ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Rozhovor s frontmany kapel zakázanÝovoce a Koblížc! o jejich společném turné, a o novém singlu. 19. října 2023   (22:42)zakázanÝovoce a Koblížc! o jejich společném turné a o novém singlu

Rozhovor s frontmany kapel zakázanÝovoce a Koblížc! o jejich společném turné, a o novém singlu.

Dobrý den,
začneme hned prvním tématem: Dne 11.11. startuje "Opuštěný děti tour". Mohli byste nám o něm říct něco víc? Co fanoušci můžou od toho očekávat a proč jste se rozhodli pro společné turné?


Yaris: Je to tak, 11. listopadu odpálíme naše společný tour s kapelou Koblížci. Zároveň představíme nový stejnojmenný song Opuštěný děti, ve kterém jsme zahostovali. Kromě toho se k nám na jaře po čtyřech letech vrátil do sestavy Štěpán Soukup, takže plánujeme nový playlist. Kromě hitovek jako Alkoholka, Nevěrná z dílny Štěpána zahrajeme i evergreeny Vem si mě, Pornostar, Nech mě odejít a mnoho dalších. K tomu připravujeme i speciální světelnou show a efekty. Máte se na co těšit. :) 

Josie: Pro nás je to první Tour od roku 2016, kdy jsme přestali hrát. Celý jsme to překopali a přivezeme novou desku. New era, víš jak. :) Jedeme se zakázanÝovoce, protože to jsou jedni z posledních pekáčů, se kterýma jsme dříve hráli a ještě stále hrajou.

zakázanÝovoce a Koblížc! se souhlasem managera

Zajímal by mě vztah zakázanÝovoce vs. punk-rock, a Koblížc! vs. moderní pop-punk. Jak Vás napadlo spojit to dohromady a jaké skupiny nebo umělci měli vliv na Vaší hudbu?

Yaris: Vztah vždy kladný. A umělci, kteří měli na nás vliv? Určitě devadesátkový kapely jako Green Day, Blink 182, The Offspring, Sum 41, ale nesmíme zapomenout na strejdu Cobaina nebo porevoluční české kapely jako Divokej Bill, Horkýže Slíže, Wohnout nebo Vypsaná fixa. Jsme takovej mišmaš všeho.

Josie: Jebem ty styly, já ani nevím, co hrajeme. Pusťte si novou desku a řekněte mi co to je? :)

Zajímal by mě vztah zakázanÝovoce …

FOTO PRO RADOST
Skupina zakázanÝovoce se stala druhou nejposlouchanější českou punk-rockovou kapelou na Spotify s více než 100 000 posluchači měsíčně. Co si myslíte, že přispělo k takovému úspěchu?

Yaris: Tohle nás hodně překvapilo a moc si toho vážíme. Spoustu lidí, hlavně tedy mladších kolegů, kteří mají také svoje kapely, se ptá, kolik cpeme peněz do reklamy a jak jsme to udělali. Já jim jen odpovídám, že za tímhle úspěchem nestojí žádná reklama ani masivní kampaň. Podle mě je to výsledek osmnáctiletý práce, kde každý den řešíš kapelu, pak určitě odehraných více než 1000 koncertů a desetitisíce fanoušků, kteří si za tu dobu oblíbili naše písničky a právě proto je teď dokola poslouchají. Ale pořád jsme na začátku a snad je všechno ještě před námi.

ZakázanÝovoce se souhlasem
V pátek 20. října 2023 vychází nový singl "Opuštěný děti", který bude na novém albu kapely Koblížc! a ve kterém zahostovalo zakázanÝovoce. Jaký je příběh za tímto singlem a jak probíhala spolupráce?

Josie: No, zakázanÝovoce potřebovali pořádnej singl, tak maj singl s náma. :) Ok, jinak, když jsem to dopsal byla volná druhá sloka, chtěl jsem někoho na feat. Domluvili jsme se s klukama no a zároveň z toho vzešel nápad na Tour.

K tomu novému singlu bude také videoklip, který vychází 22. října. Jak vznikl nápad na tento videoklip a jak probíhalo natáčení?

Yaris: Song je o opuštěných dětech, tak jsme si řekli, že by bylo fajn sehnat nějakej opuštěnej dům. Naskytla se nám příležitost vypůjčit si na jeden den takovýto ve Slaném, za což bych chtěl poděkovat svojí přítelkyni Kátě a jejím rodičům.

Josie: Ve videoklipu je vyobrazena ta prázdnota, kterou máme v sobě všichni, co jsme z nekompletní rodiny.

bubeník
Kapela zakázanÝovoce má úctyhodnou historii a v květnu 2023 jste odehráli 1000. koncert. Jak se cítíte ohledně tohoto milníku a co bylo nejvíce nezapomenutelným momentem ve Vaší kariéře?

Yaris: Je to slušná nálož, osobně jsem netušil, že se toho dožiju. :) Hlavně po všech těch změnách v kapele, kterých bylo za posledních 8 let opravdu hodně. A co bylo nezapomenutelným momentem? Bylo jich stovky, ale to by se sem nevešlo je vypsat. Třeba to jednou sepíšeme do knihy, kde na to bude prostor. Já jsem ale hlavně rád, že jsme to všechno přežili ve zdraví, nikdy se nestala nějaká nehoda na cestách a každý úsměv, který jsme dostali z pod pódia od našich fanoušků, byl prostě jedinečný.

Yaris ze ZakázanÝovoce
Koblížc! se vrátili po 5 letech, v září 2022 oslavili 15. let kapely v téměř vyprodaném Lucerna Music Baru. Co Vás k tomu vedlo a jaké jste z toho měli pocity a čekali jste takový úspěch?

Josie: Pro nás to byl důležitej koncert, s ním jsme zase začali hrát naživo. Doufám, že nás letos Praha nezklame.

Jak se vyrovnáváte s kreativními bloky nebo obdobími, kdy Vám dochází nápady?

Josie: Tenhle rok jsem napsal 2 desky. Myslím, že budu dost vymletej a doufám, že nápady na příští rok zase přijdou. Když ne, tak nebude další deska.

Yaris: Těžce. :) Prostě ne vždy to jde, ale ze zkušenosti vím, že když se takový kreativní blok dostaví, za chvilku zase odejde.

Koblížc! officialní FB kapely
Jaký je váš vztah k textům vašich písní a jakými tématy se nejraději zabýváte?

Yaris: Za sebe můžu říct, že texty, který napíšu, jsou pro mě dost osobní a stojím si za nimi. Témata jsou různý, ale jelikož jsme punk-rocková kapela, hodně se do muziky propisuje realita všedního života a odraz společnosti. Vím, že takový texty a ve výsledku písně nejsou tak veselý a populární a že se posluchači při poslechu tak nebaví, ale o to víc dokážou otevřít svoji mysl. Je to např. Štěpánova Genocida nebo za mě song proti šikaně Probdělý noci. Velkou výpovědní hodnotu má pro mě třeba píseň Za naše sny, která reflektuje nesmyslnost konfliktů. Tahle song je prostě nadčasovej. Jeden konflikt ve světě ještě ani neutichl – Ukrajina a zrodil se další Izrael/ Palestina. Je to smutný, ale je potřeba o tom mluvit a třeba i kousek nějakýho našeho textu může trochu změnit svět k lepšímu.

Josie: V našich starých textech jsme řešili holky, lásku, později alkohol a drogy. No a teď to motáme všechno dohromady. :)

Jaký byl nejtěžší okamžik nebo výzva, kterou jste museli v hudbě překonat?

Josie:
U nás to jsou samý problémy už od začátku. Bylo by to strašně dlouhý, kdybych tady vypsal všechny momenty, kdy se něco posralo. Myslím, že jsme v klidu až teď a taky to tak podle toho vypadá.

Yaris: Nejtěžší byl nejspíš rozkol kapely 2015/2016. Za mě tady ale platí jedno rčení - co tě nezabije, to tě posílí.

Můžete nám, každý za svou kapelu prozradit, jaká Vaše píseň nebo album má pro Vás zvláštní emocionální význam a proč? 

Josie:
Pro mě má největší význam tohle poslední album ČERVENÁ JE PUNK. Je tam píseň pro mojí dceru, má to nej produkci, zvuk, skládal jsem to čistej a hlavně je to novej start.

Yaris: Za mě určitě song Nech mě odejít, který je o smrti. Album Díky vám! z roku 2016, kdy jsme se Štěpánem hájili kapelu i sami sebe.

Co si myslíte, že dělá vaši hudbu jedinečnou v rámci moderního punk-rocku a pop-punku?

Yaris: Neřekl bych, že jsme něčím jedineční. Nedávno jsem viděl film Founder, kde Ray Kroc mluvil o tom, že kde je vůle a síla vydržet, tam se dostaví i úspěch. Líp bych to za nás asi neřekl. :) To, jestli jsme pro někoho jedineční a dá nám to najevo, vždy zahřeje na duši a dává nám to sílu pokračovat. A že to všechno má nějaký smysl.

Josie: To já nevím, děláme jak nejlíp umíme. :)

Jak vnímáte roli hudby v životech lidí a jaký přínos má, podle Vás, Vaše hudba pro posluchače?

Yaris: Jsou prý studie, že když si člověk pustí hudbu trochu víc nahlas, pozitivně to ovlivní jeho psychiku, dokáže zklidnit tělo i mysl a navodit dobrou náladu. Můžu potvrdit, že to funguje. Takže poslouchejte naši hudbu nahlas, uleví se vám. :)

Můžete nám prozradit něco o atmosféře na Vašich koncertech a jak se těšíte na závěrečný koncert v Rock Café?

Yaris: Atmosféra na koncertech je vždy skvělá! No a Rock Café bude výjimečný, termín jsem zvolil záměrně 21.12.2023, jelikož v tenhle den oslavím svých 40. Přijďte to se mnou zapít. :)

Josie: Udělali jsme upgrade, zahrajeme starý i nový věci a budeme hrát čistý. :) Snad bůh dá a bude to skvělý.

A na závěr pár slov pro Vaše fanoušky.

Josie: Kamarádi, pusťte si naši novou desku, která vychází v listopadu a přijďte na jeden z mejdanů v rámci naší Tour.

Yaris: Bavte se, choďte na koncerty, užívejte život a poslouchejte hudbu nahlas. :) 


Vstupenky na Opuštěný děti tour k dostání na
https://goout.net/cs/zakazanyovoce+koblizci-opusteny-deti-tour-2023/szdigmw/
 
Novinkový singl Opuštěný děti lze pustit na
https://spotify.link/uov9S3p01Db
 



Moc děkuji za skvělý rozhovor pro hudební web a ať se Vám na tour daří. 
 

zakázanÝovoce a Koblížc! jedou Tour


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

autoři:text:     Lenka Hrubá
foto:     oficiální zdroj kapely



Další články s interprety Koblížc!, zakázanÝovoce

Do české elitní festivalové mapy si multižánrový Rock for JK Manětín připsal již 16. hudební zářez Ukázkově připravený areál u zámecké zahrady se již po 16. zapsal do hudebních kronik - Rock for JK Manětín byl po právu očekávanou akcí vyhledávanou fanoušky dobré muziky. Na prostorné stage se pod paprsky světelných ramp představila celá jedenáctka skupin několika stylů – hardrock, punk a samozřejmě nechyběly metalové vypalovačky. Letošek byl výjimečný termínem události, kdy pořadatelský tým klasické datum přesunul na 21.6.2025. Nedílnou součástí hudebního dění byly plně zásobené občerstvovací stánky, rozšířené místo k sezení pod stanovým přístřeškem, fungující sociální zázemí a v neposlední řadě kvalitní zvuk firmy Koubík.cz. Punkové zahájení léta na Hořepníku s kapelami The Fialky, SPS a zakázanÝovoce. Kapely The Fialky, SPS a zakázanÝovoce s předskokanem STARTi zahájili další sezónu na letním parketu v Hořepníku. Multižánrový Rock for JK Manětín otevře své brány již po šestnácté v řadě, tentokrát v novém termínu Město Manětín se již po šestnácté stane místem konání multižánrového festivalu, který se tentokrát přesouvá z tradičního data na termín 21.6.2025! Areál u Zámecké zahrady nabídne jako každý rok skvělou atmosféru jednodenního hudebního maratonu s názvem Rock for JK Manětín, jež je nedílnou součástí festivalové mapy na republikovém půdorysu. Pořadatelé vytáhnou z rukávu známá česká jména – Alkehol, Krucipüsk, Debustrol, S.P.S…, nebude chybět domácí Artur, bonusem pro příchozí se stane slovenský Konflikt či mexická Armada. Příjemné prostředí, nedaleké stanové městečko a dobře zásobené občerstvovací stánky včetně kvalitního zvuku budou výstavními kulisami sobotního mejdanu, který zanechává pozitivní vzpomínky každým svým ročníkem. Přijďte se pobavit i vy, start je ohlášený na 12:00 hodin. Warm up kapely zakázanÝovoce proběhl v Ostravě v klubu Barrák s kapelou Hobití Nohou Kapela zakázanÝovoce bude slavit v roce 2025 své 20. narozeniny a v Ostravě měla warm up koncert, který byl 14.12.2024 v klubu Barrák. Zde vystoupila s kapelou Hobití Nohou, která je z Nového Jičína. Zpráva k nově vydanému klipu kapely ZakázanÝovoce a připravovanému turné na jaře 2025 Nově vydaný klip kapely ZakázanÝovoce a zpráva k připravovanému turné na jaře 2025. Rock for JK Manětín vol. 15 – kapely předvedly stoprocentní výkony, publikum se skvěle bavilo Oblíbený multižánrový festival v Manětíně se do hudebních map zapsal již po patnácté, tentokrát velice výrazným písmem. Soupiska kapel figurujících na pořadu pátečního odpoledne a velké části večera 5.7.2024, byla vytažená z popředí české hudební scény. Na hosty tu čekalo připravené zázemí s občerstvovacími stánky, sezení pod stanovým přístřeškem a hlavně prostorná stage, na které se prostřídala celá desítka formací několika stylů. Trávník před zábranami dostal tradiční letní sestřih a kvalitní zvuk podpořený světelnými rampami pak dotvářely kulisy akce, jejíž celý název zněl Rock for JK Manětín vol. 15. Multižánrový Rock for JK Manětín letos oslaví 15. výročí, nadupaný line-up láká desítkou známých kapelních jmen Rok od loňského ročníku utekl jako voda a na dveře klepe pevně stanovený termín 5.7.2024, kdy se v areálu u Zámeckého parku zopakuje již po patnácté kultovní festival s názvem Rock for JK Manětín. O tom, že tento hudební maraton se těší velké pozornosti fanoušků z mnohdy dosti vzdálených končin, není nejmenších pochyb. Určitě to není z důvodu mála pořádaných akcí v širokém okolí, ale k návštěvnost přispívá perfektně obsazený line-up, nádherné prostředí s nedalekým stanovým městečkem a v neposlední řadě pohodová festivalová atmosféra sálající z každého kubického centimetru maněntínské arény. Kdo byl, ví, kdo nebyl, má šanci toto napravit v pátek o státním svátku prvního červencového víkendu. Areál se pro hosty otevře v 11 hodin, start je ohlášený na 12:00.

Další články žánru Rock

Bohémských 30 aneb kapela Wohnout slaví kulatiny! Jen málo posluchačů celoplošných médií by v záplavě prezentované muziky nerozeznalo zásadní hitovky pražské skupiny Wohnout. Právě ta letos slaví kulatou třicítku, ke které si nadělila republikovou šňůru s tematickým názvem Bohémských 30. Společenský dům Hořovice se tak v sobotu 11.4.2026 stane jednou z významných zastávek na dlouhé tour, která plní sály každým svým koncertem. Přijďte se pobavit a užít si neopakovatelnou atmosféru i vy – dveře hudební arény se otevřou v 19:00, start je ohlášený na 20:00 hodin. Olympic se svojí Bombarďák Tour 2026 vybalí v Příbrami zásadní věci ze své více jak šedesátileté rockové pouti Velká hudební událost čeká na příznivce a fanoušky legendárního Olympicu v pátek 10.4.2026. Na stage postavené v srdci Sportovní haly Příbram vybalí své nástroje kapela, jejíž více jak šedesátiletá koncertní dráha formovala a stále formuje generace rockerů napříč naší vlastí. Přijďte se pobavit a zazpívat nestárnoucí hitovky i vy – start akce je ohlášený na 20:00 hodin. Jarní varianta benefičního Punks for Dogs nabídla hostům multižánrový line-up Akcí pro dobrou věc asi nikdy nebude tolik, aby se nemohly uskutečnit další a další. Jedním z takovýchto chvályhodných počinů se stal benefiční festival Punks for Dogs na podporu spolku Pomocné tlapky o.p.s. Hlavní pořadatel Zdeněk Šenkyřík Sr. dal dohromady pěkně nabitý lineup a oproti předešlým ročníkům změnil i jeho místo – letošek se konal v KD Jitřenka Praskolesy. Jako hudební účastníci se do místních kronik s datem 28.3.2026 zapsalo pět kapel, jejichž avizované sety přilákaly hosty z širokého okolí. Byť se zprvu zdálo, že nebude bůhví jak plno, během večera se parket chvilkami hezky zaplnil. Součástí akce byla i tradiční aukce unikátních triček s logem právě vystupující formace včetně podpisů všech jejích členů. Pohodová obsluha ve výčepu a Jirkův dobrý zvuk dotvářely pohled na festival, o jehož moderování se skvěle postaral Štěpán Málek z punkových !V.V.Ú. Šafrda memory band svou bigbítovou pomlázkou potěší KD Mrákov! Mekka chodského bigbítu pokračuje ve známé tradici a chystá další velikonoční bigbít. Tentokrát se můžeme těšit na oblíbený Šafrda memory band, který připomíná Vláďův odkaz a nesmazatelnou stopu v kapelách Harlej, Walda Gang, Brain či Autogen. Na hudební akci Rockové Velikonoce o sobě dají vědět domácí skupiny Pub Kings a CI5 Během prodlouženého víkendu, jenž příznivcům zajímavých kulturních událostí nabídne nespočet možností k využití volného času, bude mít želízko v ohni i Hospoda Tachovská na konečné tramvaje č. 1. Do placu tu přihodí své playlisty dvě domácí formace – tříčlenný Pub Kings a na klubové scéně oblíbená CI5. Přijďte se pobavit a zazpívat známé songy i vy – start je v sobotu 4.4.2026 ohlášený na 19:00. V doprovodném programu Velikonočních trhů se na plzeňském náměstí blýskne rockový KOHN Centrum západočeské metropole se po roce znovu mění v prodejní stánkový trh. V sobotu 4.4.2026 to bude ještě Velikonoční, v jehož obsahu si příznivci živé muziky mohou poslechnout koncerty skupin mnoha hudebních žánrů. Ve výše uvedeném termínu se kormidla na prostorné stage ujme domácí KOHN, který během tří setů – v 15:00, 16:00 a 17:00 zahraje výtah ze své tvorby. Wohnouti k jubileu vydávají knihu Skupina Wohnout letos sfoukne na pomyslném dortu třicet svíček. Za tři dekády existence stihla kapela vydat deset alb, natočit přes padesát videoklipů a nasbírat řadu živých záznamů v audio i video podobě. Jubileum oslaví velkým turné a unikátní biografickou knihou.

Další rozhovory

S Oto Gajdošem a Alanem Rohanem o nadcházejícím 5. ročníku metalového svátku South of Heaven ve Zbytinách Již po páté se v opuštěném lomu u obce Zbytiny na Prachaticku připravuje metalový festival South of Heaven. Dvoudenní akce s plnohodnotným servisem pro kapely, organizátory a hlavně fanoušky tvrdých kytarových riffů má pevně stanovený termín 3. a 4. července 2026. O tom, co nás čeká (a doufejme, že ani nemine), jsme si v malém rozhovoru popovídali s hlavním pořadatelem Oto Gajdošem a hudebním publicistou Alanem Rohanem. Byť nedošlo k fyzickému setkání, mé otázky dostaly jasné odpovědi pomocí digitální techniky. Zakázaný Ovoce mezi Láskou a nenávistí Kapela Zakázaný Ovoce vydává po delší době nové řadové album a rozhodli se ho představit novinářům a fanouškům v pražském Rock café. A my jsme s naším serverem byli u toho a vy tak máte jedinečnou možnost si přečíst co je v kapele nového. Klatovský LORD vstává znovu z popela, nová krev u mikrofonu slibuje energii a vitalitu O tom, že ukončení jedné éry neznamená nic jiného, nežli začátek éry nové, je pravda stará jako lidstvo samo. V reálné podobě přenesené do současnosti to potvrzuje hudební kariéra klatovské skupiny LORD. Od vzniku 1988 si prošla různými obdobími a personálními změnami – od svého přímého tahu na branku v rockovém stylu však nikdy neuhnula. Právě o nedávné minulosti, současnosti a výhledu do budoucna jsme si původně měli povídat se zakládajícím členem Petrem Říhou, novým zpěvákem Jirkou Mužíkem a manažerkou Alenou Májou Vackovou. Právě moment, kdy se do hovoru zapojila celá skupina, mluví jasně o soudržnosti a dobré náladě v partě, která se do hudebního života vrací nabitá pozitivní energií. Rád jsem jejich pozvání přijal a v kontaktní kapelní zkušebně padla dne 22.12.2025 spousta otázek i jasných odpovědí. ROZHOVOR | Jan Vytásek vydává album Trochu jinak Zpěvák, skladatel a muzikant Jan Vytásek má za sebou další velký milník – nové album s příznačným názvem Trochu jinak, které vyšlo 24.10. 2025. Deska, která vznikala s odstupem a klidem, jaký si dnešní doba moc často nedopřává, nabízí pohled na svět i hudbu z jiného úhlu. Povídali jsme si o inspiraci, o lidech, kteří na albu zanechali svou stopu, i o tom, proč někdy musíme zpomalit, abychom zase slyšeli sami sebe. Malý rozhovor s Jarkem Filgasem ex frontmanem hudebních skupin Argema a Premier Rozhovor je zaměřený na jeho hudební cestu, tvorbu i osobní reflexe. Bára Zemanová & BAND vyjeli na letní tour. Zvou na Footfest i na oslavy 10 let pivovaru Raven! Plzeňská zpěvačka Bára Zemanová se vydala se svou kapelou na letní tour po slavnostech a festivalech. Jak si letní rockovou jízdu užívají a na jaké akce zvou své posluchače, na to jsme se zeptali přímo Báry. Rozhovor s Elvisem Vladimírem Lichnovským po jeho vystoupení na Dne obce Hať. Elvis Vladimír Lichnovský, jeden z nejvýraznějších českých představitelů krále rock’n’rollu, zavítal koncem června do Hatě, kde rozzářil pozdně noční stage během Dne obce. V rozhovoru se ohlíží za atmosférou koncertu, vzpomíná na své začátky s „elvisovskou“ pódiovou personou a přibližuje, jak se po téměř třech dekádách v roli Elvise mění jeho přístup k vystupování.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz