ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Vrchol úsilí 25 let 13. července 2019   (14:41)Jak vypadal poslední den jubilejního pětadvacátého ročníku festivalu Rock for People, co přinesl a co vzal s sebou nenávratně pryč do propadliště dějin? Byl opravdu tak zářným, jak by vzhledem ke své důležitosti měl být? Toto posouzení již necháme na Vás.

Franz FerdinandManic Street PreachersMIG 21ShvpesThe SubwaysYonaka
Vrchol úsilí 25 let

Tereza Veselá


Jedna z kapel, které tento závěrečný den zahajovaly, byla melodic-hardcorová skupina Shvpes, která všem nevyspalým opět rozproudila krev v žilách. Zpěvák Griffin Dickinson je skutečně synem svého otce, Bruce Dickinsona z legendární heavy metalové skupiny Iron Maiden. Shvpes byli od začátku do konce sebejistí a nic nenechali náhodě. Perfektní rozcvička před posledním dnem RfP.

Shvpes

Yonaka představila publiku především nevšední kreace na pódiu a nakažlivé melodie s charismatickou zpěvačkou Theresou Jarvis. Těšit se mohli diváci především na povedený a šílený punkrock. Po koncertě se členové kapely vydali dolů mezi fanoušky a rozdávali fotografie, podpisy, i objetí.
 

Yonaka představila publiku především nevšední …

FOTO PRO RADOST
Poslední den potěšila fanoušky indie-rocku návštěva britské trojice The Subways. Divákům mohlo připadat pódium v tak malém počtu a s absencí světel a kouře být poněkud prázdné, avšak to hudebníci kompenzovali svým šílením od jedné strany stage na druhou včetně nesčetných ohňostrojů z růžové hřívy vlasů basačky Charlotte Cooper.

Charlotte Cooper
Pro tu část návštěvníků preferujících tuzemské skupiny, mělo hlavní pódium skvělou zprávu. Hostilo totiž pražskou chlapeckou taneční striptérskou kapelu MIG 21. S nástupem rozesmáté kapely v čele se zpěvákem a hercem Jiřím Macháčkem mohl tento správně úchylný a zábavní večírek začít. Macháček nemohl tento den svých narozenin oslavit lépe, než přeplněnou plochou hlavní stage, které poslal po davu několik mexických vln a na konci je „nenápadně“ nechal mu chorálem zazpívat „Hodně štěstí zdraví…“.

Pro tu část návštěvníků preferujících tuzemské …
Jednou ze závěrečných písní se mezi roztančenými rádiovými hity stala Svoboda není levná věc, vyvěrající z aktuální politické situace v této zemi, ke které MIG 21 nechává zaznít jasný postoj. Jiří Macháček je jeden ze signatářů petice Milionu chvilek pro demokracii.

Oproti spoustě nových, mladých jmen se stali jedním ze závěrečných headlinerů ostřílení Manic Street Preachers z Walesu. Účast této skupiny na tomto festivalu potěšila především návštěvníky z řad středních let, z nichž pravděpodobně nemalá část na festival zavítala právě a jenom kvůli nim, aby se po nich opět vypařila z areálu pryč.

Manic Street Preachers
Hlavními a závěrečnými headlinery celého festivalu se stali Franz Ferdinnd. Tito glasgowští gentlemani nahodili dokonale padnoucí obleky a se vším glancem nastoupili na svá místa na pódiu. I přes jejich výsostné místo na vrcholu letošního line-upu jim nebylo dopřáno tolik zaslouženého aplausu, kolik bychom u takového jména a pokročilé noční hodiny čekali.

Hlavními a závěrečnými headlinery celého …
S prvním úderem bicích a zavadění mistra o strunu kytary si podmanili všechny, kteří stáli v dosahu. Je třeba ocenit práci zvukaře. Nic nikde nechybělo, nikde nic nepřebývalo, a konkrétně u Ferdinandovy muziky je to skutečně poznat a celkový zážitek nabyl na velikosti ještě více.

S prvním úderem bicích a zavadění mistra …
Přestože publikum celou dobu skvěle spolupracovalo a z předních řad se ozývaly uši rvoucí soprány rozhicovaných fanynek Jamese Bonda s kytarou, když došlo na přídavek, projevil se opět prvopočátkový problém. Po tom co Franz Ferdinand opustili podium, dav nebyl schopen se spojit aby vydal nějaký opravdu znělý a silný nesouhlas. Hudebníci se ale přece jen vrátili a začali valit ty největší pecky.

Přestože publikum celou dobu skvěle …
Poslední vypalovačkou se stal song This Fire z jejich vůbec prvního alba, pojmenované též Franz Ferdinand.

This fire is out of control
I'm going to burn this city
Burn this city

 

Poslední vypalovačkou se stal song This Fire …
Svoji pulzující hudbou přinesli atmosféru klasického rock’n‘rollu, který rozvášnil a roztancoval nadšený dav. Tato energie neubývala ani do samotného konce koncertu a zároveň konce letošního Rock For People.

Svoji pulzující hudbou přinesli atmosféru …
Tato každoroční oslava dobré muziky již po pětadvacáté přivedla skvělá jména. Nám nezbývá než popřát RfP dalších skvělých a ještě lepších 25 let a těšit se na další ročníky rocku pro lidi. Tak zase za rok!

Tato každoroční oslava dobré muziky již po …


FOTO PRO RADOST


Tereza Veselá 165 fotografií v galerii


autoři:text:     Tereza Veselá, Jáchym Zvoníček
foto:     Tereza Veselá



Další články s interprety Franz Ferdinand, MIG 21, The Subways, Yonaka

My ještě nejsme starý! znělo v pátek na festivalu Footfest. V pátek, 18.7.2025 započal festival v jihočeské Želči u Tábora, kde byli slyšet hvězdy českých pódií jako Rybičky 48, Mig 21, Holki nebo slovenští velikáni Horkýže Slíže. Soutěž o vstupenky na festival Footfest. Festival přináší hvězdný lineup a zajímavé novinky. Jihočeský festival Footfest v roce 2024 vstal z mrtvých a rozhodně neplánuje jen tak zase skončit. Zúčastněte se soutěže o lístky na tento nezapomenutelný zážitek. Soutěž o vstupenky na festival Footfest 2025: Připravte se na nezapomenutelné léto plné hudby, zážitků a zábavy pro celou rodinu! Želeč, 18. a 19. července 2025 – Festivalová sezóna roku 2025 přinese jeden z vrcholů letních kulturních akcí – oblíbený FootFest! Po loňském úspěšném restartu s novým organizačním týmem je festival připraven nabídnout návštěvníkům ještě větší hudební nálož, nové zážitky a vylepšené zázemí pro všechny generace fanoušků. Srdce festivalu bude opět bít v krásném areálu Želče, kde se rozproudí energická atmosféra plná hudby, přátelství a letní pohody. FootFest 2025 přináší hvězdný lineup a novinky pro všechny generace fanoušků. Jihočeský festival Footfest v roce 2024 vstal z mrtvých a rozhodně neplánuje jen tak zase skončit. Již teď přinášíme ochutnávku na následující ročník, kdy line-up bude ještě nadupanější než když dřív. Putovní hudebně kulturní festival HRADY CZ se po roce opět vrátil do Švihova a bylo to velké! Nadšenému davu vládli Lucie, Daniel Landa i Chinaski Co spojuje jedny z nejkrásnějších českých a moravských památek, léto, skvělou muziku napříč žánry a zábavu? Přece známý, pohodový a velmi oblíbený putovní festival HRADY CZ, který v rámci svých zastávek nevynechal ani západ Čech – a to konkrétně známý Vodní hrad Švihov na Klatovsku. Hudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu přesouvá na Švihov, láká na jeden z posledních koncertů Lucie s Davidem Kollerem A k tomu Daniel Landa a Chinaski toto léto exkluzivně pouze na Hradech!!! Jaro Tour 2023 – republiková šňůra kapely Mig 21 Hořovice, potažmo Společenský dům, otevře přistávací dráhu na prostorném pódiu pražskému Migu 21. Rocková skupina vyrazila na měsíční turné po krajích českých, kde se Hořovice stanou třetím mezipřistáním. Přijďte se pobavit a zapařit na známé skladby i vy, sál se otevře v 19:00 a start koncertu je ohlášený na 20. hodinu.

Další články žánrů Crossover, Elektronická hudba, Hardcore (HC), Metal, Punk (rock), Rock

Setkání dvou legend aneb Turbo a Motorband ovládnou Mrákov u Domažlic Mekka chodského bigbítu nepřestává přikládat pod rockovým kotlem. Pořádně to rozpálí i v sobotu 15. 11. 2025, kdy tam svou show rozjedou legendy, které píšou dějiny naší rockové scény už pěknou řádku let - Turbo a Motorband. A bude to jízda! Multižánrový festival Muzika Příbram 2025 nabídl pestrý hudební program Estrádní sál KD Příbram se v sobotu 1.11.2025 proměnil v hudební arénu, kde se na prostorném pódiu představila celá osmička kapel. Žánrově nebyl festival Muzika Příbram 2025 nijak omezený – na své si přišli rockeři, příznivci tvrdších kytarových riffů i fanouškové bluesových melodií. Velkým lákadlem napříč generacemi se stala skupina Tango, která tu v závěru předvedla skvělou show. O pozvánky jednotlivým formacím se postaral spolek Muzika Příbram v čele s Milanem Hrudkou, který za podpory města Příbram stojí u základů této akce. I když sál doslova nepřetékal návštěvností, přítomní hosté, posedávající u připravených stolů, dokázali potleskem odměnit každý hudební set. Moderátorství se tradičně ujal zkušený Petr Vašina, jehož znalost příbramské hudební scény je až neuvěřitelná. Irish Halloween párty měla v Lampě pořadové číslo 13, bonusem úspěšné akce se stal křest alba kapely Cheers! Pro někoho je 13-ka nešťastné číslo, někdo nad tím mávne rukou – z pohledu pořádající skupiny Cheers! se 13. ročník Irish Halloween párty v Divadle pod lampou stal povedeným. Na páteční mejdan se totiž sešla početná návštěva, přidanou hodnotou pak bylo nepřeberné množství kostýmů a masek symbolizujících tento keltský svátek. Na pódiu se představily tři formace včetně Cheers!, která tu navíc před zaplněným klubem pokřtila nové album Tales from the Parking Lot. Nálada stoupala každým odehraným setem – všeobecný chaos, moshpit či skoky z pódia dodávaly koncertu neuvěřitelné grády. Vratko Rohoň ze skupiny INEKAFE odhaluje svou nejsrdečnější píseň: Skladbu Keď odchádza niekto věnoval svým prarodičům Slovenská poppunková legenda INEKAFE přichází s novinkou, která míří přímo do srdce. Nová skladba Keď odchádza niekto je vůbec nejosobnějším počinem v dosavadní historii kapely. Hudbu i text napsal frontman Vratko Rohoň, který píseň věnoval svým prarodičům. Vznikl k ní i mimořádně emotivní videoklip. Synthwavový mág Perturbator si jde pro Prahu! Večer plný temnoty, hudební kreativity, futuristických tónů a gotických melodií přiveze s novým albem do pražského klubu SaSaZu prorok dystopických vizí a mistr temné elektroniky - Perturbator. Doprovodí ho Kælan Mikla, islandské magické gothic trio, a Gost, elektronická noční můra s nádechem black metalu. Hvězdy deathcore Lorna Shore míří v lednu do O2 universa Americká deathcorová pětice Lorna Shore oznamuje po letošním skvělém vystoupení na Rock for People majestátní návrat za svými českými fanoušky v podání doposud největší tuzemské show. Kapela vystoupí 25. ledna 2026 v pražském O2 universu. Sarin a Replay nenechají v Bílým Medvědovi publikum jen tak postávat Plzeňský multižánrový Bílej Medvěd nabídne hostům v pátek 7.11.2025 koncert dvou spřízněných domácích kapel. Jejich názvy Sarin a Replay nemají sice společný slovní základ, jejich pojítkem jsou prolnuté muzikantské posty včetně vokálů. Přijďte si užít klubovou atmosféru i vy – dveře haly Medvěda se otevřou v 19:00, start akce je pak ohlášený na 20:00 hodin.

Další fotoreportáže

Multižánrový festival Muzika Příbram 2025 nabídl pestrý hudební program Estrádní sál KD Příbram se v sobotu 1.11.2025 proměnil v hudební arénu, kde se na prostorném pódiu představila celá osmička kapel. Žánrově nebyl festival Muzika Příbram 2025 nijak omezený – na své si přišli rockeři, příznivci tvrdších kytarových riffů i fanouškové bluesových melodií. Velkým lákadlem napříč generacemi se stala skupina Tango, která tu v závěru předvedla skvělou show. O pozvánky jednotlivým formacím se postaral spolek Muzika Příbram v čele s Milanem Hrudkou, který za podpory města Příbram stojí u základů této akce. I když sál doslova nepřetékal návštěvností, přítomní hosté, posedávající u připravených stolů, dokázali potleskem odměnit každý hudební set. Moderátorství se tradičně ujal zkušený Petr Vašina, jehož znalost příbramské hudební scény je až neuvěřitelná. Irish Halloween párty měla v Lampě pořadové číslo 13, bonusem úspěšné akce se stal křest alba kapely Cheers! Pro někoho je 13-ka nešťastné číslo, někdo nad tím mávne rukou – z pohledu pořádající skupiny Cheers! se 13. ročník Irish Halloween párty v Divadle pod lampou stal povedeným. Na páteční mejdan se totiž sešla početná návštěva, přidanou hodnotou pak bylo nepřeberné množství kostýmů a masek symbolizujících tento keltský svátek. Na pódiu se představily tři formace včetně Cheers!, která tu navíc před zaplněným klubem pokřtila nové album Tales from the Parking Lot. Nálada stoupala každým odehraným setem – všeobecný chaos, moshpit či skoky z pódia dodávaly koncertu neuvěřitelné grády. Shoda poroty a publika posunula do finálovek pouze jedno hudební jméno Tradiční čas pro již třetí základní kolo Múzy 2025 nadešel ve čtvrtek 30.10.2025. Soutěžní večer v Divadle pod lampou měl na programu pětici účinkujících, tentokrát v sólových písničkářských stylech. Je pravda, že klubový prostor se výrazně nezaplnil, přesto si sem hosté cestu našli a to mnohdy i z poměrně velké vzdálenosti. Vystupující nenechávali nic náhodě a každý dvacetiminutový set měl svůj příběh, svojí atmosféru. Premiéra kapely Reflections Of Amnesia sklidila v Lampě hlasité ovace Multižánrové Divadlo pod lampou se stalo místem konání prvního veřejného koncertu nově založené skupiny Reflections Of Amnesia. Početné publikum dokazovalo, jak moc je premiérové vystoupení 29.10.2025 očekávané, což realita potvrdila na sto procent. Důstojným hostem v roli rozjezdové formace se stal domažlický Bloodcreek. Středeční metalová párty se tak do klubové kroniky zapsala výrazným písmem. Roxor a Hamr ve Vrhavči – povedený koncert v Hostinci U Hošků Sobotní večírek 25.10.2025 v obci Vrhaveč na Klatovsku měl na programu dvě vystoupení. Již po páté se na tomto pódiu sešla perfektně hudebně vybavená dvojka – nymburský Roxor a strakonický Hamr. O pozvánky jmenovaným sestavám se postaral hlavní pořadatel Radek Kalinič, jehož jméno lze vystopovat pod hlavičkou Kalimero Agency. Byť sál vyloženě nepraskal v obvodových zdech, přítomní hosté dokázali vytvořit skvělou koncertní atmosféru. O posun akce do vyššího levelu se kvalitním zvukem postarala firma Stage Master, která má ve Vrhavči pevně zakotvené místo. Swing Melody pokřtili v Jazz Docku nové album Honba za písničkou Večer plný rytmu, noblesy a retro kouzla. Kapela Swing Melody pokřtila v pražském Jazz Docku své nové album Honba za písničkou, které vyšlo nejen na CD, ale i na kazetě. Slavnostní, přesto uvolněná atmosféra provázela celý koncert, během něhož zazněly jak nové autorské skladby, tak i nestárnoucí písně Voskovce a Wericha a klasické swingové standardy. Kapelník Jan Veverka dovedl večer s elegancí, nadhledem a energií, která potvrdila, že swing má i dnes své neodolatelné kouzlo. Strejda Proth a Svět lidí. Podzimní turné kapely Protheus k nové desce v plném proudu. Kapela Protheus vyrazila společné s hudebním hostem, kapelou Jacker's na podzimní turné k nové desce Svět lidí. Dohromady se zastaví na třinácti místech, kde strejda Proth představí jejich nové songy live z právě vydaného alba.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz