ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

„Každý z nás poslouchá trochu jiné odvětví hudby, které ovlivňuje to, co do celku přináší. Nakonec se to vždy nějak prolne, a to tvoří Radiomaják“, prozrazuje zpěvák a kytarista skupiny Václav Truhlář 28. června 2022   (16:11)Pětičlenná skupina z Chebu založená roku 2019 - Radiomaják, vydala doposud jeden singl s názvem Léto a sérii necelých dvou desítek živých videozáznamů písní pod názvem Live From The Basement natočených ve vlastním podzemním nahrávacím studiu. Nejen proto jsme se rozhodli pro vás vyzpovídat frontmana této skupiny Václava Truhláře.

Radiomaják
„Každý z nás poslouchá trochu jiné odvětví hudby, které ovlivňuje to, co do celku přináší. Nakonec se to vždy nějak prolne, a to tvoří Radiomaják“, prozrazuje zpěvák a kytarista skupiny Václav Truhlář

Pětičlenná skupina z Chebu založená roku 2019 - Radiomaják, vydala doposud jeden singl s názvem Léto a sérii necelých dvou desítek živých videozáznamů písní pod názvem Live From The Basement natočených ve vlastním podzemním nahrávacím studiu. Formaci kytaristů a zpěváků Václava Truhláře a Lukáše Rédy postupně doplnili bubeník Jiří Duchek, basista Petr Kugler a nově i klávesista Matěj Brož. Za pět let působení vystoupili na několika desítkách událostech včetně koncertů po boku Lenny, Mirai či Tata Bojs. Nejen proto jsme se rozhodli pro vás vyzpovídat frontmana této skupiny Václava Truhláře.
 
Za svou krátkou éru existence kapely jste již vystoupili s Vypsanou Fixou, Tata Bojs, Pokáčem, Leny nebo Mirai. Některé koncerty proběhly v amfiteátru v Lokti. Pro kolik lidí jste tam hráli? Je role předskokana opravdu tak nevděčná, jak se říká?
 
Co se mě týče, tak to, co děláme, miluju. Takže úplně neřeším, jestli jsme předskokani nebo hlavní vystupující. Jsem šťastný za každý živý koncert. Navíc si myslím, že je potřeba si projít vším, sbírat zkušenosti a krůček po krůčku si jít za svým. Vše, co dělám, mám obecně rád vydřené, jen tak to má dle mého pevné základy. A všechny tyhle výše zmíněné koncerty byly solidně zaplněné.
 
Cílíte spíš do mainstreamové scény nebo do alternativy? V novém singlu Slepí Chodci odkazujete se na Pink Floyd a zároveň se nebojíte popových popěvků. Když se zadaří, kam budou směřovat vaše kroky?
 
V podstatě každý z nás poslouchá trochu jiné odvětví hudby, které ovlivňuje to, co do celku přináší. Nakonec se to vždy nějak prolne, a to tvoří Radiomaják. Mně konkrétně nevadí popová hudba, když je hezky a umně zpracovaná. Obecně ale tíhnu spíše k alternativě. A něco mi říká, že Radiomaják bude vždy spíše alternativní kapelou. Nicméně každá skupina by se měla vyvíjet, takže se necháme překvapit.

Pětičlenná skupina z Chebu založená roku 2019 …

Začíná festivalová sezóna. Jaké festivaly byste rádi dobyli v příštím roce? Máte ambice hrát i v zahraničí?
 
Jak jsem říkal, chceme hrát všechno. Větší i menší akce. Všechno má svoje. Hlavně co nejvíce živých koncertů ať už venku nebo v klubech. Naše dlouhodobé cíle jsou přední české či slovenské festivaly a po celý rok v podstatě každý víkend někde vystupovat. Je to sakra těžká práce, ale jdeme si za tím. Zároveň to ale cítím tak, že i cesta může být cíl. Zahraničí nás s Radiomajákem neláká. Přeci jen se s češtinou hůře dostává třeba na Glastonbury.
 
Jak byste popsali kulturní možnosti Karlovarského kraje? Jak se tam koncertuje?
 
Podle mě jsme ještě úplně nevyužili veškerý potenciál Karlovarského kraje. Konkrétně městských a obecních akcí, takže možnosti tady jsou. Ty největší akce jsme ale dle mého už obehráli jako třeba Den Horníků, Chebolet nebo velké koncerty v Amfiteátru Loket. Všichni ale momentálně cítíme potřebu jezdit i mimo kraj a šířit naši tvorbu napříč republikou. Baví nás společně strávený čas, je to skvělý ventil v našich životech.
 
Nedávno jste vydali svůj druhý singl s videoklipem. Slepé Chodce jste si napsali a produkovali sami, o záběry z prostředí domácího kraje se postarala agentura. Máte v plánu i album nebo půjdete cestou samostatných singlů?
 
Momentálně chystáme na přelom září a října další singl a pokud vše vyjde, mají se diváci na co těšit. Půjde o netradiční technickou záležitost, která bude opět spojená s určitým přesahem. Další singl pak pravděpodobně uvidíte na jaře 2023. Současně pracujeme na našem prvním albu. Momentálně jsme ve fázi hledání ideálního producenta, aby náš počin měl rozsah a abychom ze sebe vymáčkli maximum. 


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Spolu s klipem jste vypustili informaci, že své hudební aktivity hodláte prolínat s dobročinnými skutky. O co u Slepých Chodců šlo?
 
Slepí Chodci jsou singl o lásce a vztazích. V ideálním případě jde o čisté věci, a proto spojení s přírodou, která je na našem divokém západě krásná. Láska a vztahy ale dost často ideální nejsou, stejně jako čistota našich krajin. Proto jsme se rozhodli pro úklid míst, kde jsme natáčeli. Všichni jsme z toho měli skvělý pocit. Já to dělám i ve svém volném čase, naší planety si vážím. A ano, každý náš singl bude doprovázet určitý počin, těší nás to pak dvojnásob.
 
Kde se inspirujete? Který hudební idol vás motivuje?
 
My se aktuálně necháváme inspirovat hlavně v tom, jak projekt vést v internetovém světě a jak pracovat s naší tvorbou na online platformách a sociálních sítích. Co se týče hudební tvorby, tak ta je ovlivněná námi všemi. Většinou donesu nápad, kostru. Postupně na ní s klukama doplňujeme všechny svaly. Každý má určitou svobodu svého nástroje dle předlohy, kterou autor přinese. Inspiraci je dobré hledat všude možně. K tomu využíváme nezměrné množství možností a vzorů.
 
Kolik muzikantů je v Radiomajáku?

Momentálně je nás pět, ale sháníme šestého plnohodnotného člena. A to vlastního zvukaře. Jmenovitě Václav (zpěv, kytara), Lukáš (kytara, zpěv, klávesy), Jiří (bicí, pady), Petr (basová kytara, saxofon) a Matěj (klávesy, kytara).

Spolu s klipem jste vypustili informaci, že …


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)

autoři:text:     Pavel Macán
foto:     Zdroj: archiv skupiny Radiomaják



Další články žánrů Pop, Rock

Čtvrt na smrt a NORA Pod Lampou Buď u toho a zažij jedinečný sobotní večer plný poctivé muziky s kapelami Čtvrt na smrt & NORA. Kapela NORA zde v sobotu 7.2.2026 pokřtí nový singl Zůstávám, který vznikl právě v Divadle pod Lampou ve spolupráci s Honzou Hrivňákem. Součástí večera bude také premiéra nového videoklipu. Klubová Hudební bouře propojila v Lampě několik výrazných koncertních stylů Třípoložkový hudební program v plzeňském Divadle pod lampou potvrdil oblíbenost tohoto klubu – během večera 30.1.2026 tu zaznělo několik žánrově odlišných stylů. V rámci akce Hudební bouře, o jejíž zorganizování se postaral Jarda Heřman, tu zazněl ostrý heavy-thrash, rock-popový set a v závěru nechyběl rock-bigbeatový blok. Celkem slušná návštěva pak dotvářela pohled na večírek, který končil chvilku před půlnocí. Večer plný nostalgie, vzpomínek a nestárnoucích hitů aneb legendární Elegie rock a TUBA rock new v Tlumačově Předposlední lednová sobota se v KD Tlumačov nesla v duchu poctivých rockových lahůdek. Den uzrál jak víno a prkna tamního sálu ovládla kultovní plzeňská skupina Elegie rock, která po své pestré bigbítové cestě putuje už od roku 1979. Zakázaný Ovoce mezi Láskou a nenávistí Kapela Zakázaný Ovoce vydává po delší době nové řadové album a rozhodli se ho představit novinářům a fanouškům v pražském Rock café. A my jsme s naším serverem byli u toho a vy tak máte jedinečnou možnost si přečíst co je v kapele nového. V Lampě zahřmí – Hudební bouře nabídne tři výrazná koncertní vystoupení Multižánrové plzeňské Divadlo pod lampou se stane místem konání akce s názvem Hudební bouře. Z jejího obsahu si hosté budou moci vybrat právě tu svojí skupinu, kvůli níž do Lampy podstoupí cestu. Ať to bude rockový AnamoR, ostře laděný Khargados či karlovarská Pjena – vždy můžeme očekávat stoprocentní nasazení. Přijďte se pobavit a podpořit živou muziku i vy – start je v pátek 30.1.2026 ohlášený na 20:00 hodin. Legendární Elegie rock společně s TUBOU rock new ovládnou KD Tlumačov KD Tlumačov u Domažlic zažije večer plný poctivých rockových lahůdek. V sobotu 24. 1. 2026 tam totiž dorazí kultovní plzeňská skupina Elegie rock a s ní i známá domažlická parta TUBA rock new. Povánoční očistná seance ve Vinylu měla název Tříkrálová trojka V plzeňském multižánrovém Vinyl Club & Cafe se v sobotu 10.1.2026 uskutečnil třípoložkový hudební mejdan, který pořadatelská skupina IFA pojala jako očistnou párty po právě proběhlých vánočních svátcích. Trefný název Tříkrálová trojka mluví o počtu vystupujících a zároveň o termínu, který do začátku ledna skvěle zapadá. Příjemné prostředí nočního klubu s bohatě zásobeným barem přilákalo na koncertní událost celkem slušnou návštěvu, která se postupem času stávala součástí hudebního dění před improvizovaným pódiem.

Další zajímavosti, rozhovory

Čtvrt na smrt a NORA Pod Lampou Buď u toho a zažij jedinečný sobotní večer plný poctivé muziky s kapelami Čtvrt na smrt & NORA. Kapela NORA zde v sobotu 7.2.2026 pokřtí nový singl Zůstávám, který vznikl právě v Divadle pod Lampou ve spolupráci s Honzou Hrivňákem. Součástí večera bude také premiéra nového videoklipu. Valentýnská rocková noc 2026 v Nové Včelnici: Headlinerem je Zputnik, doplní je Rasmane, Lady Kate a To Dáme! Nová Včelnice, 14. února 2026 – Hotel Jelen se stane dějištěm jedné z nejvýraznějších zimních rockových akcí v regionu. Valentýnská rocková noc 2026 přivítá jako hlavní hvězdu večera pražskou punk rockovou kapelu Zputnik, kterou doplní moderní metalová formace Rasmane, symfonicko metalová Lady Kate a domácí rocková stálice To Dáme!. Koncert začíná v 19:00, sál se otevírá v 18:00. Akce nabídne pestrý průřez rockem, metalem i punkem – od melodických linek přes moderní metal až po syrový punk rock a zábavovou energii. Valentýn tak získá podobu, která potěší všechny fanoušky živé hudby a klubové atmosféry. O POSTUP NA LEGENDÁRNY FESTIVAL ZABOJUJE ELITNÁ DVANÁSTKA KAPIEL (3. februára 2026, Bratislava/Praha) – Prvá a najnáročnejšia výberová fáza prestížnej súťaže Wacken Metal Battle Czech Republic & Slovakia je úspešne ukončená. Z obrovského množstva prihlásených kapiel vybrala 16-členná odborná porota dvanásť najlepších. Tie sa stretnú v živých semifinálových súbojoch v Prahe a Žiline, odkiaľ povedie cesta do veľkého finále v Bratislave a následne na pódium najväčšieho metalového festivalu na svete - Wacken Open Air. Return of the Titans: Pilsen 2026 – návrat metalových legend Představte si, že se legendy metalové hudby vracejí na jedno odpoledne a večer na pódium. Známé riffy a melodie, které utvářely dějiny metalu, znovu zazní pod otevřeným nebem a naskočí vám z nich husí kůže. Kluboofka: únorové díly s Decameron, o100opice, AXES a Yelling Orangutans Únorová Kluboofka přináší čtyři výrazné kapely z české a slovenské rock metalové scény. V nových dílech se představí Decameron, o100opice, AXES a Yelling Orangutans, přičemž celý program navíc doplňují čerstvé novinky Meadow Street a Palpitate. Díky tomu únor nabízí pestrý mix rozhovorů, hudby i premiér, který doprovází kompletní přehled vysílacích časů. Soutěž kapel o dva hrací sloty na festivalu SoH 2026! Festival South of Heaven ve spolupráci s Metalshop.cz nabízí jedinečnou možnost dvěma kapelám otevřít páteční a sobotní den festivalu na METALSHOP WELCOME STAGE. Soutěž je určena skupinám s vlastní tvorbou ROCKOVÝ VEČER NA KAMINA BOAT ROZTŘESE PRAŽSKOU NÁPLAVKU Pražská náplavka zažije v sobotu 31. ledna 2026 pořádnou dávku tvrdé hudby. Music bar Kamina Boat od 19:00 otevře podpalubí fanouškům hard rocku, metalu a moderního crossoveru. Na jednom pódiu vystoupí tři výrazné české kapely: Doktor Triceratops, RASMANE a LATERS. Večer nabídne energii, poctivé riffy a atmosféru, která k zimní Praze dokonale sedí.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz