ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Kovářov zažil metalovou erupci Arakainu a Dymytry! 9. října 2016   (09:48)Arakain Dymytry v Kovářově

Kovářov zažil metalovou erupci Arakainu a Dymytry!

Petr Černohorský


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Je sobota 8.10. a vyjíždíme směr jižní Čechy do malého městečka Kovářov na další zastávku Arakain Dymytry tour 2016. Na místo vyrážíme s dostatečným předstihem, protože se dá očekávat veliký zájem a nápor fanoušků obou kapel. Po příjezdu na místo vidíme, že dodávky obou kapel jsou už na místě. Před kulturním domem postávají hloučky fandů všech věkových katrgorii a jak se na metalový koncert patří, všichni v černém. Zamíříme si to rovnou k podiu a s napětím očekáváme co předvede předkapela Absolut Deafers.
 
Kapela s charismatickým zpěvákem Janem Jokerem Jaškem předvádí výbornou show a pomalu se plnící sál dostává do varu. Diváci jí odmění hlasitým potleskem, ale všichni víme, že to pravé peklo přijde vzápětí.Tradiční zvuk sirén dává vědět, že nastupují muži v maskách a jako první spustí hit Sekerou z posledního alba Agronaut. Jedna z dalších písniček je hitovka Z medií a narvaný sál šílí. Když z Protheových úst zazní ,,jsou tu nějací motorkáři“, všichni ví že přijde píseň Pekelní andělé,  na kterou v minulých dnech natočily DM3 videoklip. Další píseň nepochází z dílny Dymytry, ale od Arakainu a není to nic menšího, než Paganini a nutno podotknout, že v podání DM3 neztrácí nic ze svých kvalit a obecenstvo řve nadšením. Po několika dalších písních přichází jedna ze dvou dá se říci ,,hymen“ DM3 Ocelová parta a to už zpívá a skáče doslova celý sál. Po tom, co si diváci dostatečně zařvou ,,hou hej“, se muži v maskách loučí a přenechávají misto na podiu nestárnoucím Arakainům.
 
Arakain střídá písně z posledního alba s osvedčenýmy hity. Po několika písních zve zpěvák Jan Toužimský na podium prvního hosta a není jím nikdo jiný než Jan Jašek, který nenechává nikoho na pochybách, že Absolut Deafers byly výbornou volbou na předkapelu. Po několika dalších písních králů českého metalu dochazí i na společné vystoupení s Dymytry, ze kterého dav doslova šílí. Po pár společných písních kapely odchází téměř všichni do zákulisí a na podiu se začne odehrávat neskutečná bubenická show v podání bicmenů obou kapel Miloše Meiera z Dymytry a Lukáše Doksanského z Arakainu. Z asi desetiminutové exhibice jsou v tranzu naprosto všichni, ale to už opět přichází obě kapely s malou vsuvkou hitů od Metallicy a AC/DC. Poté spustí svojí nejvetší společnou pecku Žít svůj sen a to už zpívám s narvaným kulturákem i já a sám v sobě zažívám svůj sen.
 
Blíží se závěr a naprostý vrchol metalového svátku v Kovářově. Přichází největší pecka DM3 a to Strážná věž, která v podání Prothea a Honzy Toužimskýho získává další rozměr. To už se kulturní dům otřásá v základech, když dav zpívá ,,povolán jsem, jsem povolán“. Celý večer zakončuje největší hit Arakainů Apage satanas a to už je vrchol blaha pro všechny metalisty v sále, včetně mě samotného. Na závěr nechybí společná fotka s davem fanoušků a dlouho trvající potlesk a pískot. Spojení dvou generací otce a syna Urbanů prostě funguje a fungovat bude pokaždé, když Arakain a Dymytry vyjedou na společné turné.
 
Plný dojmů lituji, že je koncert u konce a pomalu odchazím. Koncertu nelze vytknout jedinou chybu. Vše fungovalo jak má, ať už po hudební, zvukové i organizační stránce.Na závěr musím říc,t že metal nikdy nezemře, a že má stále mnoho a mnoho fanoušků. Mně nezbývá nic jiného, než všem příznivcům metalu tuhle show doporučit na kterékoliv další zastávce této Tour.
partner: Rockradio


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)


Petr Černohorský 54 fotografií v galerii


autoři:text:     Petr Černohorský
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánru Rock

Peter Nagy je věčným optimistou, v nové skladbě zpívá Raz sa všetko vyrieši! Hitmaker Peter Nagy přichází s novou optimistickou písní Raz sa všetko vyrieši. Hudbu i text k novince, která nese podtitul Tup, Tup Song, napsal samotný Peter Nagy. Online koncert kapely Hlahol na střeše Knaku V neděli večer skupina Hlahol vystoupila na střeše legendárního teplického klubu a spáchala si tím vlastní open air, i s diváky v ulici. Kapela Sendwitch s Pekařem vydává klip Mayday, v létě vyrazí na společnou tour! Pekař si ve videoklipu zahrál psychologa, kterému se zpěvák kapely Daniel Černý svěřuje s pocity a náladami, se kterými bojuje v dnešní nelehké době. Prague Summer Festival potvrzuje The Offspring na červen 2022 Prague Summer Festival oznamuje nové datum konání koncertu The Offspring. Kapela vystoupí v Praze 12. června 2022, představí právě vydanou novinku Let The Bad Times Roll. Skupina Pepper odtajnila svůj Příběh - aneb zbrusu nový videoklip je na světě! Mladá nadaná kapela Pepper neusnula na vavřínech a svým fans se hlásí zbrusu novým videoklipem s názvem Příběh. A věřte, máme se na co těšit! Finálové práce na novém albu CI5 se staly minulostí – placka Gigaman míří mezi fanoušky Celých devět autorských skladeb potěší nejen kmenový fanklub, ale i všechny příznivce dobré hardrockové muziky. CD má v rodném listě datum 27.3.2021, přičemž list křestní vypíší autoři hned na prvním koncertě po rozvolnění! Parta kolem Tondy Jireše se na tento okamžik moc těší a ani vy si nenechte významný budoucí moment hudební dráhy oblíbené kapely ujít. Cítíte se sami? Objevte v sobě MUZIKONAUTa! Už rok uplynul od chvíle, co nám představila ústecká kapela IDIO&IDIO svůj poslední videoklip, natočený k singlu „Jak na pAnk“. Byl jednoduchý, hravý a skrýval v sobě množství nadsázky. Nyní však čtveřice přináší zcela jiný audiovizuální zážitek s debutovým videoklipem k písni MUZIKONAUT.

Další fotoreportáže

Online koncert kapely Hlahol na střeše Knaku V neděli večer skupina Hlahol vystoupila na střeše legendárního teplického klubu a spáchala si tím vlastní open air, i s diváky v ulici. Umělci pomohli dobré věci v rámci benefice #opětspolu Získat prostředky na speciální přístroj můžete pomoci i vy! VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ HUDBY A NADĚJE online živý stream koncert mistra houslí a slova JAROSLAVA SVĚCENÉHO a jeho hostů Pawnshop zakončili kariéru v domácím Junior klubu, podpořeni the.switch Páteční večer 2.10 2020 se nesl v duchu loučení. Zpěvák Frank, z hardcoreových Pawnshop odchází a kapela se rozhodla po patnácti letech ukončit činnost. To si i v této nepříliš dobré době pro koncerty zasloužilo poslední rozloučení. Hard rockový večírek s Mentolem v Blue Baru Zbiroh Akce s názvem Hard & Heavy Night ve Zbirohu slibovala původně dvě formace tohoto stylu. Bohužel, ze zdravotních důvodů nedorazil v sobotu 3.10.2020 berounský Bulldog a navíc se ze soupisky stochovského Mentolu omluvil kmenový zpěvák Standa Lackun. Přesto se párty vydařila – o zpěv se jako náhradník postaral kytarista Roman Zubatý a koncert se tak mohl bez dalších problémů uskutečnit. Heavy metalový koncert severočeské skupiny Krleš přilákal početné fanoušky Každý rok se na prknech berounského RC Prdel ukáže energická heavymetalovka Krleš. Letos, ze všeobecně známých důvodů, se jarní koncert přesunul na podzimní termín 2.10.2020 a to těsně před avizovanou druhou coronavirovou pauzou. Vše naštěstí vyšlo a publikum si tak mohlo užít nabroušené představení sympatické party, která se do Berouna velice ráda vrací. Z pátého kola Múzy 2020 postoupili dva finalisté Ve čtvrtek 1.10.2020 proběhlo v Divadle Pod lampou již 5. základní kolo nejstarší výběrové soutěže v ČR. Na pódiu se představil multižánrový koktejl od rocku po dixieland a hosté si tak mohli užít jeden z posledních živých koncertů před další covid pauzou.
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz