ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Rozhovor s kapelou Náhodný Výber o Movember tour 17. října 2019   (12:18)Odpovídal Bárty

Rozhovor s kapelou Náhodný Výber o Movember tour

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Redakce( dále jen R.)
Za Náhodný Výber- Štěpán Bartoš - bicí, zpěv ,,Bárty"

Za redakci se ptal Petr Černohorský

R:Co pro vás jako kapelu Movember znamena?

B :Není to pro nás ani tolik přímo o Movemberu samotném, jako spíš o tom, že děláme něco, něco dalšího. Protože hudba není bublina oddělená od světa, a když už nás lidé poslouchají, není to pro nás jen radost, hurá, máme sto tisíc zhlédnutí, ale také odpovědnost. Máme možnost udělat něco víc, než jen zahrát publiku svoje písničky, a byla by velká škoda tuhle možnost nevyužít pro něco prospěšného.

R. Rádi bychom zveřejnili vaší fotografií ze začátku turné a z posledního listopadu. Kolik členů a jmenovitě kdo z vás jde do movembru s rostoucím knírkem.

B: Máme v plánu to zkusit všichni kromě zpěváka, protože jemu knír prostě neroste. Ale i jemu možná pořídíme alespoň falešný. Myslím, že na konci listopadu na nás bude krásná podívaná. Sám už jsem to přítelkyni avizoval, a prý neví, jestli se na mě víc těší nebo děsí. Já z toho mám podobné pocity.

R:.Dnes zemřela legenda česko-slovenské popmusic. Ovlivnil Vás Karel Gott?

B:Karel Gott je obrovská osobnost, která ovlivnila celou českou scénu bez výjimky, nás tedy samozřejmě nevyjímaje. Z jeho rozmanité a obrovské kariéry se můžeme každý něco naučit, protože byť se naše názory na něj trochu různí, Karel Gott je a nejspíše zůstane největším českým hudebníkem téhle éry. A jeho písně, byť si je asi nepouštíme každý den, známe všichni.

R:. Co pro vás znamená strašák jménem rakovina.

B:Tady odpovím za sebe, mně na rakovinu umřela babička, takže mého života se dotkla velice zblízka. To se stalo již před docela dlouhou dobou, a já jsem byl ještě malý, takže jsem přesně nechápal, co se děje, ale když člověk ztratí někoho blízkého, je to těžké vždy. Na druhou stranu, jedna moje kamarádka nedávno vyhrála nad Hodgkinovým lymfomem, a bylo neuvěřitelné vidět, jak obrovská síla její osobnosti vítězí nad vážnou nemocí. Dodnes její přístup obdivuji, a je pro mne velkou inspirací.

R:Chodíte na vyšetření rakoviny prostaty?

B: My jsme ještě mladíci. Se screeningem se doporučuje zažít mezi čtyřicítkou a padesátkou – už jen tahle informace je pro mne ale novinkou. Významem Movemberu je šířit osvětu ohledně mužských zdravotních problémů, a tohle se mu povedlo alespoň u nás ještě dříve, než naše tour – nebo Movember – vůbec začaly. 

R:. Co od turné očekáváte?

B:Tak předně je to prostě turné, takže očekáváme spoustu zážitků, skvělých koncertů, ale také skvělou partu. Potkáme nové lidi, podíváme se na nová místa, dozví se o nás noví fanoušci. Zároveň ale budeme, jak už jsem řekl, dělat dobrou věc nejen pro nás, a to je skvělý pocit. Teď už neděláme „jen“ hudbu. Jak kdysi řekl Jan Palach, člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které zrovna stačí. My máme tu výhodu, že je nás na to v kapele rovnou pět, a rozhodně se chceme pokusit změnit nějakou tu část světa, na kterou stačíme, k lepšímu.

R: Dočkáme se na koncertech společně písničky všech kapel dohromady?

B: To není pravděpodobné. Na druhou stranu, na turné se dějí různé věci, a vzhledem k tomu, že to pouto mezi kapelami je na tour takové pevnější, nejspíš si do koncertů nějakými způsoby zasahovat budeme. Asi ne tak, jako když Mandrage napatlali na konci jejich turné našim kamarádům z Civilní Obrany chilli omáčku na mikrofony, ale určitě už na sebe něco vymyslíme. Přece jen, na tour vznikají mezi kapelami životní přátelství, a byla by škoda nepřidělat si pár zážitků.

R: Nějaké vtipné historky z bývalých turné?

B:Těch by byla spousta, ale většina z nich je buď velice soukromá nebo nepopsatelná, a často oboje dohromady. Rádi vám je povíme třeba na po koncertě na baru.

R: Jaká ikona zahraniční scény je vaším vzorem?

B:A zase jsme u toho, že je nás v kapele pět, a to je na jeden rozhovor prostě moc. Každý z nás poslouchá něco úplně jiného, a všechno se to promítá do toho, jak hrajeme. Zeptal jsem se ostatních, a dohromady z toho vychází třeba Green Day, Sum 41, Papa Roach, Avenged Sevenfold, ale i twenty one pilots, Bullet For My Valentine nebo The 1975. Je to rozmanité, a myslím, že je to pro nás dobře – čím víc stylů člověka baví, tím víc různých věcí si z nich může vzít a učit se z nich. A nejde jen o hudbu, ale také třeba o styl vystupování nebo komunikaci s lidmi.

R:Jakou poslouchate v soukromí muziku, jestli vůbec nějakou.

B:Tady by odpověď byla v zásadě stejná jako odpověď na předchozí otázku, jen ještě mnohem rozmanitější. Baví nás cokoliv. Ne všechny úplně cokoliv, ale v průřezu naší kapelou byste našli Beatles, jazz, pop, heavy metal i rap. Dohromady máme rádi vážně skoro všechno.

R: Co byste vzkázali naším čtenářům?

B:Když se vrátím k tomu Movemberu, dbejte na sebe. Mějte se rádi. A taky mějte rádi nás, přijďte nás pozdravit na turné, rádi vás uvidíme, kdekoliv vám to vyjde. Poslouchejte hudbu a čtěte Musicgate. A pokud jste kluk, nechte si v listopadu taky narůst knír, ať v tom nejsme sami. Pokud jste holka, máte na knír omluvenku, ale bránit vám v tom samozřejmě taky nebudeme.

Redakce( dále jen R.)
	Za Náhodný Výber- …

FOTO PRO RADOST

autor:text:     Petr ČernohorskýDalší rozhovory

Exkluzivní rozhovor s Bernardem Greene - B.G. the Prince of Rap! B.G. The Prince of Rap nám ochotně odpověděl na otázky ze soukromí, tak i z uměleckého života. Rozhovor s Vladimírem Šťástkou alias Vladimír Motýlek Savec baskytarista, skladatel, textař, Visací zámek, Yamrtaal. Rozhovor se Sannie Carlson - eurodance pop zpěvačkou z 90. let - Whigfield! Ochotně nám odpověděla na otázky ze soukromí a o jejím nejnovějším singlu SUGA! Dali jsme svý existenci řád i v tomhle neřádu Mizerný den mi skřípl hlavu. Šel jsem ven projít se v davu, aspoň na chvíli nebýt sám…..To jsou slova jednoho z mnoha hitů kapely Mňága a Žďorp a v těchto slovech se zračí situace dnešních dnů. Když jsem loni v listopadu jela do Kolína na koncert Mňágy v rámci turné k albu Třecí Plochy netušila jsem, že to bude na dlouhou dobu jeden z mých posledních koncertů. Letošní rok měl být jako každý jiný – jarní halové koncerty následované letními festivaly, které by se postupně přesunuli na podzim zpátky do hal. Nic z toho se, ale nestalo a situace ve světě zapříčinila, že koncerty byly rušeny či přesouvány. Zpěvačka Giudi při celorepublikovém stavu nouze Jak řeší situaci Jitka Martiriggiano, zpěvačka koketující s módou, která vystupuje pod jménem Giudi? Co říká na to, že se její singly objevují v pravidelných rotacích na zahraničních rádiových stanicích? Josef Kašpar (hudebník, výtvarník, ředitel CKM Písek, pořadatel OAMF Přeštěnice, ...) Jak jeho ovlivnila současná nouzová situace v naší republice a jaký dopad měl nouzový stav na jeho život, fungování, projekty, práci i rodinu. Michal Novák (hudebník, mentor, vizionář, zakladatel Bandzone, ...) Shrnout, co vše toto jméno ve světě hudby znamená je v pár řádcích nemožné. Kdo ho nezná neuvěří, kdo ho zná, dokáže si představit, že tato nelehká nouzová situace musela jeho samotného a jeho projekty tvrdě zasáhnout. Více o tom už on sám.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz