ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Další ročník festivalu Brod 1995 je minulostí 28. srpna 2021   (12:55)V sobotu 21. 8. 2021 se v Českém Brodě uskutečnil další ročník festivalu Brod 1995. Přestože se jedná o jeden z menších festivalů, tak kvalitou se může rovnat i festivalovým stálicím. Letošní ročník opět nabídl hudbu napříč hudebními žánry a jako zlatý hřeb celého večera lze jednoznačně označit vystoupení zpěvačky Marie Rottrové

Další ročník festivalu Brod 1995 je minulostí

Marie Hartmanová


    Kolem dvanácté hodiny odpolední se pomalu otevřely brány areálu Na Kutilce a festival Brod 1995 přivítal první letošní návštěvníky. Počasí organizátorům přálo a lidí pomalu přibývalo. První kapela to má vždycky nejtěžší, ale i přesto se této úlohy kapela Jokers zhostila dokonale.  Kapela zahrála převážně písničky z alba Nádobíčko a jejich show kterou sama kapela nazývá jako Fetišpop byla zkrátka originální.
 


Po kapele Jokers se na vedlejším pódiu představila kapela Big S. Kapelu není třeba dlouze představovat jelikož na festivalu v minulosti již vystupovala.
Výhodou festivalu byly dvě pódia na kterých se kapely střídaly a díky tomu program plynul téměř bez přestávek. Po Kapelách Jokers a Big S následovaly kapely : Mala RuckusCocotte MinutePekařKapitán DemoPSHKrausberryMarie RottrováVypsaná FixaTři Sestry United Flavour.
 


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)

Závěrem nás Petr Fořt za organizátory pozval na další ročník, který už má první potvrzenou kapelu. V roce 2022 se tak v Brodě můžeme těšit na kapelu Monkey Business. A teď mi dovolte formou fotogalerie malé ohlédnutí za ročníkem 2021



Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)


Marie Hartmanová 422 fotografií v galerii


autoři:text:     Marie Hartmanová
foto:     Marie Hartmanová



Další články s interprety BIG S, Cocotte Minute, Jokers, Kapitán Demo, Krausberry, Mala ruckus, Marie Rottrová, Pekař, PSH, Tři sestry, United flavour, Vypsaná fixa

Legendární Pekelný ostrov bude opět nabitý! Ovládnou ho švédští Royal Republic, Dymytry, Tři sestry i Škwor Že nás teď čekají pořádné mrazy? My pro vás máme zprávy, které vás rozhodně zahřejí u rockových srdcí a aspoň v mysli přenesou do léta. Jeden z největších a nejznámějších západočeských open-airů – Pekelný ostrov odtajnil přes polovinu účinkujících a věřte, že se máme na co těšit! My máme silný refrén na Vysočině. Horkýže Slíže a Cocotte Minute rozhýbaly základy v Želivy. Slovenský cirkus Horkýže Slíže a pražští nu-metal-crossover divočáci Cocotte Minute rozjeli show v KD Želiv u Humpolce, kde ukončili jejich společné turné. Soutěž o vstupenky na festival Footfest 2026. Přináší hvězdný program a gastronomické zážitky. Jihočeský festival Footfest v roce 2024 vstal z mrtvých a rozhodně neplánuje jen tak zase skončit. Zúčastněte se soutěže o lístek na tento nezapomenutelný zážitek. Footfest 2026 přináší velká jména a nezapomenutelné zážitky. Želečský festival Footfest se v roce 2026 rozhodně nehodlá držet zpět a ještě přitvrzuje. Čtyři stage, mnoho gastronomických zážitků, dětský program a atrakce pro malé i velké. SINGL „HOME OFFICE“ KAPELY JOKERS JE HYMNA PRACUJÍCÍCH Z DOMU Energická hudební skupina Jokers vstupuje do nové etapy. Za poslední rok kapela prošla několika změnami – obměna sestavy, nový styling a natáčení nových singlů ve spolupráci se špičkami v oboru. Jako producenta si k sobě kapela přizvala Michala Skořepu a zvukovou režii obstaral Milan Cimfe ze studia Sono. První singl „Home Office“ je nyní venku i se satirickým videoklipem. Český mejdan s Impulsem roztančil pražskou O2 arenu! Devátý ročník oslavil s Michalem Davidem, Marií Rottrovou, Markem Ztraceným, Pal'em Haberou, Xindlem X, kapelou Jelen a rekordní návštěvností! Fanoušci skvělé české i slovenské popové, rockové i folkrockové muziky se po roce opět sešli v pražské O2 areně. Předposlední říjnovou sobotu tam totiž vypukl devátý ročník oblíbeného Českého mejdanu s Impulsem a byla to jízda! O hvězdnou sestavu nebyla nouze. Český mejdan s Impulsem se po roce opět vrátí do pražské O2 areny! Devátý ročník oslaví s Michalem Davidem, Marií Rottrovou, Jelenem, Markem Ztraceným i speciálním hostem Největší oslava české a slovenské muziky už klepe na dveře. Ano, tušíte správně. Řeč je o Českém mejdanu s Impulsem, který již podeváté rozezní O2 arenu. Rádio Impuls slaví krásné 26. narozeniny a o hvězdné gratulanty nebude nouze!

Další články žánrů Hip Hop / Rap, Metal, Pop, Rock, Ska

Return of the Titans: Pilsen 2026 – návrat metalových legend Představte si, že se legendy metalové hudby vracejí na jedno odpoledne a večer na pódium. Známé riffy a melodie, které utvářely dějiny metalu, znovu zazní pod otevřeným nebem a naskočí vám z nich husí kůže. Klubová Hudební bouře propojila v Lampě několik výrazných koncertních stylů Třípoložkový hudební program v plzeňském Divadle pod lampou potvrdil oblíbenost tohoto klubu – během večera 30.1.2026 tu zaznělo několik žánrově odlišných stylů. V rámci akce Hudební bouře, o jejíž zorganizování se postaral Jarda Heřman, tu zazněl ostrý heavy-thrash, rock-popový set a v závěru nechyběl rock-bigbeatový blok. Celkem slušná návštěva pak dotvářela pohled na večírek, který končil chvilku před půlnocí. Soutěž kapel o dva hrací sloty na festivalu SoH 2026! Festival South of Heaven ve spolupráci s Metalshop.cz nabízí jedinečnou možnost dvěma kapelám otevřít páteční a sobotní den festivalu na METALSHOP WELCOME STAGE. Soutěž je určena skupinám s vlastní tvorbou Večer plný nostalgie, vzpomínek a nestárnoucích hitů aneb legendární Elegie rock a TUBA rock new v Tlumačově Předposlední lednová sobota se v KD Tlumačov nesla v duchu poctivých rockových lahůdek. Den uzrál jak víno a prkna tamního sálu ovládla kultovní plzeňská skupina Elegie rock, která po své pestré bigbítové cestě putuje už od roku 1979. Další zářez na punkové pažbě si Vyvrhell fest udělá v plzeňském Božkově Hospoda Pod Kopcem v Božkově je jako stvořená pro pořádání hudebních akcí. Nachází se mimo městské centrum a zároveň je lehce dostupná s MHD. Jednou z očekávaných událostí v této lokalitě je další ročník punkového Vyvrhell festu, v jehož lineupu lze nalézt šestici zvučných jmen z popředí tohoto hudebního stylu. O pozvánky jednotlivým formacím se tradičně postaral Pan Ká, který je na poli organizačním dosti známou osobností. Přijďte se pobavit, zapogovat a užít si punkový mejdan i vy, start je ohlášený na 17:00 hodin. Mezinárodně obsazený koncert v Lampě byl ve znamení temných death-metalových tónů Velice slušná návštěva si v pátek 23.1.2026 užívala metalový večer v plzeňském Divadle pod lampou. Na jeho pódiu se představila trojice kapel, jejichž podladěné tóny dávaly vyniknout ponuré atmosféře death-metalové hudby. Pořadatelství bylo v režii pražské skupiny Brutally Deceased, která tuto seanci na místních prknech neorganizovala poprvé. Kvalitně obsazenou soupisku účinkujících podpořilo publikum s hlubokými metalovými kořeny v západočeské metropoli. Zakázaný Ovoce mezi Láskou a nenávistí Kapela Zakázaný Ovoce vydává po delší době nové řadové album a rozhodli se ho představit novinářům a fanouškům v pražském Rock café. A my jsme s naším serverem byli u toho a vy tak máte jedinečnou možnost si přečíst co je v kapele nového.

Další fotoreportáže

Klubová Hudební bouře propojila v Lampě několik výrazných koncertních stylů Třípoložkový hudební program v plzeňském Divadle pod lampou potvrdil oblíbenost tohoto klubu – během večera 30.1.2026 tu zaznělo několik žánrově odlišných stylů. V rámci akce Hudební bouře, o jejíž zorganizování se postaral Jarda Heřman, tu zazněl ostrý heavy-thrash, rock-popový set a v závěru nechyběl rock-bigbeatový blok. Celkem slušná návštěva pak dotvářela pohled na večírek, který končil chvilku před půlnocí. Večer plný nostalgie, vzpomínek a nestárnoucích hitů aneb legendární Elegie rock a TUBA rock new v Tlumačově Předposlední lednová sobota se v KD Tlumačov nesla v duchu poctivých rockových lahůdek. Den uzrál jak víno a prkna tamního sálu ovládla kultovní plzeňská skupina Elegie rock, která po své pestré bigbítové cestě putuje už od roku 1979. Punkový večírek ve Vrhavči přilákal početnou návštěvu V sobotu 24.1.2026 zažil sál U Hošků ve Vrhavči na Klatovsku pořádný punkový nářez. Kapely Zputnik a Bijolit přilákaly velmi slušnou návštěvu fanoušků z širokého okolí a na sále bylo chvílemi dosti živo. Pořadatelství bylo tradičně v režii Kalimero Agency Radka Kaliniče, který ještě před samotným koncertem přivítal hosty a celý večírek pojal jako vzpomínku na legendárního zpěváka Petra Hoška. O profesionální zvukovou a světelnou stránku akce se postarala firma Stage Master, která si tak připsala další vydařený zářez do své pracovní historie. Mezinárodně obsazený koncert v Lampě byl ve znamení temných death-metalových tónů Velice slušná návštěva si v pátek 23.1.2026 užívala metalový večer v plzeňském Divadle pod lampou. Na jeho pódiu se představila trojice kapel, jejichž podladěné tóny dávaly vyniknout ponuré atmosféře death-metalové hudby. Pořadatelství bylo v režii pražské skupiny Brutally Deceased, která tuto seanci na místních prknech neorganizovala poprvé. Kvalitně obsazenou soupisku účinkujících podpořilo publikum s hlubokými metalovými kořeny v západočeské metropoli. Metalový festival PRAY for DOGS - Reunion Party jako benefice určená pro psí útulek Šmudlinka Sobotní večer 17.1.2026 v bistru Sportovní haly Tachov, byl termínově určený ke konání ostře laděného metalového festivalu s názvem PRAY for DOGS - Reunion Party. Akce, jejíž organizace byla v režii Georga – zpěváka skupiny The DROPP, měla silný benefiční podtext, kde byl veškerý výtěžek věnovaný psímu útulku U Šmudliny. Do prostor umístěných v prvním podlaží haly si našli cestu hosté z blízka i širšího okolí, a byť nebyl problém sehnat místo k sezení po celý večer, atmosféra tu panovala výborná. Při koncertu závěrečné skupiny pak hlavní pořadatel George poděkoval hostům za účast včetně příspěvků do kasičky, kapelám za perfektní výkony bez nároku na honoráře a oznámil sumu vybrané částky 6 400 Kč, která poputuje na konto výše zmíněného útulku U Šmudliny. Inekafe před vyprodaným Medvědem – jedna z koncertních zastávek k 30. výročí slovenské kapely Oblíbený multižánrový Bílej Medvěd nabídl v polovině ledna své pódium slovenské skupině Inekafe, která v loňském roce oslavila kulatou třicítku. Očekávané vystoupení na plzeňských prknech nezklamalo, což potvrdil vyprodaný klub a neskutečně hlasitá atmosféra, panující na parketu od prvních kytarových akordů. Páteční večírek 16.1.2026 se tak zapsal v klubové kronice do kolonky „Vydařené“ – spokojenost byla viditelná na tvářích snad všech zúčastněných. Povánoční očistná seance ve Vinylu měla název Tříkrálová trojka V plzeňském multižánrovém Vinyl Club & Cafe se v sobotu 10.1.2026 uskutečnil třípoložkový hudební mejdan, který pořadatelská skupina IFA pojala jako očistnou párty po právě proběhlých vánočních svátcích. Trefný název Tříkrálová trojka mluví o počtu vystupujících a zároveň o termínu, který do začátku ledna skvěle zapadá. Příjemné prostředí nočního klubu s bohatě zásobeným barem přilákalo na koncertní událost celkem slušnou návštěvu, která se postupem času stávala součástí hudebního dění před improvizovaným pódiem.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz