ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

25 let Szigetu aneb 25 důvodů proč vyrazit na největší festival léta 2017 29. května 2017   (07:40)Ostrov svobody 9. - 16. srpna 2017, Budapeššť

25 let Szigetu aneb  25 důvodů proč vyrazit na největší festival léta 2017

Sziget je festival na celých sedm dní a koná se na krásném zeleném ostrově uprostřed Budapešti. Skvěle organizovaná akce s nadupaným programem plným světových hvězd slaví letos 25 let. Pozor, levnější vstupenky lze získat jen do 31. 5. 2017. Tady je 25 důvodů proč vyrazit najubilejní 25. ročník:

1. Oslava 25. ročníku festivalu Sziget - letos slaví Sziget jubilejní 25. ročník festivalu, což zmanená týden trvající zábava. Sziget je festival, který nikdy nespí. Hudba, party, bary, jídlo... to všechno zde funguje 24/7. Nabitý program, kde kromě hudby najdete skvělá divadla, cirkusy, kino, přednášky, výstavy, muzea, diskuzní panely a nespočet dalšího kulturního vyžití všeho druhu. – Hymna Szigetu 2017
 
2. Headlineři - mezi headlinery letošního programu se představí zvučná jména jako je Pink, Macklemore & Ryan Lewis, Kasabian, PJ Harvey, Wiz Khalifa, The Chainsmokers, Major Lazer a mnoho dalších.
 
3. Hudební hvězdy - na jednom festivalu uvidíte tolik světových hvězd pohromadě, jako nikde jinde ve střední Evropě, kromě headlinerů jsou to letos například: Alt – J, Rita Ora, Biffy Clyro, Birdy, Jamie Cullum, Rudimental a mnoho dalších.
 
4. PINK! - popová diva je jedním z největších lákadel festivalu, po delší době se opět vrací zpátky na pódia. V Evropě si ji můžete letos vychutnat pouze na čytřech místech a jedním z nich je právě Sziget!
 
5. Party na lodi – výletní lodě v centru Budapešti vám nabídnou naprosto jedinečnou příležitost zažít party na lodi s unikátním výhledem na stovky historických budov. Budete proplouvat pod starobylými mosty a prožijete nezapomenutelnou party na vodách Dunaje. 

6. Budapešť je všude okolo - Sziget se odehrává v samém srdci Budapešti, v rámci festivalu tak můžete prozkoumat toto krásné a na historii bohaté město.
 
7. DJ´s a taneční hudba - najdete tu také nejzvučnější jména EDM scény – Dimitri Vegas & Like Mike, Flume, Steve Aoki, Nervo, Paul Van Dyk a mnoho dalších, hned na několika scénách včetně obřího stanu, kde party probíhá celou noc.
 
8. Rozmanitost - program světových hvězd je doplněn i o hudbu napříč všemi žánry, jako jsou například Klezmatics nebo Goran Bregovič, ale také o talenty z celé Evropy. Celkově se na Szigetu odehraje více jak 1000 koncertů, vystoupení, performancí a to na 50 různých podiích a místech festivalového areálu. Line up - http://www.szigetfestival.cz/programs/

9. Top festival Evropy - Sziget je jeden z největších hudebních festivalů ve střední Evropě, avšak jezdí na něj lidé z více než 100 zemí celého světa. Nabízí totiž obrovské množství všech hudebních žánrů koncentrovaných na jednom místě. Denně festival navštíví až 80 000 Szigeťanů a během celé doby trvání je to až 500 000. Sziget získal několikrát ocenění EFA jako nejlepší hlavní festival roku. Aftermovie 2016.
 
10. Ostrov Svobody – Sziget je místo, které staví na první místo princip jednoty. Tento festival je mikrokosmem, státem ve státě. Je jedno, zda jste z Maďarska nebo Japonska, na Szigetu jste ve společnosti lidí z celého světa, kteří se na týden stávají obyvateli Szigetu, neboli Szigeťany.
 
11. Pláž na Szigetu – ideální  místo, kde se zchladit v horkých letních dnech. K dispozici jsou pohodlná lehátka a koktejl bar, aby vaše festivalová letní pohoda byla kompletní. Součástí pláže je také skvělá a velmi příjemná chillout zóna, která je jako stvořená k odpočinku po prohýřené noci.
 
12. ALL IN ONE – na Szigetu je zkrátka všechno, na co si jen vzpomenete, a tak se po celý týden nemusíte hnout z areálu. Navíc celý festival jede non stop, tudíž máte neomezený přístup k jídlu, pití, hudbě a dalším službám.
 
13. Skvělý nehudební program - Sziget nabízí velmi bohatý a pestrý nehudební program! Své scény tu mají moderní cirkusy, divadla, komici, tanečníci a pouliční kejklíři z celého světa, aby vás svým uměním potěšili i pobavili.
 
14. Menšinové žánry - na své si přijdou i fanoušci menšinových žánrů, od klasiky, přes jazz a blues, až po world music. Samozřejmostí jsou specializovaná pódia, kde si vaši oblíbenou hudbu můžete plnohodnotně užít.
 
15. Jídlo - na Szigetu pro vás bude připraveno kromě klasické "festivalové kuchyně" i mnoho specialit lokálních a světových, takže se můžete těšit na řadu gastronomických zážitků.


16. Sziget je pro všechny - Sziget je otevřen pro každého a nejsou zde žádné limity. Je vhodný jak pro rodiny s dětmi, které mají k dipozici vlastní speciální kemp, tak i pro hendikepované. Celý festival je bezbariérový a je zde velmi dobře o všechny postaráno. http://szigetfestival.cz/_/info/bezbarirov_sziget/
 
17. Bydlení - v případě, že vám nevyhovuje bydlení v kempu, můžete se ubytovat přímo v Budapešti. Záleží, co má kdo rád. Nabídka ubytování je opravdu rozmanitá. http://szigetfestival.cz/ubytovani
 
18. Závěrečná show s ohňostrojem - součástí Szigetu je i závěrečný mega ohňostroj za doprovodu speciálního setu dua Dimitri Vegas & Like Mike, což je jedna z nejlepších závěrečných party festivalu, které můžete zažít. 
 
19. Art zóna a workshopy - možnost vyzkoušet si různé formy a druhy umění se zaměřením na recyklované materiály a také velké množství workshopů a kreativních dílen.
 
20. Art of Freedom - velkolepé instalace, barevné sochy, unikátní umělecké projekty, ohromující a úžasné vizuální efekty. Tato gigantická zařízení a světelné kompozice přispívají k unikátní atmosféře Szigetu. http://szigetfestival.cz/art/art_of_freedom
  
21. Bezpečnost - pořadatelé každoročně zdůrazňují význam a prioritu bezpečnosti jejich návštěvníků - Szigeťanů. Tento rok se zvýší počet lidí věnující se bezpečnosti a nejviditelnější to bude u vstupu na festival. Systém "check-in" bude fungovat na stejném principu jako na letištích.
 
22. Prázdninová dovolená - Sziget můžete pojmout jako kompletní dovolenou. Užít si nejen hudební festival, ale také pohodu u vody, rozmanitosti historické a kosmpolitní Budapešti a v neposlední řadě i kompletní servis, který Vám Sziget nabízí. A případně hned  po Szigetu vyrazit k jezeru Balaton, kde se koná festival B.My.Lake.
 
23. Color party – ani letos nebude každý den chybět populární setkání Szigeťanů před hlavním pódiem při speciálních akcích jako jsou color party, baloon party, flag party a další.
  
24. Sport - na Szigetu nechybí ani sportovní vyžití, v nabídce najdete adrenalinové sporty jako bungee jumping, ale jsou zde také hřiště na beach volejbal, na nohejbal a další míčové hry. Prostoru na blbnutí a aktivní odpočinek je na Szigetu opravdu hodně.
 
25. Luminárium - 800 metrů čtverečních velká nafukovací socha se skládá z labyrintu tunelů a inspirativních prostorných kopulí, které jsou smyslným světem tekutého světla a barvy. Můžete bloudit a nechat světlo a barvy, ať si s vámi hrají!
 
 
Videa: https://goo.gl/bnteY8
 
Letos bude Sziget slavit 25. výročí, takže nezapomeňte a přijďte na Ostrov svobody 9. - 16. srpna 2017.


FOTO PRO RADOST


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

autor:text:     Tisková zpráva



Další články žánrů Metal, Pop, Rock

KD Ševětín se stane místem konání již 4. ročníku znovu kvalitně obsazeného Seven Festu Jihočeský Ševětín se statusem městyse, pohostí ve svém kulturním domě čtvrtý ročník rock-metalově laděného Seven Festu. Již z názvu akce lze odvodit, že hlavním iniciátorem a organizátorem je českobudějovická skupina Seven. Ta se postarala o pozvánku dalším pěti formacím, které tak výrazně zaplnily lineup sobotního odpoledne, potažmo pak večera a noci 18.4.2026. V soupisce českých hudebních těles lze najít známá jména pohybující se v horních patrech české scény, samozřejmostí pak budou významní hosté z muzikantského ranku. Letošní festival si navíc připíše i benefiční podtext, kdy se část výtěžku přesune na konto handicapované Janičky. Přijďte se pobavit a zažít skvělou koncertní atmosféru i vy – dveře sálu budou otevřeny od 15:00, start je ohlášený na 16:00 hodin. Pekelný ostrov odkrývá další eso v rukávu! Přiváží stage, která dá šanci novým talentům Legendární Pekelný ostrov nepřestává překvapovat. Necelé tři měsíce před svým startem odtajňuje novinku – další stage, která dá šanci novým talentům. Republiková tour Dogy a Morčat na útěku bude mít zastávku v Kralovicích V loňském roce úspěšná společná šňůra karvinské Dogy a brněnských Morčat na útěku má letos pokračování. Republikové „Turné, ze kterýho se poserete…“ míří do KD Kralovice, stejně tak jako stovky fanoušků, kteří si vystoupení oblíbených kapel nenechají ujít. Akce je termínově zasazená do sobotního večera 18.4.2026, kdy se sál otevře v 19:00 a první set pak odstartuje úderem 20. hodiny. Rockovým minifestem ve Zruči se o příchod jara postará čtveřice kapel Přilehlý sál výčepu hostince U Drudíků ve Zruči nabídne v pátek 17.4.2026 hostům čtyřchodové menu. Rocková náplň s mnohdy ostřejším obsahem bude mít společného jmenovatele – Jarní rockový minifest. Na něm se představí jak formace s autorskou dílnou, tak skupiny preferující coverové verze známých originálů. Přijďte se pobavit a podpořit muzikanty i vy – start je dle plakátu ohlášený na 19:00 hodin. Rockové Velikonoce v Hospodě Tachovská měly na programu dva koncerty domácích kapel Oblíbené centrum živých koncertních událostí na konečné plzeňské tramvaje č. 1 má název Hospoda Tachovská. Právě zde se v sobotu 4.4.2026 konala hudební událost s názvem Rockové Velikonoce, o jejíž zorganizování se postarala skupina Pub Kings. Zprvu se zdálo, že obě formace si na místo koncertního dění dají pouze veřejnou zkoušku – s přibývajícím časem se však místa k sezení v podstatě komplet zaplnila. Je pravda, že na parket si mnoho návštěvníků cestu nenalezlo, přesto to v prostorách klubu hučelo jako v pěkně velkém včelím úle. Ve výsledku se, s připočtením skvělého zvuku Fandy Sýkory, večírek zdařil a v místních kronikách bude umístěn v horních částech zápisů. Festival Hrady CZ vstoupí do třetí dekády s Mirai, Landou i Mig 21, poprvé bude v Hluboké nad Vltavou Na 21. ročníku putovního festivalu zahrají i Rybičky 48, Harlej, Vypsaná fixa nebo Tomáš Klus. Wohnout slaví „Bohémských 30“ a míří do Klatov se speciální scénou, setem i hostem Bytem číslo 4 Jedna z nejvýraznějších českých kapel posledních dekád – Wohnout slaví 30 let na scéně ve velkém stylu. A to jak jinak než nabitou koncertní šňůrou. V seznamu zastávek nechybí ani západ Čech – konkrétně KD Klatovy.

Další tiskovky

Pekelný ostrov odkrývá další eso v rukávu! Přiváží stage, která dá šanci novým talentům Legendární Pekelný ostrov nepřestává překvapovat. Necelé tři měsíce před svým startem odtajňuje novinku – další stage, která dá šanci novým talentům. O čem je rozhovor o Punkplugged Acoustic Festu: zákulisí ročníku 2026 Na druhé konferenci Kluboofka Media s.r.o. vznikl exkluzivní rozhovor s pořadateli jednoho z nejautentičtějších punkových festivalů v Česku – Punkplugged Acoustic Fest Vol. 4. Moderátor Tomáš Vladeka si k sobě pozval Aleše a Miloše, kteří otevřeně mluví o tom, jak se rodí festival spojující punkovou syrovost, akustickou atmosféru a silný komunitní duch. Dvě legendy na jednom pódiu hned 4×. A Psem to začíná. Dvě výrazné kapely českých devadesátek, Mňága a Žďorp a Svobodná Evrópa, spojují síly na společném turné. Čtyři zastávky napříč republikou nabídnou kombinaci osvědčených hitů, syrové energie i současné tvorby, která potvrzuje, že obě jména mají na domácí scéně pořád silné slovo. Celá šňůra startuje kde jinde, než u Psa v Pardubicích Festival Hrady CZ vstoupí do třetí dekády s Mirai, Landou i Mig 21, poprvé bude v Hluboké nad Vltavou Na 21. ročníku putovního festivalu zahrají i Rybičky 48, Harlej, Vypsaná fixa nebo Tomáš Klus. Kluboofka v rádiu – duben 2026 Aprílová smršť přináší nové osobnosti a nováčky Dvě české rockové legendy spojí síly ve dvou výjimečných večerech Česká rocková scéna zažije na jaře 2026 dva mimořádné koncertní večery, kdy se na jednom pódiu potkají Aleš Brichta a J. A. Kronek se svou kapelou ALBAND. Společně nabídnou autentický český rock, silné melodie a atmosféru, která spojuje generace fanoušků. Kapela Rambanbám uvádí do hudebního světa nové CD Plzeňská kapela Rambanbám vydává v pátek 27. března 2026 nové studiové album s názvem Swinčík. Ve stejný den proběhne slavnostní křest v plzeňském klubu Anděl Music Bar. Album bude dostupné na fyzických nosičích, digitální formou v rámci online prodeje i na všech hlavních streamovacích platformách.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz