ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Peter Nagy s kapelou Indigo představil své pecky v dobříšské sauně 3. června 2018   (13:01)Poslední květnový den se v Dobříši ve zrekonstruované sportovní hale se uskutečnil koncert Petera Nagyho skupinou Indigo. Úderem 19. hodiny začal jeden hit Petera za druhým. Pro ty dříve narozené to byly vzpomínkové „vypalovačky“ a nebyl téměř nikdo, kdo by si nezpíval nebo nepobrukoval melodii.


Koncert uvedli pořadatelé Jitka Doubravová a Petr Větrovský (VDN PROMO) nejprve vyhlášením vítězky o vozidlo Ford na víkend, následně poděkováním sponzorům a také prohlášením, že tímto koncertem splnili své předsevzetí pořádat jednou ročně koncert v Dobříši. Navíc ještě přislíbili, že letos toto není poslední vystoupení, které hodlají v tomto městě pořádat. Budeme se těšit čím resp. kým nás hodlají potěšit.

Koncert uvedli pořadatelé Jitka Doubravová a …

První dojmy byly pro většinu návštěvníků až nepříjemné, protože počasí nám příliš nepřálo a bouřkové dusno udělalo ze sportovní haly finskou saunu. Však sám Peter Nagy si zavtipkoval slovy: „Dnes hrajem poprvé tu v dobříšské sauně.“ Dalších pár negativních názorů, které jsme zaslechli, bylo špatné ozvučení. Zvukaři měli ze začátku problém se s novou halou popasovat a prvním pár písním tak nebylo téměř rozumět. Ale v průběhu vystoupení jsme na vedro zapomněli (nebo jsme si možná zvykli) a zvukařům se podařilo vyladit ozvučení k dokonalosti.

První dojmy byly pro většinu návštěvníků až …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Koncert začal písněmi Až sa znova narodíš, Pojďme sa zachránit, pokračoval písněmi Profesor Indigo, Zákony hada, So mnou, Marcel z malého města. Mezi písněmi Peter vtipně zavzpomínal na dobu postkomunistkou, přidal pár vtipných vět, zážitků ze života a pokračoval písněmi Krásný zadok, Len pomaly, Revolver a Muzika, Čo je viac.

Koncert začal písněmi Až sa znova narodíš, …
Píseň Aj tak jsme frajeri uvedl jako velice žádanou píseň různými politickými stranami, přesto nám nikomu nebránilo si ji zazpívat. Byli jsme nazváni frajery a píseň byla věnovaná nám divákům. Skupina IndigoPeterem pokračovala písní Posledný krát, kde na jejím konci poděkovali mladému pánovi na vozíčku, který s nimi celou píseň zpíval (slovo za slovem) a tím si zasloužil velký potlesk od diváků. I my mu gratulujeme k úžasnému výkonu a přejeme plno podobně příjemných zážitků. Vzhledem k jeho pravému zápěstí ověnčeném mnoha hudebními náramky je evidentní, že je opravdovým hudebním fanouškem.

Píseň Aj tak jsme frajeri uvedl jako velice …
Pak už koncert pokračoval písněmi Psi sa brania útokom a protože jsme všichni svým způsobem blázni, tak píseň Chráň svoje bláznovstvá zpívala již celá hala. Písně Myslíš na to, na čo ja, Korálky od Natálky daly prostor individuálním projevům členů skupiny Indigo a všichni předvedli úžasná sóla na své nástroje. Kytarista Michal Kovalčík dokonce předvedl, že umí na svou kytaru hrát i pusou a jazykem.

Pak už koncert pokračoval písněmi Psi sa …
Vystoupení gradovalo songem S nohama na stole a na písně Sme svoji a Láska už všichni sedící diváci stáli, zpívali, tleskali, křičeli a pohupovali se do rytmu. Možná by celý koncert byl živější již od dřívějších tónů, kdyby v sále nebyly připraveny židle a diváci by se tak mohli pohupovat do rytmu ve stoje po celou dobu. To ale jen těžko soudit co je fanouškům příjemnější.

Show byla zakončena druhým přídavkem, a jakým? No přeci písní Kristínka. Tato píseň, ač nejsmutnější z Peterova reportoáru, nemohla přeci chybět. Po celé vystoupení byla atmosféra uvolněná, příjemná, Peter Nagy byl bezprostřední, pokorný a vtipný. Opět se potvrdilo, že hity mnoho let staré prostě nestárnou a slova i hudbu zná mnoho lidí, mladí i ti dříve narození.

Peter ďakujeme!

Vystoupení gradovalo songem S nohama na …


FOTO PRO RADOST


Jiří Trnka 75 fotografií v galerii


autoři:text:     Jiří Trnka, Edita Trnková
foto:     Jiří Trnka



Další články s interprety Indigo, Peter Nagy

Píseň Petra Nagye Láska je tu s nami zneužili v Čechách na politickou kampaň, zpěvák a autor skladby je pobouřen! V Česku zuří předvolební kampaň, která se neštítí ničeho. Strana Volný Blok svévolně předělala a použila hit Petra Nagye Láska je tu s nami na svou politickou kampaň na sociálních sítích. Legendární zpěvák, textař a skladatel je známý tím, že své hity nepropůjčuje žádným politickým subjektům a oprávněně proti zneužití skladby protestuje! Slovenská legenda Peter Nagy přichází po dvanácti letech s novým albem Petrolej! Slovenská stálice Peter Nagy vydává po dvanácti letech nové album! Novinka s názvem Petrolej je optimistická, stejně jako Peter, který je autorem hudby i textů všech skladeb. Peter Nagy je věčným optimistou, v nové skladbě zpívá Raz sa všetko vyrieši! Hitmaker Peter Nagy přichází s novou optimistickou písní Raz sa všetko vyrieši. Hudbu i text k novince, která nese podtitul Tup, Tup Song, napsal samotný Peter Nagy. Peter Nagy zahraje fanouškům online na facebooku! I Peter Nagy se v těchto nesnadných časech rozhodl potěšit své fanoušky. Protože nemohou přijít na koncert, přinese své písně přímo k nim do obýváků. Na žádost příznivců na sociální síti připravil Peter Nagy online vystoupení. Aj tak sme stále frajeri. Zpívají stadióny a zazpívá i Peter Nagy na česko - slovenském turné Hity legendárního Petra Nagya jsou stále v kurzu! Dokazuje to píseň Aj tak sme stále frajeri, která aktuálně ožívá ve spojení s Mistrovstvím světa v hokeji. Hashtag #ajtaksmestalefrajeri je jedním z nejpoužívanějších na Instagramu! Peter Nagy má nové album PIANKO, zahraje ho na vánočním turné Česko-slovenská legenda Peter Nagy vydává nové album! CD s názvem PIANKO obsahuje 13 písní z repertoáru skladatele, textaře a hlavně zpěváka Petra Nagye v akustických aranžích. Peter Nagy si na devět PIANKO koncertů bere 50 Žiráf! Peter Nagy si pro fanoušky připravil vánoční PIANKO tour. Legendární zpěvák a skladatel zahraje a zazpívá nestárnoucí hity i poetické balady v jedinečných osobitých aranžích.

Další články žánrů Pop, Rock

Čechomor slaví s Proměnami čtvrt století a vydává nový singl s Lenkou Dusilovou a Prague Philharmonia Skupina Čechomor natočila píseň Klevety spolu s Lenkou Dusilovou a Prague Philharmonia u příležitosti 25 let od vydání svého nejúspěšnějšího alba Proměny. V příštím roce vyrazí na speciální turné. Republiková Tour Pro Tebe skupiny Komunál se na jeden večer zastavila v KD Katovice Městys Katovice na Strakonicku se stal místem jedné ze zastávek podzimní šňůry Tour Pro Tebe metalového Komunálu. Tomu na místní scéně předskočil Fany Michalík, který se svojí kapelou dokázal navodit skvělou koncertní atmosféru. Plný sál katovického kulturáku pak viditelně potvrdil oblíbenost obou vystupujících formací. Turbo, Motorbandem a plný sál - spojení dvou legend ovládlo KD Mrákov Mekka chodského bigbítu nepřestává přikládat pod rockovým kotlem. Pořádně to rozpálila i v sobotu, kdy tam svou show rozjely legendy, které píšou dějiny naší rockové scény už pěknou řádku let - Turbo a Motorband. Proto nebylo divu, že si tento výjimečný večer nenechaly ujít davy fanoušků včetně nás. Brutus na horažďovickém vystoupení ukázal, jak moc je u fanoušků oblíbený Prostorný upravený sál KD Horažďovice nabídl v neděli 16.11.2025 hostům bigbítovou tancovačku s rakovnickým Brutusem. Kapela, pohybující se na scénách bez mála šest dekád, přilákala fanoušky ze širokého okolí – rockový mejdan tak měl skvělou atmosféru. Dobrý zvuk, ostrá světla a spokojenost na obou stranách tábora byly jasné znaky povedené akce, na kterou se hned tak nezapomene. Kapela Demons startují novou éru singlem Věci, co nevyšly nám. Věci, co nevyšly nám je nová věc od kapely Demons, kde kapela představí novou zpěvačku a i svou novou éru. Aleš Brichta nezklamal, do Dvorce za ním přijeli fans i z dosti vzdálených končin Sobotní datum 15.11.2025 bylo v kalendářích příznivců Aleše Brichty výrazně zatržené již delší dobu. Známý český zpěvák, učinkující v několika formacích, zahrál se svojí kapelou na Hotelu Dvorec pod hlavičkou Aleš Brichta Project. O rozjezd večírku se postaral plzeňský Pub Kings, závěrečnou bigbítovou hodinku si na sebe vzal Sifon Originál. Pořadatelství, včetně zajištění svozového autobusu, bylo v režii Pana Ká. Dobrý zvuk, umocňující kvalitní muziku, pak mixoval zkušený Jarda Kočárek. Karty jsou rozdané – páté základní kolo odhalilo poslední finalisty Múzy 2025 V Divadle pod lampou se ve čtvrtek 13.11.2025 uskutečnilo závěrečné vyřazovací kolo hudební soutěže Múza 2025. O postup do finálového klání se na klubových prknech utkaly čtyři formace, z nichž se do výběrového lineupu o ceny nejvyšší probojovaly dvě skupiny. Celkem početná návštěva vytvořila perfektní atmosféru, jež patřila k těm nejaktivnějším ze všech základních kol. Moshpit, skandování a skoky z pódia dodávaly čtvrtečnímu večírku punc akce srovnatelné s daleko většími festivalovými událostmi.

Další fotoreportáže

Republiková Tour Pro Tebe skupiny Komunál se na jeden večer zastavila v KD Katovice Městys Katovice na Strakonicku se stal místem jedné ze zastávek podzimní šňůry Tour Pro Tebe metalového Komunálu. Tomu na místní scéně předskočil Fany Michalík, který se svojí kapelou dokázal navodit skvělou koncertní atmosféru. Plný sál katovického kulturáku pak viditelně potvrdil oblíbenost obou vystupujících formací. Turbo, Motorbandem a plný sál - spojení dvou legend ovládlo KD Mrákov Mekka chodského bigbítu nepřestává přikládat pod rockovým kotlem. Pořádně to rozpálila i v sobotu, kdy tam svou show rozjely legendy, které píšou dějiny naší rockové scény už pěknou řádku let - Turbo a Motorband. Proto nebylo divu, že si tento výjimečný večer nenechaly ujít davy fanoušků včetně nás. Brutus na horažďovickém vystoupení ukázal, jak moc je u fanoušků oblíbený Prostorný upravený sál KD Horažďovice nabídl v neděli 16.11.2025 hostům bigbítovou tancovačku s rakovnickým Brutusem. Kapela, pohybující se na scénách bez mála šest dekád, přilákala fanoušky ze širokého okolí – rockový mejdan tak měl skvělou atmosféru. Dobrý zvuk, ostrá světla a spokojenost na obou stranách tábora byly jasné znaky povedené akce, na kterou se hned tak nezapomene. Aleš Brichta nezklamal, do Dvorce za ním přijeli fans i z dosti vzdálených končin Sobotní datum 15.11.2025 bylo v kalendářích příznivců Aleše Brichty výrazně zatržené již delší dobu. Známý český zpěvák, učinkující v několika formacích, zahrál se svojí kapelou na Hotelu Dvorec pod hlavičkou Aleš Brichta Project. O rozjezd večírku se postaral plzeňský Pub Kings, závěrečnou bigbítovou hodinku si na sebe vzal Sifon Originál. Pořadatelství, včetně zajištění svozového autobusu, bylo v režii Pana Ká. Dobrý zvuk, umocňující kvalitní muziku, pak mixoval zkušený Jarda Kočárek. Karty jsou rozdané – páté základní kolo odhalilo poslední finalisty Múzy 2025 V Divadle pod lampou se ve čtvrtek 13.11.2025 uskutečnilo závěrečné vyřazovací kolo hudební soutěže Múza 2025. O postup do finálového klání se na klubových prknech utkaly čtyři formace, z nichž se do výběrového lineupu o ceny nejvyšší probojovaly dvě skupiny. Celkem početná návštěva vytvořila perfektní atmosféru, jež patřila k těm nejaktivnějším ze všech základních kol. Moshpit, skandování a skoky z pódia dodávaly čtvrtečnímu večírku punc akce srovnatelné s daleko většími festivalovými událostmi. My jsme rockeři a přijeli jsme do KD Želiv na kapely Alkehol & Arakain. Kulturní dům Želiv u Humpolce zněl počátkem listopadu tvrdými kytarovými riffy a budova se otřásala v základech. Na zdraví, rockeři! Před zaplněným sálem KD Volduchy pokřtil plzeňský Katr nové album Divnej svět… Velká hudební událost čekala na hosty voldušského sálu v sobotu 8.11.2025. Na místním prostorném pódiu pokřtil Katr ještě teplé album Divnej svět…, které bylo fanoušky již delší dobu očekávané. Důstojným předskokanem se stala skupina Khargados, jejíž svižný set uvedl obecenstvo do provozní teploty. Parádní akce, podpořená dobrým zvukem Jardy Pospíšila a skvělou koncertní atmosférou, zůstane v paměti všem zúčastněným pěkně dlouhou dobu.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz