ČLÁNKY SOUTĚŽE

ZUŠ Jakuba Jana Ryby v Rožmitále pod Třemšínem slavila 65. výročí svého založení 3. května 2017   (20:24)Slavnostní koncert učitelů a absolventů


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
V úterý 2. května se v Rožmitále pod Třemšínem konal slavnostní koncert učitelů a absolventů Základní umělecké školy Jakuba Jana Ryby, k 65. výročí založení této školy. Akce se konala v  prostorách Podbrdského muzea, které vytvořily krásnou kulisu vyjímečné události

Po úvodní skladbě Trumpet tune od Henryho Purcella, v podání Žesťového kvarteta, přivítal všechny přítomné ředitel školy pan Michal Filina. Poté se ujali slova moderátoři p. uč. Ivana Procházková a p. uč Josef Pekárek a provedli nás celým podvečerem. Na "plalistu" bylo dvacet, nejen hudebních, zastavení. 

ZUŠJJR má pobočky a to Milín, Bohutín, Hvožďany, Obecnice a Jince. Všichni učitetelé se chopili hudebních nástrojů, přidali se k nim absolventi ZUŠky a začalo nádherné muzicírování. 

Celý koncert byl rozdělen na tři části. Prvním dělítkem byl dětský animovaný film Jakub Jan Ryba dětskýma očima, který vytvořili žáci výtvarného oboru pod vedením p. uč. Petry Peštové. Velmi zajímavá animace a hlasy dětí vyprávějící příběh J.J.R. od jeho narození. Druhým dělítkem bylo promítání moc hezké ukázky mezioborového projektu literárně-dramatického a tanečního oboru, s názvem Zlatovláska. Tento film navíc zklidnil rozdováděné posluchače, protože Zlatovlásce předcházela skladba od Jaroslava Ježka Bugatti step, v úpravě pro dva klavíry, ve fantastickém podání p.uč. Vladimry Štěpánové a p. uč. Marcely Šestákové. Po posledních tónech posluchači propukli v jásot a potlesk nebral konce. 

Velmi zajímavá byla i taneční vystoupení p.uč Barbory Zaciusové a dvojice, kterou tvořila p.uč. Martina Dobešová a její žákyně Aneta Štětková. Velmi milé bylo vystoupení p. uč. Packové, Špeciánové a Hoyerové, které za klavírního doprovodu p. uč. Huberta Hoyera zazpívaly trojhlasem Zpěvy lidu českého od Jana Maláta. Příjemným překvapením a to nejen pro učitele, bylo vystoupení Adama Znamenáka, absolventa ZUŠJJR a nyní posluchače Konzervatoře Plzeň, který spolu se svým profesorem z Konzervatoře, panem Matoušem Křiváčkem, zahráli na fagoty Sonátu g moll od Josepha Bodina de Boismortier. Adam od září loňského roku studuje hru na fagot. Předtím hrál na klarinet. 
Přiznám se, že pro mne bylo velmi příjemné vystoupení absolventa ZUŠJJR a nynějšího posluchače Konzervatoře Plzeň pana Lukáše Wiesingera. Mistrné hře na trubku naslouchal jeho učitel ze ZUŠJJR p.uč. Pavel Hrubý. Z výrazu jeho tváře bylo zřejmé, že je s výkonem svého žáka spokojen.

Celý koncert ukončilo opět žesťové kvarteto. Po dlouhotrvajícím potlesku ve stoje se posluchači i účinkující přesunuli k rautovému stolu a  v nastalém tichu zůstaly  pouze odložené nástroje. 

Závěrem by se slušelo ZUŠce něco popřát do dalších let. Ale co? Snad jen mnoho zdaru a pevných nervů, ono vychovat z Neználka kumštýře není vůbec jednoduché. Na koncertě zaznělo mnohé ze strany školy, ale nezaznělo nic ze strany rodičů žáků. Nemohu mluvit za všechny, tedy řeknu něco jen za sebe a mou rodinu.
                                                              DÍKY


 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.

autoři:text:     Josef Němec
foto:     Josef NěmecDalší články žánru Vážná hudba

Jaromír Nohavica se vrací. A to hned dvakrát na bratislavská pódia! Skvělá zpráva pro všechny fanoušky Jaromíra Nohavici! Nejznámější a nejúspěšnější český písničkář se vrací na bratislavská pódia a to hned dvakrát! V bratislavské Aegon Aréne NTC vystoupí 22. června 2018 za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava. Druhý den 23. června 2018 se v NTC představí v klasické sestavě se spoluhráči Robertem Kusmierskim a Pavlem Plávkem. 2CELLOS se vrátí do České republiky s albem slavných filmových melodií Love Story, Titanic, Rain Man, Hra o trůny a mnoho dalších. Nejslavnější instrumentální duo současnosti - 2CELLOS se na novém albu Score zaměřilo na populární filmové melodie a 14.června v pražské O2 areně je ve svém osobitém podání a v doprovodu Bohemian Orchestra Symphony Prague předvede českému publiku naživo. SLAVÍME NAROZENINY a děkujeme všem interpretům, pořadatelům a především čtenářům Čas se s časem sešel a se změnou letního času příchází také druhý rok portálu MUSICGATE.cz. Za ten rok fungování jsme zažili neskutečné množství zážitků v redakci i na akcích a rozšířily se naše obzory za hranice našich snů. Pavel Šporcl vystoupí se svým programem Gipsy Fire Turné Pavla Šporcla Benefiční koncert orchestru Tremolo a pěveckého sboru Arnicor pro Nadaci pro transplantace kostní dřeně 11. 3. 2018, 17.00 KD Záluží. Reportáž z pohledu moderátorky Hudební festival Antonína Dvořáka (2018) Máte rádi klasickou hudbu? Chcete si na vlastní uši a oči užít velké hvězdy hudebního nebe? Pečlivě sestavený program jubilejního 50. ročníku Hudebního festivalu Antonína Dvořáka Příbram vám nabídne slavná jména i nové tváře s pozoruhodným talentem a potenciálem. Celých šest týdnů, od 24. dubna až do 7. června 2018, se v Příbrami a přilehlém okolí budou odehrávat nezapomenutelná hudební vystoupení. Předprodej vstupenek byl právě zahájen, tak neváhejte a vyberte si v programu právě to své. Gentlemani v cylindrech připravili originální podívanou 27. února navštívil 4TET Jiřího Korna Společenský dům v Hořovicích.

Další fotoreportáže

Silní a nezlomní rebelové Tublatanka a Citron dobili v rámci turné Souboj rebelů tour 2018 Plzeň Srdce všech rockových a metalových fanoušků nejen ze Západočeského kraje bila na poplach. Do haly TJ Lokomotiva Plzeň totiž zavítala Tublatanka a Citron v rámci turné Souboj rebelů tour 2018. Harlejářské orgie v Kovářově. Na Rockové sobotě vystoupil Harlej a Sendwitch Motorband a Coda zaburáceli v Mrákově KD Mrákov opět přivítal dvě rock metalové legendy, a to karlovarskou Codu a teplický Motorband. Druhý den Čírofestu narval Modrou Vopici I druhý den openair festu Čírofest, pokořila další rekord. Během pátku a soboty, navštívilo párty přes 600 lidí z celé republiky. Vy nyní máte možnost, mrknout na fotoreport. Uvidíme se při devátém ročníku opět za rok. Modrá Vopice praská ve švech pod open air festivalem Číro Fest První den Číro Festu v Modré Vopici přinesl atmosféru a kapely, nad kterými každé punkáčké srdce zaplesalo. Předposlední kolo Múzy 2018 je úspěšně za námi Čtvrteční večer 19. 4. 2018 proběhlo v plzeňském Divadle Pod lampou již 5. kolo letošní Múzy, ve kterém představily své umění další čtyři amatérské kapely. Thirty Seconds to Mars představují v rámci The Monolith Tour své nové album America V pražské Tipsport aréně odbíjí devátá hodina a fanoušci už netrpělivě čekají na odstartování celé show, kterou až po dvaceti dalších dlouhých minutách uvede skvělým bubenickým sólem zpěvákův bratr Shannon Leto. Skladba Monolith nese stejný název jako celé evropské tour.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz