ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

COVERS for Lovers pro musicgate.cz 22. července 2017   (19:30)Přinášíme rozhovor s Alešem

COVERS for Lovers pro musicgate.cz

Kapelu COVERS for Lovers jsem měla možnost několikrát potkat na různých festivalech. Překvapili mě nejenom po hudební stránce, ale především proto, jak si svá vystoupení užívají. Rozdali lidem pod pódii spoustu legrace, energie a pozitivních emocí. Proto jsem si je pro vás vybrala a nyní se již můžete začíst do řádků, které vznikly společně s Alešem, jenž hraje v kapele na bicí.

Jakou otázku nemáš rád?
Nemám rád konkrétní otázky. Nikdo z kapely si totiž nepamatuje, kdy jsme vznikli, kolik máme alb, kolik klipů, kolik máme členů a tak. Nejvíce žijeme tím, co je teď, co nás čeká. Hodil by se nám archivář, historik… některým z nás i psychoterapeut.

Jak bys představil vaši kapelu člověku, který vás nezná?
COVERS for Lovers je normální kapela. Máme nějaké písničky, videoklipy, hrajeme koncerty a bavíme se tím, co děláme. Jak jsem již říkal, viz výše, data a čísla po nás vážně nechtějte. Líbí se nám melodická, svižná muzika a texty, které jsou o něčem, které mají nějaký smysl. Pro přiblížení toho, co tvoříme a jak vlastně vypadáme, vám doporučím náš youtube kanál, kde najdete naše videoklipy. Hudebně bych nás zařadil do stáje melodického punk-rocku s českými texty. Na koncertech hrajeme i několik coverů z našich kapelních začátků.

Kde najdeme informace o vaší kapele?
www.coversforlovers.cz | facebook | bandzone | osobní setkání na našich koncertech.

Nový song Zázraky s.r.o. měl v květnu premiéru a v hitparádě Českého rozhlasu se umístil na 6. místě. Kde všude ho lidé mohou slyšet a jak pro něj v hitparádě hlasovat?
Singl Zázraky s.r.o. se opravdu držel zhruba pět týdnů v hitparádě na ČR. Písničku si k zařazení vybral sám Martin Hrdinka – legenda československé DJ scény a moderátor prvních hitparád v České televizi.
Musím říci, že to pro nás bylo velké překvapení. S naším songem jsme obstáli v konkurenci top českých kapel a interpretů. Mrzí nás, že ostatní česká rádia podřídila svou dramaturgii komerčním zájmům a kapelám našeho formátu se tak uzavřela cesta, jak představit vlastní tvorbu širšímu publiku. Nevím, do jaké míry se jedná o předposranost dramaturgů rádií, popřípadě jakou roli hraje jejich nekompetentnost či peníze inzerentů.
O to více nás těší náš úspěch v hitparádě ČR. Martinovi jsme ostudu neudělali, a nakonec se ukázalo a potvrdilo, že vsadil na dobrou kartu. Zázraky se dějí! …Občas. K songu máme natočen i videoklip, který plánujeme zveřejnit v brzké době. Konkrétní termín upřesníme na našem FB.

NOVÁ píseň Zázraky s.r.o. je už nyní k poslechu na hudebních serverech Spotify, Deezer nebo českém Bandzone.

Kapelu COVERS for Lovers jsem měla možnost …

FOTO PRO RADOST
Vaše poslední deska NEVZDÁVEJ! je z roku 2014 (nepletu-li se ;)), pracujete na nové?
Novou desku neplánujeme. Důvodů je více, ale nejpodstatnější jsou dva. V krajním případě bychom se uměli zavřít do našeho nahrávacího studia a dát dohromady materiál na nové CD, ale je otázkou, zda to vůbec chceme. Prvním důvodem tedy je, že nechceme dělat desky, kde bude sice větší procento dobrých věcí, ale i pár průměrných, jen proto, abychom se mohli poplácat po ramenou a říci si: ,,ok chlapci – máme desku.“ Raději věnujeme více času jedné skladbě, za kterou si prostě budeme stát.
A dalším faktorem je samozřejmě čas. Už nejsme ve věku, kdy rock and roll vládl zcela našim srdcím. Baví nás hrát a tvořit, ale máme i jiné priority. Nechceme šidit naše rodiny, musíme chodit do zaměstnání, platit splátky a složenky. Čas bohužel nenatáhneš, takže to musíme vše nějak spravedlivě dělit. Já jsem ale přišel na jednu fintičku, která asi nebude každému po chuti. Trochu chybějícího času lze získat tím, že si prostě ukradneš část spánku.
 
Kde vás teď přes léto můžou lidé slyšet koncertovat?
Letos nehrotíme ani koncertování. Zahráli jsme si několika festivalech, a ještě nás čeká třeba nový festival MoravaFest v překrásném amfiteátru v jihomoravských Tvrdonicích. Dále se ukážeme na legendárním slánském festivalu Valník. Na začátku září také odehrajeme benefiční koncert s názvem Vyjížďka pro Matýska, který se koná v severních Čechách a my tam zavítáme letos už po…několikáté.

Všimla jsem si, že vás sem tam nechtěně někdo přejmenuje, vzpomeneš si na
nějaký název, který tě pobavil?

Velmi oblíbené u některých pořadatelů a moderátorů bývá Covers OF Lovers, ale asi vrchol byl teď nedávno, kdy nás na plakátech uvedli jako LOVERS FOR LOVERS. Jak se říká, nenaděláš nic.

Jakou hudbu ty osobně posloucháš nejraději?
Jediným kritériem poslechu hudby je pro mě melodie a text. Pokud toto zafunguje, tak má u mě česká kapela zelenou. U zahraničních kapel samozřejmě text tolik neřeším, protože mu většinou nerozumím. Stylově vyhraněný nejsem, ale melodický punkrock mám nejradši. Nepohrdnu ani Nohavicou nebo Chinaski. Bytostně nesnáším české kapely ve stylu dada nebo s texty, které chápe pouze zpěvák, a to jen každé osmé pondělí v dubnu. Občas zabrousím do mých hudebně poslechových začátků, kdy jsem nebyl zdaleka tak vyhraněný a přísný. Teď nedávno jsem třeba oprášil Nicka Cavea nebo Filipa Topola.

Co bys vzkázal vašim fanouškům a našim čtenářům?
Jo, tak tohle je jedna z těch nejneoblíbenějších a stále se opakujících otázek, jak ses ptala na začátku. (hehe)  Fanouškům COVERS for Lovers můžu vzkázat jen jediné. Díky za to, že jste s námi! A vašim čtenářům? Aby si váš hudební portál „odlajkovali“ na FB a dali „sledovat“. Kvalitních rozhovorů a zpráv ze světa hudby není nikdy dost!

Děkujeme za prostor a příležitost.

Za COVERS for Lovers
(Váš kamarád) Aleš

Děkuji Alešovi za poskytnuté odpovědi, přeji klukům, ať jim to pořád hraje tak skvěle a budu se těšit na další setkání, třeba zase na nějakém festivalu.


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

zdroj:COVERS for Lovers
autor:text:     Lenka KadeřábkováDalší články žánrů Pop, Punk (rock)

Chodrockfest 2021 namíchá multižánrový koktejl známých jmen hudební scény! A právě měsíc srpen je na Domažlicku neodmyslitelně spojen s Chodskými slavnostmi. Ale pro fanoušky rockové, pop rockové, metalové či folkové muziky neznačí tento termín jen Vavřineckou pouť s vůní chodských koláčů, ale i oblíbený multižánrový festival Chodrockfest. Divokej Bill nadchl Pekelný léto v Holýšově! Předposlední červencová sobota se na západě Čech nesla v duchu koncertu. Pekelný léto totiž opět otevřelo své brány a přivítalo tam další známé jméno hudební scény. A nebyl to nikdo jiný, než legendární úvalská folk rocková skupina Divokej Bill. Večírek na plzeňské Terase nabídl tři dějství a jedno překvapení Hudební podvečer 21.7.2021 si mnozí příznivci dobré muziky nenechali ujít a naplno si užívali jak akustické vystoupení, tak koncert kapely Čekišó. Příjemné prostředí venkovní Terasy u přilehlé kavárny Emily dodávalo párty výjimečnou atmosféru. Letní kino v Hrádku u Rokycan znovu zažije Hrádecký letňák Se šťastným pořadovým číslem ročníku sedm, se v sobotu 24. 7. odehraje znovu Hrádecký letňák od 17:00 hodin, na parketě v letním kině v Hrádku u Rokycan. Dostaví se také hlavní článek večera v podobě pardubické skupiny Volant a z daleka přijede také Píchlá duše. Místní scénu budou zastupovat strašičtí Sex Deviants a domácí kapela Nízká úroveň. Jedním z tahounů čtvrtého ročníku Cidre Punk Festu byla kapela P.S. Jednodenní punkový festival nabídl jak legendy tohoto stylu, tak skupiny v HC podání s obrovským potenciálem kinetické energie. Na improvizovaném pódiu se v sobotu 17.7.2021 představila osmička vyvolených, ze kterých si hosté mohli vybrat tu nejbližší svému srdíčku. Jak to bývá v Újezdu u Chanovic nepsaným pravidlem, ani v letošním roce jsme se nevyhnuli vodnímu přívalu, který pod stage umocnil pravou festivalovou náladu. Kluboofka KLUBOOFKA TV žije a funguje naplno, i když je teď čas dovolených a letních festivalů. O závěr janovického festíku se postaral kutnohorský Pekař Páteční večírek 16.7.2021 v Janovicích nad Úhlavou patřil příznivcům dobré muziky a festivalové nálady. Na parádně nazvučené stage se vystřídaly pop rockové kapely včetně písničkáře Lásky, známého z několika punk rockových skupin zvučných jmen.

Další rozhovory

Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz