ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Čechomor vyprodal kulturní dům v Písku hostem večera Martina Pártlová 8. dubna 2017   (11:05)fotoreport z Píseckého kulturního domu v Písku

Čechomor vyprodal kulturní dům v Písku hostem večera Martina Pártlová

Petr Černohorský


Dne 7. 4. 2017 se uskutečnil v Kulturním domě v Písku koncert kapely Čechomor, který všem přivezla agentura Over the Top.

Chvilku po šesté hodině se otevřely dveře krásně zrekonstruovaného kulturáku a návštěvníci koncertu byli vpuštěni dovnitř.
Věková kategorie posluchačů je různorodá. Je tu mladší i starší generace a na tvářích je vidět  úsměv a dobrá nálada. Kolem sedmé hodiny sál zhasíná a koncert začíná. Za obrovského potlesku na pódium přichází členové kapely: František Černý – kytara a zpěv, Karel Holas - housle a zpěv, Michal Pavlík - violoncello, dudy zpěv a Lukáš Pavlík - bicí (v tento večer i akustická kytara). Kapela vznikla na jaře roku 1988, tehdy ještě jako I. Českomoravská nezávislá hudební společnost.

 

Dne 7. 4. 2017 se uskutečnil v Kulturním domě …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
První pisničkou večera je Z večera je jasno a hned následuje Hej bystrá voda. Dav přítomných podporuje kapelu jednotným silným zpěvem: „Hej bystrá voda, bystrá vodička, plakalo děvče pro Janíčka...“  Pomalu se všichni dostávají do rytmu folk rocku a místy někteří přítomní začínají i tančit. Po písničkách Hruška a Koníčky přichází na scénu host dnešního večera, kterým je členka známého tria 3v1 Martina Pártlová a svým úžasným hlasem odzpívá snad jejich nejpopulárnější písničku Holubička, za kterou u fanoušků sklízí neustávájící potlesk. Přidává písničku Neber sobě a vzápětí i snad už zlidovělou píseň Proměny. To už sálem zní jednotný hlas publika, protože Čechomor pěvecky umlká a nechává zpívat své fanoušky. Po proměnách Martina odchází a kapela hraje další pecky: Seděm nocí, Pivníčková a Co sa stalo nové.
Zhruba polovina koncertu je za námi a na písničku Dobře ti tak Janku Lukáš mění bicí za kytaru.
V průběhu večera kapela Čechomor mimo jiné oznámila, že podporuje nadaci Pomocné tlapky. Vyzvala tak i své fanoušky, pokud budou chtít, k podpoře této nadace např. formou zakoupením triček, hrnečku nebo jiných reklamních předmětu na strankách http://www.pomocnetlapky.cz/. Podpořit tuto nadaci můžete i vy zasláním DMS ve tvaru DMS POMOCNETLAPKY na číslo 87 777.

 

První pisničkou večera je Z večera je jasno a …
Celý večer byl doslova nabitý energií, lidé zpívali a tančili. Pod pojmem taneční hudba se většinou skrývají elektronické hrůzy různých dance klubů. Že tomuto pojmu jde dodat i jiný příjemný a lidský rozměr, se zkuste při nejbližší příležitosti přesvědčit sami právě na koncertech Čechomoru. Tato muzika vás prostě roztancuje. Věřím tomu, že i ti z vás, kteří si doposud na lidové písně  příliš nepotrpěli, budou odcházet s úžasným pocitem. Spojení folk a rockové muziky má neskutečné kouzlo a hudební zážitek z koncertů je neuvěřitelný a pozitivní. Zazněly i české dudy, na které nám zahrál Michal Pavlík při písničce Zločin. Martina se vrátila na písničku Husičky a už do konce koncertu doprovázela kapelu svým zpěvem. Cca dvou hodinový koncert končí přídavky, které si publikum ohromným aplausem vytleskalo: Mezi horami, Větříček a Nepůjdem domů.Po skončení celé hudební show následovala autogramiáda všech přítomných muzikantů.

 Spoluautor članku : Markéta Chalupná

Partnerem koncertu: http://www.rockovyradio.cz/
 
 


 

Celý večer byl doslova nabitý energií, lidé …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)


Petr Černohorský 61 fotografií v galerii


autoři:text:     Petr Černohorský
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánrů Folk, Rock

Skupina Pepper odtajnila svůj Příběh - aneb zbrusu nový videoklip je na světě! Mladá nadaná kapela Pepper neusnula na vavřínech a svým fans se hlásí zbrusu novým videoklipem s názvem Příběh. A věřte, máme se na co těšit! Finálové práce na novém albu CI5 se staly minulostí – placka Gigaman míří mezi fanoušky Celých devět autorských skladeb potěší nejen kmenový fanklub, ale i všechny příznivce dobré hardrockové muziky. CD má v rodném listě datum 27.3.2021, přičemž list křestní vypíší autoři hned na prvním koncertě po rozvolnění! Parta kolem Tondy Jireše se na tento okamžik moc těší a ani vy si nenechte významný budoucí moment hudební dráhy oblíbené kapely ujít. Cítíte se sami? Objevte v sobě MUZIKONAUTa! Už rok uplynul od chvíle, co nám představila ústecká kapela IDIO&IDIO svůj poslední videoklip, natočený k singlu „Jak na pAnk“. Byl jednoduchý, hravý a skrýval v sobě množství nadsázky. Nyní však čtveřice přináší zcela jiný audiovizuální zážitek s debutovým videoklipem k písni MUZIKONAUT. Katarína Knechtová má netradiční vánoční novinku Nákazlivé Vianoce, kterou reaguje na korona krizi Zpěvačka a skladatelka Katka Knechtová má pro fanoušky netradiční vánoční píseň, kterou reaguje na současnou korona krizi. Zbrusu nový videoklip Black Light od Sylvie a Silver Matte je na světě! Sympatická plzeňská rocková parta Sylvie a Silver Matte neponechala nic náhodě a nadělila svým fans dárek už před Vánocemi. Komunál a jeho online stream rozproudí rock metalovou krev v žilách! I když jsou živé koncerty v současné době v nedohlednu, Komunál neusnul na vavřínech a potěší své publikum. JAREK FILGAS BAND Po dlouhých deseti letech od posledního regulérního alba (a dvaceti letech od poslední sólové desky) přichází zpěvák Jarek Filgas, známý jako frontman skupin Argema, Premier a dalších, s prvními singly z připravovaného alba, které vyjde v první polovině roku 2021. Jarek se obklopil muzikanty, se kterými se již potkal během své kariéry v různých skupinách a vytvořil rockovou formaci vystupující pod názvem JAREK FILGAS BAND. Pod tímto jménem vyjde i zmiňované album.

Další fotoreportáže

VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ HUDBY A NADĚJE online živý stream koncert mistra houslí a slova JAROSLAVA SVĚCENÉHO a jeho hostů Pawnshop zakončili kariéru v domácím Junior klubu, podpořeni the.switch Páteční večer 2.10 2020 se nesl v duchu loučení. Zpěvák Frank, z hardcoreových Pawnshop odchází a kapela se rozhodla po patnácti letech ukončit činnost. To si i v této nepříliš dobré době pro koncerty zasloužilo poslední rozloučení. Hard rockový večírek s Mentolem v Blue Baru Zbiroh Akce s názvem Hard & Heavy Night ve Zbirohu slibovala původně dvě formace tohoto stylu. Bohužel, ze zdravotních důvodů nedorazil v sobotu 3.10.2020 berounský Bulldog a navíc se ze soupisky stochovského Mentolu omluvil kmenový zpěvák Standa Lackun. Přesto se párty vydařila – o zpěv se jako náhradník postaral kytarista Roman Zubatý a koncert se tak mohl bez dalších problémů uskutečnit. Heavy metalový koncert severočeské skupiny Krleš přilákal početné fanoušky Každý rok se na prknech berounského RC Prdel ukáže energická heavymetalovka Krleš. Letos, ze všeobecně známých důvodů, se jarní koncert přesunul na podzimní termín 2.10.2020 a to těsně před avizovanou druhou coronavirovou pauzou. Vše naštěstí vyšlo a publikum si tak mohlo užít nabroušené představení sympatické party, která se do Berouna velice ráda vrací. Z pátého kola Múzy 2020 postoupili dva finalisté Ve čtvrtek 1.10.2020 proběhlo v Divadle Pod lampou již 5. základní kolo nejstarší výběrové soutěže v ČR. Na pódiu se představil multižánrový koktejl od rocku po dixieland a hosté si tak mohli užít jeden z posledních živých koncertů před další covid pauzou. Už se nechcem nikdy vracet, když nám bylo mizerně. Kapela Lucie rozezpívala pražské Výstaviště a zakončila akci PRAHA ZÁŘÍ Praha, 28. září 2020 - Konec multikulturní akce Praha Září oslavili diváci s legendární kapelou Lucie, která vystoupila v pondělí 28. září na Křižíkově fontáně na Výstavišti Praha.Koncert kapely Lucie se kvůli opatřením uskutečnil pouze pro 2000 diváků ve dvou sektorech po 1000 lidech. Kapela zahrála celkem 22 písní – včetně těch nejznámějších, ale představila i nové písně z alba EvoLucie. Smělý plán zorganizovat třítýdenní akci se tak nakonec vyplnil a to i přes náhlá vládní opatření. Unikátní akce, která vznikla spojením desítek organizací, festivalů a stovek umělců, rozzářila září a navrátila české živé kulturní scéně naději na lepší časy. Akci si nenechaly ujít tisíce návštěvníků. Volduchy – punkový benefiční festival pro Tobíka Sobotní odpoledne, potažmo večer 26.9.2020, se stal v KD Volduchy centrem hudebního dění v širokém okolí. V prostorném kulturáku tu nýřanští Vyvrhells v čele s kapelou S.A.S. a Migesem uspořádali za nezištné podpory provozovatele hostince punkový festival, jehož výtěžek byl ještě večer předaný tatínkovi nemocného Tobíka. Na pódiu se vystřídalo osm skupin, které se pro tento večer vzdaly honoráře a naopak, ještě ze svého přidaly na dobročinnou sbírku!
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz