ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Francouzské hvězdy vyšly na českém nebi a byla to exploze barev a tónů, Ofenbach zahráli pro české publikum! 1. října 2019   (19:28)Ve čtvrtek 26.9.2019 v pražském klubu Roxy zahrálo Francouzské duo Ofenbach!

DJ MadelaineMichael COfenbach
Francouzské hvězdy vyšly na českém nebi a byla to exploze barev a tónů, Ofenbach zahráli pro české publikum!

Michal Čeleda



Celou akci zahájila ve 20 hodin drobná blondýnka původem ze Zlína. Její pravé jméno je Magda, ovšem na české house scéně je známá jako DJ Madelaine a já si troufám říct, že o ní v budoucnu rozhodně ještě uslyšíme!
 
Ostatně, důkazem toho, že Madelaine house hudbě rozumí, bylo její vystoupení coby předskokana právě Ofenbachu. Bravurně sestavený mix, ve kterém se střídala klidná melancholická melodie s výbušnou energickou hudbou, jenž byla doprovázená rytmem typickým pro house music, návštěvníkům clubu Roxy sliboval nezapomenutelný zážitek. Taneční náladu podporovalo i zajímavě a hravě vytvořené video, které v dokonalém souladu dokreslovalo celé Madelainino vystoupení. Výsledkem byla uvolněná atmosféra, která vyzývala k nekonečnému tanci a budila v návštěvnících přátelskou a pohodovou náladu. Nejlepší kousky si ale Madelaine schovala až do druhé půlky svého vystoupení, kdy se mix zbarvil exotickými tóny. Dokonale tak připravila publikum pro Doriana a Cesara.

Celou akci zahájila ve 20 hodin drobná …

FOTO PRO RADOST
Když nastoupilo na stage duo Ofenbach, všímavé publikum je přivítalo bouřlivým potleskem a jásotem. Za Dorianem Lo a Césarem de Rummelou stojí příběh, který by mnozí nazvali romantickou pohádkou. Duo Ofenbach totiž tvoří dva kamarádi od útlých dětských let. Muzice se začali věnovat po tom, co jim Dorianův otec vyprávěl příběh o své zkušenosti, kdy sám hrál v kapele. Kluci si tak založili vlastní kapelu, která byla původně rocková. Později zremixovali několik známých hitů od tak zvučných jmen, jako jsou Led Zeppelin, The rolling stones nebo Guns and Roses. Opravdového hudebního uznání se ale duo dočkalo až potom, co vyšel song Be mine, který se největší přízni těšil v Rusku a Polsku.

Když nastoupilo na stage duo Ofenbach, všímavé …
Své vystoupení v Roxy zahájili znělkou známého hitu Guns and Roses, Sweet Child O' Mine, a hned za ní zazněla jejich skladba Be mine, která publikum dostala do varu. A ve varu posluchače udržovali po celé své vystoupení, které se v plynulém tempu přeneslo k remixům v deep house tempu. Nechyběla ani jejich nová věc Rock It. V doprovodu světelných efektů a velice dramaticky zpracovaného videa celá show dua Ofenbach v divákovi zanechávala pocit napjatého vzrušení a úžasu. Není divu, že si tyto kluky vzali pod křídla djové tak zvučných jmen, jako je například Tiësto.

Své vystoupení v Roxy zahájili znělkou známého …
Chvilku po 24 hodině otěže od vyčerpaných Ofenbach přebral Michael C. Kluk původem z Prahy rozhodně není na house scéně žádný nováček. Jeho tvorba je plná pozitivní energie a emocí, jenž přirozeně přenáší na své posluchače.
 

Chvilku po 24 hodině otěže od vyčerpaných …
Dělat doskokana po takovém energickém vystoupení francouszkých Ofenbach, je velice náročná úloha. Ale Michael C se jí zhostil s největším možným nasazením a bylo co poslouchat. Tempo hudby v Michaelově podání trochu zvolnilo, ale rozhodně by se nedalo označit za utahané. Ba naopak se jednalo o příjemný relax v duchu house hudby, který publikum po divokou energií nabitých Ofenbach jistě s radostí přijalo. Svou hudbou totiž velmi výrazně přispěl k příjemému a nenucenému závěru celého večera, který pro ty, jenž měli to štěstí a nemuseli ráno vstávat do práce, končil až v pozdních ranních hodinách.

Kdybych měla shrnout několika slovy celou tuhle akci, musela bych říci, že se jednalo o explozi barev a tónů, která posluchače nenechala ani chvíli ve stavu „nudím se“. Účinkující, v čele s Ofenbachem, jasně ukázali, jak barevná a zábavná může být house hudba. Byl to večer plný veselí, uvolňujícího tance a různorodých pozitivních emocí, které ve vás zanechaly ten příjemný pocit z opravdu dobré párty.
 
Pár perliček na závěr:
 
Hodinku před začátkem celé show jsem měla možnost prohodit pár slov s lidmi, bez kterých by to fakt nešlo a kteří se v klubu Roxy starají o vaše pohodlí, tedy s personálem. Jen pro zajímavost, na tuhle akci se prodalo 1200 lístků, ale účast se očekávala ještě o něco vyšší.
 
Ještě před vystoupením Ofenbach jsem vyzpovídala jejich fans. A co že si od Ofenbach slibovali?
Sympatická partička mladých děvčat doufala, že zazní nejen remixy, ale i vlastní tvorba Ofenbach. To si myslím kluci splnili na jedničku. Zato jejich obavy, že to kluci brzy zabalí a po dlouhé vyčerpávající cestě si budou chtít jít odpočinout se ukázaly jako liché. Kluci opravdu do show dali všechno a myslím si, že to bylo hodně znát.
 



FOTO PRO RADOST


Michal Čeleda 181 fotografií v galerii


autoři:text:     Jiřina Tylová
foto:     Michal Čeleda



Další články s interprety Michael C, Ofenbach

Sunset garden by Melvin Coxx? Ano a to do slova a do písmene! Český Krumlov pařil na max! Sunset Garden by Melvin Coxx v Českém Krumlově byla konečně párty našich duší! House music a hudební nástroje k tomu? Klávesy, saxofon, elektrické housle, drum pad a zpěv, to vše v jedné zahradě? Live Poetic Show se vrátila! Sunset Garden Český Krumlov Live Poetic Show Live Poetic Show se vrací do Českého Krumlova! Soutěž o dva lupeny na Ofenbach v Roxy! Francouzští DJ's a producenti Ofenbach, vystoupí 26. září 2019 v pražském klubu Roxy a Ty můžeš být u toho! Hvězdy taneční hudby Ofenbach zahrají v Praze Bomba na současné scéně house music, francouzští DJové a producenti Ofenbach, vystoupí 26. září 2019 v pražském klubu Roxy. Jedni z nejpopulárnějších zástupců svého žánru zahrají pro tuzemské publikum svůj dj set nadupaný pozitivní energií v rytmech deep house music na začátku příští klubové sezony. Ofenbach sklidili úspěchy díky vlastním trackům jako Be Mine, Katchi nebo Paradise. Pro Prahu připravují speciální show. 5 důvodů, proč vyrazit o víkendu na Mácháč Již tento týden se u Máchova jezera rozvlní davy lidí. Od pátku 23. do soboty 24. srpna se tu uskuteční 19. ročník tanečního open air festivalu Mácháč. Hvězdný stohlavý line-up s Timmym Trumpetem v čele, písečná pláž a spousta taneční zábavy. Dorazte i vy na pláž Klůček v Doksech. Hříměždice a jejich 20. ročník mistrovství ČR v extrémních skocích! Kdo zavítal během víkendu do malé obce Hříměždice, ten nemohl být zklamán! Pořadatelé mají již za roky práce zmapováno, jakou práci si mají dát s kompletními technickými a organizačními přípravami a jakých chyb se vyvarovat.

Další články žánrů Elektronická hudba, House, World music, ethno music

Report z 90’s Kiss Party – Loket, 30. srpna 2025 (2025) Kiss Party, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Gulášfest 2025 ve Valašském Meziříčí: 3 dny plné hudby, chutí a zábavy Gulášfest 2025 ve Valašském Meziříčí Malý festival velkých rozměrů, to je Brod 1995 „Mícháme originální festivalový koktejl, který ve vás zanechá pozitivní vibrace živé biokultury. Ingredience kvalitní muzika, výjimečná atmosféra, vy a vaši přátelé.“ To jsou slova, kterými pořadatelé popisují akci Brod 1995 a jestli to tak opravdu je, to se můžete přesvědčit už 23.8. Festival Rock for People přidává doprovodný program, nabídne Hyde Park Civilizace, Losers Cirque Company nebo Prague Burlesque Festival Rock for People, který v hradeckém Parku 360 přivítá přes 150 hudebních shows, oznamuje doprovodný program. Ten nabídne na ČT art a Conference stage například poutavé diskuze v čele s Hyde Parkem Civilizace, kde se loni na stage rozpovídal Dexter Holland z The Offspring, a sklidil obrovský úspěch. Rock for People vpustil do světa info o domácí scéně! Dorazí Ewa Farna, David Koller, Vladimir 518 i vypsaná fiXa Třicáté výročí festivalu Rock for People se blíží a line-up pětidenní show se rýsuje do oslnivé podoby! Kromě zahraničních hvězd se můžeme těšit na silnou vlnu talentů z Česka a Slovenska. Rock for People dokazuje, že domácí scéna má své nezastupitelné místo a dramaturgie se nebojí sázet na kvalitu. A to nejen na notoricky známá jména. Charismatičtí Kollárovci vyprodali KD Klatovy! Standing ovation napříč generacemi nebral konce Sobotní večer se v KD Klatovy nesl ve znamení výjimečného koncertu. V rámci svého českého jarního turné tam totiž zavítali oblíbení slovenští Kollárovci. S oblibou píšeme, že když se spojí tradiční folklor s osobitým moderním pojetím a goralským charismem a temperamentem, nemůže to dopadnout jinak než skvěle. Festival Rock for People finalizuje zahraniční lineup a hlásí vyprodané čtyřdenní celofestivalové vstupenky! V Praze, 6. března – Tímto dnem je zahraniční lineup Rock for People kompletní. Pořadatelé oznámili dalších 30 kapel, které vystoupí v hradeckém Parku 360 v termínu 11. – 15. června 2025 na jubilejním 30. ročníku. Fanoušci se tak mohou těšit vedle headlinerů Linkin Park, Slipknot, Sex Pistols, Avenged Sevenfold a Guns N’ Roses například na nově oznámené americké rockery Shinedown.

Další fotoreportáže

Mezinárodně obsazený Nuclear Intervention Fest v Kadově si udělal hluboký zářez do metalové pažby již po čtvrté v řadě Malá obec Kadov nedaleko jihočeské Blatné, se stala již po čtvrté místem konání přehlídky metalové muziky s názvem Nuclear Intervention Fest. Krytý jezdecký areál firmy Zofi na okraji vesničky se v sobotu 6.9.2025 proměnil v hudební arénu, na jejímž pódiu se představila celá desítka formací dělající čest daným preferovaným žánrům. O akci byl z řad metalové komunity značný zájem – hosté neváhali cestovat na koncerty svých favoritů mnohdy stovky kilometrů. Právě pro ně bylo připravené rozlehlé parkoviště, prolínající se se stanovými bivaky hned několik kroků od centra dění. Festival, o jehož organizaci se stará početný tým sehraných pořadatelů s podporou jmenované firmy Zofi a Jihočeského kraje, má viditelnou vzestupnou tendenci a je otázkou času, kdy se z jednodenní akce stane formát dvoudenní. Minifestival Rock Night ve Stodole Lisov nabídl třípoložkový hudební program Malá obec Lisov nedaleko Hradce u Stoda, se stala místem konání hudebního večírku s názvem Rock Night. Akce měla pevně stanovený termín 5.9.2025, kdy do místního centra kulturních událostí zamířily tři formace s přídomkem rock ve svých podnadpisech. Připravená Stodola hned u Obecního úřadu tak dala prostor muzikantům, hostům a celkově dobré náladě provázející jednotlivá vystoupení. Je pravda, že pořadatelé počítali s početnější návštěvou, ale i tak si koncertní sety užívali na plno ti, kdo do Lisova vážili cestu. Report z 90’s Kiss Party – Loket, 30. srpna 2025 (2025) Kiss Party, na kterou se bude ještě dlouho vzpomínat. Desátý ročník Rockového léta na Mži je již minulostí V Kozolupech u Plzně proběhl poslední srpnovou sobotu festival Rockové léto na Mži, a i přes malé technické problémy si jej návštěvníci užili. Benefiční festival Punks for Dogs pomohl na správném místě O tom, že akcí na podporu dobrých věcí není nikdy dost, není nejmenších pochyb. Jedním z takových počinů se stala hudební přehlídka Punks for Dogs konaná dne 30.8.2025 na zahradě u Společenského domu Hořovice. Hlavní pořadatel Zdeněk Šenkyřík Sr. zorganizoval další ročník multižánrového festivalu, jehož výtěžek byl věnovaný na konto útulku Zvířecí pohoda. Navíc se u vstupu objevila i kasička se sbírkou na nemocnou Kačenku, která se od malička potýká s velkými zdravotními komplikacemi. Právě tato sbírka na nemocnou holčičku proběhla v Hořovicích pod patronací Nízké úrovně, která byla součástí lineupu. Akce samotné se aktivně zúčastnila šestice kapel, z nichž některé se zřekly honoráře ve prospěch benefice. Ke koloritu závěrů jednotlivých setů patřila dražba triček s logem skupiny včetně podpisů muzikantů – exkluzivní ošacení se tak dostalo k novým majitelům. Metalový Armageddon Of Decibels se v osmém ročníku pochlubil několika exkluzivitami Ostrůvek udržované zeleně u Kalikovského mlýna se 23.8.2025 stal již po osmé centrem příznivců metalové muziky, v níž měla většina kapel přídomek black. Letos se hlavní pořadatelé ze známého Parlament Clubu postarali o několik jedinečných zářezů do festivalové kroniky, mezi kterými budu na prvním místě jmenovat změnu tradičního termínu akce – od tohoto ročníku se festival bude konat vždy v předposlední srpnovou sobotu! Dalším vykřičníkem hudební události byl koncert domácí formace Trollech, která tímto koncertem ukončila veřejné vystupování. A třešinkou na metalovém dortu pak bylo jediné festivalové vystoupení brněnských ROOT po několika letech, což jistě přilákalo početné fans i z dosti odlehlých končin. Výjimečná hudební událost si určitě zasloužila i kvalitní zvuk, o nějž se se ctí postarala zkušená firma RN Produkce. Metalový DEAD SHALL RISE preferoval ve třetím ročníku opět tvrdou muziku a dvoudenní formát Areál u fotbalového hřiště v Lužné u Rakovníka se stal již po třetí v řadě místem konání festivalu extrémní metalové muziky. Dvoudenní akce s termínem 22.8. a 23.8.2025 lákala hosty na výběrový lineup, o jehož zhmotnění do reálné podoby se postaral, v čele týmu pořadatelů, nepřehlédnutelný Vít Kveetaak Malý. I když se návštěvníci scházeli postupně a na oko nevypadal areál zaplněný, prostor před pódiem byl okupovaný v podstatě od úvodního bloku po závěrečné akordy metalového večera. Níže je pak malý reportík z prvního dne, který nabídl celou osmičku hudebních formací.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz