ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Jeleni rozezpívali Českou Lípu 19. března 2018   (15:22)Koncertní jarní šňůra pokračuje


Ve čtvrtek 15. března navštívila kapela Jelen v rámci svého jarního turné i Českou Lípu, do které společně s Kateřinou Marií Tichou přivezli svého nespoutaného ducha a dobrou náladu.

Ve čtvrtek 15. března navštívila kapela Jelen …

Večer zahájila v osm hodin Kateřina Marie Tichá se svým doprovodem. Její medový hlas se nesl pod ocelovými příhradovými nosníky a spokojené publikum ke konci svého výstupu vyprovokovala k tleskání do rytmu a velmi přívětivé zpětné vazbě.
Kateřina Marie Tichá si opravdu zaslouží post předskokanky celého turné, a  to proto, že byla jedním z prvních muzikantů, kteří si před několika lety s kapelou Jelen padli do oka a zkusili nahrát společnou věc, jíž v tomto případě byla Kateřinina skladba Tančíme spolu, která se dočkala velmi dobrých ohlasů.

Večer zahájila v osm hodin Kateřina Marie …

FOTO PRO RADOST
„Tak co, jak se máte, Česká Lípa?!“

Jeleni nastoupili na stage s rozzářenými tvářemi v plné sestavě sedmi členů, bez ostychu se chopili svých nástrojů a dali se do playlistu namíchaného z novějších skladeb, i těch, se kterými hrát začínali.
Sál se spokojeně rozhoupal, a především z plných plic rozezpíval, což ještě prohloubilo úsměv kapely.

„A tak se řítím tím tunelem,
co na konci je světlo,
a tak se řítím a marně čekám na zázrak,
a tak se řítím tím tunelem,
co na konci je světlo,
a jen se modlím ať to není vlak, 
ať to není vlak.“

„Tak co, jak se máte, Česká …
Ubíhající večer volně přešel v rozjařenou noc a Jeleni si k sobě na pódium pozvali i Káťu Tichou, která si s frontamanem Jindrou vystřihla jak jejich první spolupracovní píseň Tančíme spolu, tak i skladbu Co bylo dál, nahranou původně se Slovenkou Janou Kirschner. A když už mluvíme o těch duetech s okouzlujícími zpěvačkami, je v procesu i spolupráce s Debbi, autorkou populárního singlu Touch the Sun, na songu Mars & Venuše.

Ubíhající večer volně přešel v rozjařenou …
„Když jsme po koncertu, ještě s tím adrenalinem v krvi, tak se sejdem někde vzadu, se dvěma až dvanácti kytarama, hrajeme, zpíváme, pijeme… nějaký ty limonády. A nad ránem, tak okolo tý čtvrtý, když už vážně odpadáme a chystáme se spát, přijde poslední písnička, která je vždycky stejná. Už nás provází několik let, a my bychom se o ní tady s Váma chtěli podělit.“ – volná citace Jindrova úvodu písně, která nechala hodnou část publika jen tak neznale stát, i když se našli i tací, kteří od prvních tónů zpívali z plných plic:

„Zabili, zabili 
chlapa z Koločavy
Řekněte, hrobaři
kde je pochovaný

Bylo tu není tu
havrani na plotu
Bylo víno v sudě
teď tam voda bude
Není, není tu.“


Každý odchovanec folku, trampu a podobných směrů, v tom pozná Zabili zabili z československého muzikálu Balada pro banditu, natočeného v roce 1978.

„Když jsme po koncertu, ještě s tím …
Rozvlněný a rozezpívaný dav si nakonec vytleskal přídavek kapely, mimo dalších v podobě celou dobu očekávaného songu Jelen.

Rozvlněný a rozezpívaný dav si nakonec …
„Až tady skončíme, převlíkneme se do něčeho trochu lidštějšího“ demonstroval Jindra svoji zpocenou košili, „tak se s Váma rádi potkáme tady dole pod pódiem u plakátu s jelenem, jestli budete chtít.“ A tak se také stalo. Po skončení koncertu se u stěny s jelenem množil zástup fanoušků, kteří většinou stáli o společnou fotografii nebo podpis kapely, a neustával, ani když se vylidnili šatny, okolo technici sklízeli své vybavení, motali kabely, vozili se na bednách… A Jeleni? Ti nepřestávali zářit úsměvy skoro stejnými, jako ty v tvářích jejich spokojených posluchačů.

„Až tady skončíme, převlíkneme se do něčeho …


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Tereza Veselá 62 fotografií v galerii



Petr Hricák 40 fotografií v galerii


autoři:text:     Tereza Veselá
foto:     Tereza Veselá



Další články s interpretem Jelen

Český mejdan s Impulsem roztančil pražskou O2 arenu! Devátý ročník oslavil s Michalem Davidem, Marií Rottrovou, Markem Ztraceným, Pal'em Haberou, Xindlem X, kapelou Jelen a rekordní návštěvností! Fanoušci skvělé české i slovenské popové, rockové i folkrockové muziky se po roce opět sešli v pražské O2 areně. Předposlední říjnovou sobotu tam totiž vypukl devátý ročník oblíbeného Českého mejdanu s Impulsem a byla to jízda! O hvězdnou sestavu nebyla nouze. Český mejdan s Impulsem se po roce opět vrátí do pražské O2 areny! Devátý ročník oslaví s Michalem Davidem, Marií Rottrovou, Jelenem, Markem Ztraceným i speciálním hostem Největší oslava české a slovenské muziky už klepe na dveře. Ano, tušíte správně. Řeč je o Českém mejdanu s Impulsem, který již podeváté rozezní O2 arenu. Rádio Impuls slaví krásné 26. narozeniny a o hvězdné gratulanty nebude nouze! Český mejdan s Impulsem po roce opět rozezní O2 arenu! Svou show rozjede špička české i slovenské hudební scény Český mejdan s Impulsem se nezadržitelně blíží! K 26. narozeninám rádiu popřejí Marek Ztracený, Michal David, Marie Rottrová, Jelen, Xindl X či speciální host - Pavol Habera. Léto v Příbrami 2025 naplnilo a nažhavilo příbramské letní kino trojnásobným hudebním zážitkem Po loňském úspěchu při nejvíce navštíveném vystoupení v příbramském letním kině, zopakovala kapela Jelen svůj koncert s osvědčeným předskokanem kapelou Poetika a tentokráte také interpretem Sebastianem. Kapela Jelen v Děčíně Byl krásný páteční večer 20.9.2024 19hodin a nejlepší nápad zajít na koncert kapely Jelen se opravdu vyplatilo. Kapela Jelen bude mít koncert v Děčíně dne 20.září 2024 Přijeďte a zažijte energii kapely Jelen v nádherném prostředí zámeckých zahrad v Děčíně. Jejich koncerty jsou vždy plné života a radosti, což zaručuje nezapomenutelný zážitek. Pokud máte rádi živou hudbu a skvělou atmosféru, určitě si tuto akci nenechte ujít. Užijte si večer plný skvělé hudby a pozitivní energie! Open Air Music naplnil druhou akcí příbramský letňák téměř k prasknutí 23. srpna 2024 představil tento projekt v Příbrami opět různorodé interprety a nečekaně tím zaplnil celý prostor letního kina.

Další články žánrů Country, Folk, Rock

(Nejen) Motosraz v Dolanech překládá termín kvůli nepřízni počasí. Fest for all s Dogou, Alžbětou a Dilated proběhne v září (Nejen) Motosraz v Dolanech je z důvodu nepřízně počasí přeložen na září. Sestava kapel na Fest for all se nemění. Pivovar Všerad oslavil 13. narozeniny – o pití, jídlo a dobrou muziku nebyla nouze Obec Všeradice na Berounsku se může pochlubit, kromě několika historicky uznávanými místy, výraznou dominantou ve své jihovýchodní části s názvem Dvůr Všerad. Právě zde, ve zrekonstruovaných budovách, se nachází nevelký Pivovar Všerad. Ten letos oslavil třinácté narozeniny, které měly bohatou kulturní i materialistickou základnu na nádvoří před restaurací. Koutek pro děti, dobře zásobený občerstvovací stánek a hudební vystoupení tří formací pak dodávaly kulisy významné události. Počasí přálo a vstup zdarma – ve výsledku se akce do místních kronik zapsala jako vydařená. V blovické Sokolovně oslaví EGES nádherných 45 let na hudební scéně Staroplzenecká rocková skupina EGES připravuje pro fanoušky velkou kapelní událost – narozeninový koncert se spoustou hostů včetně zpěvačky Evy Urbanové. Samozřejmostí budou vstupy bývalých členů do hudebního dění – narozeninová párty se tak v sobotu 16.5.2026 do místních kronik zapíše výrazným písmem. Přijďte zavzpomínat, zazpívat a hlavně si užít neopakovatelnou atmosféru i vy – start je ohlášený na 20:00 hodin. Jarní Volným Pádem Tour se na jeden večer zastaví v plzeňské Lampě Koncertní šňůra tří západočeských kapel má na programu řadu zastávek, mezi nimiž se určitě nevytratí ta na prknech kultovní plzeňské Lampy. V pátek 15.5.2026 tu odpálí každá jednotlivá formace set ve svém stylu – hosté se tak mohou těšit na multižánrový večer. Přijďte se pobavit a podpořit své favority i vy, start je ohlášený na 19:00 hodin. Petr Kolář a Olympic natočili společnou píseň Co je vůbec v nás a klip s Martinem Dejdarem Petr Kolář vydává se skupinou Olympic singl s názvem Co je vůbec v nás. Společně natočili i klip, ve kterém účinkuje také Martin Dejdar. Oblíbení Kollárovci v rámci českého turné potěší Domažlice Předposlední květnový pátek bude ve velkém sále MKS v Domažlicích veselo! Túlavé topánky tam totiž zanesou kapelu šířící slovenský folklór v netradičním podání – Kollárovce. Ti tam zavítají v rámci CZ TOUR 2026 a o tom, že se máme na co těšit, není pochyb! OSTRAVA ZAŽIJE HUDEBNÍ UDÁLOST ROKU: Na MEGAKONCERT Radia Čas míří legendární EUROPE Ostrava se letos na podzim stane centrem světové rockové hudby. Dne 21. listopadu 2026 přivítá Ostravar Aréna 28. ročník tradičního Megakoncertu Radia Čas. Hlavní hvězdou večera bude ikonická švédská kapela EUROPE, která si Ostravu vybrala jako svou výhradní zastávku v České republice.

Další fotoreportáže

Pivovar Všerad oslavil 13. narozeniny – o pití, jídlo a dobrou muziku nebyla nouze Obec Všeradice na Berounsku se může pochlubit, kromě několika historicky uznávanými místy, výraznou dominantou ve své jihovýchodní části s názvem Dvůr Všerad. Právě zde, ve zrekonstruovaných budovách, se nachází nevelký Pivovar Všerad. Ten letos oslavil třinácté narozeniny, které měly bohatou kulturní i materialistickou základnu na nádvoří před restaurací. Koutek pro děti, dobře zásobený občerstvovací stánek a hudební vystoupení tří formací pak dodávaly kulisy významné události. Počasí přálo a vstup zdarma – ve výsledku se akce do místních kronik zapsala jako vydařená. Punkový bál v Medvědovi aneb stovky fans na open air Punk Festu vol. 2 Plzeňský Bílej Medvěd přivítal v sobotu 2.5.2026 ve svém venkovním areálu druhý ročník úspěšné akce s názvem Punk Fest open air. Ta ve svém obsahu skrývala šestici jmen z regionální, převážně však z celorepublikové scény. Dobře sestavený lineup si nenechala ujít početná návštěva hostů z mnohdy dosti vzdálených končin, která tu své favority pěkně nahlas podporovala. Oproti loňsku došlo ke změně rozmístění sezení – návštěvníci si tak pod intenzivními slunečními paprsky užívali muziku, doslova písečnou pláž, dobře ošetřené pivko, kvalitní zvuk a hlavně neskutečnou koncertní atmosféru. V součtu jednotlivých atributů se nechá říci, že festival se posunul o pěkný kousek výše v hierarchii srovnatelných událostí. Mrtví fest s pořadovým číslem jedna se blýskl výběrovým lineupem Club Kino v Černošicích se stal odrazovým můstkem v konání punkového festivalu, kterému propůjčila jméno pořádající kapela Mrtví jdou. O pozvánku dalším pěti formacím se postaral hlavní organizátor Mirek Hofbauer, jenž stojí v čele zmíněné skupiny. Akce měla termín 1.5.2026, přičemž takřka letní počasí nejspíš mělo vliv na sporadickou návštěvu, která se v příjemném prostředí multižánrového klubu sešla. Přesto tu panovala perfektní koncertní nálada a spousta muzikantů si večírek užívala i v roli publika. Dobře zásobený bar, usměvavá obsluha a kvalitní zvuk pak dotvářely pohled na akci, která se zúčastněným hned tak z paměti nevytratí. Wohnout oslavili 30 let energickým koncertem v Klatovech! Hostem večera byl Byt číslo 4 Wohnout zakončili jarní část turné „Bohémských třicet“ v KD Klatovy. Energický support zařídil Byt číslo 4 a byla to jízda. Ale nepředbíhejme a vezměme to všechno hezky od začátku. Česko-slovenská Připíjím Tour rockového Alkeholu měla zastávku v Katovicích, hudebním sekundantem se stal havířovský Bastard Jarní šňůra pražského Alkeholu na podporu nového jedenáctiskladbového alba Připíjím, se ocitá ve vrcholné fázi. Jednou z dubnových štací stejnojmenné Tour byl uplynulý víkend s páteční zastávkou v Teplicích a níže popsanou sobotní 25.4.2026 v Katovicích na Strakonicku. Právě zde, na sále hostince U Vondrášků, si dali dostaveníčko fanouškové oblíbeného Alkeholu, pozadu však nezůstali ani příznivci havířovské skupiny Bastard. Akce se tak těšila poměrně slušné návštěvě – pořádající Rock Agency si na konto připsala další událost, o které se bude mluvit. Metalový uragán boural Ševětín, kytarový nářez posunul Seven Fest do říše snů! Prostorný KD Ševětín se stal v sobotu 18.4.2026 centrem hudebního dění pro fans i z dosti vzdálených končin. Na jeho pódiu se uskutečnil již čtvrtý ročník dobře obsazeného Seven Festu, o jehož zorganizování a tahání za nitky v pozadí se postarala českobudějovická skupina Seven. Letošní akce měla, kromě výběrového lineupu a hostů z top české scény, benefiční podtext s jasným adresátem. Velká část výtěžku včetně peněz z dražby kytary Honzy Kirk Běhunka, poputuje na konto malé Janičky, která se festivalu zúčastnila na invalidním vozíku. Samozřejmostí ševětínské oslavy dobré muziky byl kvalitní zvuk z dílny týmu Vítězslava Postla, v podstatě na každém rohu stojící funkční pípa, vyhledávaným zpestřením pak byly autogramiády. Celým večerem nás provázel zkušený moderátor Jarda Lemmy Chalupník – v součtu uvedených atributů tak Seven Fest vol. IV posunul svojí laťku o pěkný kousek výš. Ve Zruči to opět vřelo, Jarní rockový minifest nabídl autorskou i revivalovou muziku Přilehlý sál u výčepu hostince U Drudíků ve Zruči měl na páteční večer 17.4.2026 připravenou čtyřpoložkovou akci s názvem Jarní rockový minifest. Autorská dílna byla prezentována skupinami Dark a Pub Kings, o předvedení skladeb převzatých se postaraly Aleš Brichta Cover Plzeň a hořovičtí Revival Alkehol. Pod organizaci této páteční události se podepsali muzikanti z Pub Kings, krocení silných decibelů bylo v režii rodiny Chocových, která v těchto končinách není neznámým jménem. Byť se sál určitě nezaplnil dle představ pořadatelů, nálada tu panovala perfektní a většina hostů vydržela do závěrečných akordů hořovických muzikantů.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz