ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Iné Kafe má nové DVD a CD z velkolepého symfonického koncertu v bratislavském NTC! 2. února 2021   (00:01)Kultovní kapela Iné Kafe připravila na úvod roku pro fanoušky bombu! Vratko Rohoň a spol vydávají nové CD a DVD, které zachycuje velkolepý koncert se čtyřicetičlenným orchestrem a s dvacetičlenným pěveckým sborem.

Iné Kafe má nové DVD a CD z velkolepého symfonického koncertu v bratislavském NTC!

Kultovní kapela Iné Kafe připravila na úvod roku pro fanoušky bombu! Vratko Rohoň a spol vydávají nové CD a DVD, které zachycuje velkolepý koncert se čtyřicetičlenným orchestrem a s dvacetičlenným pěveckým sborem. Unikátní symfonické koncerty uspořádali Iné Kafe u příležitosti 25 let kapely v Bratislavě a v Praze. Jeden a půl hodinový nášup energie a skladby v nových aranžmá potěší všechny fanoušky. Vytvořte si koncertní atmosféru doma a zazpívejte si s Iné Kafe při novém DVD!
 
INEKAFE - 25 ROKOV SYMPHONIC - LIVE IN BRATISLAVA 2020. To je název nového DVD a CD bratislavské skupiny Iné Kafe. Novinka zachycuje jeden z posledních velkých koncertů na Slovensku, který se konal 15. ledna 2020 v Bratislavě. Kromě fyzické má i sběratelskou hodnotu.

Nové DVD a CD je živou nahrávkou našeho koncertu se symfonickým orchestrem a pěveckým sborem, který jsme uspořádali u příležitosti 25 let kapely. Byl to výlet do úplně jiného vesmíru hudby, velmi jsme si to užili. Škoda, že byly pouze dva koncerty. Vzhledem k náročnosti celé produkce jsme mohli dát pouze hlavní města, čili Bratislavu a Prahu. Bylo to ale něco fantastického, na pódiu se nás setkalo 65 lidí z toho 40 symfoniků, dvacetičlenný pěvecký sbor Tirnavia, kapela, klavírista Peter Preložník a dirigent. Bylo to epické!,“ vzpomíná lídr Vratko Rohoň na koncerty.


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Projekt Symphonic zabral Iné Kafe celkově dva kompletní roky a byl to nejsložitější a nejdelší projekt v historii kapely.
 
Od počátku komponování, přes aranžování, nacvičování, samotný koncert a jeho natočení až po zpracování podkladů, střih a mixáž. Výsledek ale stojí za to. Velmi neskromně je ale třeba opravdu říci, že podobný projekt na Slovensku ještě nevznikl. Dynamika mixu, basy, živost toho celého, fantastický obraz, střih, opravdu lahůdka. Koncert snímalo 12 kamer. Zajímavá je zvuková stránka. Pořídilo se asi 80 stop, které se ve studiu zdvojnásobují, kvůli efektovým cestám. Čili mixáž spočívala ze 160 stop, což dalo opravdu zabrat. S Jazzym jsme strávili téměř rok života ve studiu,“ s úsměvem říká Vratko.
 
Lídr Vratko Rohoň, bubeník Dodo Praženec a baskytarista Vlado Bis zahráli spolu s orchestrem hity, které na symfonický koncert zaranžoval český skladatel Lukáš Sommer. Vokály zaranžoval Michal Stahl. Iné Kafe zveřejnili z nového DVD tři skladby - Špinavé objatie, Pomôžte mi so mnou, Prečo je to tak?, které měly u fanoušků obrovský úspěch.
 
Máme přes 100 tisíc zhlédnutí za měsíc. V této době bez koncertů jsou tato videa pro nás a také pro fanoušky balzámem na duši. Nádech dob, kdy ještě bývaly velké koncerty. Prakticky měsíc a půl, pak se to všechno zavřelo. Tento koncert byl jedním z posledních velkých koncertů na Slovensku. Stihli jsme to s odřenýma ušima. Dnes by bylo něco podobného zorganizovat nemožné,“ konstatuje Vratko.

Na DVD nechybí hity Sínus dopadu, Spomienky na budúcnosť, Ružová záhrada, Kašovité jedlá či Ráno. V balení s DVD je i CD, což znamená, že fanoušci si show mohou poslechnout v nejvyšší možné kvalitě.
 
Po vydání DVD bude muset jít muzika bohužel stranou. Nyní se v první řadě soustředíme na to, jak přežít, jak uživit rodiny a sebe. Stát nám neposlal ani cent i přesto, že nám všechny koncerty zakázal a zrušil. Ze dne na den jsme přišli o příjmy. Každý si nyní sháníme robotu. Rádi bychom ale pokračovali dál ve vydávání LP verzí našich dosavadních alb. Spolu máme na kontě sedm alb a na LP se vydala zatím pouze čtyři. Připravujeme i doplnění na našem fanshope. Budeme určitě hrát, máme předbookované nějaké koncerty na léto, ale zda budou, nikdo neví. Koncerty nám velmi chybí - lidé, atmosféra a živé hraní. Věříme, že se situace změní k lepšímu, ale určitě to nebude zítra. Držme si palce!,“ uzavírá Vratko Rohoň.
 
Nové DVD/CD INEKAFE - 25 ROKOV SYMPHONIC - LIVE IN BRATISLAVA 2020 si můžete zakoupit ZDE.

A do doby, než vám DVD a CD dorazí, si můžete dechberoucí atmosféru těchto dvou unikátních koncertů připomenout v našem fotoreportu ZDE.

Všechny informace o Iné Kafe najdete na:
WEB: https://www.inekafe.sk
FACEBOOK: https://www.facebook.com/inekafe
YOUTUBE: https://www.youtube.com/channel/UChOX1b74qdCSznaiWHAoarg
 

Na DVD nechybí hity Sínus dopadu, Spomienky na …

FOTO PRO RADOST

zdroj:NK Factory
autor:foto:     Zdroj: Archiv skupiny Iné Kafe, Pavel MacánDalší články s interpretem Iné Kafe

Kapela Iné Kafe po dvou letech představuje nový singl Ruleta a ohlašuje INEKAFE „25 ROCKOV“ TOUR! Na fanoušky kapely Iné Kafe se valí tři bomby za jeden týden! Bratislavská legenda po dvou letech představuje novou skladbu. Rocková novinka je poděkováním fanouškům za jejich 25 let přízně. Pekelný ostrov 2020 pokračuje ve velkém stylu a opět rozpálí celý Holýšov! Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov odtajnil většinu účinkujících a hlásí brzké vyprodání. Léto, horké počasí a doba festivalů se pomalu, ale jistě blíží a s nimi samozřejmě i známý pekelně dobrý rockový open air Pekelný ostrov. A o tom, že i v letošním roce zažijeme to pravé rockové peklo, není pochyb! Legendární Iné Kafe spolu s prvním „punk rock symfonickým orchestrem“ na světě ohromilo Prahu! Byl třetí lednový páteční podvečer a srdce České republiky Prahu čekalo unikátní a famózní vystoupení legendární slovenské skupiny Iné Kafe. Ta si pro své slovenské i české fanoušky k oslavě 25 let na scéně přichystala dva výjimečné koncerty se symfonickým orchestrem. Iné Kafe oslaví 25 let na scéně dvěma obrovskými symfonickými koncerty v Bratislavě a v Praze! Skupina Iné Kafe slaví dvacet pět let na hudební scéně! Kultovní bratislavská kapela si pro fanoušky připravila dva velkolepé koncerty se čtyřicetičlenným orchestrem a dvacetičlenným pěveckým sborem. Footfest 2019 - ještě nadupanější festival, než jsme čekali (pátek) Jubilejní patnáctý ročník želečského festivalu nabídl účastníkům 3 dny plné tuzemské i zahraniční hudby, fotbalový turnaj, akce pro děti či oblíbenou festivalovou seznamku. To vše si pořadatelé nachystali v rámci hudebního a doprovodného programu. Iné Kafe odpálili turné VITAJ! vyprodanými sály, přidaný koncert v Bratislavě přesouvají do MMC! Skvělá atmosféra, vyprodané sály a fanoušci, kteří odzpívali všechny texty! Tak to vypadá na 20 ROKOV VITAJ! TOUR ŠPECIÁL skupiny Iné Kafe. Iné Kafe oslaví dvacáté výročí prvního alba VITAJ! unikátním turné, v Bratislavě přidávají další koncert Skupina Iné Kafe si pro fanoušky připravila překvapení v podobě speciálního turné! Kultovní bratislavská kapela slaví 20 let od vydání prvního alba VITAJ!, které na 20 ROKOV VITAJ! TOUR ŠPECIÁL odehrají celé naživo!

Další články žánru Punk (rock)

The Fialky se hlásí s klipem POGO a vinylem Šance! Po třinácti letech vychází poprvé na vinylu druhá řadová deska pražským punkáčům The Fialky. Stejně jako původní vydání na CD i o tuto vinylovou reedici se postaralo PHR records. Knedlofil dovařil svojí prvotinu Když Navařeno, tak se všemi ingrediencemi! Přesně tak přistoupil hořovický punkový Knedlofil k významné události ve své hudební kariéře při vypuštění debutního CD s již zmíněným názvem Navařeno. Pro fanoušky je k mání již od ledna 2020, přesto placka ještě neprodělala pravý bublinkový křest, který byl již dvakrát ze všeobecně známých důvodů zrušený. Festival Fryyfest 2021 v Bakově nad Jizerou bude plný legend zahraniční i české rock metalové scény! Nespoutanou show odpálí The Iron Maidens, Grave Digger, Bonfire, Kamil Střihavka & Leaders i Sebastien Známý friendly festival Fryyfest neponechal nic náhodě a i v této složité době potěšil své fanoušky. Chystá pro ně totiž další ročník tohoto rock metalového open - airu. Rokycanští Do Konce? nezahálí. Zveřejnili dva klipy, natočili EP a pilně zkouší s novou zpěvačkou Je tomu takřka na den přesně rok, co se o slovo na Rokycansku a okolí přihlásila punk rocková kapela Do Konce? S velkým očekáváním a trochou nervozity se premiéra 23.11.2019 před zaplněným Motorestem Svojkovice vydařila na jedničku s hvězdičkou. V současnosti má kvarteto na triku, kromě personálních změn, již dva klipy a ještě teplé EP Převozník, natočené koncem srpna 2020 ve studiu U Dědy Rokycany. Po pěti letech natočila kapela Sex Deviants nový klip S názvem videa „To jak jsem se“ dává svým příznivcům strašická punk rocková parta malou ochutnávku z připravovaného plnohodnotného alba „Za jinej svět!“. K početnému fans se dostane tento pátek 30.10.2020 ve 20:00 a právě vy můžete být jedni z prvních, kteří si oficiální klip na You Tube přehrají. Vzpomínka Nízké úrovně na plzeňskou Živou ulici 2020 Krátký sestřih z vystoupení U Branky 24.8.2020 je určitě příjemným ohlédnutím punkové kapely za letní sezónou. Zvláště v současné druhé covidové pauze, kdy se většina skupin stáhla do zkušeben, v nichž pracují na nových věcech pro své příznivce. Harlej odpálil zbrusu nový videoklip k pecce Až tady jednou nebudu! Harlej neponechal nic náhodě a i v této složité době potěšil své fanoušky. Po zhruba půlroční klipové odmlce jim totiž naservíroval další lahůdku v podobě poutavého klipu k songu Až tady jednou nebudu.

Další události, novinky, tiskovky

Českobudějovická metalovka Seven připravuje nové album Čas koncertní abstinence využili tvořiví muzikanti k fyzické realizaci dlouho avizované placky, na které dělají dnem i nocí ve studiu NuArt. Dohledu na jejich práci se ujal Jaroslav Brouzda a my se můžeme jen těšit na výsledek, který na sebe nenechá dlouho čekat. The Fialky se hlásí s klipem POGO a vinylem Šance! Po třinácti letech vychází poprvé na vinylu druhá řadová deska pražským punkáčům The Fialky. Stejně jako původní vydání na CD i o tuto vinylovou reedici se postaralo PHR records. Eirik vydává nový singl Nechci tančit. Nový singl Nechci tančit. The Drops představuje singl Přidej „Včera večer na baru jsem opařen stál…“ Těmito slovy začíná nový singl Přidej kapely The Drops, která na tuzemské hudební scéně působí už osm let a má za sebou úspěšné hity jako Vzhůru nebo Jedeme dál. Second Breath vpustili do světa svou řádně nadupanou novinku Hope! Second Breath pokračují ve své rozjeté nu-metalové jízdě a vpouští do světa další novinku, která vás zvedne ze židlí! Nové SP Hard Colony se speciálním hostem David Lee Redding Severočeská skupina Hard Colony v současné době připravuje nový singl v anglické verzi. Pro všechny fanoušky bude jistě velkým překvapením hostující americký zpěvák David Lee Redding, který napsal k singlu texty a také jej nazpíval. Knedlofil dovařil svojí prvotinu Když Navařeno, tak se všemi ingrediencemi! Přesně tak přistoupil hořovický punkový Knedlofil k významné události ve své hudební kariéře při vypuštění debutního CD s již zmíněným názvem Navařeno. Pro fanoušky je k mání již od ledna 2020, přesto placka ještě neprodělala pravý bublinkový křest, který byl již dvakrát ze všeobecně známých důvodů zrušený.
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz