ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

KULLT SKLLA 10. dubna 2017   (16:58)táborská "skllossover" kapela

KULLT SKLLA

Veronika Hejnová


KULLT SKLLA je šestičlenná kapela z Tábora skládající se z Vlastyse (50let), který hrál a zpíval v kapele QÝCHODU, dále do kapely patří Pepa (43let), který současně hraje v kapele NĚMÁ VÝČITKA, stejně jako Špic (43let). Ruda (42let) dříve také hrával v kapele NĚMÁ VÝČITKA. Partu uzavírá Zdenda (41let) a Karlos (43let). Kapela vznikla v prosinci roku 2015 a to tak, že Vlastys v té době hrál a zpíval v kapele QÝCHODU a Pepa hrál a stále hraje v kapele NĚMÁ VÝČITKA. U piva zjistili, že by chtěli hrát něco tvrdšího než hrají v kapelách, v nichž působí. Původně ještě přemýšleli nad názvem Crash Clash Glass, chtěli mít v názvu sklo a ani nevěděli proč. Nakonec si ale vybrali český název, kdy LL tvoří jakýsi náznak angličtiny. Kapela se rozhodla zpívat česky, protože si myslí, že čeština v tomto tvrdém žánru chybí. Autorem textů a hudby je hlavně Vlastys, vždy se však finální podoby songů řeší hromadně a předlohou pro songy jsou témata ze života. Kapela se řadí do žánru skllossover, tento styl se však moc zaškatulkovat nedá. „Jinak co se stylu týče, hrajeme, jak všem říkáme, skllossover a texty jsou převážně o tom, co trápí asi každého z nás.“ říká s úsměvem Vlastys a Karlos k tomu s úsměvem dodává: „I o tom, co nás vůbec netrápí.“ První demo vydali v roce 2016, nese název „Skllossover“ a obsahuje šest skladeb, nahráli ho v podstatě jen pro sebe. 

KULLT SKLLA je šestičlenná kapela …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Nyní přichází s albem „Předčasná evakuace“, které obsahuje 12 songů. Na album jsem se zeptala přímo Vlastyse, co by sám k němu řekl: „V písničkách nám šlo především o to zachytit energii, syrovost a to se nám, myslím, povedlo. Nevymýšleli jsme nějaké kudrlinky, vrstvení kytar a pododně. Všichni jsme se shodli na tom, že tak jak hrajeme naživo, musí hrát i CD. Zároveň chci říct, že děkuju Martinovi Maredů a studiu Čapí piča za zvuk a Petrovi Vraštilovi za sponzorování.“ Kapela album pokřtila v sobotu 8. 4. 2017 v rámci "komorního večírku", jak kluci sami nazvali tuto akci, na Kechrovce v Táboře a album jim pokřtil majitel Kechrovky Ivan Jánský. Proč tomu tak bylo, mi Karlos vysvětlil takto: „Zvolili jsme Ivana Jánského, majitele gastronomického skvostu Kechrovka, který nás od začátku podporuje, protože je to náš výbornej kamarád, skvělej řečník a chodíme k němu na pivo.“  „Je to pro mě velká čest pokřtít CD parádním chlapíkům, kteří se do toho opřeli, hrajou krásnou energickou muziku a baví je to. Ať se jim daří.“ Taková byla slova Ivana Jánského při křtu alba, které nepokřtil jako většina kapel tradičně šampusem, ale malou lahvinkou jӓgermeistera. Po pokřtění alba ještě vzal obraz, který malovala jeho přítelkyně, která s ním pracuje na Kechrovce, aby ho vydražil a vydraženou částku věnoval kapele. Vyvolávací cena byla 50 haléřů. U této ceny to nezůstalo a obraz se prodal za 500,-Kč. Celá akce se nesla ve veselém duchu a všichni si akci užili. 

Nyní přichází s albem „Předčasná …
V nejbližších dnech kapelu čeká vystoupení v Jindřichově Hradci, a to 21. 4. 2017 v Lucky Pery, kde vystoupí krom kapely KULLT SKLLA také kapely Fleshless a TӦRR. A hned druhý den, tedy 22. 4. 2017, čeká kapelu KULLT SKLA Radenín fest v Radeníně.
Většinu songů z nového alba kapely si můžete pustit na http://bandzone.cz/kulltsklla , kapela má i své fb stránky https://www.facebook.com/kulltsklla/.


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)


Veronika Hejnová 20 fotografií v galerii


autoři:text:     Veronika HejnováDalší články žánrů Crossover, Punk (rock)

Cítíte se sami? Objevte v sobě MUZIKONAUTa! Už rok uplynul od chvíle, co nám představila ústecká kapela IDIO&IDIO svůj poslední videoklip, natočený k singlu „Jak na pAnk“. Byl jednoduchý, hravý a skrýval v sobě množství nadsázky. Nyní však čtveřice přináší zcela jiný audiovizuální zážitek s debutovým videoklipem k písni MUZIKONAUT. The Fialky se hlásí s klipem POGO a vinylem Šance! Po třinácti letech vychází poprvé na vinylu druhá řadová deska pražským punkáčům The Fialky. Stejně jako původní vydání na CD i o tuto vinylovou reedici se postaralo PHR records. Iné Kafe má nové DVD a CD z velkolepého symfonického koncertu v bratislavském NTC! Kultovní kapela Iné Kafe připravila na úvod roku pro fanoušky bombu! Vratko Rohoň a spol vydávají nové CD a DVD, které zachycuje velkolepý koncert se čtyřicetičlenným orchestrem a s dvacetičlenným pěveckým sborem. Knedlofil dovařil svojí prvotinu Když Navařeno, tak se všemi ingrediencemi! Přesně tak přistoupil hořovický punkový Knedlofil k významné události ve své hudební kariéře při vypuštění debutního CD s již zmíněným názvem Navařeno. Pro fanoušky je k mání již od ledna 2020, přesto placka ještě neprodělala pravý bublinkový křest, který byl již dvakrát ze všeobecně známých důvodů zrušený. Festival Fryyfest 2021 v Bakově nad Jizerou bude plný legend zahraniční i české rock metalové scény! Nespoutanou show odpálí The Iron Maidens, Grave Digger, Bonfire, Kamil Střihavka & Leaders i Sebastien Známý friendly festival Fryyfest neponechal nic náhodě a i v této složité době potěšil své fanoušky. Chystá pro ně totiž další ročník tohoto rock metalového open - airu. Rokycanští Do Konce? nezahálí. Zveřejnili dva klipy, natočili EP a pilně zkouší s novou zpěvačkou Je tomu takřka na den přesně rok, co se o slovo na Rokycansku a okolí přihlásila punk rocková kapela Do Konce? S velkým očekáváním a trochou nervozity se premiéra 23.11.2019 před zaplněným Motorestem Svojkovice vydařila na jedničku s hvězdičkou. V současnosti má kvarteto na triku, kromě personálních změn, již dva klipy a ještě teplé EP Převozník, natočené koncem srpna 2020 ve studiu U Dědy Rokycany. Po pěti letech natočila kapela Sex Deviants nový klip S názvem videa „To jak jsem se“ dává svým příznivcům strašická punk rocková parta malou ochutnávku z připravovaného plnohodnotného alba „Za jinej svět!“. K početnému fans se dostane tento pátek 30.10.2020 ve 20:00 a právě vy můžete být jedni z prvních, kteří si oficiální klip na You Tube přehrají.

Další fotoreportáže

VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ HUDBY A NADĚJE online živý stream koncert mistra houslí a slova JAROSLAVA SVĚCENÉHO a jeho hostů Pawnshop zakončili kariéru v domácím Junior klubu, podpořeni the.switch Páteční večer 2.10 2020 se nesl v duchu loučení. Zpěvák Frank, z hardcoreových Pawnshop odchází a kapela se rozhodla po patnácti letech ukončit činnost. To si i v této nepříliš dobré době pro koncerty zasloužilo poslední rozloučení. Hard rockový večírek s Mentolem v Blue Baru Zbiroh Akce s názvem Hard & Heavy Night ve Zbirohu slibovala původně dvě formace tohoto stylu. Bohužel, ze zdravotních důvodů nedorazil v sobotu 3.10.2020 berounský Bulldog a navíc se ze soupisky stochovského Mentolu omluvil kmenový zpěvák Standa Lackun. Přesto se párty vydařila – o zpěv se jako náhradník postaral kytarista Roman Zubatý a koncert se tak mohl bez dalších problémů uskutečnit. Heavy metalový koncert severočeské skupiny Krleš přilákal početné fanoušky Každý rok se na prknech berounského RC Prdel ukáže energická heavymetalovka Krleš. Letos, ze všeobecně známých důvodů, se jarní koncert přesunul na podzimní termín 2.10.2020 a to těsně před avizovanou druhou coronavirovou pauzou. Vše naštěstí vyšlo a publikum si tak mohlo užít nabroušené představení sympatické party, která se do Berouna velice ráda vrací. Z pátého kola Múzy 2020 postoupili dva finalisté Ve čtvrtek 1.10.2020 proběhlo v Divadle Pod lampou již 5. základní kolo nejstarší výběrové soutěže v ČR. Na pódiu se představil multižánrový koktejl od rocku po dixieland a hosté si tak mohli užít jeden z posledních živých koncertů před další covid pauzou. Už se nechcem nikdy vracet, když nám bylo mizerně. Kapela Lucie rozezpívala pražské Výstaviště a zakončila akci PRAHA ZÁŘÍ Praha, 28. září 2020 - Konec multikulturní akce Praha Září oslavili diváci s legendární kapelou Lucie, která vystoupila v pondělí 28. září na Křižíkově fontáně na Výstavišti Praha.Koncert kapely Lucie se kvůli opatřením uskutečnil pouze pro 2000 diváků ve dvou sektorech po 1000 lidech. Kapela zahrála celkem 22 písní – včetně těch nejznámějších, ale představila i nové písně z alba EvoLucie. Smělý plán zorganizovat třítýdenní akci se tak nakonec vyplnil a to i přes náhlá vládní opatření. Unikátní akce, která vznikla spojením desítek organizací, festivalů a stovek umělců, rozzářila září a navrátila české živé kulturní scéně naději na lepší časy. Akci si nenechaly ujít tisíce návštěvníků. Volduchy – punkový benefiční festival pro Tobíka Sobotní odpoledne, potažmo večer 26.9.2020, se stal v KD Volduchy centrem hudebního dění v širokém okolí. V prostorném kulturáku tu nýřanští Vyvrhells v čele s kapelou S.A.S. a Migesem uspořádali za nezištné podpory provozovatele hostince punkový festival, jehož výtěžek byl ještě večer předaný tatínkovi nemocného Tobíka. Na pódiu se vystřídalo osm skupin, které se pro tento večer vzdaly honoráře a naopak, ještě ze svého přidaly na dobročinnou sbírku!
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz