ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Břestek - Titanic, Je:rem.I, Trilobit a další 30. července 2017   (14:19)Dne 29.7. 2017 se v malebné obci Břestek u Buchlovic konal rockový festival Břestecké rockové léto. U místního fotbalového hřiště vystoupily kapely Atak, Trilobit, Imortela, Kelwin, Je:rem.i a Titanic.

Břestek - Titanic, Je:rem.I, Trilobit a další

Miloslava Bičanová


Počasí bylo skvělé, ideální pro venkovní zábavu. Slunečno, ale nikoliv vedro. Obsluha byla příjemná, klobásy se povedly a ceny byly velice lidové.

 

Počasí bylo skvělé, ideální pro venkovní …

Kulturní akci zahájila kapela Atak, hrající poctivý zábavový bigbít. Je to parta přátel, kteří si své hudební sny začali plnit teprve před necelým rokem a je na nich vidět, že jsou plni nadšení. V řízném tempu zazněly písně Princess, Pátek, následovala pomalejší píseň s hutným moderním zvukem Amores Peros a publikum tleskalo stále silněji. Kapela povzbuzená fanoušky zahrála song se sportovní tématikou Vítězství a závěrečnou pecku Kovadlina bohů, což je nádherná epická píseň s výpravnou melodií. Tato čerstvá kapela nás pěkně rozehřála a připravila na zbytek dne.

Kulturní akci zahájila kapela Atak, hrající …

FOTO PRO RADOST
V zábavě pokračovala místní obnovená legenda Trilobit, vedená zkušeným zpěvákem Petrem Vlčkem. Vzdávají poctu rockovým legendám a dělají to skvěle. Od začátku střídali písně od Ronnieho Jamese Dia a Iron Maiden. Hned při druhé písni Žena v černém (Hallowed be thy Name) jsem neodolal, na levé ruce jsem zvedl malíček a ukazovák, do pravé uchopil pivo a šel pod pódium. To samé udělalo více návštěvníků u dalšího songu Vesmírný pilot (Heaven and Hell). Pak opět zněl song od Iron Maiden a všiml jsem si, jak zpěvák hýbe bradou, stejně jako Bruce Dickinson. Ke konci setu zazněly i písně od jiných autorů, obzvláště potěšil Muž, který se podobal odvrácené straně měsíce. Za mě to byl jeden z vrcholů večera.

 

V zábavě pokračovala místní obnovená legenda  …
Následně to na pódiu zkrásnělo, neboť nastoupila melodic metalová kapela Imortela vedená zpěvačkou Kateřinou Bartoňovou. Nijak se nezdržovali a ihned po zvukové zkoušce začali zostra hrát skladbu You make me feel. Pokračovali skladbami Nesmrtelný a Bouře a obecenstvo zpěv v češtině přijalo s nadšením. Pod pódiem se to již slušně zaplnilo a přítomní pánové se zajímali o zpěvačku, zdali je zadaná. Já to nezjišťoval, nejsme bulvár. Zjistil jsem, že kapela hraje již 10 let a má venku několik klipů. V repertoáru měli i ploužák Pláč soužení a několik vypalovaček, Síla a Dávné prokletí. Obecenstvo se dožadovalo přídavků, ovšem z časových důvodů nebylo možno vyhovět.

Následně to na pódiu zkrásnělo, neboť …
Po nutné pauze se pódiem rozezněl syrový hard rock s důrazem na rytmičnost v podání kapely Kelwin. Jejich tvorba je občas více a občas méně romantická. Publikum již bylo rozjařenější a při poslechu jejich textů se znamenitě bavilo. Jako příklad jejich tvorby zde uvedu písně Upíří láska a Žádná depka, na které jsou i klipy.

Po nutné pauze se pódiem rozezněl syrový hard …
Následně se areálem rozduněl progresivní metal skutečně světové kvality. Nastoupila kapela Jerem.I. Je to kapela nová, nicméně složená ze zkušených hráčů, kteří v tomto projektu předvádí, jak se má vyvíjet metal v roce 2017. Na festivalu, kde zněla hudba v tradičnějších podobách, výborné osvěžení. Naši fotografku zaujal nejvíce kytarista v sukni, ale zradila ji technika. Mě zaujal silný hlas zpěváka, a především sound kytar. Musíme se příště lépe vybavit. Vyplatí se sledovat stránky této kapely a podniknout i delší cestu. Jerem.I za to rozhodně stojí.

Následně se areálem rozduněl progresivní metal …
Část kapely zůstala na pódiu, část se přeskupila, čímž se na scénu dostal headliner večera, kapela Titanic. Předvedli poslední a nejdelší show večera. Přesto, že se udělalo chladno a padla rosa, publikum udrželi ve varu. Není divu, kapela je zde velmi oblíbená a pro mnoho lidí srdeční záležitost spojená se spoustou vzpomínek. Prostě legenda. Zaznělo toho spousty, samozřejmě největší hity, např. Figurína, Simulant, Metalovej svátek. Já, jakožto milovník i extrémnějších odnoží metalu, jsem byl potěšen, že jsem za bicími viděl Marthuse Škaroupku, bubeníka několika slavných kapel, včetně legendy Cradle of Filth.

Část kapely zůstala na pódiu, část se …
A co říci závěrem? Vše se vydařilo, krásné místo, perfektní výběr kapel, super občerstvení za super ceny a největší dík si zaslouží pořadatelé. Bez jejich osobního nadšení a obětavosti by se tyto akce konat nemohly, proto je podpořme svojí návštěvou a propagací. Pustit reprodukovanou hudbu umí každý se zlomkem nákladů, ale když chcete skutečný umělecký zážitek, tak nad živou hudbu není...

A co říci závěrem? Vše se vydařilo, krásné …


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Miloslava Bičanová 138 fotografií v galerii


autoři:text:     Majdák Ondřej



Další články žánrů Metal, Punk (rock), Rock

Zahájení sezóny v Hořepníku s kapelami Arakain a Alkehol. V půlce června se zahájila sezóna na letním parketu v Hořepníku společně s kapelami Arakain a Alkehol. Jacker's a Tlustá Berta ovládli v půlce července letní parket v Hořepníku. Kapely Jacker's a Tlustá Berta přivezli zahrát svoje nejlepší songy na nám již dobře známí letní parket v Hořepníku. Zazněly songy Mlýny, Proklínám nebo První vyholení. Ready Kirken servírují pohádkovou rockovou jízdu. Vitium dokazuje, že Kirkeni pořád mají co říct Třicet let na scéně a pořád v plné formě. Ready Kirken přicházejí s albem Vitium – deskou plnou melodického rocku, hravých textů a překvapivého smyčcového doprovodu. Výsledek má skvělý drajv, energii a barevnost, která rozhodně nenudí. GOD SAVE THE CHAOS vol. 12 v plné parádě. Střelské Hoštice se otřásly po roce v základech s festivalem u řeky Otavy, GOD SAVE THE CHAOS. Bystřice dostane potřetí Világoš!! Je to tak! Tenhle punkovej fest se po roce vrací ještě nadupanejší než dřív. Na stejným místě, v zámeckým parku v Bystřici nad Úhlavou se v sobotu 15. srpna 2026 sejdou nadšenci punkový hudby. Dorazí známý jména scény, který tradičně podpoří domácí kapely. Tak si nenech ujít další ročník tohohle skvělýho festu, vem kámoše a užij si super den! Plzeňský Destroy!Fest vol. 5 klepe na dveře, dvoudenní formát s nabitým line-upem pořadatelé zachovali Velká událost pro příznivce tvrdé metalové muziky se chystá na Ranči Šídlovák. Právě na břehu jmenovaného plzeňského rybníka se v pátek 10.7. a sobotu 11.7.2026 uskuteční hudební akce Destroy!Fest s pořadovým číslem pět. Hlavní pořadatel Vlado Švejk Švík se se svým týmem postaral o pozvánky českým i zahraničním kapelám, které na Šídlováku předvedou své repertoáry. O tom, že festival nebude nic pro Bárbíny na jehlových podpatcích, svědčí nominované skupiny, z nichž narychlo zmíním Tortharry, Cutterred Flesh, Pyromann, Search and Destroy… či ze zahraničních Trynity, I REFUSE… Pro přespolní tu je možnost postavit si stan na přilehlé louce a určitě nebude od věci, za dobrého počasí, smočit svá těla ve vodách přírodní vodní nádrže. Přijďte se pobavit a podpořit živou muziku i vy, start je v pátek ohlášený na 13:00 hodin. Brutus v Roztokách nezklamal, početná návštěva vytvořila perfektní koncertní atmosféru Tradiční vystoupení rakovnického Brutusu na pódiu v Roztokách u Křivoklátu odstartovalo jako každý rok velké školní prázdniny. Poslední červnová sobota letos vyšla na 27.6.2026, což byl pevně stanovený termín očekávané události. Po úzké příjezdové komunikaci si do areálu TJ Roztoky našla cestu velice početná návštěva, jejíž chórový doprovod snad každé skladby se údolím po hladině Berounky linul pěkných pár kilometrů oběma směry. S připočtením teplého počasí a kvalitního zvuku se akce zařadila k těm úspěšným zde konaným.

Další fotoreportáže

Zahájení sezóny v Hořepníku s kapelami Arakain a Alkehol. V půlce června se zahájila sezóna na letním parketu v Hořepníku společně s kapelami Arakain a Alkehol. Jacker's a Tlustá Berta ovládli v půlce července letní parket v Hořepníku. Kapely Jacker's a Tlustá Berta přivezli zahrát svoje nejlepší songy na nám již dobře známí letní parket v Hořepníku. Zazněly songy Mlýny, Proklínám nebo První vyholení. GOD SAVE THE CHAOS vol. 12 v plné parádě. Střelské Hoštice se otřásly po roce v základech s festivalem u řeky Otavy, GOD SAVE THE CHAOS. Brutus v Roztokách nezklamal, početná návštěva vytvořila perfektní koncertní atmosféru Tradiční vystoupení rakovnického Brutusu na pódiu v Roztokách u Křivoklátu odstartovalo jako každý rok velké školní prázdniny. Poslední červnová sobota letos vyšla na 27.6.2026, což byl pevně stanovený termín očekávané události. Po úzké příjezdové komunikaci si do areálu TJ Roztoky našla cestu velice početná návštěva, jejíž chórový doprovod snad každé skladby se údolím po hladině Berounky linul pěkných pár kilometrů oběma směry. S připočtením teplého počasí a kvalitního zvuku se akce zařadila k těm úspěšným zde konaným. Páteční Punk Fest na Hnačově neměl slabý článek, pětice kapel nenechala publikum vydechnout Areál ATC Hnačov, přesněji určeno letní parket hostince U dvou přátel, pohostil v pátek 26.6.2026 akci s názvem Punk Fest. Na ní se představila pětice formací, jejichž rajónem je v podstatě celá naše vlast. Byť sluníčko předvádělo, jaké to je užívat si tropický den, do oploceného prostoru před krytou stage si našla cestu početná návštěva. S připočtením příjemné obsluhy v zásobených stáncích a tradičně dobrého zvuku firmy Stage Master, se punkový mejdan zapsal do kolonky událostí vydařených. Tlumačovský Dechovkový festival slavil sedmnáctý ročník! Publikum potěšila Vlčnovjanka, Vysočinka a Veselá muzika z Chodska Rok se s rokem sešel a nastal měsíc červen, což v srdci dolního Chodska – v Tlumačově na Domažlicku znamenalo jediné. A to, že nastal čas oblíbeného Dechovkového festivalu, který v letošním roce oslavil krásné 17. narozeniny. O zvučná jména gratulantů z Čech, Vysočiny i ze Slovácka nebyla nouze. Multižánrový Rock for JK Manětín si připsal 17. zářez do své hudební historie Nádherný areál u zámecké zahrady se stal již po 17. místem konání velké hudební akce s názvem Rock for JK Manětín. Do centra dění si v sobotu 20.6.2026 našlo cestu pěkných pár set fanoušků dobré muziky prezentované celou osmičkou kapel z popředí české scény. Hosté, poschovávaní před slunečními paprsky v chladivém stínu stromů a plátěného přístřešku, měli z čeho vybírat – od hardrocku přes punkové subžánry po hardcorový koncert. Vše podpořené kvalitním zvukem valícím se na nás z aparatury na prostorné stage. Dobře ošetřený mok, všude přítomná pohoda a možnost přespat v nedaleké stanové vesničce pak dotvářely pohled na akci, která by si určitě zasloužila početnější návštěvu.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz