ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Dojeli jsme podpořit venkov 8. srpna 2017   (21:43)Srpen začal punk-rockem ve Chválkově

Dojeli jsme podpořit venkov

Denisa Hlubocká


FOTO PRO RADOST
První srpnový víkend plný hudby ve Chválkově stál za to. Po příjezdu na místo konání, což bylo něco málo kolem 6 odpoledne, moje myšlenky přicházely a odcházely ve znění: „Panebože, co to je?! Tady má jako něco hrát?“. Moje očekávání tedy nebylo moc pozitivní. Moc nadějí jsem do toho nedávala, protože jsem si nemyslela, že by na takovémto místě, mezi polorozpadlými kravíny, které čekaly na správnou příležitost ke spadnutí, mohl vzniknout festival plný zábavy a beze strachu úrazu. Můj brzký příjezd mi nedal tedy možnost posuzovat kvalitu festivalu, obsluhy nebo kapel. První moje cesta směřovala hlavně k tomu si ten areál hlavně prohlédnout. Když začnu od první pohledu, první pohled směřoval na podium. Menší dřevěné podium, postavené mezi dvěma již už nepoužívanými kravíny, mělo v mé mysli ale velký úspěch. Podium, kde každá kapela měla nakonec dost místa na svá vystoupení, podlaha pokryta koberci, no prostě bomba, co jiného dodat. Další cesta vedla k prohlédnutí hlavního stánku pití. Nabídka zněla: vychlazené pivo Poutník 12°, 10° nebo krásně studená oranžáda, to se pořadatelům povedlo. Vychlazený drink pro osvěžení v následně parné sobotě byla nádhera. Při mém příchodu nebyl ještě zprovozněn stánek druhý, kde podle slov pořadatelů mělo být víno a tvrdý alkohol. Po chvíli čekání nám kluci otevřeli i druhý stánek s pitím, kde nebyl jen alkohol, například vodka a zelená, ale byla zde i točená chlazená kofola, a to byla teprve paráda. Mezi stánky s pivem bylo vidět prasátko, které se už na rožni krásně točilo. Už dávno při mém příchodu se nám prasátko točilo nad ohněm, ale chvíli sedění a koukání kolem sebe jsem zpozorovala, že asi vypadl proud. Pivo se přicházejícím netočilo a nebyla to jediná věc, co se tam netočila. Netočilo se nám ani prasátko, takže kdyby si toho jeden z obsluhy nevšiml, čuník by asi nevypadal extra lákavě pro většinu návštěvníků.
Dál už se dostáváme ke kapelám. První kapela s názvem Družba nám začala v čase 19:00. Sdružení 4 mladíků ve stylu punk – rocku oživila a začínala pumpovat energií přicházející návštěvníky festivalu. Moc se lidem dopředu nechtělo, asi na všechny bylo moc brzo. Kapela nám předvedla svůj 45minutový repertoár a pak se pomalu odklidila.
Další kapelou na line-upu byla táborská kapela Silver colt v obsazení 4 mladých a talentovaných hochů. Kluci nám zahráli svěží punk rock v čele se zpěvákem Ondrou. Zahráli novější i starší písničky, které už lidi vyzvedli z laviček a užívali si živou muziku pod širým nebem.
Kapelou číslo 3, pátečního večera, byla kapela Zputnik v čele se ženou. Zpěvačka plná energie nám předvedla perfektní punk v podání ženského hlasu. Její hlas doprovázel zvuk bicích, basy a kytary. Kapela předvedla jejich nejlepší písničky a pro fanoušky kapely bylo překvapující, že kapela nabídla jejich vlastní CD zcela zdarma, takže kdo chtěl, mohl si vzít.
V půlce večera se nám lehce ochladilo tím, jak nám spadlo na hlavy pár kapek deště. Trochu jsem se obávala, aby nezačalo pršet více a akce by se například neukončila. Díky, že přestalo a kapely mohly pokračovat dál v jejich setu hraní.
Další kapela ve scénáři byla kapela Assort plastic z Tábora. Kapela, která dnes už moc nehraje v obsazeni 4 mladých kluků, kteří hráli jak na bicí, tak standardně na basu a kytaru ale pozor, v kapele byla výjimka jednoho nástroje, což byla harmonika, která písničky a celkově celý večer dost oživila.
I když nám občas zase padlo pár kapek, nikoho nic neodradilo a všichni si počkali na poslední kapelu večera. Indiánská rezervace, poslední živá muzika pátečního večera. Kapela složená ze 3 mladých kluků plných energie nám zahrála chytlavý punk-rock, po kterém se nikomu asi jen tak spát nechtělo.
Dlouhou nocí plnou zážitků a pití, díky že bez deště, jsme se dočkali druhého dne. V sobotu jsme si na první kapelu počkali do 13. hodiny odpoledne, kdy první vystoupení dne, ale také první koncert kapely, zahájilo seskupení jménem Čich Feny. Kluci nám zahráli jejich 4 písníčky, které přes nátlak fanoušků zahráli ještě jednou, aby koncert nebyl tak přehnaně krátký a aby to nevypadalo moc odbytě. Kapela v obsazení 4 talentovaných kluků nám předvedla, co umějí i s jejich pár písničkami.
Druhá kapela dne byla kapela Decibelo retardo, kde nám zpěvák trochu představil, jak se člověk tváří, když se mu něco nelíbí nebo mu něco moc nechutná. Zpěv doladěný super zvukem bicích a kytar nám všem návštěvníkům akce zpříjemnila strávení horkého sobotního odpoledne plného zábavy a hrála i k lepšímu spánku společensky unaveným návštěvníkům, klidně i těm vedle podia.
Set kapel pokračoval v podání 4 mladých kluků, kteří nesli jméno No foto. Kapela jejichž styl by měl být punk-rock, byl trochu jemnější, než dosud zahrané kapely předvedly. Vystoupení se mi ale velice líbilo, už jen tím že to nebylo nic ukřičeného. Kapela zahrála jejich písničky v čase 45 minut a pak pustili na podium další.
Mezi kapelami No foto a V.T Marvin se nám uskutečnila i menší soutěžička ve znění, kdo uzvedne nad hlavu velký sud plný piva vyhraje 10 piv zdarma a velký hamburger k tomu. Zúčastněných bylo celkem dost, ale vyhráli jen tři odvážní a nejsilnější. Výhercům samozřejmě gratulujeme a jedeme dál k muzice.
Čtvrtou kapelou v pořadí byla kapela V.T. Marvin. Pro mě totálně neznámá kapela. Nevěděla jsem, co od toho čekat, zda to bude něco ukřičeného, něco lážo plážo nebo jak vlastně to bude. Kdo si počká, ten se dočká, a i já se dočkala. Upřímně, trochu jsem se styděla, že jsem je neznala, protože před podiem od začátku zvučení kapely bylo dost lidí, kteří jen netrpělivě čekaly. Kapela 4 starších pánů nám představila pořádný punk-rock, až se nám podium skoro rozhoupalo splašenými výskoky zpěváka. Vystoupení plné energie všechny roztancovalo a viděla jsem se lidi pohupovat i když kapela skončila.
Dál jsme tu měli kapelu Mullet head. Parta mladých talentovaných kluků, která zde zahrála jejich písničky ve stylu redneck-punku. Kluci dokázali rozpařit dav lidí, který celé odpoledne plné sluníčka popíjel pivíčko. Tato kapela plná energie a super chytlavých písniček byla velice přínosná do mého playlistu kapel a rozhodně vím, že jsem je neslyšela naposledy.
Můžeme jít dál za kapelou Tass. Vystoupení v obsazení 4 mladíků v super věku, kteří nám předvedli písničky z jiné strany pohledu. Kapela a jejich fanoušci se bavili a dokázali svoje okolí nabít neskutečnou energií, která vládla v první řade sobotního odpoledne.
Po kapele Tass nám konečně na podium přichází kapela Totální nasazení, na kterou jsem se těšila nejvíc z celého festivalu. Kapela v obsazení 3 mladíků nás zavedla svou muzikou do Austrálie nebo za činčilou, co chce jednoduše utéct. Kluci plní energie odehráli 45 minut ale dav neustál, že kapela chce po těch minutách končit, a vynutil si další dvě písničky, což kapela nemohla odmítnout.
Pokračujeme dál ke kapele Alternative core. Kapela trochu z jiného soudku stylu. Progressive–hardcore/metal. Ano, čtete dobře. Žádný punk, ale pořádný hardcore. Kapela plná energie v obsazení 6 kluků nám doslova hodila z podia plnou dávku energie a předvedla, jak se to dělá správně. Dav nám do zběsilých tónů kapely skákal a zpíval, tak, jak upřímně ještě na žádnou kapelu festivalu.
Přesun k další kapele, na kterou jsem byla velice zvědavá, už jen díky názvu. Kapela Psychohlína přišla na řadu celého velkého večera. Z doslechu jsem se dozvěděla, že je toto výjimečná možnost tuto kapelu slyšet, že tito čtyři mladí a talentovaní hoši nehrají tak často, jak by si mnoho lidí představovalo a přálo. Tento večer nám kapela zahrála na bicí, basu, kytaru a harmoniku. Jak jsem se dozvěděla, nehrají každý výjimečný koncert ve stejné sestavě. Kapela rozeskákala a rozezpívala velký dav fanoušků a na každým bylo vidět nadšení, že tam jsou a že si mohou užít jeho oblíbenou kapelu hned z první ruky.
Poslední kapelou večera a celého festivalu byla kapela Čertůf punk. Kapela plná energie v obsazení 4 kluků byla překvapující. Na to, že na hodinách všichni viděli už 1 hodinu ráno a lidé byly dost napití, dokázali pařit jako o život. Kapela předvedla jejich hity ve stylu punk-rocku a uzavřela celý festival Kravín.
Díky za to, že jsem byla vyslána na tento netradiční festival plný hudby. Ze začátku jsem měla obavy, ale bylo to super a já budu jen doufat, že za rok se pořadatelé neusmyslí a festival bude znova a bude ještě lepší. Tolik energie a zábavy se jen tak nezažije a kdo nebyl na tomto festivalu, jako by ani nežil, protože přišel o nálože punku v každém vystoupení. Děkuju pořadatelům a příjemné obsluze a za rok zas, ahoj. 

První srpnový víkend plný hudby ve Chválkově …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Denisa Hlubocká 151 fotografií v galerii


autoři:text:     Denisa Hlubocká
foto:     Denisa HlubockáDalší články žánrů Metal, Punk (rock)

Nezapomenutelný hudební zážitek na hradě Švihov! Kapely Lord, Prague Queen Tribute Band a Zvýšený riziko spojí síly ve výjimečném koncertním večeru! Přijměte naše srdečné pozvání na koncert špičkových rockových kapel, který se koná 28. června 2024 v nádherných prostorách vodního hradu Švihov. Skupina Lord předvede své nejlepší hity spolu s kapelou Prague Queen Tribute Band a kapelou Zvýšený riziko. Slibujeme vámnezapomenutelný večer plný skvělé hudby a atmosféry. Dolany fest u Klatov je pro nepřízeň počasí bohužel ZRUŠEN! Dolany fest u Klatov je pro nepřízeň počasí ZRUŠEN! Pořadatelé s kapelami hledají náhradní termín po prázdninách. Narozeninová párty v Hospodě U Jána bude mít punkový náboj Plzeňská Hospoda U Jána je v době venkovních open air akcí dosti vytíženým centrem živých koncertních událostí. Jednou z nich se stane oslava narozenin Martina Frýdka a Honzy Rampicha, na jejichž počest se tu hudební párty nebude konat poprvé. Hosté a gratulanti se tak mohou těšit na pětici výrazných formací, které řádně rozvíří dění na vnitřní zahrádce vyhlášené hospůdky. Akce se uskuteční v sobotu 25.5.2024, start je ohlášený na 15:00 hodin. Bílej Medvěd měl na programu punkrockový večer, užili si jej hosté i muzikanti na scéně Široké veřejnosti známý multižánrový klub Bílej Medvěd se v pátek 17.5.2024 pochlubil lineupem tří formací, které na místním pódiu představily autorské playlisty. Je pravda, že do prostorného klubu by se vešlo podstatně více návštěvníků, přesto mělo každé vystoupení své posluchače, svoje fanoušky. O pořadatelství se postarala klatovská skupina Fiasko, jež se o dobře nazvučenou scénu podělila s domácí Adult Misery a domažlickou partou Sticx. Vše na svých místech, takže nic nebránilo v odstartování prvního hudebního bloku. Vypsaná fiXa projíždí absolutním snem až k oslavám XXX. Slavit se bude hned na třikrát! Jedna z jejích prvních písniček čekala na obrazové ztvárnění skoro stejně tak dlouho. Úplně první kapelní auto ve videoklipu Absolutní sen proveze diváka ve třech minutách historií a všemi změnami, kterými si skupina za tři desítky let nikdy nepřerušené existence prošla. Toto výročí oslaví rovnou na třikrát. Hrady CZ nabízejí zažít naposledy koncert Lucie v původní sestavě a odtajňují program Kompletní program svého devatenáctého ročníku oznamuje hudebně-kulturní festival Hrady CZ. Návštěvníkům letos nabídne historicky poslední možnost vidět koncert kapely Lucie v původní sestavě s Davidem Kollerem. Stejně tak zpěvák Daniel Landa a kapela Chinaski a zahrají v létě exkluzivně pouze na Hradech. Pekelný ostrov odtajnil poslední jména headlinerů nabitého line-upu! Areál kromě Guano Apes ovládnou Dymytry i Traktor! Rolls-Royce mezi festivaly – Pekelný ostrov už „stříhá metr“ a doplňuje nabitý line-up o další zvučná jména špičky české scény. Hlavní hvězdou letošního ročníku budou legendární Guano Apes. S nespoutanou show dorazí Traktor i Dymytry.

Další fotoreportáže

Sosnová Classic 2024 představila klenoty motoristické i folkrockové scény! Spanilá jízda patřila autům, motorkám i Čechomoru Motory zpívaly píseň silnice, Čechomor své známé hity a dav šuměl nadšením! Tak by se dal v kostce vystihnout druhý ročník akce s názvem Sosnová Classic. Ta nevypukla nikde jinde než ve své kolébce – v Driving Campu Autodromu Sosnová a opět přilákala hojný počet návštěvníků. Pouťová zábava v Ježovech měla s kapelou Revival Gang silný rockový náboj Tradiční pouťový víkend v obci Ježovy na Klatovsku měl v sobotu večer 18.5.2024 rockovou příchuť, kdy se o hudební stránku společenské události postarala skupina Revival Gang. Pod dřevěnou stříšku prostorné pergoly u místního hostince si našla cestu celkem slušná návštěva, která muzikanty skvěle podpořila jak zaplněným parketem, tak hlasitým doprovodem snad každého odehraného songu. Určitě zmíním dobré světlo, megatuny mlhy občas skrývající komplet kapelu a kvalitní zvuk z dílny Jirky Ondry. Právě ten si tu premiérově střihl roli pořadatelskou, se kterou mu zdatně vypomohli rodinní příslušníci. Bílej Medvěd měl na programu punkrockový večer, užili si jej hosté i muzikanti na scéně Široké veřejnosti známý multižánrový klub Bílej Medvěd se v pátek 17.5.2024 pochlubil lineupem tří formací, které na místním pódiu představily autorské playlisty. Je pravda, že do prostorného klubu by se vešlo podstatně více návštěvníků, přesto mělo každé vystoupení své posluchače, svoje fanoušky. O pořadatelství se postarala klatovská skupina Fiasko, jež se o dobře nazvučenou scénu podělila s domácí Adult Misery a domažlickou partou Sticx. Vše na svých místech, takže nic nebránilo v odstartování prvního hudebního bloku. Nestárnoucí Kečup svými legendárními hity potěšil KD Mrákov! Byla tu druhá květnová sobota a srdce Mekky chodského bigbítu bilo v rytmu Kečupu. Právě v ten den tam totiž tahle legendární skupina dorazila a o tom, že půjde o velmi užitý večer už předem nikdo nepochyboval. A tak se také stalo! Benefiční koncertní událost v Motorestu Svojkovice měla název Zmačkneme se Sobotní večer 11.5.2024 patřil v hudební aréně svojkovického Motorestu kapelám Katr a Chlíff. Právě druhá jmenovaná skupina stála u zrodu této akce, jejíž výtěžek poputuje na konto rodiny bývalého kamaráda Jirky, který se již bohužel podobných koncertů nikdy nezúčastní. Mohu jen potvrdit, že večírek měl smysl a do kasičky se vybrala pěkná finanční hotovost. Sál, přísálí i balkon byly vzorně připravené, pohodoví pořadatelé vítali hosty u vstupních dveří, ochotná obsluha výčepu plnila přání zákazníků, světla nažhavená a kvalitní zvuk z dílny Jardy Pospíšila prověřený – vše na svých místech a hudební mejdan tak dostal v ten správný čas zelenou. Ryze black-metalový večer v Parlament Clubu měl na programu tři výrazné představitele tohoto stylu Suterénní metalový klub v plzeňské Kollárově ulici se v pátek 10.5.2024 pochlubil dalším ze série hudebních seancí. Line-up sestavený na tento termín čítal tři formace, jež se postaraly o řádný rozruch na místních prknech. S podporou tradičně dobrého zvuku firmy RN Produkce pak slušná návštěva dokazovala, že Parlament Club má na plzeňské kulturní scéně nezastupitelné místo. Festivalová oslava kulatých narozenin měla v Žerovicích název Punkový žně vol. 1 Obec Žerovice, potažmo pak fotbalový areál na okraji vesničky, se stal v sobotu 4.5.2024 místem hudební události pod jménem Punkový žně. První ročník festivalu měl punc narozeninové oslavy hlavního pořadatele Davida Hřebce. Ten na svůj velký den sezval na krytou open air stage šestici punkových kapel, jež se postaraly o hudební stránku sobotního odpoledne a následného večera. Dobře ošetřený zlatavý mok, slušně krocené decibely z nainstalované reprosoustavy, pojízdný kiosek Pana Ká a gratulace ze všech stran od známých, kamarádů včetně rodinných příslušníků – povedený mejdan, na který se nezapomíná.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2024 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz