ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Janek Ledecký přivezl do Příbrami neuvěřitelnou pohodu 14. prosince 2017   (02:06)profesionalita, lehkost, multiinstumentalita, obrovská sehranost, pohoda (vánoční i hudební) - to vše v jednom


Janek Ledecký přivezl do Příbrami, kromě devítičlenného doprovodu v podobě své kapely, 2 vokalistek a symfonického kvarteta, především příjemnou předvánoční pohodu a úžasný hudební zážitek.
 
I přesto, že nejsem nijak skalním fanouškem kapely Žentour ani Janka Ledeckého jako sólisty, mohu po této živé zkušenosti, jeho tvorbu a především vystoupení jenom chválit. A především u jeho vystoupení mi nějak dochází superlativy, resp. nenapadá mě žádný, který by dostatečně vyjadřoval pocity, které ve mě tento koncert zanechal.
 
Koncert začal v plánovaných 19 hodin písní "Sviť hvězdo má", kterou začal Janek sám a postupně se přidávali další hudebníci. Profesionalita a lehkost jednotlivých členů ansámblu byla dechberoucí a to byl teprve začátek. Následovaly písně "Ty jsi ta jediná" a legendární "Právě teď" a "Budu všechno, co si budeš přát", které roztleskaly a rozezpívaly celé divadlo.
 
Dle frontmanových slov, abychom si nestěžovali, že hrají pouze staré pecky, zahrála kapela příjemnou titulní píseň z posledního alba “Na konci duhy”. Pak už následovala vzpomínka na kapelu Žentour a písně “Tina”, “Na chvíli měj rád” a “Pěkná, pěkná, pěkná”.

Janek Ledecký přivezl do Příbrami, kromě …

Zajímavou skutečností bylo zpěvákovo přiznání k oblibě hudebního stylu rock’n’roll, kde se již od své puberty domníval, že tento žánr nelze v českých podmínkách vůbec realizovat a už vůbec ne v českém jazyce. Nicméně jej z omylu více než vyvedl Ivan Hlas, který může být považován za českého krále rock’n’rollu. Vzápětí se objevil na pódiu Janek v apartním klobouku, dámy vokalistky taktéž, a vystřihli nefalšovaný český rock’n’roll „Dej mi prachy na klobouk“.

Zajímavou skutečností bylo zpěvákovo přiznání …

FOTO PRO RADOST
Blížil se konec první poloviny a Janek svým fanouškům vtipně připomněl, že na adventním koncertně ještě nezazněla téměř žádná vánoční píseň, nicméně všechny ujistil, že druhá polovina koncertu už bude pouze vánoční, až toho budou mít všichni plné uši.

Jako navnadění zazněly songy „Nejdelší noc“ a „Září hvězda září“.  Úžasně roztomilým, vtipným a naučným počinem byl jedinečný vánoční dárek v podobě výuky anglického jazyka rodilým mluvčím baskytaristou Davem Mendezem. Výuka probíhala formou improvizované rytmicky opakované tradiční anglické vánoční koledy, kde se člověk nestačil usmívat a divit se výkonům jednotlivých hudebníků (nyní v roli zpěváků). Neustále jsem přemýšlel, zdali se jedná o vynikající improvizaci nebo dokonalý herecký výkon.

Blížil se konec první poloviny a Janek svým …
Druhá polovina koncertu začala kolem deváté hodiny večerní a nesla se opravdu celá v duchu adventní a vánoční pohody. I přesto, že Janek dle svých slov není žádným skladatelem vánočních písní, po dvou napsaných popových „koledách“ byl přesvědčen vydavatelem, abych jich napsal více. A ono se jich povedlo ještě minimálně 10.

V Příbrami zazněly písně „Ty spíš“, „Posílám ti“, „Veselí o Vánocích“, „Dopis Ježíškovi“. A nesměly samozřejmě chybět ty největší pecky „Ryba rybě“, „Sliby se maj plnit o Vánocích (2)“, do níž se podařilo autorovi Jankovi vměstnat i klokana, což je u české vánoční písně vskutku dosti netradiční a o to víc je na to autor hrdý. Závěrečnou písní byla pochopitelně „Sliby se maj plnit o Vánocích“, kterou si notovali společně všichni přítomní.

Druhá polovina koncertu začala kolem deváté …
Za zmínku určitě stojí zajímavosti druhé části koncertu, které zpestřily již tak dokonalé vystoupení:
 
  1. První zajímavostí byla hra vokalistky Terezy na hudební nástroj „Vánoční zvony“, která i v divadelních podmínkách zněla skoro až chrámově.
     
  2. Velmi očekávaným zpestřením, především pro nemalou skupinku rodičů (maminek, tatínků), babiček, dědečků a dalšího příbuzenstva, bylo vystoupení dětského pěveckého sboru „Příbramské Světlušky“, který si s Jankem zazpíval 2 tradiční koledy „Nesem Vám noviny“ a „Pásli ovce Valaši“. Janek se tak představil v netradiční roli doprovodného kytaristy, doprovodného vokalisty a občasného dirigenta. V jednu chvíli se dokonce začlenil přímo do sboru samotného. Pro mladé pěvce to musel být jistě nezapomenutelný zážitek, i proto že s nimi zpívala nejen Jankovo kapela, ale celé divadlo.

Za zmínku určitě stojí zajímavosti druhé části …
  1. V návaznosti na píseň „Veselí o Vánocích“, v níž se zpívá o požáru vánočního stromečku, požádal Janek o anketu spočívající v přiznání, kdo má podobnou zkušenost. Těžko soudit, zdali se lidi styděli přihlásit, nebo byl Janek opravdu jediným, kdo podobnou zkušenost zažil na vlastní kůži.
     
  2. Janek se také přiznal, že každoročně nejnáročnějším úkolem je přemlouvání symfonického kvarteta, aby s ním adventní turné absolvovali. Letos byla prý velkým konkurentem nabídka z Japonska, v níž figurovaly názvy měst jako např. Tokio, Nagasaki, … Janek však vytáhl neodmítnutelnou nabídku v podobě seznamu měst svého adventního turné, v němž figurovala velkým písmem právě i Příbram. Pak už následovalo obdivuhodné sólo právě Nostitzova kvarteta s baskytaristou Davem.


	V návaznosti na píseň „Veselí o …
Neskutečným zážitkem byl přídavek v podobě vánoční koledy „Štědrej večer nastal“, kterou kapela předvedla na různě naplněné (upité) lahve od vína. Každý z členů měl svou lahev (různě naplněnou blíže neurčenou tekutinou) čímž každá vydávala jiný tón a tak se zrodil jednoduchý orchestr. Janek celé divadlo nabádal, abychom si podobný koncert udělali doma u štědrovečerní tabule. Bylo by to určitě krásné, nicméně pro hudebně nevzdělanou skupinku rodinných příslušníků určitě hodně náročné ne-li nereálné a možná i společensky únavné.

Neskutečným zážitkem byl přídavek …
Skoro 3hodinový koncert kapela završila s nadsázkou písní, která zmasakrovala veškerou vánoční pohodovou náladu, i přesto že onu náladu se všichni hudebníci snažili navodit po celou dobu koncertu. Píseň, ač s vánočním názvem „Vánoce v knajpě U zaťatý pěsti“, byla v naprosto nevánočním rytmu „valčíku“ a tak jsme všichni odcházeli z divadla s úsměvem na rtech. Ale přesto v nás ta pohodová nálada zůstala.
 
Za mě mají interpreti a celé pojetí koncertu jedničku s hvězdičkou.

A Janek Ledecký v mých očích tímto stoupl do role nejlepšího českého popového interpreta. A myslím si, že by si nějakého zlatého ptáčka zpěváčka nebo andílka jednoznačně zasloužil. Nicméně o jakýchkoli hudebních cenách to není. Je to především o umu a výkonu a ty byly při tomto koncertu naprosto dokonalé.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PS: Manželka se pokusila spočítat počet hudebních nástrojů, které se na jevišti objevily. Dopočítala se k číslu 29, nebo spíše to u této číslovky vzdala. Zajímalo by nás kolika hudebních nástrojů jste se dopočítali Vy?



KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Jiří Trnka 70 fotografií v galerii


autoři:text:     Jiří Trnka
foto:     Jiří Trnka



Další články s interpretem Janek Ledecký

JANEK LEDECKÝ vydává nový singl Nedotýkejte se andělů, titulní píseň z chystané komedie Janek Ledecký, zpěvák, skladatel a autor několika muzikálů, které se proslavily nejen u nás, ale i v mnoha zemích světa, dnes vydává nový singl Nedotýkejte se andělů. Píseň je zároveň ústřední skladbou hudební komedie Zapomeňte na Shakespeara! Koncert Rádia Blaník v Ostravě - Vítkovicích se stal zlatou tečkou za letními festivaly Koncert Rádia Blaník přilákal do Dolní oblasti Vítkovic několik tisíc lidí na ukončení festivalové sezóny. Koncert Rádia Blaník v Dolních Vítkovicích si nenechaly ujít tisíce lidí Koncert Rádia Blaník byl tečkou za letními festivaly a tisíce lidí si ho nenechaly ujít. Janek Ledecký s kapelou vystoupil na MichalFestu v Ostravě Janek Ledecký na MichalFestu, kam přilákal mraky příznivců. Janek Ledecký nadělil Plzni nádherný dárek v podobě vánočního koncertu s M. Nostitz Quartetem v Šeříkovce! Nejkouzelnější svátky v roce – Vánoce – se kvapem blíží a předvánoční shon přímo vybízí k tomu na chvíli zpomalit, zaposlouchat se do vánočních písní a zahřát se nejen punčem či svařákem, ale i krásnými melodiemi. A právě vánoční skladby legendárního Janka Ledeckého jsou pro mnohé z nás neodmyslitelnou symbolikou Vánoc. Janek Ledecký v rámci svého jedinečného vánočního turné spolu s M. Nostitz quartetem potěší Šeříkovku Plzeň! Janek Ledecký neponechal nic náhodě a rozhodl se věnovat svým fans speciální dárek v podobě vánočního turné. A v obsáhlém výčtu koncertů neopomněl ani západ Čech – KD Šeříkovku Plzeň. Festival Filmový Písek doplňují besedy s významnými filmovými osobnostmi i koncerty hudebních kapel Centrum kultury města Písek zve v pátek 18. října v 18:30 do kina Portyč na promítání filmu Bluesman. Po jeho skončení bude od 19:30 ve foyer kina následovat beseda s tvůrci filmu a od 19:50 zazní koncert kapely Marcus Jurkovič & Motion Food, jejímž hostem bude Janek Ledecký. Besedu a koncert doprovodí výstava designových kytar a debata s výtvarníkem Stefanem Milkovem. Páteční program vyvrcholí koncertem kapely Tata Bojs v KD Písek od 21:00. Další informace, program a ceny vstupného najdete na www.filmovypisek.cz

Další články žánrů Pop, Rock, Rock'n'roll, Vážná hudba

Český mejdan s Impulsem se po roce opět vrátí do pražské O2 areny! Devátý ročník oslaví s Michalem Davidem, Marií Rottrovou, Jelenem, Markem Ztraceným i speciálním hostem Největší oslava české a slovenské muziky už klepe na dveře. Ano, tušíte správně. Řeč je o Českém mejdanu s Impulsem, který již podeváté rozezní O2 arenu. Rádio Impuls slaví krásné 26. narozeniny a o hvězdné gratulanty nebude nouze! Odyssea a Turbo na jednom pódiu – záruka dobré muziky po celý večer Kulturní dům v Katovicích na Strakonicku se do hudebních map zapíše jako místo s vystoupením dvou českých rockových legend. O první díl sobotního večera 18.10.2025 se postará plzeňská skupina Odyssea s Václavem Běhavým v čele. Druhá část katovického dýchánku pak bude v režii kapely Turbo, která si na místní scénu chystá výběrový playlist. Přijďte se pobavit a zazpívat známé songy i vy – dveře KD se otevřou v 18:30, start je ohlášený na 20:00 hodin. Legendární Coda oslaví 40 let exkluzivním čtyřhodinovým setem v Mrákově! Mekka chodského bigbítu pokračuje v rozjeté sezóně a chystá pro fanoušky další hudební lahůdku. A to poctivou nálož živelné hardrockové muziky legendární karlovarské Cody. Ještě světu šanci dej – koncertní hold hitům Karla Svobody Hudební večer v sušické Sokolovně bude věnovaný slavným hitovkám nezapomenutelného hudebníka a skladatele Karla Svobody. Na prostorné scéně se v tomto novém projektu představí Pavlína Ďuriačová a Lukáš Randák ve spolupráci s Tanečním orchestrem Black Tower. Přijďte se pobavit, zavzpomínat a zazpívat si i vy, dveře Sokolovny se v úterý 14.10.2025 otevřou v 18:00, start je pak ohlášený na 19:00 hodin. Keks a Markýz John aneb spojení dvou legend míří do Mrákova! Druhou říjnovou sobotu zažije KD Mrákov u Domažlic další speciální koncert. Prkna tamního sálu totiž přivítají dvě legendy rockové scény – a to skupiny Keks a Markýz John. A o tom, že se máme na co těšit, už předem není pochyb! SLÁNŠTÍ TOTÁČI SLAVÍ 35 LET V PRAŽSKÉ LUCERNĚ Slánská punk-rocková parta TOTÁLNÍ NASAZENÍ slaví letos na podzim 35 let od svého vzniku a protože v kapele vždy panovaly velmi přátelské vztahy se všemi svými bývalými členy, domluvila se celá tato parta kamarádů, že tyhle pětatřicátiny oslaví společně a že si po letech zopakují mejdan ve velkém sále pražské Lucerny. Český mejdan s Impulsem po roce opět rozezní O2 arenu! Svou show rozjede špička české i slovenské hudební scény Český mejdan s Impulsem se nezadržitelně blíží! K 26. narozeninám rádiu popřejí Marek Ztracený, Michal David, Marie Rottrová, Jelen, Xindl X či speciální host - Pavol Habera.

Další fotoreportáže

Metalový večer v plzeňské Lampě nesl název Show Your Pit Skills vol. 1 Ostře laděný minifestival čekal na hosty suterénního Divadla pod lampou v pátek 26.9.2025. Pod pořadatelským dohledem domácí skupiny Something Like se na pódiu multižánrového klubu představily čtyři formace včetně jmenované Something Like. Akce se do hudebních map zapsala jako první ročník Show Your Pit Skills, do paměti zúčastněných pak jako vydařený metalový mejdan s celkem slušnou návštěvou. Extra Band na plzeňském náměstí – rockový koncert s benefičním podtextem Středeční koncert 24.9.2025 pod katedrálou sv. Bartoloměje v centru západočeské metropole, byl ve znamení rockových riffů a benefice. Právě při ní, ještě před samotným koncertem, došlo na předání šeku od majitele řetězce Rud´s pizza s úctyhodnou sumou 100 000Kč Nadaci 700 let města Plzně jako garanta projektu Díky dětem. V úvodní části následného vystoupení domácího Extra Bandu si na pódiu zahrál Jarda Rajtmajer, který byl u zrodu této kapely a v současnosti je kapitánem rockových Elegií. Počasí akci moc nepřálo – vítr, chladno a s přibývající tmou spadlo i pár kapek. Přesto se před stage vytvořil pěkný hrozen fanoušků, kteří vytvořili muzikantům dobrou koncertní atmosféru. Švarní šohajové z Čechomoru rozezpívali Plzeň! Benefiční koncert pro Pomocné tlapky odměnila vyprodaná Měšťanská beseda Švarní šohajové z Čechomoru po čase opět zavítali do Měšťanské besedy v Plzni a my byli při tom. V pondělní podvečer 15. 9. 2025 patřil sál Měšťanské besedy společnosti Pomocné Tlapky o.p.s. Přesněji řečeno tradičnímu benefičnímu koncertu skupiny Čechomor, jehož výtěžek putoval právě na podporu, tzn. chov a výcvik asistenčních psů pro zdravotně postižené. Vystoupení Marty Kubišové 55 let od zákazu hraní v Lucerně 20.9.2025 Legendární hlas Marty Kubišové včera zazněl ve vyprodané Lucerně. Koncert na její počest zahájila Berenika Kohoutová, dále vystoupila Hana Holišová, Jitka Boho, Anna Fialová, Alžběta Ferencová a před Martou Kubišovou Vojta Dyk. Hudební festival Punkovice si na konto připsal devátý povedený ročník Zámek Toužim, sousedící s náměstím Jiřího z Poděbrad, se stal 13.9.2025 centrem příznivců koncertních událostí. V areálu vnitřního dvora se konal již devátý ročník festivalu Punkovice, jehož název nenechával nikoho na pochybách o preferovaném hudebním žánru. Akce byla určena na podporu objektu samotného – pod pořadatelství se podepsal spolek Živý zámek Toužim z.s. s předsedou Michalem Nedvídkem, jež byl fyzickou součástí organizačního týmu. Moderátorství se ujala Markéta Zenkerová, která se kromě uvedení každé jednotlivé sestavy postarala v závěru o vydražení plakátu s podpisy všech hudebních aktérů. Do prostor zámeckého nádvoří si našlo cestu celkem početné publikum, jež si muziku užívalo spíše zpovzdálí – u pódia si zapogovali jen ti opravdoví srdcaři. Klubovou sezónu v klatovském Falconu otevřel punkový PankyFest Čas venkovních open air akcí je pomalu, ale jistě za námi a s podzimním počasím se o slovo hlásí klubové programy. V klatovském Falcon Clubu odstartoval toto období PankyFest, na němž se představila čtveřice kapel s výraznými repertoáry. Bonusem pátečního večírku 12.9.2025 pak byla narozeninová oslava frontmana Zvýšenýho Rizika Járy Panky Adámka, který se tak stal strůjcem této festivalové události. Do suterénního klubu si našlo cestu celkem početné publikum a nálada stoupala s každým odehraným setem. Mezinárodně obsazený Nuclear Intervention Fest v Kadově si udělal hluboký zářez do metalové pažby již po čtvrté v řadě Malá obec Kadov nedaleko jihočeské Blatné, se stala již po čtvrté místem konání přehlídky metalové muziky s názvem Nuclear Intervention Fest. Krytý jezdecký areál firmy Zofi na okraji vesničky se v sobotu 6.9.2025 proměnil v hudební arénu, na jejímž pódiu se představila celá desítka formací dělající čest daným preferovaným žánrům. O akci byl z řad metalové komunity značný zájem – hosté neváhali cestovat na koncerty svých favoritů mnohdy stovky kilometrů. Právě pro ně bylo připravené rozlehlé parkoviště, prolínající se se stanovými bivaky hned několik kroků od centra dění. Festival, o jehož organizaci se stará početný tým sehraných pořadatelů s podporou jmenované firmy Zofi a Jihočeského kraje, má viditelnou vzestupnou tendenci a je otázkou času, kdy se z jednodenní akce stane formát dvoudenní.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz