ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

DOCTOR'S BAND a Reflexy s Alžbětou Kolečkářovou - Slovácké léto 9. července 2017   (16:46)6.7. v Uherském Hradišti hrály kapely DOCTOR'S BAND a Reflexy s Alžbětou Kolečkářovou

DOCTOR'S BAND a Reflexy s Alžbětou Kolečkářovou - Slovácké léto

Miloslava Bičanová


Ve čtvrtek 6.7. hrála k poslechu a k tanci na festivalu Slovácké léto hudba rockových kapel Doctors band a Reflexy s Alžbětou Kolečkářovou.

Ve čtvrtek 6.7. hrála k poslechu a k …

FOTO PRO RADOST
Večer zahájila kapela DOCTOR'S BAND, která vzdává poctu rockovým klasikům, kteří pokládali základy naší rockové muziky, vedoucí až k dnešní velké rozmanitosti tohoto žánru. Velkou pozornost věnuje také u nás žel opomíjenému Southern rocku. Zněly klasiky od ZZ Top, irský tradicionál Whiskey in the jar proslavený skupinou Thin Lizzy a moje milovaná Sweet Home Alabama od Lynyrd Skynyrd. Dále nejhlubší kořen rocku vyrůstající z blues od Johnyho Wintera a Chucka Berryho. Přišlo pokračování v časové posloupnosti s tím, jak se vyvíjela rocková muzika. Tom Petty, Deep Purple, od nichž zazněla méně známá Black Night a legendární Smoke on the Water. Celé vystoupení, pro starší vzpomínkové, pro mladší rockery poučné, zakončila moje milovaná píseň a absolutní základ Heavy Metalu z roku 1974 Doctor Doctor od matadorů UFO a Paranoid od Black Sabbath.

Večer zahájila kapela DOCTOR'S BAND, která …
Nabaženi touto exkurzí do světové historie jsme se přesunuli k současné místní kapele Reflexy s Alžbětou Kolečkářovou. Ti se věnují melodickému rocku. Jako posilu ke své tvorbě si přizvali účastnici Superstar Alžbětu Kolečkářovou a vyplatilo se to. Výsledkem je píseň Proud mezi námi, která zde naživo sklidila obrovský úspěch.  Tato píseň dala název i jejich aktuálnímu albu. Z něj zazněly i další písně a bylo vidět, že mají u lidí také úspěch.  Lidé byli nadšeni z celého průřezu jejich tvorbou. Romantickými ploužáky Nové touhy a Andělský oči i veselou cover verzí od Boney M Rasputin.  Nakonec přišlo romantické rozloučení s písní Skleněná a lidé se spokojení odebrali domů, pokračovat v zábavě, nebo pokračovat v zábavě doma.

Nabaženi touto exkurzí do světové historie …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Miloslava Bičanová 51 fotografií v galerii


autoři:text:     Ondřej Majdák
foto:     Miloslava BičanováDalší články žánrů Blues, Rock

Vyvrhells pro Natálku – druhý ročník punkového festivalu ve Volduchách Stává se pravidlem, že akce pořádané nýřanskými Vyvrhells bývají zaměřené na pomoc nemocným dětem. Ani tento benefiční festival, konaný v KD Volduchy 25.9.2021, nebude výjimkou. Dle zveřejněného plakátu se všech osm kapel zřeklo honoráře a to vše ve prospěch malé Natálky Kesnerové k pořízení speciálních pomůcek. Velká čest pořadatelům, provozovateli KD, kapelám a hlavně vám všem, kteří svou účastí podpoříte dobrou věc. První ročník festivalu Rockem proti hovadům má benefiční podtext Koupaliště Starý Plzenec se stane v pátek 24.9.2021dějištěm akce s názvem Rockem proti hovadům vol. 1. Pořadatelé tímto hudebním počinem chtějí ukázat na hulvátství v našem okolí, přesněji řečeno – úvodním dílem se zaměřují na „hovada za volantem“. Výtěžek tohoto festivalu bude věnován pozůstalým dětem usmrceného silničáře, kterého při výkonu zaměstnání srazila nepozorná řidička na dálničním přivaděči. Výběrovým line upem rockeři dokazují solidárnost s nevinnými oběťmi zbytečné dopravní nehody. Nově vzniklý festival Voldušské Pun-Kování nasadil vysokou laťku Sobotní odpoledne 11.9.2021 se KD Volduchy stalo centrem příznivců punkové muziky a fanoušků osmičky kapel sezvané hlavním pořadatelem Vildou Kounovským. Připravený sál, ostrý zvuk v režii Jardy Pospíšila a dobře zásobený výčep čekaly na první hosty, kteří se do hudební arény začali trousit ještě před začátkem akce. V průběhu odpoledne, potažmo večera, se sice prostorný sál nenaplnil, přesto skupiny pálily ostrými a postaraly se tak o koncertní dění v plné palbě. V sobotu 25.9.2021 pro Vás připravujeme další Rockový nálet Již páté místo bude hostit Rockový nálet a to Obec Malšovi 4. ročník Chřibský Rockový Nálet 2021 Věk v hudbě nezná hranic. Dolany fest zasáhla vlna punkrocku! Nastal pátek a krásné Babí léto nás přímo vybízelo zajít někam posedět na terásku nebo vyrazit do Dolan u Klatov na dlouho očekávaný „festík“. Vždyť tak pestrý a nabitý line - up sliboval spoustu skvělé muziky a plejádu hitů od skupin Rybičky 48, Street69, Zvlášňý školy a takřka domácí party Adys. Benefiční hudební RoY 2021 Je za námi skvělá poslední venkovní akce

Další fotoreportáže

Nově vzniklý festival Voldušské Pun-Kování nasadil vysokou laťku Sobotní odpoledne 11.9.2021 se KD Volduchy stalo centrem příznivců punkové muziky a fanoušků osmičky kapel sezvané hlavním pořadatelem Vildou Kounovským. Připravený sál, ostrý zvuk v režii Jardy Pospíšila a dobře zásobený výčep čekaly na první hosty, kteří se do hudební arény začali trousit ještě před začátkem akce. V průběhu odpoledne, potažmo večera, se sice prostorný sál nenaplnil, přesto skupiny pálily ostrými a postaraly se tak o koncertní dění v plné palbě. 4. ročník Chřibský Rockový Nálet 2021 Věk v hudbě nezná hranic. Dolany fest zasáhla vlna punkrocku! Nastal pátek a krásné Babí léto nás přímo vybízelo zajít někam posedět na terásku nebo vyrazit do Dolan u Klatov na dlouho očekávaný „festík“. Vždyť tak pestrý a nabitý line - up sliboval spoustu skvělé muziky a plejádu hitů od skupin Rybičky 48, Street69, Zvlášňý školy a takřka domácí party Adys. Benefiční hudební RoY 2021 Je za námi skvělá poslední venkovní akce Koncert karvinské Dogy byla jedna z posledních letošních open air akcí pod hrademVlčtejn Páteční večer 10.9.2021 nabídl v areálu vlčtejnského podhradí jeden z vrcholů letošních rockových sešlostí. Byť předpověď počasí nebyla právě příznivá, prokázal hlavní pořadatel Pan Ká odvahu a koncert hard rockové Dogy neodpískal. Zaplněný prostor kam oko dohlédlo a ani kapička avizovaných dešťových scénářů potvrdily správné rozhodnutí - my si tak mohli užít parádní večer s dobrou muzikou. Benefiční koncert skupiny Lucie a Totálního Nasazení pro Nemocnici Slaný Doba covidová byla pro nás všechny téměř ekvivalentem válečného stavu a doufáme, že koncert Lucie bude pro nás všechny, včetně muzikantů, symbolickou poslední tečkou za touto dobou a zároveň odrazovým můstkem k době lepší a veselejší – pocovidové… Plzeň zažila Radosti života s Čechomorem! Benefiční koncert pro Pomocné tlapky odměnil hlasitý potlesk zaplněné Měšťanské besedy! Plzeň zažila Radosti života s Čechomorem! Benefiční koncert pro Pomocné tlapky odměnil hlasitý potlesk zaplněné Měšťanské besedy!
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz