ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Čtvrtým ročníkem se South of Heaven zapsal do festivalových map výrazným písmem 10. července 2025   (20:49)Opuštěný lom u obce Zbytiny na Prachaticku se stal místem konání čtvrtého pokračování festivalu s názvem South of Heaven. Nádherné prostředí, mezinárodní lineup a dvoudenní formát 4. – 5.7.2025 daly prostor kvalitní muzice podpořené fanoušky, jejichž srdíčka tepou v metalovém rytmu. Stanovou vesničku za lesem plus možnost nocování přímo v areálu využilo několik set příznivců neopakovatelných koncertních událostí. Pro hosty bylo připravené sezení ve dvou stanových přístřešcích, o doplňování kalorií a dodržování pitného režimu se postaral sehraný tým neustále usměvavé obsluhy dobře zásobeného stánku, zvuk pak byl v režii firmy Drobek Team… sečteno a podtrženo, pořadatelé v čele s Otou Gajdošem ve spolupráci s obcí Zbytiny předvedli skvělou, mnohdy okem nezaznamenanou organizátorskou práci. Po silném dešti ze čtvrtka na pátek bylo vše nachystáno a v ten správný okamžik moderátor akce Martin Harynda Jasek oficiálně South of Heaven odstartoval.

(NA)Plech100na100Carpatia CastleDay BeforeDeep Sun (Švýcarsko)DonorDraconicon (Itálie)Five Ways to Nowhere (Itálie)FORTRESS UNDER SIEGE (Řecko)Godiva (Portugalsko)Infernal Tenebra (Chorvatsko)Injector (Španělsko)Phenomy (Libanon)RainSCORZONERAShaarkSixth DimensionSolar SystemZbytinské Baby
Čtvrtým ročníkem se South of Heaven zapsal do festivalových map výrazným písmem

Luděk Blovský


Den první - pátek
O navození pohodové nálady se postaral příjezd domácí folkové skupiny Zbytinské Baby.

Kapela Zbytinské Baby

Lidovky, akordeon a všeobecné veselí korunovaly tanečky metalového publika, které se do těchto aktivit nenechalo dvakrát pobízet.

Z koncertu kapely Zbytinské Baby

FOTO PRO RADOST
S nástupem mosteckých Sixth Dimension si před zábrany našli cestu první fans.

Kapela Sixth Dimension
Thrash-metalem provoněné představení ukázalo ten správný festivalový směr.

Kapela Sixth Dimension
Metalcore v podání pardubických Day Before měl jistě úspěch.

Kapela Day Before
Kapela funguje od 2014, k desetiletému výročí si v loňském roce nadělila EP Phoenix, z jehož obsahu tu mnohé zaznělo.

Kapela Day Before
Ženský vokál v sestavě 100na100 byl odměněn zaslouženým potleskem.

Kapela 100na100
Muzikanti si z domovského Frýdku-Místku přivezli nabitý playlist v hardrockovém stylu.

Kapela 100na100
Očekávaným setem, který dokázal prostor u zábran viditelně zaplnit, se stalo vystoupení skupiny Donor.

Kapela Donor
Heavy-metalový žánr tu měl podporu a určitě si získal nové posluchače.

Kapela Donor
Svižný thrash-metal nás čekal s bzeneckou vypalovačkou Shaark.

Kapela Shaark
Komunikace s fans, tvrdá hudba a parádní atmosféra – výsledek více jak třicetileté hudební práce.

Kapela Shaark
Výrazný warpaint, elegantní kostýmy a perfektní prezentace gothic-melodic-death kapely Godiva ve Zbytinách zabodovaly.

Kapela Godiva (Portugalsko)
Muzikanti na festival přicestovali z Portugalska a mohu říci, že na nich nebyla vidět nijaká únava z dlouhého putování.

Kapela Godiva (Portugalsko)
Italský power-metal předvedla v plném nasazení skupina Draconicon.

Kapela Draconicon (Itálie)
Dobové kostýmy, jedinečný hlas houslí a celkový přednes tu měly své fans.

Kapela Draconicon (Itálie)
V metal-punkovém ranku předvedli výborný set členové kapely (NA)Plech.

Kapela (NA)Plech
Z nedalekého Husince si přivezli svižný setlist a určitě i dobrou náladu, kterou na pódiu podporoval mladý zpěvákův synátor.

Kapela (NA)Plech
Závěr prvního festivalového dne připadl chorvatským Infernal Tenebra.

Kapela Infernal Tenebra (Chorvatsko)
Trio muzikantů v nočních hodinách rozpoutalo to pravé melodic-death-metalové peklo.

Kapela Infernal Tenebra (Chorvatsko)
Den druhý – sobota
Sobotní ráno nás vytáhlo do slunného dne, kdy dopoledne probíhala všeobecná siesta.

Sobotní ráno...
Před polednem se návštěvníci začali postupně scházet přesně tam, kam nás všechny lákala zvuková zkouška úvodní sestavy druhé festivalové etapy.

Před startem druhého dne hudebního maratonu
Něco k jídlu, nějaký ten vyprošťovák a poté pár kroků k zábranám, kde se odehrávala podstata celého zbytinského dění.

Před startem druhého dne hudebního maratonu
V ten správný čas ohlásil moderátor Martin nástup kapely Carpatia Castle, která se stala perfektní rozjezdovkou sobotního maratonu.

Kapela Carpatia Castle
Oku lahodící a sluch rozmazlující gothic-doom-metal, co více si našinec mohl přát?

Kapela Carpatia Castle
Parádní set sklidil po právu ovace na otevřené scéně.

Kapela Carpatia Castle
Liberecký Rain udržel hudební laťku pěkně vysoko.

Kapela Rain
Crossover-rockový styl, dobře zpracované texty a komunikace s fans včetně zpěvákova výletu k první lajně, dávalo koncertu vysokou kvalitativní známku.

Kapela Rain
Heavy-metalový Solar System vylákal ke stage většinu osazenstva areálu.

Kapela Solar System
Hlavní vokál havířovské kapely patřil frontmanovi Oto Gajdošovi, který stál i v čele desítek pořadatelů tohoto festivalu.

Kapela Solar System
Dobrá muzika a poděkování všem hostům v klečící poloze uprostřed pódiového mola nahánělo až husí kůži a nejedno oko při děkovačce zaslzelo.

Kapela Solar System
Prachaticko je domovem členů thrash-metalové skupiny SCORZONERA.

Kapela SCORZONERA
Ženský hlas a v podstatě domácí publikum do sebe viditelně zapadalo.

Kapela SCORZONERA
Skvěle odvedenou hudební práci odvedli italští Five Ways to Nowhere.

Kapela Five Ways to Nowhere (Itálie)
Obrovská energie sálající z celé grupy v čele s ženským výrazným vokálem se přelévala do publika – nádhera vnímaná několika smysly.

Kapela Five Ways to Nowhere (Itálie)
Vývozní thrash-metal předvedla libanonská kapela Phenomy.

Kapela Phenomy (Libanon)
U zábran byla vidět početná parta věrných fans, která své favority pěkně nahlas podporovala během celého koncertu.

Kapela Phenomy (Libanon)
Také slunné Řecko mělo ve Zbytinách želízko v ohni – jmenovitě to byla kapela FORTRESS UNDER SIEGE.

Kapela FORTRESS UNDER SIEGE (Řecko)
Její power-metalový styl tu zaznamenal úspěch a muzikanti si do šaten odnesli zasloužený potlesk.

Kapela FORTRESS UNDER SIEGE (Řecko)
Pro příznivce operního metalového hlasu bylo vystoupení švýcarských Deep Sun pohlazením na duši.

Kapela Deep Sun (Švýcarsko)
Parádní set ponořený do megatun mlhy jsme si užívali do posledního akordu.

Kapela Deep Sun (Švýcarsko)
Velké finále čtvrtého South of Heaven si vzala za své španělská thrashová úderka Injector.

Kapela Injector (Španělsko)
Byť se čas jejího vystoupení přiblížil k půlnoci, ti pravý srdcaři si její koncert nenechali ujít.

Kapela Injector (Španělsko)
Právě po děkovačce pak moderátor Martin Harynda Jasek festival oficiálně ukončil a my se můžeme jen a jen těšit na to, co přinese rok příští…

Oficiální ukončení čtvrtého ročníku festivalu South of Heaven


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Luděk Blovský 517 fotografií v galerii


autoři:text:     Ilona Blovská, Luděk Blovský
foto:     Luděk Blovský



Další články s interprety (NA)Plech, 100na100, Day Before, Donor, Rain, Shaark, Sixth Dimension, Solar System

Metalový DEAD SHALL RISE preferoval ve třetím ročníku opět tvrdou muziku a dvoudenní formát Areál u fotbalového hřiště v Lužné u Rakovníka se stal již po třetí v řadě místem konání festivalu extrémní metalové muziky. Dvoudenní akce s termínem 22.8. a 23.8.2025 lákala hosty na výběrový lineup, o jehož zhmotnění do reálné podoby se postaral, v čele týmu pořadatelů, nepřehlédnutelný Vít Kveetaak Malý. I když se návštěvníci scházeli postupně a na oko nevypadal areál zaplněný, prostor před pódiem byl okupovaný v podstatě od úvodního bloku po závěrečné akordy metalového večera. Níže je pak malý reportík z prvního dne, který nabídl celou osmičku hudebních formací. Chotěboř zažila první ročník Kluboofka Truck Festu. Poslední květnové odpoledne se v Chotěboři rozezněla rocková a metalová muzika. V kulturním areálu za pivovarem se totiž konal první roční akce s názvem Kluboofka Truck Fest, který pro nás připravila parta okolo Kluboofka TV. A hned na první ročník vybrala osm skvělých kapel. Punks for Dogs open air podpořil psí útulek Jezevčíci v nouzi Dvoudenní hudební maraton měl v Hořovicích benefiční podtext – výtěžek z této akce poputuje na konto psího útulku Jezevčíci v nouzi. Právě jeho příznivec – Zdeněk Šenkyřík Sr., se postaral o organizaci a pozvánky kapelám, které vyplnily časový program svojí produkcí. Pátek 30.8.2024 byl věnovaný metalovým fanouškům, sobota 31.8. pak patřila punkerům a muzice tohoto stylu. Festival se uskutečnil v upraveném areálu přilehlé zahrady u Společenského domu, kde nechyběl dobře zásobený bar s usměvavou obsluhou a součástí akce byl i kvalitní zvuk provázející hosty od úvodních akordů. Velkou škodou pro pořadatele i vystupující formace se stala menší účast hostů, kteří přesto dokázali v rámci možností vytvořit koncertní atmosféru. Z časových důvodů jsme se zúčastnili pouze prvního večera, který byl doslova nabitý metalovou muzikou několika sub žánrů. Benefiční festival Punks for Dogs nabídne dvoudenní formát s přehlídkou dobré muziky Venkovní areál u Společenského domu v Hořovicích se na dva dny stane centrem hudebního dění několika žánrů. Hlavní pořadatel Zdeněk Šenkyřík Sr. organizuje tuto událost na podporu psího útulku Jezevčíci v nouzi, který dává čtyřnohým parťákům druhou šanci na lepší život. V pátek 30. 8. si tak na festivalu přijdou na své příznivci metalových riffů, v sobotu 31. 8. 2024 se pak u stage rozjede řádné pogo s punkovými kapelami. Přijďte i vy podpořit dobrou věc - start je na první den ohlášený v 16:00, v sobotu pak akce odstartuje ve 14:00 hodin. Kapela Day Before vydala nový singl Desolation podložený videoklipem Kapela Day Before vydala 11.3.2024 nový klip s názvem Desolation, jež je jednou ze skladeb z nového EP Phoenix, které vyjde 27.3.2024. Video je možné vidět na oficiálním Youtube kanále kapely a poslechnout je možné na streamovacích platformách. Svět už shořel, nový klip a nové album kapely 100na100. Kapela 100na100 má za sebou tři alba, poslední album „Blbej ro(c)k“ vyšlo v roce 2021. Teď přicházejí, podle vlastních slov, s albem naruby. LUNATIC GODS startují turné k novému albu z Prvního patra Slovenští folklore black metallers LUNATIC GODS vydaji 1. listopadu své nové album „Vresovrenie“ na etiketě Black Hornet Productions a při této příležitosti vyjíždějí na turné po Česku a Slovensku.

Další fotoreportáže

Turbo, Motorbandem a plný sál - spojení dvou legend ovládlo KD Mrákov Mekka chodského bigbítu nepřestává přikládat pod rockovým kotlem. Pořádně to rozpálila i v sobotu, kdy tam svou show rozjely legendy, které píšou dějiny naší rockové scény už pěknou řádku let - Turbo a Motorband. Proto nebylo divu, že si tento výjimečný večer nenechaly ujít davy fanoušků včetně nás. Brutus na horažďovickém vystoupení ukázal, jak moc je u fanoušků oblíbený Prostorný upravený sál KD Horažďovice nabídl v neděli 16.11.2025 hostům bigbítovou tancovačku s rakovnickým Brutusem. Kapela, pohybující se na scénách bez mála šest dekád, přilákala fanoušky ze širokého okolí – rockový mejdan tak měl skvělou atmosféru. Dobrý zvuk, ostrá světla a spokojenost na obou stranách tábora byly jasné znaky povedené akce, na kterou se hned tak nezapomene. Aleš Brichta nezklamal, do Dvorce za ním přijeli fans i z dosti vzdálených končin Sobotní datum 15.11.2025 bylo v kalendářích příznivců Aleše Brichty výrazně zatržené již delší dobu. Známý český zpěvák, učinkující v několika formacích, zahrál se svojí kapelou na Hotelu Dvorec pod hlavičkou Aleš Brichta Project. O rozjezd večírku se postaral plzeňský Pub Kings, závěrečnou bigbítovou hodinku si na sebe vzal Sifon Originál. Pořadatelství, včetně zajištění svozového autobusu, bylo v režii Pana Ká. Dobrý zvuk, umocňující kvalitní muziku, pak mixoval zkušený Jarda Kočárek. Karty jsou rozdané – páté základní kolo odhalilo poslední finalisty Múzy 2025 V Divadle pod lampou se ve čtvrtek 13.11.2025 uskutečnilo závěrečné vyřazovací kolo hudební soutěže Múza 2025. O postup do finálového klání se na klubových prknech utkaly čtyři formace, z nichž se do výběrového lineupu o ceny nejvyšší probojovaly dvě skupiny. Celkem početná návštěva vytvořila perfektní atmosféru, jež patřila k těm nejaktivnějším ze všech základních kol. Moshpit, skandování a skoky z pódia dodávaly čtvrtečnímu večírku punc akce srovnatelné s daleko většími festivalovými událostmi. My jsme rockeři a přijeli jsme do KD Želiv na kapely Alkehol & Arakain. Kulturní dům Želiv u Humpolce zněl počátkem listopadu tvrdými kytarovými riffy a budova se otřásala v základech. Na zdraví, rockeři! Před zaplněným sálem KD Volduchy pokřtil plzeňský Katr nové album Divnej svět… Velká hudební událost čekala na hosty voldušského sálu v sobotu 8.11.2025. Na místním prostorném pódiu pokřtil Katr ještě teplé album Divnej svět…, které bylo fanoušky již delší dobu očekávané. Důstojným předskokanem se stala skupina Khargados, jejíž svižný set uvedl obecenstvo do provozní teploty. Parádní akce, podpořená dobrým zvukem Jardy Pospíšila a skvělou koncertní atmosférou, zůstane v paměti všem zúčastněným pěkně dlouhou dobu. Rockový koncert v centru Plzně jako doprovodný program Martinských trhů Vyhlášené Martinské trhy na náměstí Republiky mají i letos tradičně hudební doprovod. V jeho soupisce se na termín 8.11.2025 objevilo jméno domácí skupiny KOHN Rock – početné publikum si tak nemohlo nechat, kvalitní muzikou nabité odpoledne, ujít.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz