ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

S Kečupem o kapele The Fialky, punku, sexu, pivu a ponožkách 15. srpna 2018   (20:00)Když si s Kečupem dáte jedno pivko, dozvíte se zajímavé věci o smaženém sýru nebo jeho bříšku

S Kečupem o kapele The Fialky, punku, sexu, pivu a ponožkách

Na festivalu Open Air Ktiš 2018 jsem přišla k dodávce, kde ležel na předním sedadle Kečup The Fialky, ale nespal.  Chvíli to vypadalo, že nemůže mluvit, ale po tom, co navštívil záchody a stánek s pitím se vrátil a poskytl níže uvedený rozhovor. Ostatní členové kapely mi sdělili, že Kečup je stejně nepustí ke slovu, takže se rozhovoru nezúčastní a začali opodál popíjet s účastníky festivalu.
 
Kečupe, já vím, že to nesnášíš, ale proč ti říkají Kečup?
Tím začínáme tenhle rozhovor?
 
Ne, ne, to je jenom taková kulturní vložka ode mě, jen jsem si chtěla udělat srandu, protože vím, že to nesnášíš, jsi mi to říkal minule.
Naopak. Já mám tuhle otázku velmi rád, z toho důvodu, že mě často oslovujou lidi, který neví, o čem se mnou mluvit. A proto já to nevysvětluju do rozhovorů, abych to téma zachoval jako úvod konverzace. Pak už je to v pohodě, protože se to vždy stočí k punku, sexu a pivu a o tom já teprve mluvím rád a dlouze.
 
Jak jste přišli na název kapely The Fialky?
Tak název naší kapely jsem chtěl změnit už asi tak po týdnu, protože mi přišel jako blbej. Dokonce jsme zvažovali i název Punk Floid, samozřejmě jsme v roce 2000 vůbec  netušili, že už nějaký Punk Floid existuje a že existuje nějaký Zábřeh už vůbec ne. Nakonec se vybrala ta největší kravina a pak už to prostě nešlo změnit, protože už po první veřejný zkoušce, kam přišlo 5 lidí, nám ten název přišel tak zavedenej,  že by to byla škoda. Později se nám docela podařilo udělat takovou fámu, že jakoby překlad je Violets, takže to bylo trochu Violence, jakože je to podle Sex and Violence od Exploited, ale nevim jestli tomu někdo věřil. Nebo jsme taky hodně tvrdili, že to je jako odkaz na čuchání lepidla, jako čuchat k fialkám, ale přitom je to jakoby, když zemřeš, že jo. Takhle to dopadá, když si v šestnácti založíš kapelu a počítáš, že to bude tak na jednu zkoušku. Takže teď už hrajem 18 let a máme furt název The Fialky.

Na festivalu Open Air Ktiš 2018 jsem přišla …

Letos jste tedy plnoletí, jak oslavujete nebo už jste to oslavili?
Ano 18 let jsme oslavili velkolepě! V podstatě jsme vycházeli z toho, že mě vždycky zebou nohy, proto nosím dvoje ponožky, ale ty už vyrábí Jenda Peterka, tak jsme na počest toho výročí nechali udělat šály. A mimo to samozřejmě i koncert byl..
 
Tomáš: Na lodi, ne?
 
Kečup: Určitě, já se k tomu dostanu. Dobře mi to tady připomíná Tom, ale nemá úplně pravdu.  Protože oslava proběhla v únoru na koncertě v legendárním klubu 007 s kapelou The Vibrators,  asi naše nejoblíbenější kapela, která nás hodně ovlivnila. Květnovej koncert na lodi po vzoru Sex Pistols, byl totiž u příležitosti mých, Otíkovo a právě Tomovo 35 narozenin. Marcel Green je o rok starší, i když jsme byli na základce všichni stejnej ročník.  Ta loď má tu krásnou atmosféru, jedeš po Vltavě a lidi na nábřeží a mostech slyšej ten randál. Asi nejkrásnější moment byl, když kolem nás jela taková mastňácká loď se skleněnou kopulí..  Večeřeli tam většinou páry a teď ty holky byly všechny samozřejmě smutný, že se nuděj u večeře a nejsou s pankáčema na pořádnym mejdanu.  Jinak kromě těchto dvou výročí, bude ještě jedna oslava a to, že s náma bude hrát Marcel Green už 10 let, mám k tomu tajný překvapení, který ještě neví. Oslava proběhne na říjnovém koncertu s the Adicts, který proběhne v Pražské Meet Factory.
 
A mám to tam psát, když je to hrozně tajný? (smích)
Piš si to, ale Marcel to neví.
 
Jak se daří poslední desce Je ti to málo?
Vlastně je to trochu náhoda, ale je to naše první deska s velkou přípravou.. Skládání a výběr písniček, zkoušky, natáčení na několik fází, práce na obalu, klipech...  Nic netlačilo, takže ta deska vznikala během jednoho roku a na vše tím pádem bylo dost času. Album vyšlo na vinylu v nákladu 550 kusů a je posledních asi 30, což je krásný, ale nás nějaký prodej až tak netrápí. Hlavní pro nás je, že nám kamarádi říkaj, že jí rádi poslouchaj.. To je pro nás zásadní.  A my jsme taky spojený, takhle má znít ten náš punk77 a jako celek to prostě vyšlo pěkně.

Letos jste tedy plnoletí, jak oslavujete nebo …

FOTO PRO RADOST
Když se tady na Open Air Ktiš festivalu rozhlédneš po této krásné krajině, jak se ti tady líbí?
Tady jsem hrozně rád a strašně se mi tady líbí, ale musim přiznat, že se těšim až vodsaď vodjedu zpátky na Mighty Sounds.
 
Dneska piješ teda pivo nebo tě čeká ještě něco jiného dobrého?
No, bude určitě něco jiného a pivo nepiju (smích všech – drží pivo a pije ho), protože po něm mám průjem, takže piju hlavně vinný střiky… Jo no jo, teď mám momentálně zrovna pivo, protože pivo v tom bříšku udělá dobrou náladu a já potom mám dobrý nápady na odpovědi.
 

Díky za rozhovor..
A tímhle jako ten rozhovor končí? ..já si tu otázku dám tedy sám: Co bysme chtěli vzkázat fanouškům, že jo…
 
To jsem se ptala minule, tak jsem se nechtěla opakovat..
Tak si dáme repete, já se tý otázky nebojim.
 
No, jestli tě teda napadá nějaká novější verze, co bys chtěl vzkázat lidem…
Já bych jim chtěl vzkázat, že smaženej sýr s bramborama, to jsou dneska The Fialky! Protože já si myslim, že prostě knedlo-vepřo-zelo už se přejedlo a tohle je dneska národní jídlo. Tim chci říct, že  ty Kabáti se přejedli a já si myslim, že národní kapela budem teď my.

Když se tady na Open Air Ktiš festivalu …


FOTO PRO RADOST

autoři:text:     Lenka Kadeřábková
foto:     Zdenek Holeček



Další články s interprety Kečup, The Fialky

Fenomenální Pekelný ostrov opět potěšil tisíce fans! Na své si přišli příznivci Pretty Maids, Rybiček 48, Dymytry nebo Harleje Pekelný ostrov je festivalem s nezpochybnitelným kouzlem a atmosférou, která vás doslova pohltí. Proto není divu, že se tam několikatisícový dav fans (včetně nás) pravidelně rád vrací. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy na fajnšmekry nejen českého rocku, punku i metalu čekal nadupaný line up. Punkové zahájení léta na Hořepníku s kapelami The Fialky, SPS a zakázanÝovoce. Kapely The Fialky, SPS a zakázanÝovoce s předskokanem STARTi zahájili další sezónu na letním parketu v Hořepníku. Pekelný ostrov odtajnil všechny účinkující a bude to jízda! Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov se nezadržitelně blíží. Vypukne už za měsíc a o zvučná jména české i slovenské hudební scény nebude nouze! O pořádný rockový kotel se v areálu přírodního ostrova U mlýna nedaleko města Holýšov postará i vzácný host z Dánska. Další sezóna na letním parketu v Hořepníku je za dvěřmi. Představí se velikáni Rybičky 48 nebo Walda Gang. Letní parket Hořepník představuje další sezónu pod palbou velkých hudebních jmen. KD Mrákov bude Rájem hudebních salónů! Dorazí totiž legendární Kečup Mekka chodského bigbítu zažije večer plný nestárnoucích hitů. Takřka po roce to tam totiž opět rozjede nejen západočeská rocková legenda - Kečup. Stane se tak předposlední březnovou sobotu a o tom, že se máme na co těšit, už předem není pochyb! Legendární Pekelný ostrov už stříhá metr! Dorazí Pretty Maids, Rybičky 48 i Traktor Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov prozradil většinu účinkujících a věřte, že se opět máme na co těšit! V areálu přírodního ostrova U mlýna nedaleko města Holýšov to odpálí špička české a slovenské rockové scény i vzácný host z Dánska. Punkový večer v Medvědovi nesl jméno God Save The Punk 2024 Velkým dnem, potažmo pak večerem se stal pro příznivce kvalitní punkové muziky pátek 18.10.2024. Na klubovém pódiu plzeňského Bílýho Medvěda se v plné palbě představily kapely The Fialky a S.P.S. Akce se těšila široké podpoře fanoušků z širokého okolí, což se podepsalo na našlápnutém parketě a punkovém reji při obou koncertech. Divoké pogo, všude přítomné pivo a skoky z pódia jako na běžícím pásu – perfektní mejdan, který si užívali jak muzikanti u nástrojů, tak publikum šílící pod hranou jeviště.

Další články žánru Punk (rock)

Klubovou sezónu v klatovském Falconu otevřel punkový PankyFest Čas venkovních open air akcí je pomalu, ale jistě za námi a s podzimním počasím se o slovo hlásí klubové programy. V klatovském Falcon Clubu odstartoval toto období PankyFest, na němž se představila čtveřice kapel s výraznými repertoáry. Bonusem pátečního večírku 12.9.2025 pak byla narozeninová oslava frontmana Zvýšenýho Rizika Járy Panky Adámka, který se tak stal strůjcem této festivalové události. Do suterénního klubu si našlo cestu celkem početné publikum a nálada stoupala s každým odehraným setem. PankyFest ve Falconu aneb klatovská klubová sezóna startuje Klatovský multižánrový klub na nic nečeká a pro fanoušky koncertních událostí připravuje malý festival s programovou nabídkou pěti hudebních jmen. Ať domácích či přespolních, pokaždé s vlastním repertoárem a chutí hrát na sto procent. Proto nezapomeňte – Falcon Club Klatovy, pátek 12.9.2025, dveře klubu se otevřou v 19:00 a odstartováno pak bude úderem 20. hodiny. Punkovice na Zámku Toužim nabídne jednu z posledních letošních open air akci Zámek Toužim je častým cílem příznivců hudebních událostí. Konají se tu metalové, rockové a samozřejmě i punkové festivaly, mezi kterými se určitě neztratí ten s názvem Punkovice. Z titulu je zřejmý hudební styl, v lineupu pak nalezneme pětici skupin s autorskou dílnou. Přijďte se pobavit, zapogovat a celkově si užít hezký večer – start akce je v sobotu 13.9.2025 ohlášený na 15:00 hodin. Benefiční festival Punks for Dogs pomohl na správném místě O tom, že akcí na podporu dobrých věcí není nikdy dost, není nejmenších pochyb. Jedním z takových počinů se stala hudební přehlídka Punks for Dogs konaná dne 30.8.2025 na zahradě u Společenského domu Hořovice. Hlavní pořadatel Zdeněk Šenkyřík Sr. zorganizoval další ročník multižánrového festivalu, jehož výtěžek byl věnovaný na konto útulku Zvířecí pohoda. Navíc se u vstupu objevila i kasička se sbírkou na nemocnou Kačenku, která se od malička potýká s velkými zdravotními komplikacemi. Právě tato sbírka na nemocnou holčičku proběhla v Hořovicích pod patronací Nízké úrovně, která byla součástí lineupu. Akce samotné se aktivně zúčastnila šestice kapel, z nichž některé se zřekly honoráře ve prospěch benefice. Ke koloritu závěrů jednotlivých setů patřila dražba triček s logem skupiny včetně podpisů muzikantů – exkluzivní ošacení se tak dostalo k novým majitelům. Chodrockfest opět potvrdil své kouzlo! Párty rocku na Chodrocku se stala legendární I v letošním roce nás na DOTIKO a NFCtron stage čekal nadupaný line-up a tak nebylo divu, že si párty rocku na Chodrocku nenechaly ujít tisíce fans. A byla to jízda! Ale nepředbíhejme a vezměme to všechno hezky od začátku. Dobrá muzika a kvalitní zvuk – Muňári Fest ve Všerubech si do kroniky připsal další úspěšný ročník Rozlehlý areál u fotbalového hřiště se v sobotu 9.8.2025 převlékl do hudebního kabátu. Obrovská stage, stanové přístřešky, skákací hrady pro ty nejmenší, stánky s jídlem a pitím, kvalitní zvuk z dílny rodiny Chocových – vše připraveno ve velkém stylu. Tým pořadatelů s Václavem Červenkou se za podpory města Všeruby a spolku Pro Všeruby postaral jak o výše zmíněné zázemí, tak o pozvánky šesti kapelám s výraznými repertoáry. Počasí akci přálo možná až moc – hosté se před spalujícími paprsky schovávali pod přístřešky a k zábranám přicházeli jen ti opravdoví srdcaři. Je škoda, že se na Muňári Festu neukázala početnější návštěva, přesto se ti dorazivší viditelně dobře bavili, a to muzikou i připravenými soutěžemi při přestavbách aparatur. Je tu léto, zase to cejtim. Bude dobrá noc a zachrání nás spalovač chlastu. Walda Gang a Alkehol společně na Hořepníku. Začátek srpna, prázdniny v polovině a na letním parketu v Hořepníku zněla dvě skvělá jména - Walda gang a Alkehol.

Další rozhovory

Malý rozhovor s Jarkem Filgasem ex frontmanem hudebních skupin Argema a Premier Rozhovor je zaměřený na jeho hudební cestu, tvorbu i osobní reflexe. Bára Zemanová & BAND vyjeli na letní tour. Zvou na Footfest i na oslavy 10 let pivovaru Raven! Plzeňská zpěvačka Bára Zemanová se vydala se svou kapelou na letní tour po slavnostech a festivalech. Jak si letní rockovou jízdu užívají a na jaké akce zvou své posluchače, na to jsme se zeptali přímo Báry. Rozhovor s Elvisem Vladimírem Lichnovským po jeho vystoupení na Dne obce Hať. Elvis Vladimír Lichnovský, jeden z nejvýraznějších českých představitelů krále rock’n’rollu, zavítal koncem června do Hatě, kde rozzářil pozdně noční stage během Dne obce. V rozhovoru se ohlíží za atmosférou koncertu, vzpomíná na své začátky s „elvisovskou“ pódiovou personou a přibližuje, jak se po téměř třech dekádách v roli Elvise mění jeho přístup k vystupování. Díky!Fest 2025 - rozhovor s kapelou UDG Dalším z interpretů letošního ročníku Díky!Festu je stálice mnoha letních i klubových pódií parta UDG. Zeptali jsme se ještě před festivalem na několik otázek, jak se na něj kluci připravují, těší, ... Díky!Fest 2025 - rozhovor s pořadatelem Martinem Janotou Letošní ročník Díky!Festu je již 3. ročníkem tohoto zajímavého festivalu a my jsme vyzpovídali pořadatele Martina Janotu. Těšte se na zajímavý rozhovor, jak se plánuje, připravuje a realizuje podobný festival. Proč právě Kastelán? To nám v live interview prozradil známý český herec Jarda Plesl a frontman Septic People Lexa Fedorov! Dříve než proběhly první vteřiny natáčení, měli jsme tu možnost vytvořit live interwiev, ve kterém jsme vyzpovídali právě Jardu Plesla a frontmana Septic People – Alexe „Lexu“ Fedorova. Díky!Fest 2025 - rozhovor s písničkářem Michalem Horákem Jedním z interpretů letošního ročníku Díky!Festu je veselý písničkář Michal Horák. Zeptali jsme se ještě před festivalem na několik otázek, jak se na festival připravuje, těší, ...
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz