ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Hudební festival A. Dvořáka Příbram v poločase 17. května 2017   (09:43)Druhá polovina festivalu přináší atraktivní program.

Hudební festival A. Dvořáka Příbram v poločase

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Příbram, 14. 5. 2017 - Letošní, v pořadí již 49. ročník Hudebního festivalu Antonína Dvořáka se posunul do své druhé poloviny. Nadšenému publiku již byla naservírována řada výjimečných koncertů a hudebních zážitků. Nyní milovníci klasické hudby s očekáváním vyhlížejí další lahůdky programu včetně zlatého hřebu v podobě závěrečného koncertu. Pojďme se společně podívat, jaké hudební perly má ještě HF A. Dvořáka v zásobě.
 
Neodolatelná harfa s hobojem
Společný koncert dvou předních českých umělců, Kateřiny Englichové a Viléma Veverky, v netradičním spojení nástrojů – harfy a hoboje.  Na koncertě, který se odehraje 16. května v kostele sv. Jakuba v Příbrami, zazní díla M. Ravela, C. Debussyho, A. Dvořáka a A. Hasselmanna.
 
Písně lásky Antonína Dvořáka
18. květen bude patřit tématu lásky. V podání laureátů Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech zazní v prostorách Památníku A. Dvořáka ve Vysoké u Příbrami Písně milostné a také méně známé Písně večerní na texty Vítězslava Hálka. Na písňové cykly dále naváží árie a dueta z oper A. Dvořáka.

Ave Maria v kapli březnického zámku
Sólový koncert vynikající české sopranistky Jany Sibera, sólistky Národního divadla a Státní opery Praha, navazuje na koncert Písně lásky. V romantickém prostředí kaple na Zámku Březnice zazní 20. května nádherné písně sakrální Ch. Gounoda, W. A. Mozarta, J. S. Bacha, A. Dvořáka a dalších světových skladatelů za varhanního doprovodu Přemysla Kšici.
 
Den s Antonínem Dvořákem
Loňská úspěšná premiéra open air akce Den s Antonínem Dvořákem přinesla klasickou hudbu do příbramských ulic a ukázala její krásu široké veřejnosti. Se stejným cílem se uskuteční také letos, a to 23. května v rámci cca 20 samostatných koncertů a pořadů pro děti i dospělé. Po celý den bude hudba znít na mnoha netradičních místech (nemocnice, obchodní dům, pobočka banky, pěší zóna atd.) Součástí akce bude i Malování v ambitech, kdy přední akademičtí malíři společně s dětmi ze základních škol za zvuků hudby A. Dvořáka vytvoří svá díla v ambitech Svaté Hory. Akce vyvrcholí koncertem Gabriely Vermelho.
 
Dům Natura ovládnou smyčce
Součástí festivalu se stal také ne úplně „klasický“ koncert na netradičním místě. Letošní ročník k nám přivádí členky smyčcového kvarteta Gadrew Way v čele s Gabrielou Vermelho. Dámy, které jsou zároveň členkami předních českých orchestrů, k společnému vystupování  přivedl společný zájem provozovat nejen klasickou hudbu. Velkou část pozornosti věnují zejména autorské tvorbě a tradiční hudbě různých národů, především židovské muzice nebo argentinskému tangu. V příbramském Domě Natura se představí 23. května na závěr Dne s Antonínem Dvořákem.
 
Viola, violoncello a křest
Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Třebsku bude letos poprvé místem konání festivalového koncertu – a rovnou zde proběhne křest CD Kristiny Fialové a Petra Nouzovského s velmi „dvořákovským“ názvem Humoreska. Na koncertě zazní díla od Petra Fialy, Adama Skoumala, Romana Haase - doplněná o krásné duo Ludwiga van Beethovena a transkripci typicky české líbivé Humoresky Antonína Dvořáka. Duet violoncella a violy si můžete vychutnat 24. května.
 
Závěrečný koncert v ambitech Svaté Hory
Jméno amerického barytonisty Thomase Hampsona je v hudebním světě synonymem nejvyšších pěveckých kvalit, a to jak v repertoáru operním, tak písňovém. Závěrečný koncert bude skutečnou ozdobou a vzácnou možností vychutnat si vystoupení uznávané světové hvězdy. V doprovodu Komorní filharmonie Pardubice pod taktovkou Marka Štilce zazní sakrální díla A. Dvořáka, J. S. Bacha, G. Mahlera a S. Bodorové. Program byl sestaven s ohledem na místo konání, významné poutní místo Svatá Hora u Příbrami.
 
 
Srdečně vás zveme na další program Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram a těšíme se na viděnou na některém z koncertů. Přejeme vám ty nejhezčí hudební zážitky!
 
Podrobný program, včetně informací o vstupenkách najdete na:
http://www.hfad.cz/49-rocnik/
 


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)

autor:text:     Tisková zprávaDalší články žánru Vážná hudba

VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ HUDBY A NADĚJE online živý stream koncert mistra houslí a slova JAROSLAVA SVĚCENÉHO a jeho hostů Iné Kafe oslaví 25 let na scéně dvěma obrovskými symfonickými koncerty v Bratislavě a v Praze! Skupina Iné Kafe slaví dvacet pět let na hudební scéně! Kultovní bratislavská kapela si pro fanoušky připravila dva velkolepé koncerty se čtyřicetičlenným orchestrem a dvacetičlenným pěveckým sborem. National Geographic: Symfonie našeho světa NATIONAL GEOGRAPHIC: SYMFONIE NAŠEHO SVĚTA kombinuje úchvatné záběry divoké přírody zachycené pro National Geographic s jedinečnou symfonií a hudebními motivy skladatelů Austina Fraye a Andrewa Christiho působících pod hlavičkou Bleeding Fingers Music (nominace na ceny Emmy a BAFTA) kultovního umělce Hanse Zimmera. The Stringz - nadčasová crossover hudební show v Hradci Králové Excelentní muzikanti – piano, cello a housle a pořádná dávka emocí! Popová houslistka Lucie Klasek představila svůj nový hudební instrumentální projekt ostravskému publiku a míří do Hradce Králové. The Stringz zahrají ve čtvrtek 25. dubna v královehradecké PETROF Gallery. Peter Nagy si na devět PIANKO koncertů bere 50 Žiráf! Peter Nagy si pro fanoušky připravil vánoční PIANKO tour. Legendární zpěvák a skladatel zahraje a zazpívá nestárnoucí hity i poetické balady v jedinečných osobitých aranžích. Jubilejní 50. ročník Hudebního festivalu A. Dvořáka Příbram je za námi Úžasná akce pro milovníky vážné hudby z pera jednoho z největších velikánů tohoto žánru letos slavila již 50. ročník. Ten skončil 7. června velkolepým koncertem pod širým nebem. Na Svaté Hoře u Příbrami zaznělo Dvořákovo Requiem a letošní ročník se stal minulostí. Jaký byl? Slavnostní i civilní, tradiční i nevšední, pro opravdové znalce i pro širokou veřejnost. Každý z festivalových dní měl svoji unikátní příchuť a náročná příprava se přetavila v radost z hudby a setkání se slavnými umělci i novými talenty hudební scény. Jaromír Nohavica si k narozeninám daroval nové CD a DVD, šedesátpětku oslaví dvěma koncerty v Bratislavě Čerstvý oslavenec Jaromír Nohavica si k narozeninám daroval nové album! CD a DVD zachycují ostravské koncerty z roku 2012 za doprovodu Janáčkovy filharmonie. Nejúspěšnější český písničkář oslaví 65. narozeniny na Slovensku.

Další tiskovky

Kapela Bez Šance vydává debutové album RA-DOST! K sedmému výročí kapely vychází jejich dlouhohrající prvotina. Peter Nagy je věčným optimistou, v nové skladbě zpívá Raz sa všetko vyrieši! Hitmaker Peter Nagy přichází s novou optimistickou písní Raz sa všetko vyrieši. Hudbu i text k novince, která nese podtitul Tup, Tup Song, napsal samotný Peter Nagy. Umělci pomohli dobré věci v rámci benefice #opětspolu Získat prostředky na speciální přístroj můžete pomoci i vy! Kapela Sendwitch s Pekařem vydává klip Mayday, v létě vyrazí na společnou tour! Pekař si ve videoklipu zahrál psychologa, kterému se zpěvák kapely Daniel Černý svěřuje s pocity a náladami, se kterými bojuje v dnešní nelehké době. Temný debut renesančního umělce JAF 34 právě vychází Dovolujeme si Vám představit debut s názvem Empty multimediálního umělce a hudebníka JAF 34. Na desce hostují Jakub Daš (Nikitin), Viktorie Marksová (Houpací koně), Jirka Bendl (Manon Meurt), Oskar Pilař (ex-Peter Pan Complex), Michal Hanáček (ex-Baro Chandel), Jakub Chaba (ex-Peter Pan Complex), Petr Voruda (ex-Baro Chandel), David Novotný (Himalayan Dalai Lama) a další. Prague Summer Festival potvrzuje The Offspring na červen 2022 Prague Summer Festival oznamuje nové datum konání koncertu The Offspring. Kapela vystoupí v Praze 12. června 2022, představí právě vydanou novinku Let The Bad Times Roll. MC Matheus vydal novou desku aneb Domeček z karet jako aluze na stav planety Ze spojení rapera Matheuse s producentem a multiinstrumentalistou Adamem Urbanem alias Renkem vzešlo letos na jaře hip hopové album Domeček z karet a je se na co těšit.
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz