ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Bigbítová jízda legendární skupiny Brutus rozproudila KD Mrákov! 29. listopadu 2024   (02:53)Předposlední listopadová sobota se v oblíbeném mrákovském sále nesla v rytmu nestárnoucího bigbítu. Zavítala tam totiž kultovní rakovnická skupina – Brutus. Nebylo proto divu, že si večer plný skvělé muziky a osvědčených hitů nenechaly ujít stovky nadšených fanoušků.

Bigbítová jízda legendární skupiny Brutus rozproudila KD Mrákov!

Vlaďka Votrubová


Předposlední listopadová sobota se v oblíbeném mrákovském sále nesla v rytmu nestárnoucího bigbítu. Zavítala tam totiž kultovní rakovnická skupina – Brutus. Nebylo proto divu, že si večer plný skvělé muziky a osvědčených hitů nenechaly ujít stovky nadšených fanoušků.

Předposlední listopadová sobota se …

Vše bylo nachystáno, pohodová atmosféra vládla sálu a tak nic nebránilo tomu, poctivou hudební nálož odstartovat. A kdo by čekal, že nás tihle ostřílení bigbítoví harcovníci budou takhle při sobotě nějak šetřit, šeredně by se pletl. Brutus, v čele s charismatickým a vždy usměvavým frontmanem Sášou Pleskou, se do toho od první chvíle pořádně opřel a v mžiku spojil generace v jeden rozjařený kotel.

Vše bylo nachystáno, pohodová atmosféra vládla …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Hej kámo, Zpívej s námi tento rock and roll, Plakej dívko, Zdá se mi, Dej se políbit, Opijem se nebo Hej bejby dej mi svou lásku… to byly hity, které rázem zaplnily parket, a večer stále více gradoval.
 
Zpěváci Vláďa Hasal a Honza Prokop neúnavně rozdávali energii a s ní i další perly z bohatého repertoáru Brutusu. V tom samozřejmě nemohla chybět ani známá skladba Apache, při které vždy nastává chvilka oddechu od „rockového skotačení“, které vystřídá indiánský sed.

Hej kámo, Zpívej s námi tento rock and roll, …
Dynamické pecky se mísily s klidnějšími ploužáky, hlasitý potlesk duněl Mrákovem a večer s bigbítovými klasiky neskutečně rychle ubíhal. A ačkoliv si to nikdo v sále nepřál, náhle zazněly poslední „hitovky“ téhle velmi vydařené tancovačky. A snad už teď můžeme prozradit milou zprávu, a to, že BrutusMecce chodského bigbítu rozhodně nehrál a nezpíval naposledy!

Dynamické pecky se mísily s klidnějšími …


FOTO PRO RADOST


Vlaďka Votrubová 18 fotografií v galerii



Pavel Macán 17 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová



Další články s interpretem Brutus

Chodrockfest opět potvrdil své kouzlo! Párty rocku na Chodrocku se stala legendární I v letošním roce nás na DOTIKO a NFCtron stage čekal nadupaný line-up a tak nebylo divu, že si párty rocku na Chodrocku nenechaly ujít tisíce fans. A byla to jízda! Ale nepředbíhejme a vezměme to všechno hezky od začátku. Chodrockfest 2025 aneb párty rocku na Chodrocku volá! Čas plyne jako voda a léto se nám rázem přehouplo do své druhé poloviny. Příznivci skvělé muziky a dokonalé festivalové atmosféry ze západu Čech i širokého okolí ale nemusí smutnit. Vždyť je to právě srpen, kdy srdce Chodska – město Domažlice ožije Vavřineckou poutí a mimo to i oblíbeným multižánrovým festivalem – Chodrockfestem. Fenomenální Pekelný ostrov opět potěšil tisíce fans! Na své si přišli příznivci Pretty Maids, Rybiček 48, Dymytry nebo Harleje Pekelný ostrov je festivalem s nezpochybnitelným kouzlem a atmosférou, která vás doslova pohltí. Proto není divu, že se tam několikatisícový dav fans (včetně nás) pravidelně rád vrací. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy na fajnšmekry nejen českého rocku, punku i metalu čekal nadupaný line up. Brutus v Roztokách u Křivoklátu – tradičně očekávaný koncert na kultovním místě Velká hudební událost rakovnické ikony je plánovaná na sobotu 28.6.2025. Pevně stanovený termín nabídne v areálu u fotbalového hřiště místní TJ tradiční bigbítový koncert, který si ani letos nenechají ujít stovky fanoušků. Oplocený prostor na břehu Berounky se tak opět skvěle zaplní a hlasitý doprovod známých songů bude slyšet na míle daleko. Bonusem pro přítomné hosty se stane po závěrečné skladbě velký ohňostroj, jež je nedílnou součástí brutusáckého vystoupení na tomto místě. Přijďte se pobavit a naladit na nadcházející letní prázdninové měsíce i vy, start je ohlášený na 21. hodinu. Pekelný ostrov odtajnil všechny účinkující a bude to jízda! Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov se nezadržitelně blíží. Vypukne už za měsíc a o zvučná jména české i slovenské hudební scény nebude nouze! O pořádný rockový kotel se v areálu přírodního ostrova U mlýna nedaleko města Holýšov postará i vzácný host z Dánska. Další sezóna na letním parketu v Hořepníku je za dvěřmi. Představí se velikáni Rybičky 48 nebo Walda Gang. Letní parket Hořepník představuje další sezónu pod palbou velkých hudebních jmen. Brutus na Starém hřišti v Blovicích – bigbítový večer plný dobré muziky Páteční večer 9.5.2025 měl v Blovicích punc té pravé bigbítové tancovačky. Na Starém hřišti se publiku všech věkových kategorií představil legendární Brutus, jehož více jak pětapadesátiletá historie mluví o zkušenosti a herní vyzrálosti. Akce se konala s pořadatelským podpisem Pana Ká, který upřednostnil venkovní produkci před možností přesunout jí do interiérů Sokolovny. Je pravda, že nebylo zrovna teplo, přesto obecenstvo u rozdělaných ohňů nemrzlo a dokázalo se zahřát jak teplými alko i nealko nápoji, tak hlavně pohybem při známých skladbách masírujících nás z parádně nazvučených beden.

Další články žánrů Rock, Rock'n'roll

Ještě světu šanci dej – koncertní hold hitům Karla Svobody Hudební večer v sušické Sokolovně bude věnovaný slavným hitovkám nezapomenutelného hudebníka a skladatele Karla Svobody. Na prostorné scéně se v tomto novém projektu představí Pavlína Ďuriačová a Lukáš Randák ve spolupráci s Tanečním orchestrem Black Tower. Přijďte se pobavit, zavzpomínat a zazpívat si i vy, dveře Sokolovny se v úterý 14.10.2025 otevřou v 18:00, start je pak ohlášený na 19:00 hodin. Keks a Markýz John aneb spojení dvou legend míří do Mrákova! Druhou říjnovou sobotu zažije KD Mrákov u Domažlic další speciální koncert. Prkna tamního sálu totiž přivítají dvě legendy rockové scény – a to skupiny Keks a Markýz John. A o tom, že se máme na co těšit, už předem není pochyb! SLÁNŠTÍ TOTÁČI SLAVÍ 35 LET V PRAŽSKÉ LUCERNĚ Slánská punk-rocková parta TOTÁLNÍ NASAZENÍ slaví letos na podzim 35 let od svého vzniku a protože v kapele vždy panovaly velmi přátelské vztahy se všemi svými bývalými členy, domluvila se celá tato parta kamarádů, že tyhle pětatřicátiny oslaví společně a že si po letech zopakují mejdan ve velkém sále pražské Lucerny. Český mejdan s Impulsem po roce opět rozezní O2 arenu! Svou show rozjede špička české i slovenské hudební scény Český mejdan s Impulsem se nezadržitelně blíží! K 26. narozeninám rádiu popřejí Marek Ztracený, Michal David, Marie Rottrová, Jelen, Xindl X či speciální host - Pavol Habera. Extra Band na plzeňském náměstí – rockový koncert s benefičním podtextem Středeční koncert 24.9.2025 pod katedrálou sv. Bartoloměje v centru západočeské metropole, byl ve znamení rockových riffů a benefice. Právě při ní, ještě před samotným koncertem, došlo na předání šeku od majitele řetězce Rud´s pizza s úctyhodnou sumou 100 000Kč Nadaci 700 let města Plzně jako garanta projektu Díky dětem. V úvodní části následného vystoupení domácího Extra Bandu si na pódiu zahrál Jarda Rajtmajer, který byl u zrodu této kapely a v současnosti je kapitánem rockových Elegií. Počasí akci moc nepřálo – vítr, chladno a s přibývající tmou spadlo i pár kapek. Přesto se před stage vytvořil pěkný hrozen fanoušků, kteří vytvořili muzikantům dobrou koncertní atmosféru. Soutěž o vstupenky na oslavu 35. let Totálního Nasazení Totální nasazení v Lucerně - „35 LET“ sobota 11. října od 17:30 Lucerna - Velký sál, Praha Švarní šohajové z Čechomoru rozezpívali Plzeň! Benefiční koncert pro Pomocné tlapky odměnila vyprodaná Měšťanská beseda Švarní šohajové z Čechomoru po čase opět zavítali do Měšťanské besedy v Plzni a my byli při tom. V pondělní podvečer 15. 9. 2025 patřil sál Měšťanské besedy společnosti Pomocné Tlapky o.p.s. Přesněji řečeno tradičnímu benefičnímu koncertu skupiny Čechomor, jehož výtěžek putoval právě na podporu, tzn. chov a výcvik asistenčních psů pro zdravotně postižené.

Další fotoreportáže

Metalový večer v plzeňské Lampě nesl název Show Your Pit Skills vol. 1 Ostře laděný minifestival čekal na hosty suterénního Divadla pod lampou v pátek 26.9.2025. Pod pořadatelským dohledem domácí skupiny Something Like se na pódiu multižánrového klubu představily čtyři formace včetně jmenované Something Like. Akce se do hudebních map zapsala jako první ročník Show Your Pit Skills, do paměti zúčastněných pak jako vydařený metalový mejdan s celkem slušnou návštěvou. Extra Band na plzeňském náměstí – rockový koncert s benefičním podtextem Středeční koncert 24.9.2025 pod katedrálou sv. Bartoloměje v centru západočeské metropole, byl ve znamení rockových riffů a benefice. Právě při ní, ještě před samotným koncertem, došlo na předání šeku od majitele řetězce Rud´s pizza s úctyhodnou sumou 100 000Kč Nadaci 700 let města Plzně jako garanta projektu Díky dětem. V úvodní části následného vystoupení domácího Extra Bandu si na pódiu zahrál Jarda Rajtmajer, který byl u zrodu této kapely a v současnosti je kapitánem rockových Elegií. Počasí akci moc nepřálo – vítr, chladno a s přibývající tmou spadlo i pár kapek. Přesto se před stage vytvořil pěkný hrozen fanoušků, kteří vytvořili muzikantům dobrou koncertní atmosféru. Švarní šohajové z Čechomoru rozezpívali Plzeň! Benefiční koncert pro Pomocné tlapky odměnila vyprodaná Měšťanská beseda Švarní šohajové z Čechomoru po čase opět zavítali do Měšťanské besedy v Plzni a my byli při tom. V pondělní podvečer 15. 9. 2025 patřil sál Měšťanské besedy společnosti Pomocné Tlapky o.p.s. Přesněji řečeno tradičnímu benefičnímu koncertu skupiny Čechomor, jehož výtěžek putoval právě na podporu, tzn. chov a výcvik asistenčních psů pro zdravotně postižené. Vystoupení Marty Kubišové 55 let od zákazu hraní v Lucerně 20.9.2025 Legendární hlas Marty Kubišové včera zazněl ve vyprodané Lucerně. Koncert na její počest zahájila Berenika Kohoutová, dále vystoupila Hana Holišová, Jitka Boho, Anna Fialová, Alžběta Ferencová a před Martou Kubišovou Vojta Dyk. Hudební festival Punkovice si na konto připsal devátý povedený ročník Zámek Toužim, sousedící s náměstím Jiřího z Poděbrad, se stal 13.9.2025 centrem příznivců koncertních událostí. V areálu vnitřního dvora se konal již devátý ročník festivalu Punkovice, jehož název nenechával nikoho na pochybách o preferovaném hudebním žánru. Akce byla určena na podporu objektu samotného – pod pořadatelství se podepsal spolek Živý zámek Toužim z.s. s předsedou Michalem Nedvídkem, jež byl fyzickou součástí organizačního týmu. Moderátorství se ujala Markéta Zenkerová, která se kromě uvedení každé jednotlivé sestavy postarala v závěru o vydražení plakátu s podpisy všech hudebních aktérů. Do prostor zámeckého nádvoří si našlo cestu celkem početné publikum, jež si muziku užívalo spíše zpovzdálí – u pódia si zapogovali jen ti opravdoví srdcaři. Klubovou sezónu v klatovském Falconu otevřel punkový PankyFest Čas venkovních open air akcí je pomalu, ale jistě za námi a s podzimním počasím se o slovo hlásí klubové programy. V klatovském Falcon Clubu odstartoval toto období PankyFest, na němž se představila čtveřice kapel s výraznými repertoáry. Bonusem pátečního večírku 12.9.2025 pak byla narozeninová oslava frontmana Zvýšenýho Rizika Járy Panky Adámka, který se tak stal strůjcem této festivalové události. Do suterénního klubu si našlo cestu celkem početné publikum a nálada stoupala s každým odehraným setem. Mezinárodně obsazený Nuclear Intervention Fest v Kadově si udělal hluboký zářez do metalové pažby již po čtvrté v řadě Malá obec Kadov nedaleko jihočeské Blatné, se stala již po čtvrté místem konání přehlídky metalové muziky s názvem Nuclear Intervention Fest. Krytý jezdecký areál firmy Zofi na okraji vesničky se v sobotu 6.9.2025 proměnil v hudební arénu, na jejímž pódiu se představila celá desítka formací dělající čest daným preferovaným žánrům. O akci byl z řad metalové komunity značný zájem – hosté neváhali cestovat na koncerty svých favoritů mnohdy stovky kilometrů. Právě pro ně bylo připravené rozlehlé parkoviště, prolínající se se stanovými bivaky hned několik kroků od centra dění. Festival, o jehož organizaci se stará početný tým sehraných pořadatelů s podporou jmenované firmy Zofi a Jihočeského kraje, má viditelnou vzestupnou tendenci a je otázkou času, kdy se z jednodenní akce stane formát dvoudenní.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz