ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

8. ročník The Legends Rock Fest ve znamení skutečných legend 4. srpna 2019   (12:23)19. a 20. července se v Hořicích konal 8. ročník The Legends Rock Fest. Jako jediný český festival nabídl fanouškům koncert Zemětřesení. Po velmi úspěšném podzimním tour po Čechách a Slovensku se interpreti Zemětřesení rozhodli uspořádat ještě tři openair koncerty. Jeden samostatný se spoustou zajímavých hostů ve Slavkově u Brna a další dva v rámci festivalů. První na slovenském Topfestu a druhý a zároveň poslední právě v Hořicích na The Legends Rock Festu.


Již osmým rokem se třetí víkend v červenci konal v Hořicích v areálu U věže festival The Legends Rock Fest. Právě krásné prostředí tohoto kempu a skvělá práce organizátorů poskytuje návštěvníkům festu jedinečné zážitky. Přesto, že návštěvníků každým rokem přibývá, stále si zachovává komorní a přátelskou atmosféru.
Celý program zahajovala v pátek 19. července kapela Metanol a tohoto nelehkého úkolu se ujala se ctí. Než dohráli svůj set, byla už v prostoru pod pódiem slušná tlupa fanoušků.

Již osmým rokem se třetí víkend …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Jako druhá vystoupila kapela Cocott Minute a pod pódiem už bylo tak husto, že si velmi kontaktní zpěvák užil let na černé labuti nad hlavami věrných fanoušků.

Jako druhá vystoupila kapela Cocott Minute a …
Následovala punková legenda Plexis, a jejich hity jako Půlnoční rebel rozezpívaly celý areál. V průběhu jejich vystoupení začalo drobně pršet. Déšť, jako by naznačoval, že se chystá Zemětřesení.

Následovala punková legenda Plexis, a jejich …
A pak již všemi očekávaný koncert projektu Zemětřesení. Po dešti již nebylo ani památky a celý areál zalila zlatavá záře slunce, zapadajícího za zády největších českých rockových legend. Již po pár odehraných tónech první skladby s názvem Zemětřesení bylo jasné, že Aleš Brichta, Miloš Dodo Doležal, Vlasta Henych a Štěpán Smetáček byli právem oceněni v anketě Černá vrána a že i po letech patří k tomu nejlepšímu, co naše rocková scéna nabízí. Areál festivalu je zaplněný snad do posledního místa. Z tváří fanoušků se dá číst nadšení, spokojenost, uznání a zároveň trochu nostalgie. Známé písně Jirky Schelingera zpívají s Alešem snad všichni. Neuvěřitelná energie se valí z pódia do lidí a rozprostírá se po celém areálu. Úžasná atmosféra v publiku mě přinutila vyběhnout na věž ve snaze tohle všechno zachytit na pár záběrech. K mému zklamání jsem však zjistila, že z vyhlídky na věži není vidět stage. Ve výhledu brání nádherné vzrostlé lípy. Pořídila jsem tedy záběr na část publika s malebným okolím Hořic a rychle se vrátila zpět, užít si tenhle jedinečný koncert. Zazněly skladby Cesty, Lupič Willy, Strážci majáků, Co dělá indián, moje oblíbená Galéra a další a čas vyměřený pro Zemětřesení uplynul jako mávnutí proutkem. Najednou zněly poslední tóny skladby Jsem prý blázen jen. Pak už jen poděkování a rozloučení se skvělým publikem a černé vrány se rozlétly. V tu chvíli mi bylo trochu smutno, že už to všechno končí. Je to tak ale správné, omezeným počtem vystoupení si tento dokonalý projekt zachoval svoji jedinečnost a výjimečnost. Jako nadšený fanoušek Zemětřesení mohu jen doufat, že se ještě někdy najde nějaká příležitost a země se zase zachvěje.  Nezbývá tedy než interpretům vyjádřit hluboký obdiv. Aleši, Miloši, Vlasto a Štěpáne děkujeme.

A pak již všemi očekávaný koncert projektu …
Po Zemětřesení následovalo veselé vystoupení klatovské kapely Trautenberk.

Po Zemětřesení následovalo veselé vystoupení …
Jako další se představil úspěšný Traktor, který znovu vyhrál soutěž o nej diváckou kapelu festu.

Jako další se představil úspěšný Traktor, …
O závěr prvního festivalového dne se postarala Doga. Tahle partička baví nejen dobrou muzikou, ale také úžasnou show. Krom světel, mlhy a ohňů nechyběly ani tradiční létající toaleťáky, balónky a červenec nečervenec v Hořicích prostě začalo i sněžit.

O závěr prvního festivalového dne se postarala …
V sobotu 20. července, 2. festivalový den začínal program už v 11 hodin dopoledne. Vystoupily kapely Vanaheim, Alžběta, Komunál, Vitacit, Pipes and Pints, které jsem však z osobních důvodů nestihla. Užila jsem si až Limetall, Krucipüsk, Škwor a V.A.R., všichni byli skvělí. Hned po příchodu do areálu jsem opět nasála tu úžasnou atmosféru. Všichni se skvěle bavili, každá kapela měla perfektní publikum.

V sobotu 20. července, 2. festivalový den …
8.ročník The Legends Rock Fest byl opět velice vydařený. Oba dny bavil návštěvníky z pódia mezi jednotlivými kapelami sympatický moderátor Olda Tamáš. Letošní novinkou byly vratné kelímky, které krom ekologického významu, přispěly i k příjemnějšímu prostředí v areálu festivalu. Že mají rockeři srdce na pravém místě ukázalo propojení letošního ročníku s nadačním fondem Daruj vlasy. Již tradičně nechyběl ani stánek s festivalovým merchem. Výborně zvládnutá organizace, super výběr kapel, skvělé počasí, ohňostroj, přátelská atmosféra a dobrá nálada, to všechno byl 8. ročník The Legends Rock Fest. Nezbývá než poděkovat organizátorům Zdeňkovi a Bobině Lhotovým, Janě Hejčové, technikům, ostraze, stánkařům a všem dalším, kteří se na tomhle festivalu podíleli. Tak zase za rok!
 

8.ročník The Legends Rock Fest byl opět velice …

I TY ZDE MŮŽEŠ MÍT REKLAMU.


Jana Uhrová 199 fotografií v galerii


autoři:text:     Jana Uhrová
foto:     Jana UhrováDalší články žánrů Metal, Rock

Nouzový stav Štěpána Soukupa nerozhodil. I přes zrušené turné se nadále věnuje muzice a skládá nové pecky. Zajímá vás, jak si hudební interpreti a kapely počínají v nelehké situaci, která zasáhla nás všechny? Položili jsme jim pár otázek. Mezi prvními oslovenými byl Štěpán Soukup, od kterého jsme dostali bleskurychlé odpovědi. Živák do obýváku přináší 1. 4. 2020 Pawnshop (rozhovor) Dnes se těšte z pohodlí svého gauče na příbramskou energickou partičku Pawnshop (hardcore-crossover). Jaké jsou jejich pocity před tímto netradičním vystoupením? Živák do obýváku Projekt živák do obýváku vznikl v hlavách Vládi Motyky a Vlasty Ševra, které nápad osvítil nezávazně na sobě. Minulý týden v pondělí si zavolali a v pátek už sledovalo koncert punkových legend E!E okolo 40 tisíc lidí. Tím vše nekončí ... TV ROCKPARÁDA duben 2020 hosté: HARLEJ – Tonda Rauer, THE FIALKY – Kečup a Marcel Green Zpátky do školy s IDIO&IDIO Postavte číra do pozoru, IDIO&IDIO, dravá partička z Ústí nad Labem, vydala 22. 3. 2020 nový singl „Jak na pAnk“. Podpořila ho barevným videoklipem, který je plný vtípků, odkazů a malých popíchnutí. Komunál vpustil do světa Naší věc a oznámil nové datum největšího koncertu ve své historii! Přestože současná situace zastavila veškeré dění a výjimkou nejsou ani koncerty, legendární rock metalový Komunál umí vlít fanouškům energii do žil a hrne do nich hned tři novinky najednou! Čeští Gingerhead posílají do světa své debutové album jako vzkaz v lahvi Praha 23. března 2020 – Česká kapela Gingerhead po pěti letech své existence vydává své debutové album. Výsledek celoroční práce skupina nazvala Jediný na čem záleží. Aby to bylo opravdu stylové, posílá ho za svými fanoušky jako vzkaz v lahvi. Album totiž bude možné v limitované edici pořídit jako součást speciálně namíchaného zázvorového energy drinku Samurai Shot v designu alba. V nabídce jsou ale i klasické formáty – od tradičního CD až po digitální stažení a stream na hudebních platformách Spotify, iTunes a dalších. Album je v prodeji od 20. března 2020.

Další fotoreportáže

Událost tak éterická, že byste mohli chytat víly do dlaní Trochu Whitmana, dávku pop-artu a Hraběte co zbylo z prvního alba. Asi tak nějak by se dala povrchově vykreslit povaha čerstvého alba Málo času spát, jehož éterický křest se konal 7. března v útrobách ústeckého Hraničáře. Když jsme tak málo „pank“, tak nás to naučte líp! Aneb byli jsme natáčet s ústeckou rozvernou bandou Idio&Idio. Takhle pop-punk-rocková smečka si řekla, že se naučí správným punkovým manýrům, jak se sluší a patří, ale nebude to nakonec krok zpět před vlastním přístupem? „Jsme nejlepší kapela ve Střední Evropě“ Přiznejte se, kdo zaváhal a nedorazil v sobotu 7. března do Staré Huti u Dobříše? Kapela Monkey business nejenže rozparádila kulturní sál ve Staré Huti, ale zároveň jste mohli být při tom, jak moc se dokáže kapela vypracovat, když slaví své dvacetileté výročí! Bigbítová legenda Odyssea na prknech přeštického Spoláku Sobotní večer 7.3.2020 si v přeštické baště hudebních dýchánků dali dostaveníčko příznivci plzeňské rockové ikony Odyssey. Koncert vypsané fiXy v přeštické Stodole přilákal početný fans Veliká událost pro fanoušky pardubické kapely nastala právě tuto sobotu 7.3.2020. Na prknech známého přeštického klubu Stodola zahrála vypsaná fiXa pro našlápnutý zmítající se kotel přesahující hranice parketu. Dámy i pánové oslavili s kapelou Sto zvířat 30 let na hudební scéně Další štací spanilé jízdy zvířecí party se stalo v sobotu 7. března písecké Divadlo Pod čarou The Vibrators rozvibrovali Sedmičku Klub 007, neboli Sedmičku, který je již padesát let nejdůležitějším klubem české punkové scény rozezvučel 4. 3. punk 77 kapely The Vibrators.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz