ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Kohout plaší smrt potvrdili, že ''není nutný bejt Úplně šťastnej'' 31. března 2024   (07:03)Skupina Kohout plaší smrt tzv. Kohouti vydali na podzim minulého roku 2023 desku s názvem Úplně šťastnej, kde hledají pozitivní i smutné v našich životních zkušenostech. Obsahuje deset písní a vydali ho ve své už dlouhodobější tříčlenné sestavě.

Kohout plaší smrt potvrdili, že ''není nutný bejt Úplně šťastnej''

Deska obsahuje již zmíněných deset songů s chytlavým textem a aktuálními tématy dněšní doby. K určitým písním Já vím, Co by kdyby, Každej den a Proč už vyšly i na youtube videoklipy. Ve videoklipu Proč se nahrával i živý křest desky samotné a to v klubu Bunkr. 
 


V celé desce se zabývají tématy, jako je nespravedlnost postavení ve společnosti (Já vím),alkoholismu, bohužel i u žen(Co by kdyby), stereotypech v běžných pracovních dnech a nevystoupitelnosti z celého toho kolotoče(Každej den),  nešťastné lásky, která vede k partnerskému odmítnutí a falešným pocitům i pomíjivost štěstí(Večírek).


FOTO PRO RADOST
Taktéž poukazují na nesmyslnost opakujících se válek(Carpe diem), stereotypech v běžných pracovních dnech a nevystoupitelnosti z celého toho kolotoče, ale naopak i o malé naději vzepřít se i za cenu kolísavosti života nahoru a dolu (Proč) .

Následuje téma čtvero ročních období, kde dokázali vtipně a s nadsázkou popsat pro a proti určitého čtvrt roku (Čtvero ročních období). Setkáte se zde také na zaměření se na  pomíjivost života a strašně zrychlujícím se tempem a zestárnutím (Čas). Zastavují se i v Californii, kde pro, se dá v mžiku sekundy proměnit v proti (California).
 

Závěr je typickým dílem pro Kohouty. Zlé se občas obrací k dobrému a dobré občas mění ve zlé. Je to tak správně, protože bychom neměli jinak možnost přežít. Nechceme se totiž smířit s tím, že jsme napořád jen smolaři a stojí za to bojovat za opak (Svítání).



KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

autor:text:     Michaela Matysová



Další články s interpretem Kohout plaší smrt

Desátý ročník JJ Festu byl nabitý dobrou muzikou, obrovským horkem a domácí atmosférou Tradiční srpnová akce s názvem JJ Fest v Tachově na bývalém koupališti je vyhlášenou událostí v širokém okolí. Hlavní organizátor Faňas Matoušek s týmem pořadatelů dali do příprav dosti ze sebe a výsledkem se tak stal již desátý ročník multižánrového festivalu. Letos se 19.8.2023 na pódiu blýskla osmička kapela a formací několika stylů, nechyběly každoročně oblíbené hromady sněhu u vstupu – velice příjemné osvěžení ve třicetistupňovém vedru. JJF však nebyl jen o muzice samotné, ale hrdě se pochlubil i benefičním podtextem. Hosté tu měli možnost podpořit ve sbírce malého Honzíka, na jehož konto poputuje i výtěžek z dražby trička, jehož čelní stranu zdobily podpisy všech hudebních aktérů sobotního dne. Tachovský JJ fest oslaví kulaté desáté narozeniny výběrovým line-upem Areál bývalého koupaliště v Tachově se každoročně v srpnu mění v hudební arénu. Tradiční multižánrový JJ fest tu má pevné místo mezi podobnými akcemi - letos je termín ukotven k 19.8.2023 a navíc bude mít benefiční podtext. Hlavní pořadatel Faňas Matoušek si na letošek dal s výběrem kapel záležet – desátý ročník tak bude obsazen velice kvalitně. Rock, punk ale i německé raperské duo Blut und Tod se postarají o dobrou zábavu, kterou podpoří kompletní organizační tým, plně zásobené občerstvovací stánky a samozřejmě nebude chybět vyladěný zvuk. Pro přespolní nebude problém přespat v přilehlém stanovém městečku a tak neváhejte – přijďte si užít festivalovou atmosféru i vy, start je ohlášený na 13:30 hodin. Punkový koncert v plzeňské Lampě měl skvělou atmosféru, úvodní set patřil domácímu P.V.A. V pátek večer 22.4.2022 se na klubovém pódiu Divadla Pod lampou sešla trojice kapel s širokou fanouškovskou základnou. Od domácí skupiny P.V.A., přes strašickou stálici Sex Deviants až po liberecké muzikanty kapely Kohout plaší smrt – celá párty v punkovém stylu. Večírek se vydařil a určitě se zapsal výrazným písmem do kulturního dění multižánrového klubu. Punkový večírek v Divadle Pod lampou nabídne koncert vyzrálých kapel a muzikantů Známý plzeňský klub Divadlo Pod lampou se v pátek 22.4.2022 od 19:00 převlékne do punkového kabátu, z něhož přijdou na místní scénu ukázat své umění členové tří , nechá se říci, již vyzrálých hudebních formací. Od P.V.A. přes Sex Deviants po skupinu Kohout plaší smrt se můžeme těšit na roky prověřené songy včetně kousků s mladším datem vydání. Tradiční oslavy Setkání pod rokycanskou věží probíhaly v pátek i v sobotu 20. a 21.9.2019 Na akci město Rokycany poskytlo hned tři stage, ze kterých si příchozí hosté mohli vybrat z mnoha žánrů a stylů rozmanité hudební nabídky. OAMF Přeštěnice 2019 Připravili jsme pro Vás spoustu zajímavých fotografií z festivalu Přeštěnice 2019, který proběhl ve dnech 27. - 29. 6. 2019. Nezaprší a nezaprší 19. ročník kultovního punkového festivalu Valník na tradičním území letního kina ve Slaném se dočkal dalšího povedeného a mokrého úspěchu.

Další články žánru Punk (rock)

Volným Pádem Tour si udělala zastávku v plzeňské Lampě Společný koncert trojice kapel Bad Liars, Toxic Paradise a Corona se v rámci Volným Pádem Tour uskutečnil v pátek 15.5.2026 na prknech kultovního Divadla pod lampou. Z klubové scény si tak hosté poslechli obsáhlé playlisty skupin, které sice nemají společného žánrového jmenovatele, přesto je spojuje obrovská chuť zahrát ve stoprocentním nasazení. Dobrý zvuk a pěkná návštěva pak dotvářely kulisy večírku, jehož obsah měl potřebnou kadenci k udržení si pozornosti do posledních tónů. Mexiko, Mexiko sombrero grande tequilla, znělo napříč kulturním domem v Želivi u Humpolce. Dubnové tancování v KD Želiv u Humpolce ve znamení punk-rocku kapel Tři Sestry a MZH. Festivalové Punkový žně potřetí – kvalitní muzika, dobré pivo a rodinná atmosféra Areál fotbalového hřiště obce Žerovice na Přešticku, se stal již potřetí v řadě místem konání hudební sešlosti Punkový žně. Z názvu jasně vyplývající preferovaný žánr přilákal hosty i z dosti vzdálených končin – nálada i atmosféra měly hned od úvodních akordů vzestupnou tendenci. David Ječmen v čele týmu organizátorů, se postaral o sestavení lineupu čítajícího osmičku kapel podpořených dorazivší návštěvou. Novinkou letošního pokračování byla stanová vesnička, jejíž vykolíkovaný prostor posloužil svému účelu. Festival Hrady CZ oznamuje kompletní line-up svých osmi zastávek po celé republice, slibuje hvězdné léto Vystoupí Daniel Landa, Mirai, Rybičky 48, Mig 21, Rytmus, Xindl X, Trautenberk a další. The Fialky, Zvlášňý škola a Švindl v KD Mrákov aneb punkrockový večírek se kvapem blíží Mekka chodského bigbítu se otřese v základech. A to v tom nejlepším slova smyslu! Proběhne tam totiž punkrockový večírek s kapelami The Fialky, Zvlášňý škola a Švindl. Jarní Volným Pádem Tour se na jeden večer zastaví v plzeňské Lampě Koncertní šňůra tří západočeských kapel má na programu řadu zastávek, mezi nimiž se určitě nevytratí ta na prknech kultovní plzeňské Lampy. V pátek 15.5.2026 tu odpálí každá jednotlivá formace set ve svém stylu – hosté se tak mohou těšit na multižánrový večer. Přijďte se pobavit a podpořit své favority i vy, start je ohlášený na 19:00 hodin. Punkový bál v Medvědovi aneb stovky fans na open air Punk Festu vol. 2 Plzeňský Bílej Medvěd přivítal v sobotu 2.5.2026 ve svém venkovním areálu druhý ročník úspěšné akce s názvem Punk Fest open air. Ta ve svém obsahu skrývala šestici jmen z regionální, převážně však z celorepublikové scény. Dobře sestavený lineup si nenechala ujít početná návštěva hostů z mnohdy dosti vzdálených končin, která tu své favority pěkně nahlas podporovala. Oproti loňsku došlo ke změně rozmístění sezení – návštěvníci si tak pod intenzivními slunečními paprsky užívali muziku, doslova písečnou pláž, dobře ošetřené pivko, kvalitní zvuk a hlavně neskutečnou koncertní atmosféru. V součtu jednotlivých atributů se nechá říci, že festival se posunul o pěkný kousek výše v hierarchii srovnatelných událostí.

Další zajímavosti

Underground Festival Sobíňov 2026 Underground Festival Sobíňov 2026 přinese 23. května celodenní program plný punku, rocku a alternativy, přátelskou atmosféru i tombolu pro útulek. Vstupné 350 Kč na místě. Bystřický Majáles 2026: 17. ročník tradiční jarní hudební akce Bystřický Majáles 2026 navazuje na tradici Rockových Majálesů a nabídne 17. ročník plný živé hudby, regionálních kapel a jarní atmosféry. Akce proběhne 15. května. Vstupné je dobrovolné. Volume oznamují nový album pilotním singlem Nie sme svätí Volume se vracejí v plné síle. Nový singel Nie sme svätí představuje první ochutnávku připravovaného alba, na kterém si kapela dala maximálně záležet po hudební i textové stránce. Novinka zároveň otevírá novou etapu tvorby trenčínské rockové kapely. KLUBOOFKA V RÁDIU – KVĚTEN 2026 Květnová KLUBOOFKA V RÁDIU přináší rozhovory o festivalech Hellpdays a Punk Plugged, hosty z kapel 100na100 a Taková normální rodinka a dvě výrazné novinkové skladby. Pátý ročník festivalu Hellpdays přiveze do Frýdku Místku silný line up, lepší zázemí i charitativní dražby Jubilejní pátý ročník festivalu Hellpdays 2026 nabídne ve Frýdku Místku nejen výrazný hudební program, ale také komfortnější festivalové zázemí, rozšířenou gastro nabídku a charitativní dražby uměleckých i památečních předmětů. Výtěžek z dražeb poputuje Českému červenému kříži Frýdek Místek, stejně jako v loňském roce, kdy se podařilo vybrat 200 tisíc korun. Kapela SEPTIC PEOPLE vstupuje do nové etapy své hudební cesty s názvem SP-25, změnou stylu i novým klipem Na konci roku 2025 se její členové rozhodli pro zásadní změnu, která symbolizuje nový začátek – kapela nyní vystupuje pod názvem SP-25. S novým názvem přichází také proměna hudebního stylu. JIŽÁK V RYTMU HARD & HEAVY S LEGENDOU MERLIN Ve čtvrtek 7. května 2026 ovládne pražský Music Club JIŽÁK večer plný hard & heavy energie. Na jednom pódiu se představí legenda české rockové scény MERLIN s Danem Horynou, doplněná o kapely ARGOS a LATERS. Fanoušky čeká silná kombinace zkušenosti, autenticity a moderního rockového zvuku
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz