ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Jedním z tahounů čtvrtého ročníku Cidre Punk Festu byla kapela P.S. 21. července 2021   (12:56)Jednodenní punkový festival nabídl jak legendy tohoto stylu, tak skupiny v HC podání s obrovským potenciálem kinetické energie. Na improvizovaném pódiu se v sobotu 17.7.2021 představila osmička vyvolených, ze kterých si hosté mohli vybrat tu nejbližší svému srdíčku. Jak to bývá v Újezdu u Chanovic nepsaným pravidlem, ani v letošním roce jsme se nevyhnuli vodnímu přívalu, který pod stage umocnil pravou festivalovou náladu.

Jedním z tahounů čtvrtého ročníku Cidre Punk Festu byla kapela P.S.

Luděk Blovský


V nádherném, nechá se říci rodinném prostředí místní Moštárny, se jako první o slovo přihlásila plzeňská formace What's In The Box. Trio muzikantů se na pódiích pohybuje od 2017 a svým alternative-indie playlistem v angličtině oslovuje publikum napříč kraji.

Kapela What's In The Box

Jejich debutní album Milk (2019) obsahuje 13 skladeb, ze kterých tu Next Level, Transmissions… nemohly chybět.

Kapela What's In The Box

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Již zvuková zkouška střelskohoštického HC punkového Life Inside Out signalizovala, že reprosoustava dostane pěkně zabrat. A tak se také stalo. S úvodními akordy a nástupem zpěváka Kopiho začínaly vibrovat základy okolních budov.

Kapela Life Inside Out
Skupina má od založení 2019 na triku vydání dema No 1 (2020) a EP Společnost sviní (2021). Všechny tři skladby z EP – Totalita 2020, stejnojmenná Společnost sviní a SK8 or Die nám tu v druhé polovině setu naservírovali v plné palbě.

Kapela Life Inside Out
Strakonická Taktika Kyselejch HroznůTKH se může pochlubit historií sahající do 1991, což z ní dělá nejdéle působící punkovou kapelu Strakonicka. Na kontě mají několik titulů a spoustu odehraných koncertů.

Kapela Taktika Kyselejch Hroznů
Z prezentovaných kousků bych uvedl Slepá místa, Přítel, Zrádce… Ještě dodám, že u basy se blýskl jeden z hlavních pořadatelů – Michal Koman.

Kapela Taktika Kyselejch Hroznů
S příchodem strakonické party No More Hiroshima se opět začaly dít věci. Zpěvák střídající pozici na scéně s pogem v kotli, skoky do náručí fans a hlavně – muzika tvrdá jako křemen s neuvěřitelně energickým přednesem. Parádní kombinace, která pod stage vytáhla většinu osazenstva.

Kapela No More Hiroshima
V historii psané od 2017 lze u kapely nalézt několik vydaných titulů, ze kterých do nás pustili starší skladby Total Fail of Democracy, Wrath..., ale i novinky Religion, Loneliness…, jenž by se měly objevit na avizovaném budoucím CD.

Kapela No More Hiroshima
Ze strakonického hudebního podhoubí dorazila do Újezda u Chanovic HC metalová banda Delusion. U mikrofonu jste určitě poznali zpívajícího kytaristu z již odehraných TKH. V Delusionu odložil hudební nástroj a veškerou sílu věnoval prezentaci domácí dílny kapely s křestním listem 1995.

Kapela Delusion
Řada titulů zdobí jejich kariéru, přičemž na dnešek si připravili Long Rope, Ignition, Rather to shut up...

Kapela Delusion
Nechá se říci, že skupina P.S.Pohlavní Styk, patří k legendám punkového stylu. Od založení 1986 natočili několik titulů, několikrát přerušili hudební dráhu jen proto, aby jí po nějakém čase obnovili. Poslední restart 2008 přináší fanouškům možnost navštívit jejich koncerty s Davidem Kratosem Bartošem u mikrofonu.

Kapela P.S.
Mohu potvrdit, že dnes to byla jízda! Zpěvák pogující mezi skalními fans a dobrá muzika byla parádní vizitkou sehrané party, které na kráse neubral ani začínající déšť. Z playlistu uvedu Táhni, Step, Čerti, Bůh… či Pivo za 2,50.

Kapela P.S.
Předposlední skupina přicestovala z Břevnova nad Brusnicí. S názvem V.T.Marvin se na punkové scéně pohybují od 1990, čemuž odpovídá i početný seznam vydaných nosičů.

Kapela V.T.Marvin
Vitalitou sršící zpěvák nevynechal jedinou příležitost k desítkám skoků a komunikaci s prvními liniemi. Ať to bylo u skladeb Fotrovo fáro, Petr má pistoli… či Kriminál, metal a smích, pokaždé dokázal hosty dobít silnou dávkou energie potřebnou k odolávání nepříznivého dešťového počasí.

Kapela V.T.Marvin
Pražská kapela NEW|OLD, se sídlem na Žižkově, měla tu čest a Cidre Punk Fest vol. 4 uzavřít setem z přeplněného playlistu. Byť přicházela pozdní hodina a spousta piva byla vypitá, prostor před scénou se nevyprázdnil. Ba naopak, s umoudřeným počasím tu bylo stále dosti živo a výběr věcí z několika singlů či EPéček včetně Make Everything OK (2020), nenechal publikum vychladnout.

Kapela NEW|OLD
Pogo a klasický taneční chaos dělaly důstojnou kulisu sympatickým muzikantům během celého bloku. Poslední akord, poslední tón a vydařený punkový festival se stal hudební minulostí, na kterou se jistě hned tak nezapomene.

Kapela NEW|OLD


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Luděk Blovský 403 fotografií v galerii


autoři:text:     Ilona Blovská, Luděk Blovský
foto:     Luděk Blovský



Další články s interprety Delusion, Life Inside Out, NEW|OLD, No More Hirosihma, P.S., Taktika Kyselejch Hroznů, V.T. Marvin, What's In The Box

Dvoudenní Apokalypsa na koupáku v Radomyšli měla ostře nabitý mezinárodní hardcore line-up Areál koupaliště nedaleko městysu Radomyšl na Strakonicku, se stal o víkendu 30. a 31.5.2025 centrem příznivců tvrdé nekompromisní hard-core muziky. Pořadatelský tým se postaral o pozvánky celkem 18. kapelám, z nichž se pouze jedna na tento festival omluvila. Nádherné prostředí na břehu plaveckého bazénu tak pulsovalo od pátečního večera svým vysokofrekvenčním tepem a na své si přišli jak členové jednotlivých formací, tak fanouškové rychlých úderných riffů. K velkým plusům víkendové akce patřil kvalitní zvuk, usměvavá a ochotná obsluha výčepních pultů a v neposlední řadě nezaměnitelné prostředí udržovaného prostoru. Byť se ve večerních hodinách výrazně ochlazovalo, připravené sudy s otevřeným ohněm dokázaly udržet hosty v provozní teplotě. Napříč propagaci a mezinárodně obsazené soupisce vystupujících nepatřila návštěva sice k těm obrovským – ten kdo však přišel, určitě nelitoval a mohl si užít perfektní koncertní atmosféru mírou vrchovatou. What's in the box vybalují z krabice nové EP What's In The Box vydávají nové EP „Never have been heard“. Skupina k němu prozrazuje další informace a zve na turné po ČR, ale i do zahraničí. What's in the box? Odpovědí je, nové album S(T)IMULATIONS Plzeňská skupina What's in the box se hlásí s novým přírůstkem v podobě nového alba. Naláká Vás na jedenáct energických songů. Zimní verze letního G.S.T.CH. čeká na fanoušky HC muziky ve Střelských Hošticích! Zima se nám neúprosně blíží, do letního festu G.S.T.CH. je ještě daleko a my už samou nedočkavostí nevíme coby, a tak jsme si pro vás připravili malej G.S.T.CH. underground. Celá akce se odehraje v Kozlovské hospodě cca 300metrů od vodáckého kempu Střelské Hoštice. Na čepu bude Kozel, na sále se představí 5 kapel a vstup bude 200kč, start v 18:30 - tak přijď v čas, ať nic nezmeškáš. K poslechu a moshi vám zahrají: Kapela What's In The Box chystá na říjen 2023 velkou novinku – album S(T)IMULATIONS a k němu evropskou tour V nedávných dnech jsme zveřejnily velkou novinku. A to název, datum vydání 27.10.2023 a cover nového alba, které vyjde i na vinylových nosičích. What's in the Box poukazují na problémy moderního světa Plzeňská kapela What's in the Box vydala další očekávaný singl BRAIN SIGNALS a k němu i dosti tvrdé lyrics video. Píseň se zaměřuje na témata válek, násilí, politiky, náboženství i globálního znečišťování. Plzeňská kapela What's in the Box vystoupila v maďarském Riff CLUB BUDAPEST Dne 24.3.2023 plzeňská kapela What's in the Box vystoupila v maďarském Riff CLUB BUDAPEST s doprovodem dvou místních skupin.

Další články žánrů Hardcore (HC), Punk (rock)

SLÁNŠTÍ TOTÁČI SLAVÍ 35 LET V PRAŽSKÉ LUCERNĚ Slánská punk-rocková parta TOTÁLNÍ NASAZENÍ slaví letos na podzim 35 let od svého vzniku a protože v kapele vždy panovaly velmi přátelské vztahy se všemi svými bývalými členy, domluvila se celá tato parta kamarádů, že tyhle pětatřicátiny oslaví společně a že si po letech zopakují mejdan ve velkém sále pražské Lucerny. Největší koncert v historii Falconu je tu! Živelní Moscow Death Brigade udeří v Klatovech Sokolíci, zbystřete zrak! Moscow Death Brigade, ruská mašina na techno-rap-punk, přiletí přímo do Falconu a rozseká to tam na atomy! A co je nejvíc? Klatovy budou JEDNÍM z mála míst v ČR, kde to v rámci HOODS UP TOUR - PART 2 odpálí! Soutěž o vstupenky na oslavu 35. let Totálního Nasazení Totální nasazení v Lucerně - „35 LET“ sobota 11. října od 17:30 Lucerna - Velký sál, Praha Hudební festival Punkovice si na konto připsal devátý povedený ročník Zámek Toužim, sousedící s náměstím Jiřího z Poděbrad, se stal 13.9.2025 centrem příznivců koncertních událostí. V areálu vnitřního dvora se konal již devátý ročník festivalu Punkovice, jehož název nenechával nikoho na pochybách o preferovaném hudebním žánru. Akce byla určena na podporu objektu samotného – pod pořadatelství se podepsal spolek Živý zámek Toužim z.s. s předsedou Michalem Nedvídkem, jež byl fyzickou součástí organizačního týmu. Moderátorství se ujala Markéta Zenkerová, která se kromě uvedení každé jednotlivé sestavy postarala v závěru o vydražení plakátu s podpisy všech hudebních aktérů. Do prostor zámeckého nádvoří si našlo cestu celkem početné publikum, jež si muziku užívalo spíše zpovzdálí – u pódia si zapogovali jen ti opravdoví srdcaři. Klubovou sezónu v klatovském Falconu otevřel punkový PankyFest Čas venkovních open air akcí je pomalu, ale jistě za námi a s podzimním počasím se o slovo hlásí klubové programy. V klatovském Falcon Clubu odstartoval toto období PankyFest, na němž se představila čtveřice kapel s výraznými repertoáry. Bonusem pátečního večírku 12.9.2025 pak byla narozeninová oslava frontmana Zvýšenýho Rizika Járy Panky Adámka, který se tak stal strůjcem této festivalové události. Do suterénního klubu si našlo cestu celkem početné publikum a nálada stoupala s každým odehraným setem. PankyFest ve Falconu aneb klatovská klubová sezóna startuje Klatovský multižánrový klub na nic nečeká a pro fanoušky koncertních událostí připravuje malý festival s programovou nabídkou pěti hudebních jmen. Ať domácích či přespolních, pokaždé s vlastním repertoárem a chutí hrát na sto procent. Proto nezapomeňte – Falcon Club Klatovy, pátek 12.9.2025, dveře klubu se otevřou v 19:00 a odstartováno pak bude úderem 20. hodiny. Punkovice na Zámku Toužim nabídne jednu z posledních letošních open air akci Zámek Toužim je častým cílem příznivců hudebních událostí. Konají se tu metalové, rockové a samozřejmě i punkové festivaly, mezi kterými se určitě neztratí ten s názvem Punkovice. Z titulu je zřejmý hudební styl, v lineupu pak nalezneme pětici skupin s autorskou dílnou. Přijďte se pobavit, zapogovat a celkově si užít hezký večer – start akce je v sobotu 13.9.2025 ohlášený na 15:00 hodin.

Další fotoreportáže

Metalový večer v plzeňské Lampě nesl název Show Your Pit Skills vol. 1 Ostře laděný minifestival čekal na hosty suterénního Divadla pod lampou v pátek 26.9.2025. Pod pořadatelským dohledem domácí skupiny Something Like se na pódiu multižánrového klubu představily čtyři formace včetně jmenované Something Like. Akce se do hudebních map zapsala jako první ročník Show Your Pit Skills, do paměti zúčastněných pak jako vydařený metalový mejdan s celkem slušnou návštěvou. Extra Band na plzeňském náměstí – rockový koncert s benefičním podtextem Středeční koncert 24.9.2025 pod katedrálou sv. Bartoloměje v centru západočeské metropole, byl ve znamení rockových riffů a benefice. Právě při ní, ještě před samotným koncertem, došlo na předání šeku od majitele řetězce Rud´s pizza s úctyhodnou sumou 100 000Kč Nadaci 700 let města Plzně jako garanta projektu Díky dětem. V úvodní části následného vystoupení domácího Extra Bandu si na pódiu zahrál Jarda Rajtmajer, který byl u zrodu této kapely a v současnosti je kapitánem rockových Elegií. Počasí akci moc nepřálo – vítr, chladno a s přibývající tmou spadlo i pár kapek. Přesto se před stage vytvořil pěkný hrozen fanoušků, kteří vytvořili muzikantům dobrou koncertní atmosféru. Švarní šohajové z Čechomoru rozezpívali Plzeň! Benefiční koncert pro Pomocné tlapky odměnila vyprodaná Měšťanská beseda Švarní šohajové z Čechomoru po čase opět zavítali do Měšťanské besedy v Plzni a my byli při tom. V pondělní podvečer 15. 9. 2025 patřil sál Měšťanské besedy společnosti Pomocné Tlapky o.p.s. Přesněji řečeno tradičnímu benefičnímu koncertu skupiny Čechomor, jehož výtěžek putoval právě na podporu, tzn. chov a výcvik asistenčních psů pro zdravotně postižené. Vystoupení Marty Kubišové 55 let od zákazu hraní v Lucerně 20.9.2025 Legendární hlas Marty Kubišové včera zazněl ve vyprodané Lucerně. Koncert na její počest zahájila Berenika Kohoutová, dále vystoupila Hana Holišová, Jitka Boho, Anna Fialová, Alžběta Ferencová a před Martou Kubišovou Vojta Dyk. Hudební festival Punkovice si na konto připsal devátý povedený ročník Zámek Toužim, sousedící s náměstím Jiřího z Poděbrad, se stal 13.9.2025 centrem příznivců koncertních událostí. V areálu vnitřního dvora se konal již devátý ročník festivalu Punkovice, jehož název nenechával nikoho na pochybách o preferovaném hudebním žánru. Akce byla určena na podporu objektu samotného – pod pořadatelství se podepsal spolek Živý zámek Toužim z.s. s předsedou Michalem Nedvídkem, jež byl fyzickou součástí organizačního týmu. Moderátorství se ujala Markéta Zenkerová, která se kromě uvedení každé jednotlivé sestavy postarala v závěru o vydražení plakátu s podpisy všech hudebních aktérů. Do prostor zámeckého nádvoří si našlo cestu celkem početné publikum, jež si muziku užívalo spíše zpovzdálí – u pódia si zapogovali jen ti opravdoví srdcaři. Klubovou sezónu v klatovském Falconu otevřel punkový PankyFest Čas venkovních open air akcí je pomalu, ale jistě za námi a s podzimním počasím se o slovo hlásí klubové programy. V klatovském Falcon Clubu odstartoval toto období PankyFest, na němž se představila čtveřice kapel s výraznými repertoáry. Bonusem pátečního večírku 12.9.2025 pak byla narozeninová oslava frontmana Zvýšenýho Rizika Járy Panky Adámka, který se tak stal strůjcem této festivalové události. Do suterénního klubu si našlo cestu celkem početné publikum a nálada stoupala s každým odehraným setem. Mezinárodně obsazený Nuclear Intervention Fest v Kadově si udělal hluboký zářez do metalové pažby již po čtvrté v řadě Malá obec Kadov nedaleko jihočeské Blatné, se stala již po čtvrté místem konání přehlídky metalové muziky s názvem Nuclear Intervention Fest. Krytý jezdecký areál firmy Zofi na okraji vesničky se v sobotu 6.9.2025 proměnil v hudební arénu, na jejímž pódiu se představila celá desítka formací dělající čest daným preferovaným žánrům. O akci byl z řad metalové komunity značný zájem – hosté neváhali cestovat na koncerty svých favoritů mnohdy stovky kilometrů. Právě pro ně bylo připravené rozlehlé parkoviště, prolínající se se stanovými bivaky hned několik kroků od centra dění. Festival, o jehož organizaci se stará početný tým sehraných pořadatelů s podporou jmenované firmy Zofi a Jihočeského kraje, má viditelnou vzestupnou tendenci a je otázkou času, kdy se z jednodenní akce stane formát dvoudenní.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz