ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Janek Ledecký nadělil Plzni nádherný dárek v podobě vánočního koncertu s M. Nostitz Quartetem v Šeříkovce! 23. prosince 2022   (09:23)Nejkouzelnější svátky v roce – Vánoce – se kvapem blíží a předvánoční shon přímo vybízí k tomu na chvíli zpomalit, zaposlouchat se do vánočních písní a zahřát se nejen punčem či svařákem, ale i krásnými melodiemi. A právě vánoční skladby legendárního Janka Ledeckého jsou pro mnohé z nás neodmyslitelnou symbolikou Vánoc.

Janek Ledecký nadělil Plzni nádherný dárek v podobě vánočního koncertu s M. Nostitz Quartetem v Šeříkovce!

Vlaďka Votrubová


Nejkouzelnější svátky v roce – Vánoce – se kvapem blíží a předvánoční shon přímo vybízí k tomu na chvíli zpomalit, zaposlouchat se do vánočních písní a zahřát se nejen punčem či svařákem, ale i krásnými melodiemi. A právě vánoční skladby legendárního Janka Ledeckého jsou pro mnohé z nás neodmyslitelnou symbolikou Vánoc. Proto jsme si ani my tuto možnost nenechali ujít a vyrazili jsme do plzeňské Šeříkovky strávit zlatou neděli ve skvělé společnosti Janka Ledeckého s kapelou a smyčcovým M. Nostitz Quartetem. A když se spojí sametový hlas, kytarové riffy, smyčce a známé hity, nemůže to dopadnout jinak, než skvěle! A Plzeň v tomto ohledu samozřejmě nebyla výjimkou.

Nejkouzelnější svátky v roce – Vánoce – se …

Natěšení fanoušci nejen ze západu Čech kvapem zaplňovali sál, balkón i přilehlé přísálí a netrpělivě očekávali, kdy to celé vypukne. Hlediště bylo zcela zaplněno, na pódiu i v sále vše nachystáno, a tak nic nebránilo tomu koncert v rámci speciálního vánočního turné odstartovat. A tak se také stalo. Světla potemněla, opona se rozevřela a my od sboristek, kapely a samozřejmě od Janka přijali pozvání do Baru Svět. Věřte, nevěřte, na pódiu se opravdu objevila hospoda, prostřednictvím které Janek Ledecký zavzpomínal a přiblížil publiku své muzikantské začátky.

Natěšení fanoušci nejen ze západu Čech kvapem …

FOTO PRO RADOST
Podmanivá muzika a zpěv, které podtrhovala originální scéna, zásoba dnes už legendárních pecek i pivo, které teklo proudem a bylo „holkami“ zpěvačkami servírováno fanouškům... To vše vykouzlilo publiku úsměv na tváři a sborový zpěv hitů: Právě teď, Proklínám, Pěkná pěkná pěkná…, Všichni dobří andělé zněl plzeňskou Šeříkovkou. Nebylo proto divu, že nadšení s fantastickou atmosférou na sebe nenechalo dlouho čekat.
Za zvuku hlasitého potlesku se nedělní set Janka Ledeckého přehoupl do druhé poloviny, kdy už na nás čekala vánoční nálada a sóla fenomenálního Janka Ledeckého, jeho skvělé kapely ve složení: Honza Heřman – basa, Pavel Mucha – klávesy, harmonika, saxofon, Hanz Sedlář – bicí, perkuse a okouzlujících vokalistek Adriany Bajtkové a Doris Tóthové umocnil ikonický doprovod M. Nostitz QuartetaPetr Bernášek - 1. housle, Václav Vacek - 2. housle, Pavel Hořejší – viola a Petr Šporcl – violoncello.

Podmanivá muzika a zpěv, které podtrhovala …
Pomyslným oslím můstkem a přechodem do druhé – vánoční poloviny – byl úryvek z Jankova souboru básniček s názvem Verše potrhlé ilustrovaných Jonášem Ledeckým. Ke knížce navíc vznikla i audioverze v podání českých hereckých špiček. A z úryvku, který v Plzni předčítal sám Janek Ledecký, můžeme konstatovat, že kniha je potěšením pro děti i rodiče.

Pomyslným oslím můstkem a přechodem do druhé – …
Proběhla blesková úprava scény a stejně jako se rozzářil Bar Svět, zářily i oči fans napříč Šeříkovkou. Po duši nás pak pohladily vánoční evergreeny A od těch časů, Ryba rybě, Září hvězda září či Sliby se maj plnit o Vánocích. Už tak výtečný zážitek ještě více podbarvoval krásný světelný park, svíčky a samozřejmě smyčcový sound, se kterým jsou písně Janka Ledeckého jedním slovem elektrizující. To vše dodávalo punc výjimečnosti tomuto zlato-nedělnímu večeru a okouzlené publikum si přálo, aby trval věčně. Bohužel i ten nejvydařenější koncert musí mít svůj konec a jinak tomu nebylo ani na zastávce vánočního turné Janka Ledeckého a M. Nostitz Quarteta v Plzni.

Proběhla blesková úprava scény a stejně jako …
Roztleskaný sál nechtěl pustit Janka a spol z pódia a ohlušujícím potleskem se dožadoval přídavku. Janek s kapelou, zpěvačkami a M. Nostitz Quartetem ho samozřejmě nezklamali a v úplném závěru show se s Plzní rozloučili nespoutanou peckou Vánoce v knajpě U zaťatý pěsti.

Roztleskaný sál nechtěl pustit Janka a spol z …
Po samotném vystoupení následovala ještě podpisovka a focení s Jankem Ledeckým, což bylo dokonalou tečkou za krásným večerem. Spokojení fanoušci vycházeli z KD na zasněžené třpytivé chodníky a stejně jako jejich kroky zanechaly stopy ve sněhu, zanechal tento vánoční večer nesmazatelné stopy v jejich srdcích, za což patří Janku Ledeckému, jeho kapele, zpěvačkám, týmu i organizátorům akce velké poděkování!

Po samotném vystoupení následovala ještě …


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Vlaďka Votrubová 80 fotografií v galerii



Pavel Macán 84 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Vlaďka Votrubová, Pavel Macán



Další články s interprety .M. Nostitz quartet, Janek Ledecký

Janek Ledecký svým nádherným vánočním koncertem okouzlil Klatovy! Dárek v podobě kouzelného večera věnoval fanouškům společně s M. Nostitz Quartetem Vánoční skladby legendárního Janka Ledeckého jsou pro mnohé z nás neodmyslitelnou symbolikou Vánoc. Proto jsme si ani my tuto možnost nenechali ujít a vyrazili jsme do Kulturního domu v Klatovech strávit čtvrteční večer ve skvělé společnosti Janka Ledeckého s kapelou, sboristkami a smyčcovým M. Nostitz Quartetem. Janek Ledecký v rámci svého jedinečného vánočního turné spolu s M. Nostitz quartetem potěší KD Klatovy Blíží se čas Vánoc, který je pro většinu z nás nejkouzelnějším obdobím v roce. Tak proč si ho ještě více nezpříjemnit skvělou muzikou a koncertem, který nás pohladí po duši. Své o tom ví i věhlasný zpěvák, kytarista, textař, skladatel a producent Janek Ledecký, který neponechal nic náhodě a rozhodl se věnovat svým fans speciální dárek v podobě vánočního turné. JANEK LEDECKÝ vydává nový singl Nedotýkejte se andělů, titulní píseň z chystané komedie Janek Ledecký, zpěvák, skladatel a autor několika muzikálů, které se proslavily nejen u nás, ale i v mnoha zemích světa, dnes vydává nový singl Nedotýkejte se andělů. Píseň je zároveň ústřední skladbou hudební komedie Zapomeňte na Shakespeara! Koncert Rádia Blaník v Ostravě - Vítkovicích se stal zlatou tečkou za letními festivaly Koncert Rádia Blaník přilákal do Dolní oblasti Vítkovic několik tisíc lidí na ukončení festivalové sezóny. Koncert Rádia Blaník v Dolních Vítkovicích si nenechaly ujít tisíce lidí Koncert Rádia Blaník byl tečkou za letními festivaly a tisíce lidí si ho nenechaly ujít. Janek Ledecký s kapelou vystoupil na MichalFestu v Ostravě Janek Ledecký na MichalFestu, kam přilákal mraky příznivců. Janek Ledecký v rámci svého jedinečného vánočního turné spolu s M. Nostitz quartetem potěší Šeříkovku Plzeň! Janek Ledecký neponechal nic náhodě a rozhodl se věnovat svým fans speciální dárek v podobě vánočního turné. A v obsáhlém výčtu koncertů neopomněl ani západ Čech – KD Šeříkovku Plzeň.

Další články žánrů Pop, Rock

KD Ševětín se stane místem konání již 4. ročníku znovu kvalitně obsazeného Seven Festu Jihočeský Ševětín se statusem městyse, pohostí ve svém kulturním domě čtvrtý ročník rock-metalově laděného Seven Festu. Již z názvu akce lze odvodit, že hlavním iniciátorem a organizátorem je českobudějovická skupina Seven. Ta se postarala o pozvánku dalším pěti formacím, které tak výrazně zaplnily lineup sobotního odpoledne, potažmo pak večera a noci 18.4.2026. V soupisce českých hudebních těles lze najít známá jména pohybující se v horních patrech české scény, samozřejmostí pak budou významní hosté z muzikantského ranku. Letošní festival si navíc připíše i benefiční podtext, kdy se část výtěžku přesune na konto handicapované Janičky. Přijďte se pobavit a zažít skvělou koncertní atmosféru i vy – dveře sálu budou otevřeny od 15:00, start je ohlášený na 16:00 hodin. Pekelný ostrov odkrývá další eso v rukávu! Přiváží stage, která dá šanci novým talentům Legendární Pekelný ostrov nepřestává překvapovat. Necelé tři měsíce před svým startem odtajňuje novinku – další stage, která dá šanci novým talentům. Republiková tour Dogy a Morčat na útěku bude mít zastávku v Kralovicích V loňském roce úspěšná společná šňůra karvinské Dogy a brněnských Morčat na útěku má letos pokračování. Republikové „Turné, ze kterýho se poserete…“ míří do KD Kralovice, stejně tak jako stovky fanoušků, kteří si vystoupení oblíbených kapel nenechají ujít. Akce je termínově zasazená do sobotního večera 18.4.2026, kdy se sál otevře v 19:00 a první set pak odstartuje úderem 20. hodiny. Rockovým minifestem ve Zruči se o příchod jara postará čtveřice kapel Přilehlý sál výčepu hostince U Drudíků ve Zruči nabídne v pátek 17.4.2026 hostům čtyřchodové menu. Rocková náplň s mnohdy ostřejším obsahem bude mít společného jmenovatele – Jarní rockový minifest. Na něm se představí jak formace s autorskou dílnou, tak skupiny preferující coverové verze známých originálů. Přijďte se pobavit a podpořit muzikanty i vy – start je dle plakátu ohlášený na 19:00 hodin. Rockové Velikonoce v Hospodě Tachovská měly na programu dva koncerty domácích kapel Oblíbené centrum živých koncertních událostí na konečné plzeňské tramvaje č. 1 má název Hospoda Tachovská. Právě zde se v sobotu 4.4.2026 konala hudební událost s názvem Rockové Velikonoce, o jejíž zorganizování se postarala skupina Pub Kings. Zprvu se zdálo, že obě formace si na místo koncertního dění dají pouze veřejnou zkoušku – s přibývajícím časem se však místa k sezení v podstatě komplet zaplnila. Je pravda, že na parket si mnoho návštěvníků cestu nenalezlo, přesto to v prostorách klubu hučelo jako v pěkně velkém včelím úle. Ve výsledku se, s připočtením skvělého zvuku Fandy Sýkory, večírek zdařil a v místních kronikách bude umístěn v horních částech zápisů. Festival Hrady CZ vstoupí do třetí dekády s Mirai, Landou i Mig 21, poprvé bude v Hluboké nad Vltavou Na 21. ročníku putovního festivalu zahrají i Rybičky 48, Harlej, Vypsaná fixa nebo Tomáš Klus. Wohnout slaví „Bohémských 30“ a míří do Klatov se speciální scénou, setem i hostem Bytem číslo 4 Jedna z nejvýraznějších českých kapel posledních dekád – Wohnout slaví 30 let na scéně ve velkém stylu. A to jak jinak než nabitou koncertní šňůrou. V seznamu zastávek nechybí ani západ Čech – konkrétně KD Klatovy.

Další fotoreportáže

Slovenská jazzová ikona Peter Lipa na prknech plzeňské scény v Domě hudby Velká událost pro milovníky jazzu byla termínově určená k pondělnímu večeru 6.4.2026. V plzeňském Domě hudby se na pódiu, před vyprodaným hledištěm, představil Peter Lipa – osobnost známá v tomto žánru jako zpěvák, skladatel či manažer. V průběhu koncertu si s Peterem dala dvě skladby soulová zpěvačka Mirka Novak – dobrou stylovou muzikou nabitý večírek tak dostal punc neopakovatelnosti. Rockové Velikonoce v Hospodě Tachovská měly na programu dva koncerty domácích kapel Oblíbené centrum živých koncertních událostí na konečné plzeňské tramvaje č. 1 má název Hospoda Tachovská. Právě zde se v sobotu 4.4.2026 konala hudební událost s názvem Rockové Velikonoce, o jejíž zorganizování se postarala skupina Pub Kings. Zprvu se zdálo, že obě formace si na místo koncertního dění dají pouze veřejnou zkoušku – s přibývajícím časem se však místa k sezení v podstatě komplet zaplnila. Je pravda, že na parket si mnoho návštěvníků cestu nenalezlo, přesto to v prostorách klubu hučelo jako v pěkně velkém včelím úle. Ve výsledku se, s připočtením skvělého zvuku Fandy Sýkory, večírek zdařil a v místních kronikách bude umístěn v horních částech zápisů. KOHN v obnovené sestavě na plzeňském náměstí Domácí rockový KOHN se v sobotu 4.4.2026 postaral o doprovodný program Velikonočních trhů v centru západočeské metropole. Ve třech sériích v odpoledních hodinách představil část svojí obsáhlé tvorby, která má na Plzeňsku velice početnou posluchačskou základnu. Velikonoční punkový mejdan se do božkovských kronik zapsal výrazným písmem Prodloužený víkend ve znamení Velikonoc nabízel nespočet kulturních událostí – od návštěv historických památek přes nejrůznější výstavy po hudební akce, kterých se na Plzeňsku konala pěkná řádka. Jednou z těch očekávaných byla ta s názvem Velký Pátek pod Kopcem. Z názvu a kalendáře lze odvodit termín 3.4.2026, určení lokace by asi také nedalo velkou práci – kultovní Hospoda Pod Kopcem v Božkově. Na místní prkna si našly cestu čtyři formace, z nichž domácí skupina P.V.A. se ujala role pořadatelské. Rád zdůrazním špičkový zvuk z aparatury Jardy Pospíšila, který ruku v ruce s příjemnou obsluhou ve výčepu přispěl mírou obrovskou k pohodě a dobré náladě tohoto punkového večírku. Legendární Alkehol v rámci svého jarního turné rozezpíval Mrákov! O energický start večera se postaral Bastard Nastala poslední březnová sobota a Mekka chodského bigbítu opět ožila poctivou náloží nadupané muziky. Tentokrát se o slovo přihlásili oblíbení Rockeři z Alkeholu, kteří dostali Mrákov do varu v rámci turné k novému albu "Připíjim". Hostem večera byla heavy-hardrocková kapela Bastard. Koncert dvou spřízněných kapel zaznamenal v plzeňském Andělovi značný úspěch Povedeným večerem se může pochlubit plzeňský klub Anděl music bar. Na jeho pódiu se ve čtvrtek 2.4.2026 představily dvě skupiny, o jejichž propojenosti není žádných pochyb. Metalová Reflections Of Amnesia zahrála v obnovené sestavě s novou zpěvačkou a výrazní Pearly Seconds si tu zopakovali úspěšný listopadový narozeninový koncert ke svému desátému výročí. Početné publikum, pohodová obsluha na baru a kvalitní zvuk z dílny provozovatele tohoto klubu – ve výsledku jedničkový mejdan. Maniac Fest přilákal do rokycanského Pardála velice pěknou návštěvu Rokycanská Hospůdka U Pardála se v sobotu 21.3.2026 stala centrem hudebního dění – na místním nevelkém pódiu se v rámci Maniac Festu představily hned tři výrazné kapely. Kromě pořádajícího domácího XATAXu si do příjemného interiéru nalezly cestu nick sekage magor pomlčka kitamoriová – NSMPK a heavymetalový Chlíff. O dobře zvoleném lineupu svědčila i početná návštěva, která každé jednotlivé formaci vytvořila skvělou koncertní atmosféru. S připočtením výborného zvuku z dílny Jardy Pospíšila se večírek zařadil k těm úspěšným akcím, jež se na tomto místě konaly.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz