ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Anna Karenina a křest alba skupiny zakladatelů RockOpery Praha King Size Romeo & Julie s Bárou Basikovou v pražské RockOpeře! 6. října 2017   (20:38)Anna Karenina, Rock Opera Praha, jako host Bára Basiková

Anna Karenina a křest alba skupiny zakladatelů RockOpery Praha King Size Romeo & Julie s Bárou Basikovou v pražské RockOpeře!

Ve čtvrtek 12. 10. představí RockOpera Praha další ze svých dechberoucích představeních, tentokráte rock - metalovou operu s názvem Anna Karenina. A jak už bývá u RockOpery zvykem i tento večer čeká na návštěvníky zpestření v podobě křtu dvacátého roku od vydání alba skupiny zakladatelů RockOpery Praha King Size Romeo & Julie. Na jevišti se jako kmotra objeví stálice české hudební scény Bára Basiková, která znovu pokřtí i knihu s názvem Jen pár vět... skvělé zpěvačky, libretistky a představitelky hlavní role Pavly Forest.  Publikaci šel za kmotra kytarový mág Michal Pavlíček a zpěvačka Bára Basiková nyní plynule naváže na jejich společný projekt Stromboli. 

Ve čtvrtek 12. 10. představí RockOpera Praha …

Rock - metalová opera Anna Karenina nás seznámí s tragickým osudem manželky státního úředníka a milující matky s morálními hodnotami, která však touží po opravdovém citu a upřímné lásce. Hrdinka příběhu jde za svým štěstím, láskou a vášní. Společnost ji však odsuzuje za její nevěru a nepřípustné chování. „Vykolejení z běžného stavu věcí, emoční napětí a síla neovladatelných citů je to, co Annu Kareninu dělá velkým literárním dílem, ale zároveň souzní i s podstatou rocku, s jeho vypjatým hudebním výrazem,“ popisuje libretistka a představitelka Anny Kareniny Pavla Forest. A právě rockově – metalové zpracování ještě více umocňuje klasický příběh z románu Lva Nikolajeviče Tolstého. Kromě dynamické muziky a špičkových pěveckých i hereckých výkonů se můžeme těšit i na tanec, artistické výkony, ohnivou show, krásné a originální kostýmy, stylové masky a světelnou show. 


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Anna Karenina bude jistě dalším nádherným představením od Milana Steigerwalda, Pavly Forest a samozřejmě od všech dalších účinkujících RockOpery Praha.  Nepropásněme poslední představení této úchvatné opery v letošním roce!

rockopera.cz/

Vstupenky na představení lze zakoupit zde: rockopera.cz/program








 



Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)

autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová



Další články s interpretem RockOpera Praha

Maria Madonna aneb příběh, který uchvátil publikum RockOpery Praha! Nastal čtvrteční večer a krásné prostory RockOpery Praha ožily dalším výjimečným představením. Ano, ano, řeč je o jedné z nejnovějších nastudovaných rockových oper - o Marii Madonně. Maria Madonna aneb příběh, který začal nové dějiny lidstva, rozezní RockOperu Praha! RockOpera Praha neusíná na vavřínech a rozšiřuje repertoár svých osvědčených, oblíbených a hojně vyhledávaných rockových oper o další „kousky“. Jedním z novějších nastudovaných je i představení Maria Madonna. A o tom, že půjde o nezapomenutelný zážitek, který bude pravým pohlazením po rockové duši i pořádným energickým nářezem, už předem není pochyb! Monstrum ožilo v Plzni aneb Frankenstein RockOpery Praha ovládl KD Šeříkovou! Hostem večera byla skupina Interitus Dozněly poslední tóny přídavku dechberoucího představení RockOpery Praha a neutuchající bouřlivý potlesk zněl Plzní. Sál zaplněného KD Šeříková se pozvolna rozcházel a z úsměvů ve tváři, které sálaly z tváří fanoušků i umělců, se dalo vyčíst, že se na tento večer bude dlouho vzpomínat. Ale jaké vlastně bylo unikátní koncertní provedení představení Frankenstein RockOpery Praha s hostem skupinou Interitus? Frankenstein udeří v Plzni aneb RockOpera Praha po roce opět na prknech KD Šeříkové! Hostem večera bude symphony metalový Interitus Ro(c)k se s ro(c)kem sešel a legendární RockOpera Praha se opět vrací na místo činu. Takže pokud chcete zažít poslední lednový den s úžasnou muzikou, vynikajícími hlasy, dechberoucí show a špetkou hororového napětí, máme pro vás tip, který se neodmítá! První zastávka Vymítač Tour RockOpery Praha a Interitus nadchli Plzeň První únorový den se v KD Šeříková v Plzni nesl ve znamení rock metalové nálože RockOpery Praha a skupiny Interitus Soutěž o volňásky na RockOperu Praha a Interitus v rámci Vymítač tour do KD Šeříková Plzeň! Rockeři, rockerky, metalisté a metalistky, máme tu pro vás soutěž o lupeny do plzeňské KD Šeříková na RockOperu Praha v rámci Vymítač Tour a na Interitus. RockOpera Praha odstartuje své putovní turné Vymítač Tour v KD Šeříková v Plzni! Hostem večera bude symphony metalový Interitus! Rockeři, rockerky, metalisté a metalistky nejen ze Západních Čech. Na pátek 1. 2. 2019 od 20 hodin pro vás máme program, který se neodmítá. Ptáte se jaký?

Další články žánrů Metal, Rock

V podpalubí pražské Kaminy boat zahrají na jednom pódiu LORD a TORRAX Sobotní večer 14.2.2026 bude podpalubí kultovní lodi Kamina v režii dvou hudebních formací. V nové sestavě vstoupí do letošní sezóny klatovský LORD, kterého v ten správný čas vystřídá kutnohorský TORRAX. Určitě zajímavý lineup, jehož obsah si nenechte ujít ani vy – start je ohlášený na 19:00 hodin. Čtvrt na smrt a NORA Pod Lampou Buď u toho a zažij jedinečný sobotní večer plný poctivé muziky s kapelami Čtvrt na smrt & NORA. Kapela NORA zde v sobotu 7.2.2026 pokřtí nový singl Zůstávám, který vznikl právě v Divadle pod Lampou ve spolupráci s Honzou Hrivňákem. Součástí večera bude také premiéra nového videoklipu. Return of the Titans: Pilsen 2026 – návrat metalových legend Představte si, že se legendy metalové hudby vracejí na jedno odpoledne a večer na pódium. Známé riffy a melodie, které utvářely dějiny metalu, znovu zazní pod otevřeným nebem a naskočí vám z nich husí kůže. Klubová Hudební bouře propojila v Lampě několik výrazných koncertních stylů Třípoložkový hudební program v plzeňském Divadle pod lampou potvrdil oblíbenost tohoto klubu – během večera 30.1.2026 tu zaznělo několik žánrově odlišných stylů. V rámci akce Hudební bouře, o jejíž zorganizování se postaral Jarda Heřman, tu zazněl ostrý heavy-thrash, rock-popový set a v závěru nechyběl rock-bigbeatový blok. Celkem slušná návštěva pak dotvářela pohled na večírek, který končil chvilku před půlnocí. Soutěž kapel o dva hrací sloty na festivalu SoH 2026! Festival South of Heaven ve spolupráci s Metalshop.cz nabízí jedinečnou možnost dvěma kapelám otevřít páteční a sobotní den festivalu na METALSHOP WELCOME STAGE. Soutěž je určena skupinám s vlastní tvorbou Večer plný nostalgie, vzpomínek a nestárnoucích hitů aneb legendární Elegie rock a TUBA rock new v Tlumačově Předposlední lednová sobota se v KD Tlumačov nesla v duchu poctivých rockových lahůdek. Den uzrál jak víno a prkna tamního sálu ovládla kultovní plzeňská skupina Elegie rock, která po své pestré bigbítové cestě putuje už od roku 1979. Mezinárodně obsazený koncert v Lampě byl ve znamení temných death-metalových tónů Velice slušná návštěva si v pátek 23.1.2026 užívala metalový večer v plzeňském Divadle pod lampou. Na jeho pódiu se představila trojice kapel, jejichž podladěné tóny dávaly vyniknout ponuré atmosféře death-metalové hudby. Pořadatelství bylo v režii pražské skupiny Brutally Deceased, která tuto seanci na místních prknech neorganizovala poprvé. Kvalitně obsazenou soupisku účinkujících podpořilo publikum s hlubokými metalovými kořeny v západočeské metropoli.

Další pozvánky na akce

Punk on the road Tour 2026 Už příští týden se napříč republikou vydají kapely Totální Nasazení, The Fialky a Nežfaleš v rámci jarního turné, které nazvali Punk on the road. V podpalubí pražské Kaminy boat zahrají na jednom pódiu LORD a TORRAX Sobotní večer 14.2.2026 bude podpalubí kultovní lodi Kamina v režii dvou hudebních formací. V nové sestavě vstoupí do letošní sezóny klatovský LORD, kterého v ten správný čas vystřídá kutnohorský TORRAX. Určitě zajímavý lineup, jehož obsah si nenechte ujít ani vy – start je ohlášený na 19:00 hodin. O nálož vitální punkové muziky se ve Falconu postarají dvě úderné formace V pátek 13.2.2026 si v klatovském Falcon Clubu dají dostaveníčko příznivci dobré punkové muziky. Na nízko položeném pódiu suterénního klubu se představí plzeňský Diazepam, headlinerem se stane pardubická kapela !V.V.Ú. Přijďte se pobavit a podpořit pěkně živý koncert i vy, start je ohlášený na 20:00 hodin. Únorový Warning Veekend přináší Zdeňka Hejduka a Jirku Růžka z Vítkova Kvarteta Únorové vydání pořadu Warning Veekend nabídne dvě výrazné osobnosti české rockové scény. Posluchači se mohou těšit na aktuální pozvánky z Kolína i na otevřený pohled do zákulisí legendárního Vítkova Kvarteta. Čtvrt na smrt a NORA Pod Lampou Buď u toho a zažij jedinečný sobotní večer plný poctivé muziky s kapelami Čtvrt na smrt & NORA. Kapela NORA zde v sobotu 7.2.2026 pokřtí nový singl Zůstávám, který vznikl právě v Divadle pod Lampou ve spolupráci s Honzou Hrivňákem. Součástí večera bude také premiéra nového videoklipu. Valentýnská rocková noc 2026 v Nové Včelnici: Headlinerem je Zputnik, doplní je Rasmane, Lady Kate a To Dáme! Nová Včelnice, 14. února 2026 – Hotel Jelen se stane dějištěm jedné z nejvýraznějších zimních rockových akcí v regionu. Valentýnská rocková noc 2026 přivítá jako hlavní hvězdu večera pražskou punk rockovou kapelu Zputnik, kterou doplní moderní metalová formace Rasmane, symfonicko metalová Lady Kate a domácí rocková stálice To Dáme!. Koncert začíná v 19:00, sál se otevírá v 18:00. Akce nabídne pestrý průřez rockem, metalem i punkem – od melodických linek přes moderní metal až po syrový punk rock a zábavovou energii. Valentýn tak získá podobu, která potěší všechny fanoušky živé hudby a klubové atmosféry. O POSTUP NA LEGENDÁRNY FESTIVAL ZABOJUJE ELITNÁ DVANÁSTKA KAPIEL (3. februára 2026, Bratislava/Praha) – Prvá a najnáročnejšia výberová fáza prestížnej súťaže Wacken Metal Battle Czech Republic & Slovakia je úspešne ukončená. Z obrovského množstva prihlásených kapiel vybrala 16-členná odborná porota dvanásť najlepších. Tie sa stretnú v živých semifinálových súbojoch v Prahe a Žiline, odkiaľ povedie cesta do veľkého finále v Bratislave a následne na pódium najväčšieho metalového festivalu na svete - Wacken Open Air.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz