ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Horkýže Slíže zahráli v Depu 2015 Plzeň 14. prosince 2017   (13:45)Horkýže Slíže s hosty Mean Messiah a zakázanÝ ovoce předvedli své umění v plzeňském Depu 13. 12. 2017

Horkýže Slíže zahráli v Depu 2015 Plzeň

Luděk Blovský


Je 13. prosince 19 hodin a 30 minut.  Navštívili jsme  DEPO 2015Plzni a těšíme se na dnešní večer.
Horkýže Slíže tady má předposlední zastávku na svém turné „25 let tour.“
Hostujícími kapelami je Mean Messiah a ZakázanÝ Ovoce, kteří se slovenskou kapelou jedou celou dlouhou šňůru.

Hala Depa se zaplnila a první kapela Mean Messiah se vřítila na podium s první  metalovou vypalovačkou. Po ní zpěvák Dan přivítal publikum slovy: „Ještě jednou zdravíme Plzeň, pojďte k nám dopředu, my vás neukousneme. Přijeli jsme vám dát trošku něco vostřejšího, než Horkýže Slíže.“
A nutno podotknout, že to „vostrý“ bylo a patřičně tak rozehřáli natěšené a  početné publikum. Zpěvák Dan to rozpálil na plné obrátky svým skvělým metalovým chraplákem. Mimo jiné se uvedli těmito vypalovačkami „Temple Of Hell, Spiritual Resolution, Let Us Pray, The Death Song, The Last Ride, The Game.“ Ještě než se rozloučili, poslední písničku si s nimi střihnul „vetřelec,“  host Kuko z kapely Horkýže Slíže.

Kapela hraje ve složení:  Dan Friml – kytara, Veronika Smetanová – basová kytara, Honza Šebek – bicí.
Anglicky neumím, tak nevím, o čem zpívali, ale byl to velkej a skvělej metalovej nářez.

Je 13. prosince 19 hodin a 30 minut. …

Druhou hostující kapelou je ZakázanÝ Ovoce. Jsou to čtyři týpci, co hrají punk – rock a na výsluní hudebního nebe jsou již 12 let. Každým rokem se jejich fans klub rozrůstá, jsou totiž výborní a jejich koncerty jsou vždycky vyprodané.
Hrají ve složení:
Yaris“ – basová kytara, zpěv, „Mejdlo“ – Kytara,  „Mimi“ – zpěv, kytara, 
Tra Vis“ – bicí
 


Během chvíle naladili a  ve 20 hodin a 15 minut střídají kapelu Mean Messiah. Na jeviště vlítli se svojí vypalovačkou Nikdy nezapomenem a pěkně rozparádili svoje fanoušky.

„Ahoj Plzeň,“ přivítali se s námi a sázeli jednu pecku za druhou: Stačí málo, No probem, Někdo jako ty, The Twenty Seven Club, Probdělý noci, Zas ráno… a všichni zpívají, tleskají a mávají s rukama nahoře.

Moc děkujeme. Tak co, jste připravený na šou? A budeme skákat, Plzeň!“  No jasně, tak to sem valte, kluci. A přišla One man show, další pecka. Chcete show, tak proč ne, zážitek ve vás zůstane, chcete show tak proč ne, už letím k vám, tak tohle dám…  „ Tak co hlasivky?“ ptá se Mejdlo, hlasivky ještě dobrý, ale byla to jízda, pánové.

A pak jsme se dočkali přišla písnička, na kterou se všichni moc těšili, hitovka „Nech mě odejít,“  všichni zpívají:  Kapsy prázdný, mám nespočetnej dluh. Tak na co se snažit, stejně zbyde po mě vzduch. Svý chyby znám a komu sem ublížil. Těm se omlouvám. Jen díky tobě, si nepřipadám sám. Všeho kolem nás, se dobrovolně vzdám. Svou bolest znám, nechci to měnit. Utlumím jí sám. To důležitý, možná už vím. Věci, co se dávno staly nezměním. Chtěl bych to vrátit, půjdu zas dál. Už nevyjde mi všechno, co jsem si přál. Nech mě odejít, hlavy vystydnou a zapomenou. Mohli jsme to všechno mít, teď tu zbyl jen prázdnej byt…., co k tomu dodat, je to srdcovka.

Pak to kluci rozjeli dál písničkami Alkoholka a Díky vám a když přišla na řadu Vem si mě, všichni zase skandujou a řvou: Tak vem si mě, bránit se nebudu, vem si mě, podlehni osudu. Ledovou kostku na těle nech rozehřát. Vem si mě, bránit se nebudu, tak vem si mě, podlehni osudu. Jsem tu jen pro tebe, půjdeme si hrát…

A blížíme se do finále, po písničce Genocida říká Mejdlo: „Přátelé děkujeme a loučíme se s vámi poslední písničkou Pornostár. “ A teď se mám, zadarmo se svlíkám, jen Tobě dám, tak pojď a krásně mí zpívej Aaaaah! Roztáhni svojí klec, m.... je tak krásná věc. Pořádně ho tam vraž pak mezi rty se mi uděláš. Nádechy, vzdychání to souznění je parádní. Každý z nás, má to rád Fuck me harder, Oh my God!

ZakázanÝ Ovoce nemělo chybu, kluci,díky,  byli jste jako vždycky báječní.
 

Druhou hostující kapelou je ZakázanÝ Ovoce. …

FOTO PRO RADOST
A vcházíme do poslední třetiny, čeká nás zlatý hřeb večera, kapela Horkýže Slíže, na kterou se všichni nedočkavci moc těší.

Slovenská kapela letos oslaví 25 let své existence. V Plzni dnes vystupuje druhý den po sobě na svém podzimním turné, představuje nové album Pustite Karola. K němu přidává samozřejmě i  starší oblíbené hity. Kapela Horkýže Slíže vydala již 15 alb a mají za sebou více než dva tisíce koncertů.

Kapela hraje ve složení: Peter (Kuko) Hrivňák – zpěv, baskytara, Mário (Sabotér) Sabo – kytara,  Juraj Štefánik (Doktor) – kytara a doprovodný zpěv, Marek Viršík (Vandel) – bicí.
 
A je to tu, na podium přichází pět chlapů v helmách s policejními štíty, houká houkačka a ozývá se: „Pustite Karola! Občania, rozidete sa, koncert je zrušený! Pustite Karola!“
Nazdar Plzeeeň!!!“ volá Kuko do obecenstva, „My vas všetky lubime, my vas ku… lubime!!!“

A už to jede na plné pecky : „INTRO, 3 SPITÍ ROBOŠI, NAZDAR, KOŽKY PERIE, NÁBOŽENSKE ZVYKY, SHANGHAI COLA, BEZĎÁK, LÍZA A WENDY,EMAN. BACIGALA, TELEGRAM,“ kluci v kotli se honí, mlýnek mele naplno, všichni šílí a zpívají z plných plic.

„Strašně vás lubime, ako hovezi vyvar vás lubime a že ho ku… lubime!“
Další pecka  „Ukáž tu tvoju ZOO,“  všichni znají a zpívají: „Top model Anna H.sa kúpala nahá. Prešla si po tele a vraví si ahá. Uterák zahalí, arzenál nemalý, má dokonalý materiál a zato je drahá. Tak ale stoj už ani muk, nafotíme riadny book, len našpúľ pery do óó. Tak ale stoj už ani muk, nafotíme riadny book ,len našpúľ pery do óó.“

A teď začíná ta pravá divočina, mlýnek mele na plné obrátky, kdosi se už válí i na zemi, ale je vidět, že si to všichni užívají a s další peckou MÁM V PIČI dav šílí, skáče a doslova řve: „Každý by najradšej ležal pekne na lehátku, doma na lehátku. Ale však ho nehaj. Veď na čo by aj behal,  keď všecko je v porádku, doma na porádku. Z neba nám padajú klobásy, pečené klobásy, rovno do papule. Ale však ho nehaj. A k tomu futbal pozerám si, kludne pozerám si ako aj minule minule…“

„Strašně vás lubime, jako rizoto vás lubime a to  ku… lubime!“  Kapela se dožaduje na pomoc zpěvačky, hlásí se Bára, doslova ji vytahují z publika na podium, písničku SPROSTÁ, si Bára střihla s kapelou a zhostila se toho „ozaj velmi dobre.“

   A jedou se další pecky: LÍSTOK NA MARS, LOGICKÁ HÁDANKA, HOLANDSKÁ, NERVY, VLAK, MOTORKÁRSKA.

A když přijde na řadu SILNÝ REFRÉN, Depo zase šílí a všichni skákají a řvou: My máme silný refrén jak hovado, každý ho hmmká celý deň od rána a potom všetci zblbnutý rad radom, dokola naj naj, na na na, na na na.
Nálada je víc než skvělá a všichni se baví a s kapelou zpívají písničku Maštaľ … Horí ti maštaľ. Horí ti maštaľ.

„My sa s vámi lúčime, už teraz plačeme, ďakujem, že ste prišli, že ste to s nami vydržali.“
Na podium přichází Dan z kapely Mean Messiah a společně si střihnou pecku MALÁ ŽUŽU a všichni se samozřejmě přidávají, zpívá celé Depo: „Ja som malá Žužužu, toto je môj mikrofón. Ak mi dáte svoj dolár, ja vám zaspievam svoj song, ja som malá Žužužu, toto je môj mikrofón. Ak mi dáte svoj dolár, ja vám zaspievam svoj song.“
A je na čase se bohužel rozloučit, všechno jednou končí, poslední píseň L.A.G. SONG (OUTRO) uzavírá toto vystoupení skvělé partičky Horkýže Slíže, všechny ruce jsou nahoře a fanouškové zpívají: „Poď sem, nech sa s tebou zblížim, poď sem, ja ti neublížim, poď sem, ja ťa nezbijem, I´m sorry,  I´m Lesbian. Poď sem, som tvoj dvorný básnik, mám energiu za dvanástich, a k tomu lubrikačný gel, I´m sorry,  I´m really Gay.  Lesbian´s and Gay´s song...“
 
Musím říci, že to byla pořádná šou, kluci nám parádně rozproudili krev v žilách a všichni odcházíme domů spokojeni, v uších nám ještě dlouho zní : Lesbian´s and Gay´s song... Bylo to moc fajn, chlapi: „ Velké díky.“
 

A vcházíme do poslední třetiny, čeká nás zlatý …


FOTO PRO RADOST


Luděk Blovský 105 fotografií v galerii


autoři:text:     Hana Macáková Kalinová
foto:     Luděk Blovský



Další články s interprety Horkýže Slíže, Mean Messiah, zakázanÝ ovoce

Další sezóna na letním parketu v Hořepníku je za dvěřmi. Představí se velikáni Rybičky 48 nebo Walda Gang. Letní parket Hořepník představuje další sezónu pod palbou velkých hudebních jmen. Horkýže Slíže a Iné Kafe - pokračují ve své Route63 koncertem v Českých Budějovicích Jarní Route 63 provede slovenské kapely Horkýže Slíže a Iné Kafe napříč Českem. 16. září 2024 dvě slovenské kapely, které mají dlouhá léta nesčetně příznivců i u nás, vyrazily na společné turné a pokračují i na jaře 2025. Soutěž o vstupenky na festival Footfest 2025: Připravte se na nezapomenutelné léto plné hudby, zážitků a zábavy pro celou rodinu! Želeč, 18. a 19. července 2025 – Festivalová sezóna roku 2025 přinese jeden z vrcholů letních kulturních akcí – oblíbený FootFest! Po loňském úspěšném restartu s novým organizačním týmem je festival připraven nabídnout návštěvníkům ještě větší hudební nálož, nové zážitky a vylepšené zázemí pro všechny generace fanoušků. Srdce festivalu bude opět bít v krásném areálu Želče, kde se rozproudí energická atmosféra plná hudby, přátelství a letní pohody. FootFest 2025 přináší hvězdný lineup a novinky pro všechny generace fanoušků. Jihočeský festival Footfest v roce 2024 vstal z mrtvých a rozhodně neplánuje jen tak zase skončit. Již teď přinášíme ochutnávku na následující ročník, kdy line-up bude ještě nadupanější než když dřív. Zakázaný ovoce společně s Tlustou Bertou na letním parketu v Hořepníku. Tlustá Berta společně se Zakázaným ovocem roztančili fanoušky rockové hudby první srpnový víkend na letním parketu v Hořepníku. Putovní hudebně kulturní festival HRADY CZ se po roce opět vrátil do Švihova a bylo to velké! Nadšenému davu vládli Lucie, Daniel Landa i Chinaski Co spojuje jedny z nejkrásnějších českých a moravských památek, léto, skvělou muziku napříč žánry a zábavu? Přece známý, pohodový a velmi oblíbený putovní festival HRADY CZ, který v rámci svých zastávek nevynechal ani západ Čech – a to konkrétně známý Vodní hrad Švihov na Klatovsku. Hudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu přesouvá na Švihov, láká na jeden z posledních koncertů Lucie s Davidem Kollerem A k tomu Daniel Landa a Chinaski toto léto exkluzivně pouze na Hradech!!!

Další články žánrů Punk (rock), Rock

„Tahleta písnička je jen pro Tebe“, hlásá Septic People a vpouští do světa zbrusu nový klip Kastelán s hvězdným obsazením Oblíbení západočeští draci Septic People nepřestávají překvapovat. Po změně sestavy vpouští do světa zbrusu nový song a klip jménem Kastelán. V hlavních rolích září Jaroslav Plesl a Bára Munzarová. Neváhejme a pojďme společně odemknout bránu Státního hradu a zámku v Horšovském Týně, kde se natáčení odehrávalo a podívat se klipu pod pokličku. Vojtaano na Víru - tentokráte jako vítání léta V kempu Velký Vír u Orlické přehrady bývalo tradicí o poslední srpnové středě vystoupení písničkáře Vojtaana v duchu loučení z prázdninami. Letos je to přesně naopak. První prázdninový pátek odstartuje letní sezónu právě zmíněný oblíbený interpret při Bohemia Sekt ICE párty. Rockový večer na Vlčtejně měl statut festivalové přehlídky s názvem Big Beat Fest Členitý terén vlčtejnského podhradí s pevně ukotvenou krytou stage, nabídl hostům 28.6.2025 večírek plný dobré muziky. Na pódiu se vystřídala pětice kapel z plzeňského regionu, které mají při koncertech ostře laděné nástroje. Byť počasí přálo všemi deseti, ceny nasazené hlavním pořadatelem Panem Ká se držely v nízkých sférách a kvalitní zvuk Jardy Kočárka přenášel do publika vše v plné palbě - hudební aréna by určitě pojmula početnější obecenstvo. Přesto zde panovala výborná nálada a s přibývajícím šerem se i parket utěšeně zaplnil. Čižická Čihule odstartovala 40. sezónu vydařeným koncertem plzeňského rockového Turba Kulatou čtyřicítku slaví centrum letních kulturních událostí areál Čihule u fotbalového hřiště v Čižicích. V pátek 27.6.2025 zahájili pořadatelé, v čele s Milanem Nekolou, prázdninovou sezónu koncertem republikově uznávaného Turba. Jako host se o rozjezd hudebního večírku postarala bigbítová skupina Geronimo. Počasí přálo, rozšířené parkoviště bylo totálně zaplněné a očekávání věcí příštích takřka hmatatelné. Kolumbie v Plzni aneb prověření statiky plzeňského Urbex Clubu Dobrou muzikou nabitý večer slibují pořadatelé suterénního klubu na Klatovské třídě. Na jeho prkna zavítá kolumbijská, čistě dívčí kapela Sin Pudor. O rozjezd akce, konané netradičně v pondělí 7.7.2025, se postará temelínská Flaška Visočini. Přijďte se pobavit a užít si vystoupení kolumbijských děvčat na jediný koncert v České republice. Dveře Urbex Clubu se otevřou v 19:00, start je ohlášený na 20:00 hodin. Do české elitní festivalové mapy si multižánrový Rock for JK Manětín připsal již 16. hudební zářez Ukázkově připravený areál u zámecké zahrady se již po 16. zapsal do hudebních kronik - Rock for JK Manětín byl po právu očekávanou akcí vyhledávanou fanoušky dobré muziky. Na prostorné stage se pod paprsky světelných ramp představila celá jedenáctka skupin několika stylů – hardrock, punk a samozřejmě nechyběly metalové vypalovačky. Letošek byl výjimečný termínem události, kdy pořadatelský tým klasické datum přesunul na 21.6.2025. Nedílnou součástí hudebního dění byly plně zásobené občerstvovací stánky, rozšířené místo k sezení pod stanovým přístřeškem, fungující sociální zázemí a v neposlední řadě kvalitní zvuk firmy Koubík.cz. Kapela MERITO vydala zbrusu nový singl a klip Závislá! A je to síla! Už je to nějaký ten pátek, co jsme vám psali o vydání První desky pražské poprockové partičky MERITO. Od té doby ale parta v čele s Lukášem "Vondym" Vondráčkem rozhodně nezahálí a po úspěšné První desce pouští do světa další novinku – zbrusu nový song a klip jménem Závislá.

Další fotoreportáže

„Tahleta písnička je jen pro Tebe“, hlásá Septic People a vpouští do světa zbrusu nový klip Kastelán s hvězdným obsazením Oblíbení západočeští draci Septic People nepřestávají překvapovat. Po změně sestavy vpouští do světa zbrusu nový song a klip jménem Kastelán. V hlavních rolích září Jaroslav Plesl a Bára Munzarová. Neváhejme a pojďme společně odemknout bránu Státního hradu a zámku v Horšovském Týně, kde se natáčení odehrávalo a podívat se klipu pod pokličku. Rockový večer na Vlčtejně měl statut festivalové přehlídky s názvem Big Beat Fest Členitý terén vlčtejnského podhradí s pevně ukotvenou krytou stage, nabídl hostům 28.6.2025 večírek plný dobré muziky. Na pódiu se vystřídala pětice kapel z plzeňského regionu, které mají při koncertech ostře laděné nástroje. Byť počasí přálo všemi deseti, ceny nasazené hlavním pořadatelem Panem Ká se držely v nízkých sférách a kvalitní zvuk Jardy Kočárka přenášel do publika vše v plné palbě - hudební aréna by určitě pojmula početnější obecenstvo. Přesto zde panovala výborná nálada a s přibývajícím šerem se i parket utěšeně zaplnil. Čižická Čihule odstartovala 40. sezónu vydařeným koncertem plzeňského rockového Turba Kulatou čtyřicítku slaví centrum letních kulturních událostí areál Čihule u fotbalového hřiště v Čižicích. V pátek 27.6.2025 zahájili pořadatelé, v čele s Milanem Nekolou, prázdninovou sezónu koncertem republikově uznávaného Turba. Jako host se o rozjezd hudebního večírku postarala bigbítová skupina Geronimo. Počasí přálo, rozšířené parkoviště bylo totálně zaplněné a očekávání věcí příštích takřka hmatatelné. Tlumačovský Dechovkový festival oslavil šestnácté narozeniny, gratulovat dorazila Stříbrňanka, Vysočanka i Postřekovanka Rok se s rokem sešel a nastal měsíc červen, což v srdci dolního Chodska – v Tlumačově na Domažlicku znamenalo jediné. A to, že nastal čas oblíbeného Dechovkového festivalu, který v letošním roce oslavil krásné 16. narozeniny. O zvučná jména gratulantů z Čech, Vysočiny i Moravy nebyla nouze. Balzámem pro uši i pro duši v ten den publiku byly písně Stříbrňanky, Vysočanky i Postřekovanky. Do české elitní festivalové mapy si multižánrový Rock for JK Manětín připsal již 16. hudební zářez Ukázkově připravený areál u zámecké zahrady se již po 16. zapsal do hudebních kronik - Rock for JK Manětín byl po právu očekávanou akcí vyhledávanou fanoušky dobré muziky. Na prostorné stage se pod paprsky světelných ramp představila celá jedenáctka skupin několika stylů – hardrock, punk a samozřejmě nechyběly metalové vypalovačky. Letošek byl výjimečný termínem události, kdy pořadatelský tým klasické datum přesunul na 21.6.2025. Nedílnou součástí hudebního dění byly plně zásobené občerstvovací stánky, rozšířené místo k sezení pod stanovým přístřeškem, fungující sociální zázemí a v neposlední řadě kvalitní zvuk firmy Koubík.cz. GOD SAVE THE CHAOS VOL. 11 Střelské Hoštice se rozetřásly v základech punkem a hardcorem. Pivo teklo proudem a muzika zněla do noci. Legendární Rock For People oslavil 30 let ve velkém stylu! Gratulovali Linkin Park, Skillet, Sex Pistols, Guns N’ Roses, Slipknot i zcela vyprodaný areál! Měsíc červen se přehoupl do své druhé poloviny, což pro fanoušky skvělé muziky a strhující festivalové atmosféry znamenalo jediné - legendární festival Rock For People v Hradci Králové. Pětidenní festivalový maraton si s chutí vychutnaly davy fans z ČR i ze zahraničí a my na takové akci ani letos samozřejmě nemohli chybět.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz