ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Sníst po koncertě nástroje kapely? Nejen to zažijete na Kefíru! 7. srpna 2018   (12:22)Kultovní rodinný festival Kefír nabídne po šesté v řadě netradiční zážitky. Jako hlavní hvězda vystoupí v sobotu 1. září v zahradě zámku Kačina u Kutné Hory rakouská kapela The VegetableOrchestra. Kašpárek v rohlíku představí ochutnávku z chystané desky a návštěvníci ubytovaní ve festivalovém kempu si mohou poprvé v historii užít program už od pátečního podvečera.

Sníst po koncertě nástroje kapely? Nejen to zažijete na Kefíru!

FOTO PRO RADOST
Že z papriky nemusí být jen lečo a z cukety buchta, dokáže hlavní hvězda festivalu TheVegetableOrchestra z Rakouska. Ta totiž před každým svým koncertem nejprve zamíří do zelinářství, aby následně čerstvý pórek proměnila v housle či mrkev v píšťalku. Po vystoupení pak z nástrojů uvaří polévku, na niž pozve všechny diváky.
Ochutnávku ale letos uspořádá i Kašpárek v rohlíku. Představí totiž písničky z připravované desky. “Chystáme i nějaká další překvapení. Na Kefír se vždycky sjedou nejvěrnější bejbypankáči z celého Česka a ten kotel prostě stojí za to,” těší se Kašpárek v rohlíku, který se každoročně pohybuje po areálu coby festivalový hostitel. Během dne mezi návštěvníky nachodí bezmála dvacet kilometrů.
Na šestém ročníku vystoupí také funkmetalová kapela GaiaMesiah, ska partička Sto zvířat,CircusBrothersna pomezí balkánské dechovky a taneční hudby nebo osvědčený BomBarďák. Dorazí také MissTrash, francouzská ženská verze na Kefíru milované holandské kapely BlaasofGlory.
Kromě nabitého hudebního programu si stejně jako v minulých letech příchozí užijí desítky divadelních představení, performance a workshopů. Kefír Kefírem však dělají především specifické atrakce, kterých je plný areál a u nichž často není poznat, zda se baví víc dospělí nebo děti. Ani tentokrát nebudou chybět projížďky na sekačkách či na stupátku popelářského auta, slámové městečko nebo loňská novinka v podobě obří houpačky zavěšené na jeřábu.
Také letos máme připravenou novou atrakci. Půjde o autokino pro děti. Jak konkrétně bude vypadat, si ale necháme jako překvapení,” říká programový ředitel Kefíru Michal Thomes s tím, že autokino si však užijí jen festivaloví nocležníci. Bude totiž součástí takzvané Čtvrti snů. V té se mohou již od pátku ubytovat nejen rodiny ze vzdálených koutů republiky, ale také všichni, kdo si chtějí akci prodloužit. Přespí v pronajatých teepee, luxusních, kartonových či vlastních stanech nebo v karavanech až do nedělního rána.
Kemp ze soboty na neděli je bohužel už beznadějně plný, ale volná místa ještě jsou na noc před Kefírem. Po oba večery se mohou lidé těšit na bonusový program včetně loni chválené stezky divnými sny. V provozu bude také půjčovna spinkáčků či sluchátek s pohádkou na dobrou noc a ráno všichni společně s Kašpárkem posnídají,” slibuje Thomes.
 
 
 
Na Kefíru si přijde na své celá rodina. V klidové zóně pod vzrostlými stromy se nachází kojenecké území, menší děti zaujme hovínková dílna, loutková divadla nebo si odpočinou na postelích s největšími nebesy při poslechu pohádek, které čtou známé osobnosti. Starší návštěvníky potěší stromolezení nebo atletický stadion, který v zámecké zahradě vznikne ve spolupráci s Českým atletickým svazem. Pro teenagery je pak připravená takzvaná kefír street se skateboardovými či graffiti show, yoyo exhibicemi a dýdžeji. Jako každoročně nebude chybět ani pestré a kvalitní občerstvení pro všechny věkové kategorie.
Festival Kefír se koná poslední prázdninový víkend v zahradě zámku Kačina u Kutné Hory. Na předchozích pět ročníků, z nichž první dva se odehrály v Třebovli u Kouřimi, dorazilo dohromady více než 30 tisíc lidí z celého Česka.
 
 
Odkazy
webová stránka festivalu:www.festivalkefir.cz
webová stránka bejbypanku a kapely Kašpárek v rohlíku: www.bejbypank.cz
sociální sítě: FB festival Kefír, FB událost festival Kefír, FB Kašpárek v rohlíku, Instagram Kašpárek v rohlíku
 
 
Kapela Kašpárek v rohlíku je volným uskupením muzikantů, kterým za devět let existence prošla řada hudebních osobností (Blanka Šrůmová, Tonya Graves, David Koller, Márdi, Jan Kalina, Milan Cais, Radoslav Banga, Lenka Dusilová, Jiří Zemánek, Olga Königová a mnoho dalších). Vznikla v návaznosti na divadelní inscenaci Kašpárek v rohlíku uváděnou v letech 2007 až 2015 Jihočeským divadlem. Písničky napsané pro jeviště se objevily na prvním CD z roku 2007. Od té doby vyšly další tři desky, vánoční singl, kniha i její audio verze. Původně jednorázový projekt se rozvinul v hnutí bejbypank, pod jehož hlavičkou vznikly mimo jiné další tři divadelní inscenace, dva silvestrovské televizní pořady nebo třiapadesátidílný rozhlasový seriál. Šíře těchto aktivit v roce 2013 logicky vyústila ve zrod festivalu Kefír.

Že z papriky nemusí být jen lečo a z cukety …


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

zdroj:Tisková zpráva



Další články s interpretem Různí

Rockový Slunovrat se letos opírá o přední české klubovky 14. ročník hudebního festivalu Rockový Slunovrat své návštěvníky opět přivítá v Lesním divadle Řevnice, a to ve dnech 13. a 14. srpna 2021. 14. ročník Rockového Slunovratu se koná, a to v novém termínu Restrikce týkající se pořádání kulturních akcí se konečně ubírají tím správným směrem, a tak se v Lesním divadle v Řevnicích bude moci konat 14. ročník hudebního festivalu Rockový Slunovrat, a to v novém termínu! Z původně avizovaného září se akce přesouvá na prázdninový termín 13. a 14. srpna 2021. Po vlně rušení festivalů přichází nová akce Letokruh. Zastaví se na 4 dny v Praze, Brně a Hradci Králové 17. června 2020, Praha Letošní léto hlásí kvůli vládním nařízením zrušení všech rozsáhlejších festivalů. Na poslední chvíli se ale podařilo uspořádat nový hudební festival Letokruh, který počítá se všemi bezpečnostními opatřeními. Letokruh přivede velké hudební hvězdy české a slovenské scény hned do tří měst. První akce startuje už 15. července v Brně, o týden později se přemístí do Hradce Králové a konec měsíce bude patřit Praze. Kapacita bude omezena podle aktuálně platných vládních nařízení. Předprodej lístků startuje ve čtvrtek v 10:00 hodin. Podzimní edice Rockového Slunovratu láká na Dubiozu Kolektiv. Akce bude mít omezenou kapacitu. Kvůli opatřením týkajících se pandemie koronaviru se ve dnech 5. a 6. června 2020 nekonal 14. ročník hudebního festivalu Rockový Slunovrat. Díky postupnému uvolňování restrikcí se však pořadatelé rozhodli přichystat náhradní program. Skindred vystoupí na Rockovém Slunovratu! Prvním oznámeným headlinerem 14. ročníku je velšská rocková skupina Skindred. Ti se na scéně pohybují už přes dvacet let a umně mixují rockovou muziku s punkem a reggae. Oni sami ale svůj styl nazývají ragga metal. Skindred mají na kontě už sedm alb a jsou stálicemi všech evropských festivalových gigantů. Rockový Slunovrat po roce zase pomáhal. Tři stage, les, bezvadná atmosféra, skvělí lidé a pomoc. Nějak tak by se dala jen pár slovy shrnout atmosféra řevnického festivalu Rockový Slunovrat. Jak se již stalo každoroční tradicí, i tento rok se v Řevnicích konal festival Rockový Slunovrat Rockový Slunovrat už za měsíc! Třináctý ročník multižánrového hudebního festivalu Rockový Slunovrat proběhne už za měsíc, a to v pátek a v sobotu 31. 5. a 1. 6. 2019. Na třech pódiích se představí plejáda zahraničních i tuzemských kapel a DJů.

Další události, novinky, pozvánky na akce, tiskovky

Vilda Čok ve Warning Veekendu: „Muzika je vlastně do jisté míry veselá bída…“ Listopadový díl pořadu Warning Veekend přináší jedinečný rozhovor s legendárním Vildou Čokem a Jirkou Dudkem z restaurace Miláček ve Žďárné u Boskovic. Těšte se na hudební novinky, nečekaná témata a živou akci s kapelou Aldabra. Pořad si můžete poslechnout na rádiích KLUBOOFKA, Géčko a Good Water, nebo kdykoliv v podcastu. FREE FALL představují nový videoklip „Adrenalin“ – živá energie z Masters of Rock Uherskohradišťská kapela FREE FALL přichází s novým videoklipem „Adrenalin“, natočeným přímo na legendárním festivalu Masters of Rock 2025 ve Vizovicích. Novinka zachycuje atmosféru živého vystoupení a přirozenou koncertní sílu, která je pro kapelu typická. Vratko Rohoň ze skupiny INEKAFE odhaluje svou nejsrdečnější píseň: Skladbu Keď odchádza niekto věnoval svým prarodičům Slovenská poppunková legenda INEKAFE přichází s novinkou, která míří přímo do srdce. Nová skladba Keď odchádza niekto je vůbec nejosobnějším počinem v dosavadní historii kapely. Hudbu i text napsal frontman Vratko Rohoň, který píseň věnoval svým prarodičům. Vznikl k ní i mimořádně emotivní videoklip. Synthwavový mág Perturbator si jde pro Prahu! Večer plný temnoty, hudební kreativity, futuristických tónů a gotických melodií přiveze s novým albem do pražského klubu SaSaZu prorok dystopických vizí a mistr temné elektroniky - Perturbator. Doprovodí ho Kælan Mikla, islandské magické gothic trio, a Gost, elektronická noční můra s nádechem black metalu. Hvězdy deathcore Lorna Shore míří v lednu do O2 universa Americká deathcorová pětice Lorna Shore oznamuje po letošním skvělém vystoupení na Rock for People majestátní návrat za svými českými fanoušky v podání doposud největší tuzemské show. Kapela vystoupí 25. ledna 2026 v pražském O2 universu. Sarin a Replay nenechají v Bílým Medvědovi publikum jen tak postávat Plzeňský multižánrový Bílej Medvěd nabídne hostům v pátek 7.11.2025 koncert dvou spřízněných domácích kapel. Jejich názvy Sarin a Replay nemají sice společný slovní základ, jejich pojítkem jsou prolnuté muzikantské posty včetně vokálů. Přijďte si užít klubovou atmosféru i vy – dveře haly Medvěda se otevřou v 19:00, start akce je pak ohlášený na 20:00 hodin. Tlumačovský KD zavzpomíná na Vláďu Šafránka! Zavítá tam oblíbený Šafrda memory band Druhá listopadová sobota bude v KD Tlumačov věnována vzpomínce na legendárního zpěváka – člověka s velkým hlasem i srdcem – Vláďu Šafránka. Svůj set tam totiž odpálí oblíbený Šafrda memory band.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz