ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Festival Lodenica bude mít tři pódia, legendární Jaromír Nohavica chystá překvapení se skupinou Slniečko 29. srpna 2018   (00:03)Lodenica oslaví 20. narozeniny opravdu velkolepě! Festival od 30. 8. do 1. 9. v Piešťanech připravil pro fanoušky fantastický program na třech pódiích. Lodenici ve čtvrtek odstartuje česká folková legenda Jaromír Nohavica, který si připravil hudební překvapení se skupinou Slniečko.

Festival Lodenica bude mít tři pódia, legendární Jaromír Nohavica chystá překvapení se skupinou Slniečko

Lodenica oslaví 20. narozeniny opravdu velkolepě! Festival od 30. 8. do 1. 9. v Piešťanech připravil pro fanoušky fantastický program na třech pódiích. Lodenici ve čtvrtek odstartuje česká folková legenda Jaromír Nohavica, který si připravil hudební překvapení se skupinou Slniečko.
 
Potom se můžete těšit na anglickou kapelu The Sweet, skupiny Čechomor, Jelen, na Ivana Mládka a Banjo Band, Františka Nedvěda, Lenku Filipovou, Pavola Hammela, IMT Smile, HEX, Rez či Bukasový Masiv. Pokud si chcete zasportovat, zaregistrujte se na Lodenica Run, jeho účastníci získají vstupenku na festival zdarma!
 
Areál festivalu otevře své brány ve čtvrtek 30. 8. 2018 v 8:00 hodin a uzavře se v neděli 2. 9. 2018. Program na hlavní stagy ve čtvrtek začíná ve 20:00, v pátek a v sobotu ve 14:00. V Autocampinku Lodenica se v letošním roce koná již 20. ročník tohoto oblíbeného open - airu. Během tří dnů nabídne program na třech pódiích. Kromě hlavní Lodenica scény připravili organizátoři i takzvanou Lodenička scénu a Komorní scénu. Festival odstartuje fenomenální Jaromír Nohavica, který je žijící legendou českého písničkářství.

Lodenica oslaví 20. narozeniny opravdu …

Jaromír Nohavica a skupina Slniečko si na Lodenici připravili speciální hudební překvapení, takže se máme na co těšit. Návštěvníci našeho festivalu si dlouhodobě požadovali, aby na Lodenici vystoupil právě Jarek. Těším se, že jim toto přání splníme ve 20. ročníků festivalu“, neskývá radost organizátor Dušan Drobný.
 
Britská legendární skupina The Sweet zazpívá na Lodenici hity jako: Love is like Oxygen, Fox on the Run či The Ballroom Blitz. Tento rok slaví The Sweet 50 let na hudební scéně a na open - airu předvedou, že jsou stále ve skvělé kondici.

„Jaromír Nohavica a skupina Slniečko si na …

FOTO PRO RADOST
Legenda vystřídá legendu a na Lodenici zavítá Pavol Hammel. Představí se v sestavě s kytaristou Jurajem Burianem a klavíristou Petrem Preložníkem, s nimiž úspěšně absolvoval koncerty na folkovém festivalu Slunce ve Strážnici na Moravě a na Folkových prázdninách v Náměšti nad Oslavou.
 
Já jsem v podstatě folker, čili mám rád festival Lodenica. Atmosféra je tam úžasná, lidé fandí jednomu druhu hudby. Pouze divák si vybere, koho si poslechne z nabídky interpretů. Program přizpůsobím publiku, co budou chtít ode mě slyšet. Ale určitě vyberu skladby, které nehraji na koncertech s kapelou Prúdy, například Listy do mora, Za všetkým len ty, Margaret Steiffová či Mladosť,“ těší se na Lodenici Pavol Hammel.

Legenda vystřídá legendu a na Lodenici zavítá …
Pokud si chcete na festivalu zaběhat a ještě se i zdarma pobavit, nezapomeňte se zaregistrovat na Lodenica Run. A přihlaste bezplatně i své děti. Nultý ročník běhu Lodenica Run se uskuteční v sobotu 1. září v areálu Lodenica v Piešťanech. Všichni závodníci, jejichž počet je omezen na 200 běžců, dostanou vstupenky na sobotu 1. září zdarma. Kromě skvělého line - upu nabídne Lodenica super gastrozónu, kvalitní služby a různé atrakce pro děti.

Pro návštěvníky bude k dispozici parkoviště s poplatkem 5 eur po celé trvání festivalu. Vstupenky na Lodenici jsou k dispozici na www.ticketportal.sk. Cena vstupenky je 20 eur na jeden den, permanentka stojí 30 eur. K dispozici je i VIP vstupenka za 70 eur. ZTP-s platí 15 eur a vstupenky je možné zakoupit pouze na místě festivalu po předložení příslušného průkazu, vstupenka je platná pro celou dobu trvání festivalu. Doprovod si hradí plnou částku.

Děti do 10 let mají vstup zdarma, ale musí předložit příslušný průkaz, například kartičku pojištěnce a musí být v doprovodu dospělé osoby. Organizátor upozorňuje na zákazy v Autocampinku Lodenica, zákaz psů a jiných zvířat a to zejména pro jejich dobro. Zakázané jsou deštníky, sklo, plechovky, nožíky a grily. V celém areálu platí zákaz zakládání ohně. Co se týče nápojů, povolen je jen vstup s minerálkou nebo čistou vodou v plastové láhvi, ostatní nápoje si mohou návštěvníci zakoupit přímo na místě.
 



KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

zdroj:NK Factory
autor:foto:     Zdroj: Vladimír Jurkovič a Festival Lodenica



Další články s interprety Čechomor, František Nedvěd, HEX, IMT Smile, Ivan Mládek a Banjo Band, Jaromír Nohavica, Jelen, Lenka Filipová, Pavol Hammel, Slniečko, The Sweet

Čechomor slaví s Proměnami čtvrt století a vydává nový singl s Lenkou Dusilovou a Prague Philharmonia Skupina Čechomor natočila píseň Klevety spolu s Lenkou Dusilovou a Prague Philharmonia u příležitosti 25 let od vydání svého nejúspěšnějšího alba Proměny. V příštím roce vyrazí na speciální turné. Český mejdan s Impulsem roztančil pražskou O2 arenu! Devátý ročník oslavil s Michalem Davidem, Marií Rottrovou, Markem Ztraceným, Pal'em Haberou, Xindlem X, kapelou Jelen a rekordní návštěvností! Fanoušci skvělé české i slovenské popové, rockové i folkrockové muziky se po roce opět sešli v pražské O2 areně. Předposlední říjnovou sobotu tam totiž vypukl devátý ročník oblíbeného Českého mejdanu s Impulsem a byla to jízda! O hvězdnou sestavu nebyla nouze. Český mejdan s Impulsem se po roce opět vrátí do pražské O2 areny! Devátý ročník oslaví s Michalem Davidem, Marií Rottrovou, Jelenem, Markem Ztraceným i speciálním hostem Největší oslava české a slovenské muziky už klepe na dveře. Ano, tušíte správně. Řeč je o Českém mejdanu s Impulsem, který již podeváté rozezní O2 arenu. Rádio Impuls slaví krásné 26. narozeniny a o hvězdné gratulanty nebude nouze! Český mejdan s Impulsem po roce opět rozezní O2 arenu! Svou show rozjede špička české i slovenské hudební scény Český mejdan s Impulsem se nezadržitelně blíží! K 26. narozeninám rádiu popřejí Marek Ztracený, Michal David, Marie Rottrová, Jelen, Xindl X či speciální host - Pavol Habera. Švarní šohajové z Čechomoru rozezpívali Plzeň! Benefiční koncert pro Pomocné tlapky odměnila vyprodaná Měšťanská beseda Švarní šohajové z Čechomoru po čase opět zavítali do Měšťanské besedy v Plzni a my byli při tom. V pondělní podvečer 15. 9. 2025 patřil sál Měšťanské besedy společnosti Pomocné Tlapky o.p.s. Přesněji řečeno tradičnímu benefičnímu koncertu skupiny Čechomor, jehož výtěžek putoval právě na podporu, tzn. chov a výcvik asistenčních psů pro zdravotně postižené. Léto v Příbrami 2025 naplnilo a nažhavilo příbramské letní kino trojnásobným hudebním zážitkem Po loňském úspěchu při nejvíce navštíveném vystoupení v příbramském letním kině, zopakovala kapela Jelen svůj koncert s osvědčeným předskokanem kapelou Poetika a tentokráte také interpretem Sebastianem. Čechomor v akustické podobě okouzlil kostel sv. Mořice na Mouřenci Poslední květnová neděle se na Šumavě nesla ve folkrockovém duchu. Kouzelné prostory Kostela sv. Mořice na Mouřenci totiž právě v ten den rozezněl legendární Čechomor. Nebylo proto divu, že si speciální koncert v tomto čarovném prostředí nenechal ujít nespočet fanoušků včetně nás.

Další články žánrů Folk, Pop, Rock

Na hudební akci Rockové Velikonoce o sobě dají vědět domácí skupiny Pub Kings a CI5 Během prodlouženého víkendu, jenž příznivcům zajímavých kulturních událostí nabídne nespočet možností k využití volného času, bude mít želízko v ohni i Hospoda Tachovská na konečné tramvaje č. 1. Do placu tu přihodí své playlisty dvě domácí formace – tříčlenný Pub Kings a na klubové scéně oblíbená CI5. Přijďte se pobavit a zazpívat známé songy i vy – start je v sobotu 4.4.2026 ohlášený na 19:00. V doprovodném programu Velikonočních trhů se na plzeňském náměstí blýskne rockový KOHN Centrum západočeské metropole se po roce znovu mění v prodejní stánkový trh. V sobotu 4.4.2026 to bude ještě Velikonoční, v jehož obsahu si příznivci živé muziky mohou poslechnout koncerty skupin mnoha hudebních žánrů. Ve výše uvedeném termínu se kormidla na prostorné stage ujme domácí KOHN, který během tří setů – v 15:00, 16:00 a 17:00 zahraje výtah ze své tvorby. Wohnouti k jubileu vydávají knihu Skupina Wohnout letos sfoukne na pomyslném dortu třicet svíček. Za tři dekády existence stihla kapela vydat deset alb, natočit přes padesát videoklipů a nasbírat řadu živých záznamů v audio i video podobě. Jubileum oslaví velkým turné a unikátní biografickou knihou. Maniac Fest přilákal do rokycanského Pardála velice pěknou návštěvu Rokycanská Hospůdka U Pardála se v sobotu 21.3.2026 stala centrem hudebního dění – na místním nevelkém pódiu se v rámci Maniac Festu představily hned tři výrazné kapely. Kromě pořádajícího domácího XATAXu si do příjemného interiéru nalezly cestu nick sekage magor pomlčka kitamoriová – NSMPK a heavymetalový Chlíff. O dobře zvoleném lineupu svědčila i početná návštěva, která každé jednotlivé formaci vytvořila skvělou koncertní atmosféru. S připočtením výborného zvuku z dílny Jardy Pospíšila se večírek zařadil k těm úspěšným akcím, jež se na tomto místě konaly. Festival Footfest hlasí: Zveřejněno 43/44 interpretů. Jeden z největších ročníků v historii festivalu se blíží. Jihočeský festival Footfest má již představeno skoro vše, na co se můžeme na letošním ročníku těšit. Kdo bude 44/44? Multižánrový festival Punks for Dogs mění místo konání – letos si jej hosté užijí v KD Praskolesy Benefiční hudební akce Punks for Dogs na podporu spolku Pomocné tlapky o.p.s., se letos oproti loňsku přesunuje do sálu KD Praskolesy, kde se v sobotu 28.3.2026 představí pětice formací. S pořadatelským dohledem Zdeňka Šenkyříka Sr. tu vybalí na pódiu své nástroje rockové, skáčkové i punkové kapely, které jistě přilákají fanoušky z širokého okolí. Přijďte se pobavit a svojí přítomností podpořit dobrou věc i vy – start je ohlášený na 15:00 hodin. Na prkna Bílýho Medvěda míří Miloš Dodo Doležal, jako support zahraje domácí Dark Očekávanou koncertní událostí v plzeňském klubu je v sobotu 28.3.2026 vystoupení české rockové persony Miloše Dodo Doležala. Na místní scéně se neobjeví poprvé, což se jistě propíše do početné návštěvy. O rozehřátí dorazivšího publika se postará domácí hardrockový Dark, který má na Plzeňsku velice dobré jméno. Přijďte se pobavit, zatančit a zazpívat staré dobré pecky i vy – dveře klubu se otevřou v 19:00, start je pak ohlášený na 20:00 hodin.

Další tiskovky

Kapela Rambanbám uvádí do hudebního světa nové CD Plzeňská kapela Rambanbám vydává v pátek 27. března 2026 nové studiové album s názvem Swinčík. Ve stejný den proběhne slavnostní křest v plzeňském klubu Anděl Music Bar. Album bude dostupné na fyzických nosičích, digitální formou v rámci online prodeje i na všech hlavních streamovacích platformách. KarmaFest 2026 přiváží do Plzně současnou podobu klubového rocku Plzeňský klub Buena Vista se v dubnu stane dějištěm prvního ročníku nového festivalového formátu KarmaFest, který ambiciózně reaguje na dlouhodobý útlum kytarové hudby v klubovém prostředí. Komorně pojatá akce staví na intenzivním kontaktu mezi kapelami a publikem a zdůrazňuje autenticitu živého hraní – tedy hodnoty, které současné scéně často chybí. Wohnouti k jubileu vydávají knihu Skupina Wohnout letos sfoukne na pomyslném dortu třicet svíček. Za tři dekády existence stihla kapela vydat deset alb, natočit přes padesát videoklipů a nasbírat řadu živých záznamů v audio i video podobě. Jubileum oslaví velkým turné a unikátní biografickou knihou. Festival Footfest hlasí: Zveřejněno 43/44 interpretů. Jeden z největších ročníků v historii festivalu se blíží. Jihočeský festival Footfest má již představeno skoro vše, na co se můžeme na letošním ročníku těšit. Kdo bude 44/44? HITPOŠKA 3: Nové kolo interaktivní hitparády na Rádiu Kluboofka (20. 3. – 18. 5. 2026) HITPOŠKA, interaktivní hitparáda Rádia Kluboofka, vstupuje do svého třetího kola. Opět přináší nové kapely, nové singly a možnost fanoušků ovlivnit pořadí svými hlasy v reálném čase. Hlasování probíhá od 20. března do 18. května 2026 a všechny soutěžní skladby zaznívají pravidelně ve vysílání rádia. Plzeňská hudebnice Insane vypustila debutovou desku Lost Nadějná zpěvačka a hudebnice Insane dosáhla ve své kariéře prvního velkého milníku. Kromě několika singlů a natočení klipu Fairytale, vydala 13.3.2026 debutové album Lost, které získává zaslouženou pozornost na streamovacích portálech. FREE FALL se připojí k Niakaře na jarním Anubis Tour 2026 Uherskohradišťská rocková kapela FREE FALL vyrazí na jaře 2026 na společné turné s metalovou formací Niakara. Série koncertů Anubis Tour 2026 odstartuje 17. dubna v Hodoníně a vyvrcholí 22. května v domovském Uherském Hradišti. Fanoušci se mohou těšit na energický set, nový materiál i zásadní skladby z celé diskografie.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz