ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Létofest 2019 si podmanil Plzeň! 26. srpna 2019   (18:38)Slunce, krásné počasí, čas dovolených, pohoda, lidé s úsměvy ve tvářích
a období, které většina z nás doslova zbožňuje. To je léto, ke kterému neodmyslitelně patří spousta festivalů. A kde jinde si nejlépe užít předposlední prázdninový víkend, než na Létofestu v Plzni plném skvělé muziky, zábavy a doprovodného programu.


Slunce, krásné počasí, čas dovolených, pohoda, lidé s úsměvy ve tvářích a období, které většina z nás doslova zbožňuje. To je léto, ke kterému neodmyslitelně patří spousta festivalů. A kde jinde si nejlépe užít předposlední prázdninový víkend, než na Létofestu v Plzni plném skvělé muziky, zábavy a doprovodného programu. Proto jsme na v pořadí šestou – západočeskou- zastávku tohoto open airu také vyrazili.

Slunce, krásné počasí, čas dovolených, pohoda, …

Brány pop rockového ráje Depa 2015 Plzeň se otevřely a davy návštěvníků proudily areálem. Na pódiu se objevil charismatický moderátor Jirka Pelnář a svou jako vždy vtipnou a mistrnou moderací Létofest 2019 v Plzni odstartoval. Jako první rozjel svou Private show nejeden Démon z elektro pop rockové Reality. O tom, že mezi publikem a Xindlem X je zkrátka ta správná hudební Chemie nebylo pochyb ani v Plzni. Každý Silný refrén slovenských bouřliváků Horkýže Slíže si společně s nimi nadšeně zařval i zaplněný Létofest.
 
Přestože jsme byli v Plzni, jako na Václavském Václaváku jsme se cítili s legendárními rockovými virtuózy z Pražského Výběru, se kterými to na stage rozbalila i Iva Pazderková a legendární postava Pražského Výběru Artur Ropotám. A když začal koncert Marka Ztraceného s kapelou, z nadšení fanynek a fanoušků se dalo číst, že se s ním rádi budou ztrácet klidně i Za 100 let.

Brány pop rockového ráje Depa 2015 Plzeň se …

FOTO PRO RADOST
Svou nabitou show plnou hitů, kostýmů a světelných efektů Malotraktorem dovezla „pražská taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5 Smíchov“ energičtí Mig 21.

Svou nabitou show plnou hitů, kostýmů a …
Přestože nová deska oblíbené skupiny Monkey Business nese název Bad Time for Gentleman, Létofest byl pravým opakem. Tam byl naopak na gentlemany z Monkey Business v čele s Matějem Ruppertem a Terezou Černochovou ten správný čas. Jejich gentlemanská jízda okořeněná kostýmy, světelnou show i tanečními kreacemi s podmanivou muzikou nenechala nikoho jen tak nečinně stát a roztančila celý areál. A o tom, že jsou Šrouby a matice „navěky spojený“, nás na domácí půdě přesvědčili draci z Mandrage.

Nastala sobota a všichni už netrpělivě čekali, až vypukne nabitý program druhého festivalového dne. A bylo to tady! Jako první pódium patřilo blues rockové formaci Mensfield, která nám krom jiného představila i žhavou novinku - singl V hlavě tě mám a samozřejmě i půvabného hosta Markétu Poulíčkovou.

Přestože nová deska oblíbené skupiny Monkey …
Melodickými hity, krásnou barvou hlasu, hrou na klavír, show i úsměvy s pozitivní energií okouzlila publikum Lenny. Kromě známých hitů jako Hell.o v setlistu sympatické zpěvačky nechyběla ani novinka Lovers Do. „Stará známá“ Valerie podnikla do Plzně výlet se skupinou Imodium. Svůj Hodinový hotel plný chytlavé muziky na Létofestu otevřela parta Mňága a Žďorp.
 
Nebe nad Depem 2015 se pomalu začalo šeřit a všem bylo jasné, že si na své přijde nejeden Hvězdář. Svůj koncert plný kontaktu a bubenického hraní v publiku totiž rozjeli sympaťáci z UDG.

Nespoutaná show, hit za hitem, neskutečný příval energie a především živel s neskutečným charismem. Tak by se dal popsat Tomáš Klus a jedinečná atmosféra, kterou na jeho koncertech vždy zažijete. A jinak tomu nebylo ani v Plzni, kde si Tom se svou Cílovou skupinou publikum opět podmanil a byl s ním Napojen.
 

Melodickými hity, krásnou barvou hlasu, hrou …
Areál rozezněla přímo ďábelská hra hard rockových kytar, gejzíry mlhy vylétly vzduchem a my už věděli, že svou Fabriku rock n´ rollu otvírají bouřliváci z Dogy. A kdyby to časové důvody umožnily, jistě by rozjařený kotel s partou kolem démonického frontmana Izziho pařil doslova Od soumraku do úsvitu.

 

Areál rozezněla přímo ďábelská hra hard …
Rockový mejdan gradoval, v kotli to vyloženě vřelo a srdce všech rockerů bila na poplach. Svůj set totiž odpálila fenomenální legenda Wanastowi Vjecy s frontmanem Robertem Kodymem. „Tak mi to teda nandej, nandej, nandej, baby.“ Tak mi to teda nandej... Zní refrén megahitu „Wanastowek“ a tihle rockoví ďáblové nám to opravdu nandali. Hit střídal hit, zpěv/ řev k prasknutí nabitého Létofestu byl jako chorál a společná pařba vládla Plzni.

Během této rockové lahůdky si na své přišli jak milovníci rychlejších vypalovaček, při kterých se zdá, že kluci kytary snad zavaří, tak i příznivci lyrických balad jako Sbírka zvadlejch růží…. Energie se z kapely přenášela do davu a bylo znát, že si koncert společně užívají na maximum.

Rockový mejdan gradoval, v kotli to vyloženě …
I když se lehce ochladilo, Čtyři slunce energických punkáčů Vypsané fiXy nás bez problému v mžiku rozehřála a Létofest 2019 v Plzni se pomalu blížil do finále. Úplný závěr open airu patřil partičce Divokej Bill. Kluci do nás svou poutavou muziku valili přímo jako vlna Tsunami a společně s rozjařeným davem tak udělali za vydařeným festivalem krásnou tečku.

I když se lehce ochladilo, Čtyři slunce …
V pořadí na šesté zastávce Létofestu si zkrátka každý návštěvník našel to své a multižánrový open - air tak bavil úplně všechny. Velké poděkování za tento skvělý festival patří především pořadatelům akce, všem kapelám a v neposlední řadě fanouškům, kteří vytvořili dokonalou atmosféru. A my už se teď těšíme na příští ročník Létofestu !!!

V pořadí na šesté …


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Pavel Macán 169 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Pavel Macán



Další články s interprety Divokej Bill, Doga, Horkýže slíže, Imodium, Lenny, Mandrage, Marek Ztracený, Mig 21, Mňága a Žďorp, Monkey Business, Pražský Výběr, Tomáš Klus, UDG, Vypsaná fiXa, Wanastowi Vjecy, Xindl X

(Nejen) Motosraz v Dolanech překládá termín kvůli nepřízni počasí. Fest for all s Dogou, Alžbětou a Dilated proběhne v září (Nejen) Motosraz v Dolanech je z důvodu nepřízně počasí přeložen na září. Sestava kapel na Fest for all se nemění. OSTRAVA ZAŽIJE HUDEBNÍ UDÁLOST ROKU: Na MEGAKONCERT Radia Čas míří legendární EUROPE Ostrava se letos na podzim stane centrem světové rockové hudby. Dne 21. listopadu 2026 přivítá Ostravar Aréna 28. ročník tradičního Megakoncertu Radia Čas. Hlavní hvězdou večera bude ikonická švédská kapela EUROPE, která si Ostravu vybrala jako svou výhradní zastávku v České republice. Mňága a Žďorp + Slobodná Európa u Psa: Start mini šňůry ve velkém stylu Mini šňůra Mňágy a Žďorp se Slobodnou Európou odstartovala v pátek 10. dubna v pardubickém RC Žlutý pes a hned na úvod hlásila vyprodáno. Večer nabitý punkem, syrovou energií i osvědčenými hity potvrdil, že v klubu tahle sestava chutná nejlíp. Pokud jste chyběli, přišli jste o 120% záruku kvality. Pekelný ostrov odkrývá další eso v rukávu! Přiváží stage, která dá šanci novým talentům Legendární Pekelný ostrov nepřestává překvapovat. Necelé tři měsíce před svým startem odtajňuje novinku – další stage, která dá šanci novým talentům. Republiková tour Dogy a Morčat na útěku bude mít zastávku v Kralovicích V loňském roce úspěšná společná šňůra karvinské Dogy a brněnských Morčat na útěku má letos pokračování. Republikové „Turné, ze kterýho se poserete…“ míří do KD Kralovice, stejně tak jako stovky fanoušků, kteří si vystoupení oblíbených kapel nenechají ujít. Akce je termínově zasazená do sobotního večera 18.4.2026, kdy se sál otevře v 19:00 a první set pak odstartuje úderem 20. hodiny. Festival Hrady CZ vstoupí do třetí dekády s Mirai, Landou i Mig 21, poprvé bude v Hluboké nad Vltavou Na 21. ročníku putovního festivalu zahrají i Rybičky 48, Harlej, Vypsaná fixa nebo Tomáš Klus. (Nejen) Motosraz v Dolanech se kvapem blíží! Fest for all s Dogou, Alžbětou a Dilated vás nemine Motorky a rocková i metalová muzika k sobě zkrátka patří. Kouzlo tohoto spojení se potvrdí i třetí květnový víkend v Dolanech u Klatov a o pestrý program pro milovníky dvoukolových krásek i riffů a decibelů, nebude nouze.

Další články žánrů Blues, Folk, Pop, Rock

(Nejen) Motosraz v Dolanech překládá termín kvůli nepřízni počasí. Fest for all s Dogou, Alžbětou a Dilated proběhne v září (Nejen) Motosraz v Dolanech je z důvodu nepřízně počasí přeložen na září. Sestava kapel na Fest for all se nemění. Pivovar Všerad oslavil 13. narozeniny – o pití, jídlo a dobrou muziku nebyla nouze Obec Všeradice na Berounsku se může pochlubit, kromě několika historicky uznávanými místy, výraznou dominantou ve své jihovýchodní části s názvem Dvůr Všerad. Právě zde, ve zrekonstruovaných budovách, se nachází nevelký Pivovar Všerad. Ten letos oslavil třinácté narozeniny, které měly bohatou kulturní i materialistickou základnu na nádvoří před restaurací. Koutek pro děti, dobře zásobený občerstvovací stánek a hudební vystoupení tří formací pak dodávaly kulisy významné události. Počasí přálo a vstup zdarma – ve výsledku se akce do místních kronik zapsala jako vydařená. V blovické Sokolovně oslaví EGES nádherných 45 let na hudební scéně Staroplzenecká rocková skupina EGES připravuje pro fanoušky velkou kapelní událost – narozeninový koncert se spoustou hostů včetně zpěvačky Evy Urbanové. Samozřejmostí budou vstupy bývalých členů do hudebního dění – narozeninová párty se tak v sobotu 16.5.2026 do místních kronik zapíše výrazným písmem. Přijďte zavzpomínat, zazpívat a hlavně si užít neopakovatelnou atmosféru i vy – start je ohlášený na 20:00 hodin. Jarní Volným Pádem Tour se na jeden večer zastaví v plzeňské Lampě Koncertní šňůra tří západočeských kapel má na programu řadu zastávek, mezi nimiž se určitě nevytratí ta na prknech kultovní plzeňské Lampy. V pátek 15.5.2026 tu odpálí každá jednotlivá formace set ve svém stylu – hosté se tak mohou těšit na multižánrový večer. Přijďte se pobavit a podpořit své favority i vy, start je ohlášený na 19:00 hodin. Petr Kolář a Olympic natočili společnou píseň Co je vůbec v nás a klip s Martinem Dejdarem Petr Kolář vydává se skupinou Olympic singl s názvem Co je vůbec v nás. Společně natočili i klip, ve kterém účinkuje také Martin Dejdar. Oblíbení Kollárovci v rámci českého turné potěší Domažlice Předposlední květnový pátek bude ve velkém sále MKS v Domažlicích veselo! Túlavé topánky tam totiž zanesou kapelu šířící slovenský folklór v netradičním podání – Kollárovce. Ti tam zavítají v rámci CZ TOUR 2026 a o tom, že se máme na co těšit, není pochyb! OSTRAVA ZAŽIJE HUDEBNÍ UDÁLOST ROKU: Na MEGAKONCERT Radia Čas míří legendární EUROPE Ostrava se letos na podzim stane centrem světové rockové hudby. Dne 21. listopadu 2026 přivítá Ostravar Aréna 28. ročník tradičního Megakoncertu Radia Čas. Hlavní hvězdou večera bude ikonická švédská kapela EUROPE, která si Ostravu vybrala jako svou výhradní zastávku v České republice.

Další fotoreportáže

Pivovar Všerad oslavil 13. narozeniny – o pití, jídlo a dobrou muziku nebyla nouze Obec Všeradice na Berounsku se může pochlubit, kromě několika historicky uznávanými místy, výraznou dominantou ve své jihovýchodní části s názvem Dvůr Všerad. Právě zde, ve zrekonstruovaných budovách, se nachází nevelký Pivovar Všerad. Ten letos oslavil třinácté narozeniny, které měly bohatou kulturní i materialistickou základnu na nádvoří před restaurací. Koutek pro děti, dobře zásobený občerstvovací stánek a hudební vystoupení tří formací pak dodávaly kulisy významné události. Počasí přálo a vstup zdarma – ve výsledku se akce do místních kronik zapsala jako vydařená. Punkový bál v Medvědovi aneb stovky fans na open air Punk Festu vol. 2 Plzeňský Bílej Medvěd přivítal v sobotu 2.5.2026 ve svém venkovním areálu druhý ročník úspěšné akce s názvem Punk Fest open air. Ta ve svém obsahu skrývala šestici jmen z regionální, převážně však z celorepublikové scény. Dobře sestavený lineup si nenechala ujít početná návštěva hostů z mnohdy dosti vzdálených končin, která tu své favority pěkně nahlas podporovala. Oproti loňsku došlo ke změně rozmístění sezení – návštěvníci si tak pod intenzivními slunečními paprsky užívali muziku, doslova písečnou pláž, dobře ošetřené pivko, kvalitní zvuk a hlavně neskutečnou koncertní atmosféru. V součtu jednotlivých atributů se nechá říci, že festival se posunul o pěkný kousek výše v hierarchii srovnatelných událostí. Mrtví fest s pořadovým číslem jedna se blýskl výběrovým lineupem Club Kino v Černošicích se stal odrazovým můstkem v konání punkového festivalu, kterému propůjčila jméno pořádající kapela Mrtví jdou. O pozvánku dalším pěti formacím se postaral hlavní organizátor Mirek Hofbauer, jenž stojí v čele zmíněné skupiny. Akce měla termín 1.5.2026, přičemž takřka letní počasí nejspíš mělo vliv na sporadickou návštěvu, která se v příjemném prostředí multižánrového klubu sešla. Přesto tu panovala perfektní koncertní nálada a spousta muzikantů si večírek užívala i v roli publika. Dobře zásobený bar, usměvavá obsluha a kvalitní zvuk pak dotvářely pohled na akci, která se zúčastněným hned tak z paměti nevytratí. Wohnout oslavili 30 let energickým koncertem v Klatovech! Hostem večera byl Byt číslo 4 Wohnout zakončili jarní část turné „Bohémských třicet“ v KD Klatovy. Energický support zařídil Byt číslo 4 a byla to jízda. Ale nepředbíhejme a vezměme to všechno hezky od začátku. Česko-slovenská Připíjím Tour rockového Alkeholu měla zastávku v Katovicích, hudebním sekundantem se stal havířovský Bastard Jarní šňůra pražského Alkeholu na podporu nového jedenáctiskladbového alba Připíjím, se ocitá ve vrcholné fázi. Jednou z dubnových štací stejnojmenné Tour byl uplynulý víkend s páteční zastávkou v Teplicích a níže popsanou sobotní 25.4.2026 v Katovicích na Strakonicku. Právě zde, na sále hostince U Vondrášků, si dali dostaveníčko fanouškové oblíbeného Alkeholu, pozadu však nezůstali ani příznivci havířovské skupiny Bastard. Akce se tak těšila poměrně slušné návštěvě – pořádající Rock Agency si na konto připsala další událost, o které se bude mluvit. Metalový uragán boural Ševětín, kytarový nářez posunul Seven Fest do říše snů! Prostorný KD Ševětín se stal v sobotu 18.4.2026 centrem hudebního dění pro fans i z dosti vzdálených končin. Na jeho pódiu se uskutečnil již čtvrtý ročník dobře obsazeného Seven Festu, o jehož zorganizování a tahání za nitky v pozadí se postarala českobudějovická skupina Seven. Letošní akce měla, kromě výběrového lineupu a hostů z top české scény, benefiční podtext s jasným adresátem. Velká část výtěžku včetně peněz z dražby kytary Honzy Kirk Běhunka, poputuje na konto malé Janičky, která se festivalu zúčastnila na invalidním vozíku. Samozřejmostí ševětínské oslavy dobré muziky byl kvalitní zvuk z dílny týmu Vítězslava Postla, v podstatě na každém rohu stojící funkční pípa, vyhledávaným zpestřením pak byly autogramiády. Celým večerem nás provázel zkušený moderátor Jarda Lemmy Chalupník – v součtu uvedených atributů tak Seven Fest vol. IV posunul svojí laťku o pěkný kousek výš. Ve Zruči to opět vřelo, Jarní rockový minifest nabídl autorskou i revivalovou muziku Přilehlý sál u výčepu hostince U Drudíků ve Zruči měl na páteční večer 17.4.2026 připravenou čtyřpoložkovou akci s názvem Jarní rockový minifest. Autorská dílna byla prezentována skupinami Dark a Pub Kings, o předvedení skladeb převzatých se postaraly Aleš Brichta Cover Plzeň a hořovičtí Revival Alkehol. Pod organizaci této páteční události se podepsali muzikanti z Pub Kings, krocení silných decibelů bylo v režii rodiny Chocových, která v těchto končinách není neznámým jménem. Byť se sál určitě nezaplnil dle představ pořadatelů, nálada tu panovala perfektní a většina hostů vydržela do závěrečných akordů hořovických muzikantů.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz