ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Z pátého kola Múzy 2020 postoupili dva finalisté 4. října 2020   (20:12)Ve čtvrtek 1.10.2020 proběhlo v Divadle Pod lampou již 5. základní kolo nejstarší výběrové soutěže v ČR. Na pódiu se představil multižánrový koktejl od rocku po dixieland a hosté si tak mohli užít jeden z posledních živých koncertů před další covid pauzou.

Z pátého kola Múzy 2020 postoupili dva finalisté

Luděk Blovský


Netradiční čas 19:00 k odstartování prvního setu byl na minutu dodržený. Jako první se čelem k publiku postavila crossover rocková sestava H.S.V.V.

Kapela H.S.V.V.

Z Radnic u Rokycan to muzikanti neměli daleko, což bylo znát na hlasitém doprovodu skalních příznivců podporujících své favority. Zpěvák Jiří Hucl tu prezentoval výběr z tříleté tvorby kapely – Pravda, Punk, Uganda, Kapitoly

Kapela H.S.V.V.

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Z jihočeské Blatné poctila plzeňský klub hudební návštěvou tříčlenná formace Morek. Na svém repertoáru pracují od 2015 a dřinu ze zkušeben prodali jak na debutovém CD Bestie (2018), tak na desítkách koncertů napříč krajem i za jeho hranicemi.

Kapela Morek
Dnes tu do obecenstva vypustili v podání Vojty Kováře skladby Pro Štěstí, Napůl, Čekání…a dočkali jsme se i ještě teplé novinky Nebejt horší, jenž se fanouškům dostane určitě rychle pod kůži.

Kapela Morek
Mnohačlenná čelákovická dixielandová skupina ŠouflŠou přehodila pomyslnou výhybku na zcela jinou kolej. Banjo, trumpeta, klarinet… a další nástroje vytvořily skvělou kulisu místy sborovému zpěvu.

Kapela ŠouflŠou
Ze slovního doprovodu mezi jednotlivými songy bylo vidět, jak se muzikanti hudbou baví – z pódia vyzařoval klid a naprostá pohoda. Z playlistu bych jmenoval Balónový let, Z rádií, Střevní chřipku… či Mroží blues.

Kapela ŠouflŠou
Závěrečný blok jsme si užili se služebně nejmladší kapelou – domažlickou Lights & Rebels založenou 2018. Jejich alternative rockový setlist si tu našel své posluchače, byť dnešní autorskou nabídku Friends, My Girl, Star, Wake Me Up… mají otextovanou v anglickém jazyce.

Kapela Lights & Rebels
Trio hudebníků tu v čele s Karlem Kunešem zabodovalo nejen u publika, ale hlavně u poroty, což se podepsalo v závěrečném zúčtování.

Kapela Lights & Rebels
Jako obvykle se po několika minutách v poslední přestávce na pódiu objevili hlavní pořadatelé, kteří ponejprv vylosovali nové majitele volňásků do Lampy. Poté jsme se ve slyšitelně napjaté atmosféře dočkali vyhlášení vítězů.

Losování o volné vstupenky do Lampy
Porota se tentokrát s diváky neshodla a do dalších soubojů odeslala domažlický Lights & Rebels.

Kapela Lights & Rebels - vítězové u odborné poroty
Diváci si hlasováním zakoupenou vstupenkou řekli o opakování koncertu radnické skupiny H.S.V.V.

Kapela H.S.V.V. - vítěz v diváckém hlasování
Více informací o hudební soutěži Múza 2020 si můžete přečíst na oficiálním webu Divadla Pod lampou



FOTO PRO RADOST


Luděk Blovský 102 fotografií v galerii


autoři:text:     Luděk Blovský
foto:     Luděk Blovský



Další články s interprety H.S.V.V., Lights & Rebels, Morek, ŠouflŠou

Multižánrová nabídka druhého základního kola Múzy 2022 měla slušnou návštěvu Divadlo Pod lampou se stalo ve čtvrtek 20.10.2022 dějištěm druhého vyřazovacího kola Múzy 2022. Nejstarší hudební soutěž, která si letos připíše 29. ročník, tak poznala postupující do Diváckého i Hlavního finále. Na prknech známého plzeňského klubu se vystřídala pětice formací včetně písničkáře Petra Švantnera. Přidávám hlubokou poklonu publiku, které dokázalo chvilkami taneční parket z velké části zaplnit. Múza 2022 si v Divadle Pod lampou připíše na účet druhé postupové kolo Plzeňská bašta kulturních událostí se stane ve čtvrtek 20.10.2022 dějištěm druhého základního kola výběrové hudební soutěže Múza 2022. V něm se utká pětice formací o možnost dostati se o level výše – buď do Hlavního finále či mezi ty nejlepší v Diváckém hlasování. Přijďte podpořit své favority i vy, každý hlas má svojí váhu! Start akce je plánovaný na 20:00 hodin. Múza 2020 představí v pátém základním kole zajímavé formace Během pátého vyřazovacím večera 1.10.2020 se na pódiu Divadla Pod lampou představí pětice skupin, které se hlásí o slovo na poli české hudební scény. V rámci 28. ročníku nejstarší hudební soutěže v Česku si je budeme moci poslechnout a hlasováním poslat favority do vyšších levelů výběrových soubojů. Pozor, dnešní kolo bude začínat netradičně v 18:45!!! Na 2. ročníku Cider Punk Festu zahrál německý Stagewar Moštárna Divoké jablko v Újezdě u Chanovic pohostila ve svém areálu již druhý ročník úspěšného punkového festivalu. Tak jako v loňském roce, tak i letos v sobotu 13. 7. 2019 rezonovala nádvořím svižná muzika a místní cider Divoké jablko tekl proudem. Cidre Punk Fest vol. 2 s mezinárodní účastí Újezd u Chanovic, přesněji řečeno areál Moštárny Divoké jablko, se stane dějištěm druhého ročníku přehlídky ostré muziky v podání sedmi kapel. Sobotní podvečer a velkou část noci 13. 7. 2019 si tak fanouškové užijí při punk hardcorové smršti, kde nebudou chybět formace regionální, republikové ani zahraniční. Můžeme se těšit na výživný festival plný decibelů, dobrého pití a chutných pokrmů v příjemném prostředí Moštárny Újezdu u Chanovic.

Další články žánru Rock

Malý festival velkých rozměrů, to je Brod 1995 „Mícháme originální festivalový koktejl, který ve vás zanechá pozitivní vibrace živé biokultury. Ingredience kvalitní muzika, výjimečná atmosféra, vy a vaši přátelé.“ To jsou slova, kterými pořadatelé popisují akci Brod 1995 a jestli to tak opravdu je, to se můžete přesvědčit už 23.8. Areál Letního parketu Výrava po roce opět otevírá své brány. Letní parket Výrava se nachází v nevelké obci Výrava, přibližně 10 km od Hradce. Areál, který v loňském roce oslavil už čtvrtstoletí svého fungování, se za dobu působení utěšeně rozrostl a v současné době patří mezi nejoblíbenější hudební svatostánky ve východních Čechách, neboť každý rok přináší po celou letní sezónu velmi pestrou nabídku domácích i zahraničních interpretů z různých hudebních žánrů. Díky!Fest 2025 - rozhovor s pořadatelem Martinem Janotou Letošní ročník Díky!Festu je již 3. ročníkem tohoto zajímavého festivalu a my jsme vyzpovídali pořadatele Martina Janotu. Těšte se na zajímavý rozhovor jak se plánuje, připravuje a realizuje podobný festival. Chotěboř zažila první ročník Kluboofka Truck Festu. Poslední květnové odpoledne se v Chotěboři rozezněla rocková a metalová muzika. V kulturním areálu za pivovarem se totiž konal první roční akce s názvem Kluboofka Truck Fest, který pro nás připravila parta okolo Kluboofka TV. A hned na první ročník vybrala osm skvělých kapel. Pekelný ostrov odtajnil všechny účinkující a bude to jízda! Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov se nezadržitelně blíží. Vypukne už za měsíc a o zvučná jména české i slovenské hudební scény nebude nouze! O pořádný rockový kotel se v areálu přírodního ostrova U mlýna nedaleko města Holýšov postará i vzácný host z Dánska. Festival Mighty Sounds 2025 přivítá léto s kapelou Irie Révoltés Poslední červnový víkend, od 27. do 29. června 2025, se na letišti Aeroklubu Tábor uskuteční 19. ročník festivalu Mighty Sounds. Tato legendární akce opět nabídne tři dny plné punku, ska, reggae, hardcore a rock’n’rollu, ale i další hudební či nehudební zábavy. Organizátoři zveřejnili program po jednotlivých dnech a finišují s posledními přípravami. Chlumčanský Mini Fest pro dobrou věc byl cílený na pomoc nemocnému Matymu Sobotní večer se v prostoru u Občerstvení na hřišti v Chlumčanech konal multižánrový festival, jehož výtěžek poputuje na konto nemocného Matyho. Právě jeho poděkování v průběhu akce dodalo akci punc benefice, která pomohla na tom správném místě. Na vystoupení avizovaných čtyř formací si našli cestu hosté z blízka i širšího okolí, a byť se areál ne zcela zaplnil, nálada byla pohodová. Do západu slunce dýchal parket atmosférou, s příchodem chladné noci si mnozí návštěvníci našli místo v krytých zákoutích a před pódiem si koncert užívali jen opravdoví srdcaři. Všechna čest pořadatelům za zvládnutou akci, pochvala za výborný zvuk Petra Valčouna Walczyska včetně ostrých světel Jirky Ondry, kteří se mírou velikou zasloužili o hladký průběh sobotní párty.

Další fotoreportáže

Dvoudenní Apokalypsa na koupáku v Radomyšli měla ostře nabitý mezinárodní hardcore line-up Areál koupaliště nedaleko městysu Radomyšl na Strakonicku, se stal o víkendu 30. a 31.5.2025 centrem příznivců tvrdé nekompromisní hard-core muziky. Pořadatelský tým se postaral o pozvánky celkem 18. kapelám, z nichž se pouze jedna na tento festival omluvila. Nádherné prostředí na břehu plaveckého bazénu tak pulsovalo od pátečního večera svým vysokofrekvenčním tepem a na své si přišli jak členové jednotlivých formací, tak fanouškové rychlých úderných riffů. K velkým plusům víkendové akce patřil kvalitní zvuk, usměvavá a ochotná obsluha výčepních pultů a v neposlední řadě nezaměnitelné prostředí udržovaného prostoru. Byť se ve večerních hodinách výrazně ochlazovalo, připravené sudy s otevřeným ohněm dokázaly udržet hosty v provozní teplotě. Napříč propagaci a mezinárodně obsazené soupisce vystupujících nepatřila návštěva sice k těm obrovským – ten kdo však přišel, určitě nelitoval a mohl si užít perfektní koncertní atmosféru mírou vrchovatou. Chotěboř zažila první ročník Kluboofka Truck Festu. Poslední květnové odpoledne se v Chotěboři rozezněla rocková a metalová muzika. V kulturním areálu za pivovarem se totiž konal první roční akce s názvem Kluboofka Truck Fest, který pro nás připravila parta okolo Kluboofka TV. A hned na první ročník vybrala osm skvělých kapel. Žít každou vteřinou - TOMMINO + BARČA 25. 5. 2025 proběhl v aule ZŠ v Jiráskových sadech v Příbrami slavnostní křest písně a videoklipu TOMMINA a BARČI - Žít každou vteřinou. Sudičkami písně se staly holky z Holki (Radana a Kateřina) a zpěvačka Bára Zemanová. Chlumčanský Mini Fest pro dobrou věc byl cílený na pomoc nemocnému Matymu Sobotní večer se v prostoru u Občerstvení na hřišti v Chlumčanech konal multižánrový festival, jehož výtěžek poputuje na konto nemocného Matyho. Právě jeho poděkování v průběhu akce dodalo akci punc benefice, která pomohla na tom správném místě. Na vystoupení avizovaných čtyř formací si našli cestu hosté z blízka i širšího okolí, a byť se areál ne zcela zaplnil, nálada byla pohodová. Do západu slunce dýchal parket atmosférou, s příchodem chladné noci si mnozí návštěvníci našli místo v krytých zákoutích a před pódiem si koncert užívali jen opravdoví srdcaři. Všechna čest pořadatelům za zvládnutou akci, pochvala za výborný zvuk Petra Valčouna Walczyska včetně ostrých světel Jirky Ondry, kteří se mírou velikou zasloužili o hladký průběh sobotní párty. Čechomor v akustické podobě okouzlil kostel sv. Mořice na Mouřenci Poslední květnová neděle se na Šumavě nesla ve folkrockovém duchu. Kouzelné prostory Kostela sv. Mořice na Mouřenci totiž právě v ten den rozezněl legendární Čechomor. Nebylo proto divu, že si speciální koncert v tomto čarovném prostředí nenechal ujít nespočet fanoušků včetně nás. Metalová jízda v Parlament Clubu – kvalitní muzika a plný dům Plzeňský klub s pověstí metalového doupěte, se v sobotu 17.5.2025 pochlubil koncertem obsahujícím dvě jména z české hudební scény. Večírek otevřela sušická Mortifilia, druhý díl klubového mejdanu patřil domácí úderce 1000bombs. Termínem se pořadatelé trefili do hledáčku početné návštěvy, která vytvořila skvělou atmosféru včetně moshpitu válcujícího vše v jeho blízkosti. Kapela Chlíff na posledním natáčecím dnu ve Studiu Garage Chotěšov Cheznovická heavy-metalová skupina Chlíff finišuje při natáčení druhé placky, tentokrát plnohodnotného alba s názvem Steel Heavy. Svůj um a představy o tomto počinu svěřila do rukou zkušeného Petra Kyriána, v jehož Studiu Garage nahrávání probíhá. Profesionální úroveň a komunikativnost dělají této hudební oáze stále výraznější jméno, které je v multižánrovém koncertním podhoubí dosti často skloňované.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz