji, že vedle Traktoru budu určitě poslouchat i Jelena, to slibuji.

 A vy se těšte na další reportáž o první štaci z nového turné Jelenů v letošním roce, přijde co nevidět.


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Hana Macáková Kalinová
foto:     Hana Macáková KalinováDalší rozhovory

PATRIK BARTKO EXPERIENCE ZAHRÁLI NA MOST4MUSIC O víkendu 23.-24.11.2018 se konal v Mosteckém Rokáči již 12.ročník multižánrového hudebního festivalu MOST4MUSIC, kde zahrálo několik kapel jako Meat Micer, Hlahol, nebo Lady I Trio. Na sobotním programu svou účast potvrdila Chomutovská kapela Patrik Bartko Experience, kapela zahrála hity jako Going down, Purple Rain, Sweet home Chicago, Rock my baby, ale také svojí prvotinu Havran. Bluesová skupina Patrik Bartko Experience je na hudební scéně poměrně nová, vnikla začátkem tohoto roku, ale i přesto má za sebou pár úspěšných vystoupení. Kapela se skládá z bohatého nástrojového obsazení a to v čele s kytaristou a zakladatelem kapely Patrikem Bartkem, který mi poskytl velmi zábavný rozhovor, aby kapelu představil a přiblížil. Rozhovor se zakládající členkou Petrou Slaninovou ze skupiny Koule Hudební skupina Koule ohlásila comeback v tomto roce 2018. Frontmankou skupiny Koule je zpěvačka a muzikálová herečka Petra Slaninová, která vstoupila ve známost díky reality show Robin Hood. Petra zpívá v Hudebním divadle Karlín a v divadle Semafor, kde hraje v muzikálu Alice. V muzikálu Alenka a voda živá hraje Petra obě hlavní ženské role - zlou černou labuť a maminku Vodu. Další členkou je Pavlína Pufferová a samozřejmě se k nim jako benjamínek přidala i Petra Melmuková. A tak Vám přináším malý rozhovor. „Energii na koncertech si užívám jak nikdy předtím“ říká Yaris z kapely zakázanÝovoce Kapela zakázanÝovoce je aktuálně na 13 LET OFFLINE TOUR s kapelami JAKSI TAKSI a hostem By The Way. O turné, ale i o změnách v kapele jsme vyzpovídali Yarise. Trauma? Jedině to Akustické! Rozhodně si jí nešlo nevšimnout - sympatická holčina, dredy, sebevědomý úsměv, kytara s nápisem: “I love porno a když spustila svou neotřelou hudbu s nápaditými a zajímavými texty, připoutala pozornost snad každého v baru. Říká si Akustické trauma. Že ji ještě neznáte? To je ale škoda! Můžete to ale napravit přečtením tohoto rozhovoru... Marek Ztracený hned dvakrát pokřtil své album Vlastní svět Ve středu 31.10.2018 se konal v Pražském klubu ROXY křest zpěváka Marka Ztraceného k desce Vlastní svět, kterou vydal na počátku léta tohoto roku, po tříleté odmlce od vydaní posledního alba. Marek se poprvé vryl fanouškům do paměti v roce 2008 svým hitem Ztrácíš, který samozřejmě nechyběl ani na vyprodaném středečním dvouhodinovém koncertu, kde samozřejmě zazněli hlavně hity z desky Vlastní svět, která obsahuje 11 písní, jako Léto 95, To se mi líbí, Naše cesty, nebo Počasí, která je duetem s Martou Jandovou, která byla hostem na středečním koncertě a společně si písničku zazpívali, při pondělním koncertě Martu zastoupila Martina Pártlová. Samotnou desku pokřtil skladatel Jaroslav Uhlíř, s kterým si Marek na křtu potykal, a společně si zahráli písničky Není nutno a Ani k stáru. Při pondělním koncertě se křtu ujal Jakub Ryba z kapely Rybičky 48. Na koncertech byla úžasná atmosféra, díky fanouškům, kteří Marka uvítali obrovským potleskem a koncert si užívali na maximum, a všechny písničky doplňovali svým zpěvem. Oba koncerty byly neskutečným zážitkem, který si nenechala ujít ani spousta známých tváří z českého showbusinessu. I přesto, že měl Marek před koncertem jeden rozhovor za druhým, našel si chvilku, aby i nám odpověděl na pár otázek. Sharlota: Momentálně připravuji tři nové videoklipy a jeden sólo singl Zpěvačka, rapperka a influencerka Šarlota Frantinová, převážně známá jako Sharlota, se s námi v rozhovoru podělila o pár zajímavostí, co jsme se dozvěděli? Rozhovor s Tokhim & the Groove Army absolutně o všem. Tokhi & the Groove Army se chystají na křest svého cd do Lucerna Music Baru a my Vám přinášíme rozhovor s jejím zakladatelem Tokhim.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz