ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

HoryFest uvítal nováčka a pokřtil cédéčko 12. března 2018   (16:03)HoryFest vol. 2 přivítal jaro v Ratibořských Horách

Don KeyGanstaSkaJasnej pomerančKonfuzePeshata
HoryFest uvítal nováčka a pokřtil cédéčko

Denisa Hlubocká


Dne 10. března letošního roku se uskutečnil již druhý ročník akce jménem HoryFest v obci Ratibořské Hory. Pořadatelé se do toho tentokrát pořádně obuli a výsledkem byl mnohem nadupanější program, než jaký pamatujeme z minulého roku. Večer začal v 19:00 otevřením sálu, za vstup se platilo dvě stě korun. Co bychom pro živou hudbu neudělali. 


První kapelou byl Jasnej pomeranč, kteří nastoupili na připravené pódium plné pomerančů. Prostě jasný. Kapela, která přivezla z Prahy svoje reagge-ska-punk, nám představila písně jako třeba Penis, Lion nebo Kožíšek. Kluci to pořádně rozjeli a hned na začátek rozproudili dav parádním koncertem.
Na mou otázku, co chce kapela vzkázat čtenářům, mě sice zpěvák Jirka odkázal na zatím neexistujícího manažera, jinak byl ale nadšený: „Hodně jsme si to užili a publikum bylo fantastický. Velice rádi sem zavítáme znova.“
 

První kapelou byl Jasnej pomeranč, kteří …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Následovala kapela známější, milevská skáčková GanstaSka, ve které se mimo klasické kytary a bicí ozývají i saxofon a trubka. Tato kapela tu měla zahrát už minule, tentokrát se naštěstí podařilo. Hlas Kačky s doprovodem za sebou předvedl songy jako Úchylka, Lajk nebo Nestíhám, ukázali nestydatost a dohromady to byla neskutečná show. Zvuky saxofonu a trubky dodávaly pocit netradičnosti a nutkání, abys skákal. A tak to také bylo, jak na pódiu, tak pod ním. 

Následovala kapela známější, milevská …
Chvilku po desáté hodině se začala připravovat další kapela, pro kterou byla tato akce jednou z nejzásadnějších. Kapela Don Key tu totiž křtila jejich CD. Kmotr CD byl všem známý zpěvák kapely Peshata, Bláža. Kapela nám zahrála táborský punk-rock v písních Na dílySkočím přes plot nebo novinku Tvůj svět. Kluci zde měli svou křtící premiéru, tak se jich pojďme zeptat, jaké to bylo.

Ahoj kluci, křest CD byl v Ratibořských Horách pro tuto kapelu premiéra. Jaké z toho máte pocity?
Martin: Bylo to parádní, lidi pařili. Jediný problém, co mohl nastat, že by křtitel Bláža z Peshaty nedojel. Stihnul to jen tak tak. 
Ondra: Od začátku akce musím přiznat, že jsem měl trému a nervy, což k tomu ostatně určitě patří. Vše se povedlo. Dokonce musím i říct, že mě to trochu dojalo. Jsem holt cíťa. 
Munďa: Super akce od začátku do konce a hlavně super publikum.
Michal: Super akce, skvělý publikum, atd.Tak to má prostě vypadat. 
Honza: Pocity naprosto boží a dojemný a ještě to bylo v mojí rodný vesnici na mojí akci. Takže největší bomba!
Koho byl ten úplně první nápad, že by jste mohli mít CD?
Martin: V dnešní době je CD už skoro přežitek. Ale chtěli jsme udělat něco fyzickýho, co bychom mohli po koncertě dávat fanouškům. Nejedná se o lisovaný cédéčko, ale výpal s barevným obalem. Album bude i v digitální formě na donkeycz/bandcamp.com.
Ondra: Myslím, že na tom má největší zásluhu Martin M. Jelikož všechny skladby kompletně nahrával a řešil okolo další věci. 
Munďa: Mě pořád uháněli kamarádi, kdy už budem mít CD a když jsem jim řekl, že nejspíš bude jen digitálně na internetu, tak říkali: „To není ono! My chceme CDéčko!“ Po tomhle nátlaku jsem také navrhoval, že jich pár vypálíme.
Honza: Největší zásluhu má na tom Martin. M. A hromada kamarádů, kteří se furt ptali kdy bude CD, atd.
Kluci, máte toho už dost za sebou a to nejste na scéně nějak extra dlouho. Cítíte, že by jste to mohli v budoucnu někam víc dotáhnout?
Martin: Já se už po dvaceti letech nikam neženu. Užívám si každý koncert, každou zkoušku, a co bude dál se uvidí.
Ondra: Já osobně bych chtěl klukům tímto poděkovat, že mi tenkrát dali šanci s nimi začít spolupracovat. Myslím si, že po tom skoro roce, co jsme společně na scéně, máme všichni kus práce za sebou. Určitě bych za to byl rád. Ale hlavně že si někde zahrajem a pobavíme lidi, to je to nejdůležitější.
Munďa: Myslím si, že je potřeba mít spíš dílčí cíle a na ty se soustředit. Jinak jelikož já mám rád velký pódia, takže pro mě by znamenalo „to někam dotáhnout“ objet pár větších festivalů.
Plánujete v brzké době pro své fanoušky ještě nějaké novinky?
Martin: Máme CD, trika a placky. Uděláme další klip a nějaký promofotky. A hlavně chceme hrát.
Munďa: Určitě spoustu hraní a nový songy.
Michal: Nezbývá mi nic jiného, než souhlasit s klukama.
Honza: Vždycky se něco novýho najde. Určitě se těšte. 

Díky klukům za rozhovor. Večer může pokračovat. 
 

Chvilku po desáté hodině se začala připravovat …
S nejdelším vystoupením přišla kapela Peshata, všemi dobře známá, s hlasem Bláži ve stylu zoo-punku. Kapela, která vyzvedne od stolu i toho, kdo ji nezná. Kluci nám zahráli jejich hity  Morče za volantemRené Tulipán nebo Příšera z jezera. Na této akci měl své velké první vystoupení před velkým davem nováček, a také nejmladší člen kapely, trumpetista Ondra. S ním jsme prohodili pár slov o tom, jaké to v takové kapele je. 
 
Ahoj, vítám tě tady na musicgate.cz a vůbec na hudební scéně. Jaké to je, přijít ve tvém věku do tak rozjeté kapely?
Ondra: Je to opravdu super pocit. Nikdy bych si nepomyslel, že budu hrát v tak kvalitní a oblíbené kapele jako je tato, a navíc v mém věku. Když mi poprvé trombonista Kuba sdělil, že shánějí trumpetistu a chtějí mě, tak mi připadalo, že si dělá legraci. Z této zprávy jsem byl velmi nadšený a také z hudebního stylu a fajnovosti všech písniček. Vždycky jsem snil o tom, být součástí slavné kapely.
První koncert jsi vlastně měl v Hlavatcích, to sis to ale jen zkusil. Jaké to bylo tady, když už jsi musel cele vystoupení odehrát sám?
Ondra: Vlastně jsem to už počítal jako druhé velké vystoupení. To první bylo v Praze, kde jsme hráli pro zoology z ČZU. I když už s vystupováním mám trochu zkušenosti, samozřejmě jsem byl trochu nervózní. Cítím však, že časem se vše dobře zaběhne jednak díky podpoře od kluků a také publika. Myslím si, že se mi vystoupení povedlo a mělo úspěch. Nakonec bych chtěl poděkovat za pochvaly od fanoušků. Za to díky.

Děkuji Ondrovi z kapely Peshata za odpověďi. 

S nejdelším vystoupením …
Než dorazila poslední kapela, poslechly jsme si nádhernou přednášku o langustách. A pak přišla Konfuze. Už jsme o téhle kapele několikrát psali, ale toto byla Konfuze se zcela novým kabátkem. Pocházejí z Tábora a hrají crossover-metal a koncert byl opravdu nářez. Nový zpěvák Honza do mikrofonu křičel tak, že snad každému stály vlasy na hlavě. Změnu stylu ukázali v písních NightmareThem nebo Our Legacy. Finální písní byl letmý pokus o Nirvanu, kterou budou muset kluci ještě do dalšího vystoupení trochu dopilovat.

Než dorazila poslední kapela, poslechly jsme …
Děkuji pořadatelům Honzovi a Radkovi za pozvání a na podzim se těšíme na pokračování! 



KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Denisa Hlubocká 45 fotografií v galerii


autoři:text:     Denisa Hlubocká
foto:     Denisa Hlubocká



Další články s interprety Don Key, Konfuze, Peshata

Soutěž o vstupenky na festival Footfest. Festival přináší hvězdný lineup a zajímavé novinky. Jihočeský festival Footfest v roce 2024 vstal z mrtvých a rozhodně neplánuje jen tak zase skončit. Zúčastněte se soutěže o lístky na tento nezapomenutelný zážitek. Soutěž o vstupenky na festival Footfest 2025: Připravte se na nezapomenutelné léto plné hudby, zážitků a zábavy pro celou rodinu! Želeč, 18. a 19. července 2025 – Festivalová sezóna roku 2025 přinese jeden z vrcholů letních kulturních akcí – oblíbený FootFest! Po loňském úspěšném restartu s novým organizačním týmem je festival připraven nabídnout návštěvníkům ještě větší hudební nálož, nové zážitky a vylepšené zázemí pro všechny generace fanoušků. Srdce festivalu bude opět bít v krásném areálu Želče, kde se rozproudí energická atmosféra plná hudby, přátelství a letní pohody. Festival Footfest s nadupaným programem přežil i nepříznivé počasí. Želečský festival Footfest, který se odehrál na fotbalovém hřišti v polovině července přežil i velkou nepřízeň počasí po celý víkend. Vystoupili hvězdy jako Rybičky 48, Škwor, Queenie nebo Panoptiko. Připravte se na Footfest 2024 – událost, kterou nesmíte propásnout! Vydejte se s námi na nezapomenutelný víkend plný hudby, zábavy a skvělého jídla! Dva dny plné hudby a sportu. Soutěž o vstupenky na legendární Footfest je tady. Zasoutěžte si s námi o vstupenky na dva dny plné hudby, sportu a dobrého jídla. Jihočeská Želeč po roce opět ožije hudbou a sportem. Kapele Peshata nejdou jen písničky o zvířecích životech ale také pivo, v Želči se můžete přesvědčit o jeho lahodnosti. Kapelní pivo "Zahada beer witch" a "Zrada pivovarských koní" je originální pivo, které přináší kapela Peshata k Vánocům všem posluchačům kvalitního zoopunku. Zakoupit jej můžete odteď na všech koncertech, například na Vánočním večírku v Želči. Legendární festival na jihu Čech, Footfest, se vrací! Vítej Footfeste zpět! Víkend hudby, tance a radosti se vrací do Želče u Tábora. Doprovodný program pro děti a fotbalový turnaj nebude chybět v programu.

Další články žánrů Hardcore (HC), Metal, Punk (rock), Reggae, dancehall, Rock, Ska

Irish Halloween párty vol. 13 láká do Lampy mezinárodním lineupem Po roce čeká na hosty plzeňského Divadla pod lampou již 13. ročník úspěšné akce s názvem Irish Halloween párty. Role hlavního pořadatele se tradičně ujala domácí skupina Cheers!, která na prkna multižánrového klubu pozvala další dvě hudební jména – temperamentního AdolpHo Trampa a italsko-německou kapelu The Offenders. Návštěvníci pátečního večírku 31.10.2025 se tak mohou těšit na skvělou muziku podpořenou tematickými kostýmy v jistě zaplněné Lampě. Přijďte se pobavit a užít si nevšední halloweenskou atmosféru i vy, start je ohlášený na 19:00 hodin. Český mejdan s Impulsem roztančil pražskou O2 arenu! Devátý ročník oslavil s Michalem Davidem, Marií Rottrovou, Markem Ztraceným, Pal'em Haberou, Xindlem X, kapelou Jelen a rekordní návštěvností! Fanoušci skvělé české i slovenské popové, rockové i folkrockové muziky se po roce opět sešli v pražské O2 areně. Předposlední říjnovou sobotu tam totiž vypukl devátý ročník oblíbeného Českého mejdanu s Impulsem a byla to jízda! O hvězdnou sestavu nebyla nouze. Brutus v Přešticích vybalí staré dobré kousky – o dobrou zábavu nebude nouze Přeštický Spolák, jako známé centrum kulturních událostí, se v pondělí 27.10.2025 stane místem očekávané bigbítové akce. Na jeho prknech se po čase objeví rakovnický Brutus, který si kromě nabitého playlistu přiveze i tradičně dobrou náladu. Přijďte se pobavit, zatančit a zazpívat si nestárnoucí songy i vy, start je ohlášený na 21. hodinu. Premiérový koncert kapely Reflections Of Amnesia proběhne v plzeňské Lampě! Zajímavý, a svým obsahem unikátní koncert, nabídne středeční večírek 29.10.2025 v Divadle pod lampou. Na klubové scéně se poprvé na veřejnosti představí nově vzniklá skupina Reflections Of Amnesia. Jako hudební host rozehřeje publikum domažlická kapela Bloodcreek. Přijďte se pobavit a hlavně podpořit živou muziku i vy – klub se otevře v 18:00, start je pak ohlášený na 19:30 hodin. Dvě rockové ikony na jednom pódiu – Odyssea a Turbo na očekávaném koncertě v Katovicích Sobotní večer 18.10.2025 v KD Katovice měl příchuť vyzrálé rockové muziky. Na prostorném pódiu se představily dvě kapely, jejichž hudební historie čítá desítky let aktivní koncertní dráhy. Úvodní část patřila oblíbené Odyssee, druhou polovinu katovické párty si vzalo za své plzeňské Turbo. O pořadatelství se postarala Rock Agency, která je podepsaná i pod dalšími akcemi zde konanými. Punk & Film Turné 2025 pražských S.P.S. mělo v plzeňském Medvědovi silnou fanouškovskou podporu Speciální koncertní turné punkových S.P.S. je v současnosti v plném proudu. Na jednotlivých dvanácti zastávkách napříč republikou muzikanti promítají dokument o kapele z let 2023/2024, poté je na pořadu každého takového večera prodloužený hudební set. V něm si hosté mohou do syta užít skladby pevně zakotvené na playlistě, ale i kousky méně hrané. Přesně tak to bylo i u Bílýho Medvěda v pátek 17.10.2025. Zaplněný klub, divoké pogo včetně skoků z pódia – perfektní mejdan, který v podstatě neměl žádnou chybu. Hudební soutěž Múza 2025 odstartovala prvním postupovým kolem Plzeňské Divadlo pod lampou se letos tradičně stává místem konání soutěže Múza 2025, kde své hudební umění porovnávají amatérské kapely místní i z mnoha okolních regionů. V pěti postupových kolech se o průběžná první místa utkává řada formací bez omezení preferovaného žánru. Čtvrteční večer 16.10.2025 byl prologem, kde se rozhodnutí odborné jury s hlasováním diváků neshodlo. Vavříny si tak odnesly dvě ze tří účinkujících sestav.

Další fotoreportáže

Český mejdan s Impulsem roztančil pražskou O2 arenu! Devátý ročník oslavil s Michalem Davidem, Marií Rottrovou, Markem Ztraceným, Pal'em Haberou, Xindlem X, kapelou Jelen a rekordní návštěvností! Fanoušci skvělé české i slovenské popové, rockové i folkrockové muziky se po roce opět sešli v pražské O2 areně. Předposlední říjnovou sobotu tam totiž vypukl devátý ročník oblíbeného Českého mejdanu s Impulsem a byla to jízda! O hvězdnou sestavu nebyla nouze. František Nedvěd ml. hrdě šíří legendární hudební stopu svého otce Františka i strýce Honzy Fanoušci ikonických trampských písní Brontosaurů resp. bratří Nedvědů si tyto písně mohou užívat na živo i v dnešní době. Jedním z nejautentičtějších interpretů, které je s chutí a profesionalitou nabídne je František Nedvěd ml., jehož vizuální i hlasová podoba ke svému otci Františkovi st. je nepopiratelná. Dvě rockové ikony na jednom pódiu – Odyssea a Turbo na očekávaném koncertě v Katovicích Sobotní večer 18.10.2025 v KD Katovice měl příchuť vyzrálé rockové muziky. Na prostorném pódiu se představily dvě kapely, jejichž hudební historie čítá desítky let aktivní koncertní dráhy. Úvodní část patřila oblíbené Odyssee, druhou polovinu katovické párty si vzalo za své plzeňské Turbo. O pořadatelství se postarala Rock Agency, která je podepsaná i pod dalšími akcemi zde konanými. Punk & Film Turné 2025 pražských S.P.S. mělo v plzeňském Medvědovi silnou fanouškovskou podporu Speciální koncertní turné punkových S.P.S. je v současnosti v plném proudu. Na jednotlivých dvanácti zastávkách napříč republikou muzikanti promítají dokument o kapele z let 2023/2024, poté je na pořadu každého takového večera prodloužený hudební set. V něm si hosté mohou do syta užít skladby pevně zakotvené na playlistě, ale i kousky méně hrané. Přesně tak to bylo i u Bílýho Medvěda v pátek 17.10.2025. Zaplněný klub, divoké pogo včetně skoků z pódia – perfektní mejdan, který v podstatě neměl žádnou chybu. Hudební soutěž Múza 2025 odstartovala prvním postupovým kolem Plzeňské Divadlo pod lampou se letos tradičně stává místem konání soutěže Múza 2025, kde své hudební umění porovnávají amatérské kapely místní i z mnoha okolních regionů. V pěti postupových kolech se o průběžná první místa utkává řada formací bez omezení preferovaného žánru. Čtvrteční večer 16.10.2025 byl prologem, kde se rozhodnutí odborné jury s hlasováním diváků neshodlo. Vavříny si tak odnesly dvě ze tří účinkujících sestav. Totální Nasazení slavilo v Lucerně aneb 35 let bez Kazoo Slánská punk-rocková stálice Totální Nasazení slavila již 35 let své existence a toto jubileum oslavila ve velkém stylu v pražské Lucerně. Dvě legendy na jednom pódiu - kapely Keks a Markýz John potěšily KD Mrákov Večer plný vzpomínek, pohody a skvělé muziky. Tak by se dala v kostce vystihnout sobota 11. 10. 2025 v KD Mrákov. Stěny známé Mekky chodského bigbítu v ten den totiž rozezněly hned dvě legendární kapely - Keks a Markýz John.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz