ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Hororová Fata Morgana oslaví 35 let metalového života 4. března 2021   (11:18)Neuvěřitelné třicáté páté narozeniny letos oslaví plzeňská metalovka Fata Morgana. Ne vždy měli muzikanti na růžích ustláno – prošli si mnoha personáliemi, nevyhnuli se hudebním propastem a v době bývalého totalitního režimu byli dokonce zakázáni. Ale jako bájný pták Fénix vstali 2000 z popela a comeback na jaře 2001 vzal vítr z plachet všem škarohlídům. Fata Morgana není přelud, Fata Morgana jede dál!!!

Hororová Fata Morgana oslaví 35 let metalového života

Ke kulatinám průkopníků black metalových show se jistě sluší pustit mezi fanoušky alespoň trošku historických událostí, které skupinu formovaly do dnešní podoby.

Ke kulatinám průkopníků black metalových show …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Startovní čára byla Fatou Morganou překročena v roce 1986. U zrodu stála taková jména, jako Daniel Švarc, Karel Knill, Michal Pošvář, Luboš Hubinger, Roman Velinov a Ota Husák. První personální změny přišly během úvodního roku a s nástupem Romana „Ajsa“ Hanzlíčka, Petra „Basa“ Neumana a Pavla Osvalda začal styl jednoznačně mířit do black metalových vod. Černá muzika podpořená stylovými kostýmy a nevídanou scénou lákala příznivce koncert od koncertu napříč republikou. Řádění fans, syrová představení a tematické rekvizity se neobešly bez odezvy tehdejších mocipánů, kteří muzikantům 1988 vystavili rudou nekompromisní stopku.

Startovní čára byla Fatou Morganou překročena …
Rok 1990 se stává restartem. S osvědčenou sestavou Petr Neuman, Roman Hanzlíček, Luděk Rypl, Martin Řezáč a M. Šmejkal chytá kapela druhý dech. Hororové koncerty té doby zůstávají pamětníkům dlouhé měsíce hluboko pod kůží. Přes úspěšné tažení po velkých akcích dochází k vnitřním sporům, personáliím a na obzoru 1993 se rýsuje další neplánované ukončení činnosti.

Rok 1990 se stává restartem. S osvědčenou …
Nové milénium, nové časy. Díky iniciativě velkého srdcaře Michala Filipiho, jenž stál u natočení CD s kapelami, které Fata Morgana ovlivnila, se začalo víko rakve z širokého mobiliáře Faty opět zvedat. Petr Neuman s Romanem Hanzlíčkem dokázali dát skupinu dohromady a jako bonbónek si s těmi nejvěrnějšími užili velký návrat na metalová pódia v dubnu 2001. Koncerty, festivaly, kluby ale i hospodské sály postupně blackové mlátičce vrátily to pravé hudební jméno.
 

Nové milénium, nové časy. Díky iniciativě …
Muzikantské umění má největší náboj vždy na živáku. Kromě kytarových riffů a tvrdých bicí se fanouškové mohou těšit na děsivé obrazy fyzicky prováděné jak na scéně, tak v samotném středu skalních příznivců z prvních linií - Kat, Dr. Mengele, Drácula, Sexuální degustátor… Sehraná parta dokázala ty největší pecky přetavit do tří plnohodnotných alb – Hroby se otvírají (2001), Spalovač mrtvol (2003) a až za dvanáct let vydanou poslední placku Devět bran (2015). Právě z ní pochází klip ke skladbě Dračí krev, kterou na hudebním portále You Tube skupina zveřejnila den před svátkem zamilovaných – 13.2.2020.

V současnosti se pod logo s názvem Fata Morgana podepisují Roman „Ajsa“ Hanzlíček (zpěv), Petr „Basa“ Neuman (basa), Roman „Sabath“ Benda (kytara), Jan Vítek (kytara) a Jan „Jimbo“ Hucl (bicí). Dnešní doba kultuře nepřeje, přesto kapela flintu do žita v žádném případě nehodila. Zkoušky, pilování novějších věcí a hlavně realizace nápadů včetně pódiové scény určitě přinese něco, čím muzikanti potěší jak sebe, tak věrné fanoušky. Ti jistě dokáží na peklo sálající z jeviště odpovědět peklem z rozpáleného kotle všude tam, kde Fata Morgana vybalí své umění.

V současnosti se pod logo s názvem …
Zákulisí Faty Morgany je v režii managmentu v čele s Radkem Kaliničem, přičemž výběr z tvorby včetně historických detailů si můžete poslechnout a přečíst na hudebním serveru Bandzone.cz, popřípadě na oficiálním webu kapely. Ještě přidávám odkaz na jeden z povedených metalových festivalů v Nepomuku s názvem Hard Fest, kterého se kapela zúčastnila 27.7.2019.

Zákulisí Faty Morgany je v režii …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)

autoři:text:     Luděk Blovský
foto:     Luděk Blovský, archiv kapelyDalší články s interpretem Fata Morgana

Další události, novinky, zajímavosti, recenze

Stochovský Mentol vyslyšel přání fanoušků a na svět přivedl debutní album Jsme tu všichni jenom jednou Neoddiskutovatelnou pravdu z titulu třinácti skladbové placky prezentuje pětice muzikantů, u nichž zkušenosti umocňují kvalitu. S hard rockovým Mentolem se můžeme potkávat na festivalech, koncertech, ale i na klubových prknech – pokaždé však s doprovodem početných stochovských fans. Skupina Pepper odtajnila svůj Příběh - aneb zbrusu nový videoklip je na světě! Mladá nadaná kapela Pepper neusnula na vavřínech a svým fans se hlásí zbrusu novým videoklipem s názvem Příběh. A věřte, máme se na co těšit! VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ HUDBY A NADĚJE online živý stream koncert mistra houslí a slova JAROSLAVA SVĚCENÉHO a jeho hostů Online minifest se nezadržitelně blíží Jedná se o akci na podporu dvoudenního festivalu FRYYFEST Finálové práce na novém albu CI5 se staly minulostí – placka Gigaman míří mezi fanoušky Celých devět autorských skladeb potěší nejen kmenový fanklub, ale i všechny příznivce dobré hardrockové muziky. CD má v rodném listě datum 27.3.2021, přičemž list křestní vypíší autoři hned na prvním koncertě po rozvolnění! Parta kolem Tondy Jireše se na tento okamžik moc těší a ani vy si nenechte významný budoucí moment hudební dráhy oblíbené kapely ujít. Cítíte se sami? Objevte v sobě MUZIKONAUTa! Už rok uplynul od chvíle, co nám představila ústecká kapela IDIO&IDIO svůj poslední videoklip, natočený k singlu „Jak na pAnk“. Byl jednoduchý, hravý a skrýval v sobě množství nadsázky. Nyní však čtveřice přináší zcela jiný audiovizuální zážitek s debutovým videoklipem k písni MUZIKONAUT. Českobudějovická metalovka Seven připravuje nové album Čas koncertní abstinence využili tvořiví muzikanti k fyzické realizaci dlouho avizované placky, na které dělají dnem i nocí ve studiu NuArt. Dohledu na jejich práci se ujal Jaroslav Brouzda a my se můžeme jen těšit na výsledek, který na sebe nenechá dlouho čekat.
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz