ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Americká jazzová star v Příbrami 5. června 2017   (14:28)aneb Příbramské kulturní léto


V neděli 4. 6. 2017 se v Příbrami uskutečnil za podpory města koncert americké jazzové hvězdy Chucka Wansleyho s jednou z nejlepších jazzových skupin - Otto Hejnic Trio u příležitosti zahájení Kulturního léta.
 
Chuck Wansley je velmi charismatický muž s krásným, plným a nenapodobitelným černošským hlasem. No pódiu z něho přímo čiší pozitivní energie a optimismus. Svým vystoupením dokáže lidem vyvolat úsměv na tváři a potěšit srdce. Je z něho poznat, že hudba je pro něho láska a láska je vše. V USA, odkud k nám zavítal, je považován za velkou prvotřídní hvězdu, která vystupuje s velkými orchestry. Věnuje se nejen jazzu, ale i R&B. Je známý po celém světě. Za týden má vystoupení v New Yorku, poté v Malibu. V České republice se poprvé objevil již před rokem, v Příbrami byl však nyní poprvé.

V neděli 4. 6. 2017 se v Příbrami …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
I přes nepřízeň počasí si tento výjimečný zpěvák našel své publikum. Na náměstí 17. listopadu, kde celá akce probíhala, se sešlo kolem dvou set posluchačů všech věkových kategorií. Lidé postávali, posedávali a pozorně naslouchali. Někteří dokonce v rytmu hudby podupávali nohami či si broukali. Každou odehranou píseň doprovázel potlesk. Vládla zde příjemná atmosféra. Podmanivý hlas Chucka Wansleyho doprovázela mnoha cenami oceněná skupina Otto Hejnic Trio, která je světově uznávanou jazzovou špičkou. Na klávesy hrál Stanislav Mácha, na kontrabas to rozjel Josef Fečo, který je právem nazýván kontrabasovou špičkou, a na bicí Otto Hejnic, který často spolupracuje s příbramským kulturním spolkem Spolek ve čtvrtek.

I přes nepřízeň počasí si tento výjimečný …
Vystoupení bylo živé, písně hodně melodické, rychlejší i pomalé, člověka to až vtáhlo do víru. Celá akce plná úžasného zpěvu a nádherných melodií trvala dvě hodiny. Po závěrečné písni se Chuck Wansley i s kapelou rozloučil a pospíchal do Prahy, kde ho ještě tentýž večer čekalo hudební vystoupení v klubu Lávka.
 
Závěrem bych chtěla poděkovat za tento umělecký prožitek zvukaři, který byl moc šikovný a vše krásně nazvučil, bez něj by tato akce nebyla tak zdařilá. Též bych chtěla poděkovat městu Příbram, bez něhož by tento koncert ani neproběhl, účinkujícím a nakonec samozřejmě posluchačům.

Vystoupení bylo živé, písně hodně melodické, …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)


10 fotografií v galerii

Americká jazzová star v Příbrami (1 / 10) Americká jazzová star v Příbrami (2 / 10) Americká jazzová star v Příbrami (3 / 10) Americká jazzová star v Příbrami (4 / 10) Americká jazzová star v Příbrami (5 / 10) Americká jazzová star v Příbrami (6 / 10) Americká jazzová star v Příbrami (7 / 10) Americká jazzová star v Příbrami (8 / 10) Americká jazzová star v Příbrami (9 / 10) Americká jazzová star v Příbrami (10 / 10)

autoři:text:     Romana HavlánováDalší články žánru Jazz

MC Matheus vydal novou desku aneb Domeček z karet jako aluze na stav planety Ze spojení rapera Matheuse s producentem a multiinstrumentalistou Adamem Urbanem alias Renkem vzešlo letos na jaře hip hopové album Domeček z karet a je se na co těšit. Benátská noc ve Lhotě u Plzně odstartuje tuto sobotu již v 16 hodin! Letošní line up tradiční zářiové akce na okraji Plzně nabídne hostům pětici kapel. Na multižánrovém festivalu si v sobotu 12.9.2020 přijdou na své rockový fanoušci s Katrem či ParadeMarhe, svůj šálek kávy si vychutnají hosté se skupinou Charlie Slavík Revue. Soutěž o vstupenky na koncert Jana Budaře do Drážkova Pestrý svět příběhů v písních Jana Budaře vás zve k setkání se známým hercem. Živák do obýváku Projekt živák do obýváku vznikl v hlavách Vládi Motyky a Vlasty Ševra, které nápad osvítil nezávazně na sobě. Minulý týden v pondělí si zavolali a v pátek už sledovalo koncert punkových legend E!E okolo 40 tisíc lidí. Tím vše nekončí ... Barbora Švidraňová se vrací na koncertní pódia Zpěvačka a herečka Barbora Švidraňová se vrací ve velkém stylu! Po nových autorských skladbách se opět představí na koncertních pódiích. Rusovlasá diva spolu s bratrem Šimonem „Swibidie“ Švidraňem, který je jejím hlavním hudebním producentem a aranžérem, zahrají 3. října v bratislavském Rock Cafe. Gastro festival Slavnosti piva - dobře namíchaná směsice kvalitního pití, jídla, hudby i designu O víkendu 6. a 7. září se konal v Palackého sadech v Písku sedmý ročník festivalu Slavnosti piva. Začíná Sziget, největší festival léta. Do Szigetu zbývá už jen pár hodin a ve středu 7. srpna se otevřou brány největšího festivalu ve střední Evropě. Program je našlapaný spoustou slavných jmen jako je Ed Sheeran, Foo Fighters, Post Malone, Macklemore, Twenty One Pilots a stovky dalších. Ostrovní areál toho nabízí mnohem víc a tady je pár tipů.

Další fotoreportáže

VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ HUDBY A NADĚJE online živý stream koncert mistra houslí a slova JAROSLAVA SVĚCENÉHO a jeho hostů Pawnshop zakončili kariéru v domácím Junior klubu, podpořeni the.switch Páteční večer 2.10 2020 se nesl v duchu loučení. Zpěvák Frank, z hardcoreových Pawnshop odchází a kapela se rozhodla po patnácti letech ukončit činnost. To si i v této nepříliš dobré době pro koncerty zasloužilo poslední rozloučení. Hard rockový večírek s Mentolem v Blue Baru Zbiroh Akce s názvem Hard & Heavy Night ve Zbirohu slibovala původně dvě formace tohoto stylu. Bohužel, ze zdravotních důvodů nedorazil v sobotu 3.10.2020 berounský Bulldog a navíc se ze soupisky stochovského Mentolu omluvil kmenový zpěvák Standa Lackun. Přesto se párty vydařila – o zpěv se jako náhradník postaral kytarista Roman Zubatý a koncert se tak mohl bez dalších problémů uskutečnit. Heavy metalový koncert severočeské skupiny Krleš přilákal početné fanoušky Každý rok se na prknech berounského RC Prdel ukáže energická heavymetalovka Krleš. Letos, ze všeobecně známých důvodů, se jarní koncert přesunul na podzimní termín 2.10.2020 a to těsně před avizovanou druhou coronavirovou pauzou. Vše naštěstí vyšlo a publikum si tak mohlo užít nabroušené představení sympatické party, která se do Berouna velice ráda vrací. Z pátého kola Múzy 2020 postoupili dva finalisté Ve čtvrtek 1.10.2020 proběhlo v Divadle Pod lampou již 5. základní kolo nejstarší výběrové soutěže v ČR. Na pódiu se představil multižánrový koktejl od rocku po dixieland a hosté si tak mohli užít jeden z posledních živých koncertů před další covid pauzou. Už se nechcem nikdy vracet, když nám bylo mizerně. Kapela Lucie rozezpívala pražské Výstaviště a zakončila akci PRAHA ZÁŘÍ Praha, 28. září 2020 - Konec multikulturní akce Praha Září oslavili diváci s legendární kapelou Lucie, která vystoupila v pondělí 28. září na Křižíkově fontáně na Výstavišti Praha.Koncert kapely Lucie se kvůli opatřením uskutečnil pouze pro 2000 diváků ve dvou sektorech po 1000 lidech. Kapela zahrála celkem 22 písní – včetně těch nejznámějších, ale představila i nové písně z alba EvoLucie. Smělý plán zorganizovat třítýdenní akci se tak nakonec vyplnil a to i přes náhlá vládní opatření. Unikátní akce, která vznikla spojením desítek organizací, festivalů a stovek umělců, rozzářila září a navrátila české živé kulturní scéně naději na lepší časy. Akci si nenechaly ujít tisíce návštěvníků. Volduchy – punkový benefiční festival pro Tobíka Sobotní odpoledne, potažmo večer 26.9.2020, se stal v KD Volduchy centrem hudebního dění v širokém okolí. V prostorném kulturáku tu nýřanští Vyvrhells v čele s kapelou S.A.S. a Migesem uspořádali za nezištné podpory provozovatele hostince punkový festival, jehož výtěžek byl ještě večer předaný tatínkovi nemocného Tobíka. Na pódiu se vystřídalo osm skupin, které se pro tento večer vzdaly honoráře a naopak, ještě ze svého přidaly na dobročinnou sbírku!
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz