ČLÁNKY SOUTĚŽE

ZUŠ Jakuba Jana Ryby v Rožmitále pod Třemšínem slavila 65. výročí svého založení 3. května 2017   (20:24)Slavnostní koncert učitelů a absolventů


seznam restaurací, obědových menu, chuťových zážitků a akcí ve Vašem okresu
V úterý 2. května se v Rožmitále pod Třemšínem konal slavnostní koncert učitelů a absolventů Základní umělecké školy Jakuba Jana Ryby, k 65. výročí založení této školy. Akce se konala v  prostorách Podbrdského muzea, které vytvořily krásnou kulisu vyjímečné události

Po úvodní skladbě Trumpet tune od Henryho Purcella, v podání Žesťového kvarteta, přivítal všechny přítomné ředitel školy pan Michal Filina. Poté se ujali slova moderátoři p. uč. Ivana Procházková a p. uč Josef Pekárek a provedli nás celým podvečerem. Na "plalistu" bylo dvacet, nejen hudebních, zastavení. 

ZUŠJJR má pobočky a to Milín, Bohutín, Hvožďany, Obecnice a Jince. Všichni učitetelé se chopili hudebních nástrojů, přidali se k nim absolventi ZUŠky a začalo nádherné muzicírování. 

Celý koncert byl rozdělen na tři části. Prvním dělítkem byl dětský animovaný film Jakub Jan Ryba dětskýma očima, který vytvořili žáci výtvarného oboru pod vedením p. uč. Petry Peštové. Velmi zajímavá animace a hlasy dětí vyprávějící příběh J.J.R. od jeho narození. Druhým dělítkem bylo promítání moc hezké ukázky mezioborového projektu literárně-dramatického a tanečního oboru, s názvem Zlatovláska. Tento film navíc zklidnil rozdováděné posluchače, protože Zlatovlásce předcházela skladba od Jaroslava Ježka Bugatti step, v úpravě pro dva klavíry, ve fantastickém podání p.uč. Vladimry Štěpánové a p. uč. Marcely Šestákové. Po posledních tónech posluchači propukli v jásot a potlesk nebral konce. 

Velmi zajímavá byla i taneční vystoupení p.uč Barbory Zaciusové a dvojice, kterou tvořila p.uč. Martina Dobešová a její žákyně Aneta Štětková. Velmi milé bylo vystoupení p. uč. Packové, Špeciánové a Hoyerové, které za klavírního doprovodu p. uč. Huberta Hoyera zazpívaly trojhlasem Zpěvy lidu českého od Jana Maláta. Příjemným překvapením a to nejen pro učitele, bylo vystoupení Adama Znamenáka, absolventa ZUŠJJR a nyní posluchače Konzervatoře Plzeň, který spolu se svým profesorem z Konzervatoře, panem Matoušem Křiváčkem, zahráli na fagoty Sonátu g moll od Josepha Bodina de Boismortier. Adam od září loňského roku studuje hru na fagot. Předtím hrál na klarinet. 
Přiznám se, že pro mne bylo velmi příjemné vystoupení absolventa ZUŠJJR a nynějšího posluchače Konzervatoře Plzeň pana Lukáše Wiesingera. Mistrné hře na trubku naslouchal jeho učitel ze ZUŠJJR p.uč. Pavel Hrubý. Z výrazu jeho tváře bylo zřejmé, že je s výkonem svého žáka spokojen.

Celý koncert ukončilo opět žesťové kvarteto. Po dlouhotrvajícím potlesku ve stoje se posluchači i účinkující přesunuli k rautovému stolu a  v nastalém tichu zůstaly  pouze odložené nástroje. 

Závěrem by se slušelo ZUŠce něco popřát do dalších let. Ale co? Snad jen mnoho zdaru a pevných nervů, ono vychovat z Neználka kumštýře není vůbec jednoduché. Na koncertě zaznělo mnohé ze strany školy, ale nezaznělo nic ze strany rodičů žáků. Nemohu mluvit za všechny, tedy řeknu něco jen za sebe a mou rodinu.
                                                              DÍKY


 


I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Josef Němec 28 fotografií v galerii


autoři:text:     Josef Němec
foto:     Josef NěmecDalší články žánru Vážná hudba

Peter Nagy si na devět PIANKO koncertů bere 50 Žiráf! Peter Nagy si pro fanoušky připravil vánoční PIANKO tour. Legendární zpěvák a skladatel zahraje a zazpívá nestárnoucí hity i poetické balady v jedinečných osobitých aranžích. Jubilejní 50. ročník Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram je za námi Úžasná akce pro milovníky vážné hudby z pera jednoho z největších velikánů tohoto žánru letos slavila již 50. ročník. Ten skončil 7. června velkolepým koncertem pod širým nebem. Na Svaté Hoře u Příbrami zaznělo Dvořákovo Requiem a letošní ročník se stal minulostí. Jaký byl? Slavnostní i civilní, tradiční i nevšední, pro opravdové znalce i pro širokou veřejnost. Každý z festivalových dní měl svoji unikátní příchuť a náročná příprava se přetavila v radost z hudby a setkání se slavnými umělci i novými talenty hudební scény. Jaromír Nohavica si k narozeninám daroval nové CD a DVD, šedesátpětku oslaví dvěma koncerty v Bratislavě Čerstvý oslavenec Jaromír Nohavica si k narozeninám daroval nové album! CD a DVD zachycují ostravské koncerty z roku 2012 za doprovodu Janáčkovy filharmonie. Nejúspěšnější český písničkář oslaví 65. narozeniny na Slovensku. Jubilejní 50. ročník Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram se blíží do velkého finále Dvořákovo Requiem na Svaté Hoře u Příbrami Jubilejní 50. ročník Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram se blíží do velkého finále. Závěrečný koncert uzavře šest týdnů plných skvělých hudebních zážitků, nevšedních setkání a specifické atmosféry. Ve čtvrtek 7. června 2018 si nenechte ujít stylové zakončení 50. ročníku HF A. Dvořáka Příbram ve skvostných kulisách barokní Svaté Hory. Jaromír Nohavica se vrací. A to hned dvakrát na bratislavská pódia! Skvělá zpráva pro všechny fanoušky Jaromíra Nohavici! Nejznámější a nejúspěšnější český písničkář se vrací na bratislavská pódia a to hned dvakrát! V bratislavské Aegon Aréne NTC vystoupí 22. června 2018 za doprovodu Janáčkovy filharmonie Ostrava. Druhý den 23. června 2018 se v NTC představí v klasické sestavě se spoluhráči Robertem Kusmierskim a Pavlem Plávkem. 2CELLOS se vrátí do České republiky s albem slavných filmových melodií Love Story, Titanic, Rain Man, Hra o trůny a mnoho dalších. Nejslavnější instrumentální duo současnosti - 2CELLOS se na novém albu Score zaměřilo na populární filmové melodie a 14.června v pražské O2 areně je ve svém osobitém podání a v doprovodu Bohemian Orchestra Symphony Prague předvede českému publiku naživo. SLAVÍME NAROZENINY a děkujeme všem interpretům, pořadatelům a především čtenářům Čas se s časem sešel a se změnou letního času příchází také druhý rok portálu MUSICGATE.cz. Za ten rok fungování jsme zažili neskutečné množství zážitků v redakci i na akcích a rozšířily se naše obzory za hranice našich snů.

Další fotoreportáže

Smokie v rámci The Symphony tour 2018 zahráli svůj koncert v Praze SMOKIE doprovázeni vynikajícím maďarským symfonickým orchestrem DANUBIA ORCHESTRA OBUDA se skvělým dirigentem Peterem Druckerem,zahráli nezapomenutelný koncert v pražské Tip sport aréně Obec Šťáhlavice ožila rockovou tancovačkou Na sále místního pohostinství zahrál v pátek 7. 12. 2018 příznivcům starého dobrého bigbítu Sifon na EX s Václavem Šelmátem u mikrofonu. Limetal po roce opět boural Starou střelnici v Hranicích Křest nového EP Publikum na plzeňském koncertě Smokie nevydrželo jen v klidu sedět Plzeňský zimní stadion Kooperativa Aréna se jako mávnutím kouzelného proutku proměnil ve čtvrtek 6. 12. 2018 na obrovskou hudební scénu. Pamětníci, včetně současné generace, si nenechali ujít vystoupení legendy světového rocku – anglickou kapelu Smokie, doprovázenou maďarským symfonickým orchestrem Danubia Orchestra Obuda. Čechomor učaroval Klatovům A jak jinak se navnadit na vánoční pohodu a zkrátit si čekání na nejkrásnější svátky v roce než příjemným koncertem. A právě takový koncert čekal v pondělí 3. 12. na západočeské publikum, které v předvánoční čas přijela potěšit legendární skupina Čechomor. Desátý ročník Crucifixion Festu rozduněl stěny plzeňského Parlament Clubu aneb nové EP skupiny Morrigan pokřtěno Byl sobotní podvečer a my jsme vyrazili do plzeňského Parlament Clubu na tzv. undergroundovou stálici plzeňského metalu - na Crucifixion Fest. Pořádná nálož metalu, křest nového EP a zaplněný club. Tak probíhal jubilejní 10. ročník Crucifixion Festu v Plzni. Možná Tour 2018 vyprodala hořovický kulturák do posledního místa Společná šňůra Rocksany a Harleje láká fanoušky skvělé muziky od první zastávky v Trnavě u Třebíče. Výjimkou nebyl koncert v Hořovicích 30. 11. 2018, kde Tomáše Hrbáčka doprovázely stovky hlasivek.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2018 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz