ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Janek Ledecký s kapelou vystoupil na MichalFestu v Ostravě 24. června 2023   (11:56)Janek Ledecký na MichalFestu, kam přilákal mraky příznivců.


Pana Ledeckého, všichni známe, není třeba ho představovat, ale pro jistotu, jen krátké shrnutí:

Jan Ledecký, pro veřejnost známý jako Janek Ledecký, který se zapsal jako český zpěvák, kytarista, textař, hudební skladatel a producent.
Od roku 1982 působil jako hlavní zpěvák rockové skupiny Žentour a od roku 1992 se vydal na sólovou dráhu.
Jeho muzikály jsou: Hamlet, Galileo, Vánoční zázrak, IAGO. V roce 2020 napsal knihu básniček Verše potrhlé. Zde si poznamenal texty, které se do psaní písniček nehodily. Jeho syn Jonáš tuto knihu ilustroval.

Má také neméně úspěšnou dceru, která vyhrává soutěže na světové úrovni a olympiády.
Všichni určitě znáte písničky Na ptáky jsme krátký, Právě teď, Proklínám, Pěkná, pěkná, pěkná, Sliby se maj plnit... a mnoho dalších.

Janka Ledeckého jsem potkala na MichalFestu v Ostravě v Michálkovicích a dostala jsem tu čest položit mu pár otázek do našeho rozhovoru.


Dobrý den, pane Ledecký.

Jak se Vám na MichalFestu dnes hrálo? Čekal jste spíše omladinu, nebo fanoušky ve zlatém středním věku?
 
Hrálo se nám skvěle. Právě proto, že nám k těm fanouškům, co s mojí muzikou vyrůstali, přibývají nové generace.


FOTO PRO RADOST
Pamatuji si, že v době, kdy jste byl frontman kapely Žentour jste měl dlouhé vlasy. Kdy Vás napadlo udělat radikální změnu a vlasy ostříhat?
 
V roce 92 jsem se ostříhal zhruba na délku, co mám teď. A když jsem se poprvé sešel v Bratislavě nad demo snímky s producentem chystaného alba Na ptáky jsme krátký Julo Kinčekem, jeho první věta zněla:" pesničky sa mi páčia." " Ale aká bude imidž?" "Džíny a bílý triko, povídám. " "A vlasy?" "Tak jak to mám teď." A Julo na to: "Dobre, tak sa do toho dáme."

Janek Ledecký
Jak dlouho se připravujete na jednotlivá vystoupení? Zabere Vám dost času sestavit playlist písniček, které budete hrát?
 
Já mám výhodu, že spousta mých písniček zlidověla tak, že je zná nazpaměť několik generací. Toho si fakt vážím a tak mi nevadí, že je ode mě očekávají. Ten playlist se pak staví jednoduše, protože tyhle pilíře udrží cokoli.
 

Které z Vašich alb se Vám, podle Vašeho názoru, nejvíce povedlo?
 
Na koncertech dojde na písničky ze všech alb. Ale zásadní byl Žentour 003, Na ptáky jsme krátký a Sliby se maj plnit + 9 dalších
 

Na co jste ve svém životě hrdý?
 
Na svou rodinu. A pak, že si dělám, co chci, že mě to baví a uživím se tím.

Janek Ledecký na MichalFestu 2023 v Ostravě
Existuje místo, kde byste chtěl vystupovat a ještě jste tam nevystupoval?
 
No tak to je ta větší část Zeměkoule....
 

Jste hodně vytížený a zaneprázdněný.
Když máte tolik koncertů a různých aktivit a jste z toho ve stresu, funguje Vám nějaký způsob relaxace?

 
Koncerty dobíjejí baterky. Čím víc, tím líp. A pak mám energii na psaní nových projektů. Třeba těch divadelních, nebo filmových.

Četla jsem, že v hudbě jste velice konzervativní. Můžete nám to více přiblížit?
 
Písnička jako hudební tvar pro mě získala definitivní kontury v období festivalu Woodstock na začátku sedmdesátých let. Punk, nová vlna, grunge...to jsou jenom módní futrály, jak nám to znovu naservírovat. A zase přežijou většinou jenom ty věci, co se dají zahrát jen tak s kytarou....
 

Kdyby jste dostal příležitost, tak s jakou zahraniční osobností z hudebního světa by jste se rád setkal, případně si s ní i zahrál?
 
S Tomem Pettym a Chuck Berrym už to nestihnu, takže třeba Mick Jagger, Bob Dylan... je jich spousta.

Janek Ledecký s kapelou na MichalFestu 2023
Když si v dnešní době zapnete rádio, líbí se Vám, co z něj slyšíte?
 
Naštěstí fungují platformy jako třeba Spotify. Kde se dostanete k muzice, kterou vám žádný rádio nezahraje.
 

Jaké CD Vás v poslední době zaujalo natolik, že jste si ho koupil?
 
Občas si koupím nějaký vinyl. Ale spíš jako trofej. Muziku konzumuju převážně přes YouTube a Spotify.

Janek Ledecký
Máte někdy představu, kolik koncertů běžně odehrajete za celý rok?
 
Okolo 80. Elektricky, unplugged, se symfoňákem, někdy sám, nebo ve dvou. Zvláštní kategorií jsou vánoční koncerty s kapelou a smyčcovým kvartetem. Tam ve druhé polovině zazní komplet celé vánoční album.
 

Zahrál jste si už někdy s Vaším synem a jeho kapelou?
 
Měl jsem tu čest. A radost. To je absolutní bluesová extraliga.
 

Janek Ledecký na MichalFestu v Ostravě 2023
A jaké máte plány v blízké době?
 
V létě to dělá okolo čtyřiceti open air koncertů. Do toho od začátku září v divadle zkoušíme můj poslední muzikál. Jmenuje se „Zapomeňte na Shakespeara" a bude mít premiéru 28.října. Těšte se. Bude to nářez.
 

Na závěr bych Vám chtěla moc poděkovat za skvělý rozhovor pro Musicgate a popřát Vám, ať se Vám daří.



KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Lenka Hrubá 26 fotografií v galerii


autoři:text:     Lenka Hrubá
foto:     Lenka Hrubá



Další články s interpretem Janek Ledecký

Janek Ledecký svým nádherným vánočním koncertem okouzlil Klatovy! Dárek v podobě kouzelného večera věnoval fanouškům společně s M. Nostitz Quartetem Vánoční skladby legendárního Janka Ledeckého jsou pro mnohé z nás neodmyslitelnou symbolikou Vánoc. Proto jsme si ani my tuto možnost nenechali ujít a vyrazili jsme do Kulturního domu v Klatovech strávit čtvrteční večer ve skvělé společnosti Janka Ledeckého s kapelou, sboristkami a smyčcovým M. Nostitz Quartetem. Janek Ledecký v rámci svého jedinečného vánočního turné spolu s M. Nostitz quartetem potěší KD Klatovy Blíží se čas Vánoc, který je pro většinu z nás nejkouzelnějším obdobím v roce. Tak proč si ho ještě více nezpříjemnit skvělou muzikou a koncertem, který nás pohladí po duši. Své o tom ví i věhlasný zpěvák, kytarista, textař, skladatel a producent Janek Ledecký, který neponechal nic náhodě a rozhodl se věnovat svým fans speciální dárek v podobě vánočního turné. JANEK LEDECKÝ vydává nový singl Nedotýkejte se andělů, titulní píseň z chystané komedie Janek Ledecký, zpěvák, skladatel a autor několika muzikálů, které se proslavily nejen u nás, ale i v mnoha zemích světa, dnes vydává nový singl Nedotýkejte se andělů. Píseň je zároveň ústřední skladbou hudební komedie Zapomeňte na Shakespeara! Koncert Rádia Blaník v Ostravě - Vítkovicích se stal zlatou tečkou za letními festivaly Koncert Rádia Blaník přilákal do Dolní oblasti Vítkovic několik tisíc lidí na ukončení festivalové sezóny. Koncert Rádia Blaník v Dolních Vítkovicích si nenechaly ujít tisíce lidí Koncert Rádia Blaník byl tečkou za letními festivaly a tisíce lidí si ho nenechaly ujít. Janek Ledecký nadělil Plzni nádherný dárek v podobě vánočního koncertu s M. Nostitz Quartetem v Šeříkovce! Nejkouzelnější svátky v roce – Vánoce – se kvapem blíží a předvánoční shon přímo vybízí k tomu na chvíli zpomalit, zaposlouchat se do vánočních písní a zahřát se nejen punčem či svařákem, ale i krásnými melodiemi. A právě vánoční skladby legendárního Janka Ledeckého jsou pro mnohé z nás neodmyslitelnou symbolikou Vánoc. Janek Ledecký v rámci svého jedinečného vánočního turné spolu s M. Nostitz quartetem potěší Šeříkovku Plzeň! Janek Ledecký neponechal nic náhodě a rozhodl se věnovat svým fans speciální dárek v podobě vánočního turné. A v obsáhlém výčtu koncertů neopomněl ani západ Čech – KD Šeříkovku Plzeň.

Další články žánrů Pop, Rock

Letošní Rock In Močál v Močedníku má v přídomku pořadové číslo 8 Malá obec Močedník na katastru okresu Kolín se stane v sobotu 15.8.2026 místem konání již osmého ročníku open air festivalu s názvem Rock In Močál. Na venkovní stage se publiku představí šestice kapel v několika hudebních stylech – určitě si vybere každý z přítomných hostů. Přijďte se pobavit a podpořit živou muziku i vy – start je ohlášený na 14:00 hodin. Dobře obsazený Farák Fest vol. 11 nabídl multižánrový obsah a kvalitní zázemí všem zúčastněným Již po jedenácté se otevřely brány areálu Farského kopce u Heřmanovy Huti, který dal název multižánrové akci Farák Fest. V sobotu 1.8.2026 bylo vše na místě a připraveno k používání – hosté tak obsazovali místa k sezení ještě dávno před samotným startem. O pozvánky celé osmičce kapel z blízka i vzdálených krajin, se postaral tým pořadatelů s Václavem Motykou v čele. Bohatě zásobené stánky, přístřešky proti slunci byly využity i proti dešti v odpoledních hodinách, kvalitní zvuk firmy Tomáš Fleisner Fleisner.cz a světla MusicPro pak dotvářely pohled na událost, o jejíž moderování se postaral zkušený Vláďa Jaroš. Turbo oslaví 45 let, hudebními gratulanty se stanou Odyssea a plzeňský EBR Zámecký park v Manětíně se stane tím místem, kde legendární rockové Turbo oslaví 45. narozeniny. Jako koncertní gratulanti se po jeho boku objeví plzeňský Extra Band revival a hudební stálice na republikovém půdorysu - bigbítová Odyssea. Celá akce má pevně stanovený termín na 14.8.2026 s ohlášeným startem v 19:00 hodin. Nezapomeňte a ve svých kalendářích si výrazně zaškrtněte – muzikanti všech formací se na společný koncert s vámi velice těší! Sabat Fest 2026 otevře v Nasavrkách hudební bránu do světa. Deloraine a Celtica Pipes zvou na víkend plný hudby, ohně a fantasy Keltské oppidum v Nasavrkách se v pátek 14. srpna od 10 hodin promění v místo, kde se propojí slovanské legendy, keltské kořeny, fantasy svět i hudba z celé Evropy. První ročník Sabat Festu, který společně pořádají Deloraine a Země Keltů, nabídne koncerty domácích i zahraničních kapel, velkolepé ohňové show, bohatý doprovodný program i jedinečné prostředí keltského oppida. Redakce Musicgate bude u toho. Chodrockfest 2026 aneb párty rocku na Chodrocku klepe na dveře! Dorazí Dymytry, Harlej, Komunál i Marie Rottrová Krásné slunné počasí, písečná pláž, nálož podmanivé muziky, a především spousta zábavy. Tak by se dal v kostce popsat vyhlášený open – air Chodrockfest, který brzy otevře své brány. Česko-německý festival míří do Tlumačova. Třetí ročník nabídne pět kapel i pořádnou porci rocku Tlumačov se v pátek 8. srpna stane dějištěm třetího ročníku Česko-německého festivalu. Po dvou úspěšných ročnících na Podhájí se festival přesouvá blíže k Domažlicím, do prostředí tlumačovského amfiteátru – místa, které je s rockovou hudbou a chodským bigbítem dlouhodobě spojené. Na jednom pódiu se během večera představí pět českých a německých kapel. Čechomor a Lenka Dusilová v rámci Letní Kooperativa Tour potěší Domažlice! Zazní skladby z nejnovějšího alba i všem známé hity Legendární Čechomor vyrazil na Letní Kooperativa Tour. V seznamu koncertních zastávek nevynechá ani srdce Chodska – Domažlice. Do tamního Letního kina zavítá už první srpnový pátek a nebude sám! Milým a vzácným hostem Čechomoru bude oblíbená Lenka Dusilová.

Další fotoreportáže, rozhovory

Dobře obsazený Farák Fest vol. 11 nabídl multižánrový obsah a kvalitní zázemí všem zúčastněným Již po jedenácté se otevřely brány areálu Farského kopce u Heřmanovy Huti, který dal název multižánrové akci Farák Fest. V sobotu 1.8.2026 bylo vše na místě a připraveno k používání – hosté tak obsazovali místa k sezení ještě dávno před samotným startem. O pozvánky celé osmičce kapel z blízka i vzdálených krajin, se postaral tým pořadatelů s Václavem Motykou v čele. Bohatě zásobené stánky, přístřešky proti slunci byly využity i proti dešti v odpoledních hodinách, kvalitní zvuk firmy Tomáš Fleisner Fleisner.cz a světla MusicPro pak dotvářely pohled na událost, o jejíž moderování se postaral zkušený Vláďa Jaroš. Metalový ETEF si na konto připsal jedenácté pokračování dvoudenní hudební přehlídky Nádherně upravený areál volyňského koupaliště se o víkendu 24.7. a 25.7.2026 proměnil v hudební arénu se vším, co k tomu patří. Stanové městečko jen pár kroků od vody a na dohled stage, bohatě zásobené kiosky s občerstvením včetně krytého sezení pro hosty všech věkových kategorií – vše na svých místech připravené k používání. Prostorná stage s aparaturou firmy DR Servis pak dodávala punc akci ETEF, jejíž celý název zní Enter the Eternal Fire Fest. Během dvou dnů se před velice slušnou návštěvou vystřídala celá osmnáctka kapel, jejichž společným jmenovatelem byl metalový přívlastek v podtitulu. Benefičák na Číču vol. 1: Punková srdce bila pro kočičí útulek. Vraclav spojila muzika i dobrá vůle Benefičák na Číču vol. 1 proměňuje v sobotu 18. července areál Pizzerie U Žíznivého mnicha ve Vraclavi v místo, kde se spojuje poctivý punk s pomocí pro dobrou věc. Šest kapel, rodinná atmosféra, soutěže, skvěle zvládnutá organizace i několik nečekaných zvratů ukazují, že když jde o podporu kočičího útulku v Číčové, hudební komunita dokáže táhnout za jeden provaz. Redakce Musicgate je u toho od prvních tónů až do posledního večerního přídavku. Swing Melody roztančili park za KD Radost. Havířov si užil letní swingovou pohodu Nedělní odpoledne v parku za Kulturním domem Radost v Havířově patřilo milovníkům swingu. V rámci cyklu Prázdniny s hudbou vystoupil od 16. hodin orchestr Swing Melody, který návštěvníky přenesl do zlaté éry jazzu a taneční hudby 30. a 40. let minulého století. Koncert nabídl noblesní atmosféru, skvělé muzikantské výkony i letní pohodu pod širým nebem. Proč Fest vol. 4: Punk, rodinná atmosféra i elektrické black outy. Slatiňany zažily festival, na který se jen tak nezapomíná Slatiňany opět dokazují, proč se sem fanoušci punku a tvrdší muziky každé léto rádi vracejí. Čtvrtý ročník Proč Festu nabídl poctivou dávku punk-rocku, nu metalu i raw punku, ale především atmosféru, kterou velké festivaly koupit nedokážou. Domácí Víme proč společně s partou dobrovolníků připravili akci, kde vedle sebe pařili mladí pankáči, rockové babičky a dědové i děti pod pódiem. Redakce Musicgate byla od prvních tónů až do závěrečného přídavku přímo ve fotopříkopu. Rekordní návštěva Prasofestu vol. 13 – důkaz oblíbenosti této akce v republikovém měřítku Členitý areál pod hradem Vlčtejn se jako mávnutím kouzelného proutku proměnil v hudební arénu, kde se během soboty 18.7.2026 vystřídala na dřevěné stage devítka kapel operujících na republikovém půdorysu. Tým organizátorů s hlavním pořadatelem Panem Ká v čele, odvedl spoustu mnohdy neviditelné práce a hostům i vystupujícím připravil dobré podmínky k absolvování více jak dvanáctihodinového maratonu. Vynikající zvuk firmy Stage Master, stánky s usměvavou obsluhou a dvě stanová městečka – vše na svých místech v ten správný čas. Své místo měl i pěkně zaplněný Prasobus, který hosty přivezl a po oficiálním ukončení i odvezl na předem stanovené zastávky. Určitě zmíním sociální koutek – byť je Prasofest jednodenní záležitost, přesto byly toaletní boxy během festivalu vyčištěné, což mnohdy nebývá zvykem. Po nočním dešti počasí přálo, festival proběhl bez komplikací a na zústavší hosty využívající k noclehu kempy, čekala v neděli ráno vydatná porce voňavé česnečky podávaná zcela zdarma. Gulášfest 2026 uzavřel festival ve velkém stylu. Poslední den patřil Poetice, Portless i rockovým legendám Valašské Meziříčí se rozloučilo s letošním Gulášfestem ve velkém stylu. Závěrečný den nabídl nejen více než třicet druhů gulášů, ale také pestrou hudební přehlídku, která oslovila fanoušky napříč generacemi. Na pódiu se vystřídaly cimbálovka, blues, revivalové kapely i známé české skupiny v čele s Poetikou a Portless.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz