ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Legenda slovenského punk-rocku kapela Iné Kafe začala své turné „Iné Kafe 30“ v Lucerna music baru. 23. února 2025   (21:04)V úterý 18. února proběhl první český koncert ke 30 letům existence této neo-punkové či punk-rockové partičky a byla to slušná smršť.


Je to až neuvěřitelné, že tahle banda okolo frontmana Vratka Rohoně, brázdí vody česko-slovenského hudebního světa (s drobnými pauzami) už 3 dekády.

Sám Vratko zmínil, že když začínali a rozhodli se pro styl tehdy nazývaný neo-punk, skate-punk či californský punk-rock (jehož průkopníky byli např. američtí The Offspring či Green Day), nebylo to úplně snadné. Protože pro pankáče (uznávající britský buričský styl o dvou akordech a radikálních textech) to byla příliš měkká hudba s málo drsnými texty a navíc tzv. moc komerční (protože jí hrála i rádia a televizní hitparády). Pro popíkáře to zase byla hudba přehnaně energická a výstřední. Nicméně právě zmiňovaní The Offspring, Green Day a rostoucí popularita sportovního a životního stylu skateboardingu, tomuto hudebnímu stylu otevřela dveře dokořán a právě komunita skejťáků často tuto muziku vyhledávala. A my jsme byli mezi nimi tehdy i v úterý v Lucerna music baru.

Na Slovensku brány tohoto stylu otevírali právě Iné Kafe, v Čechách pak Jaksi taksi, ve Švédsku např. Millencolin, v Americe pak také Blink 182 či SUM 41.

Vratko Rohoň (Iné Kafe)

Koncert v LMB byl deklarován jako 90minutový se začátkem ve 20:00 a základní linií koncertu mělo být album Je tu niekto? z roku 2000 (tedy hned dvojitá oslava 30 let kapely + 25 let alba). Realita byla však ještě zajímavější. Pár minut po osmé vlétla čtveřice na pódium bez upozornění rovnou energickou písní Ružová záhrada a okamžitě rozpařila celý klub. Ač tato skladba pochází z následujícího alba Príbeh (2002), fanouškům to vůbec nevadilo a jeli s kapelou zpěv i pařbu od prvních tónů. Takže volba první písně sedla jak „zadel na hrnec“.

Mimo všech písní ze zmiňovaného alba zaznělo i pár nových písní. Hned jako druhá Kolagenová nitka, při které si Vratko postěžoval, že tuto módu botoxových pseudokrasavic naprosto nechápe (a většina z mužských i ženských fanoušků s ním souhlasila). Později pak zazněla Otázka za milión a z praštěného resp. ulítlého alba coverů Made in czechoslovakia padla od legendárních Elán skladba Vymyslená.

Ze starších či novějších alb:
 
  • album Čumil (1999)
    - Čumil
    - Vianoce
     
  • album Príbeh (2002)
    - Prečo je to tak
    - Záverečná
    - Ďakujeme vám
     
  • album Bez udania dôvodu (2003)
    - Spomienky na budúcnosť
     
  • album Právo na štastie (2011)
    - Špinavé objatie
     
  • album Made in Czechoslovakia (2022)
    - Vymyslená

Iné Kafe

FOTO PRO RADOST
Okolo půl desáté, se Vratko zeptal fans, kdo má doma ještě vánoční stromeček, že on s rodinou ho sundali o víkendu před koncertem. A po avizovaných 90 minutách, se s námi kapela rozloučila písní Vianoce, která příjemně rozhoupala celý klub. Hned po odchodu kapely to vyvolalo mohutné skandování fanoušků o ještě jednu píseň. Po krátké chvilce se Vratko s kolegy vrátili a ptali se fans, zda si přejí ještě jednu a zda opravdu ještě jednu, protože mají připravené ještě dvě.

První zazněla zmiňovaná pacifistická píseň Spomienky na budúcnosť, po jejímž zaznění si Vratko povzdechl, že tuto píseň složil již před 22 lety a bohužel je stále aktuální.

Kapela pokračovala odlehčenějším témetatem - titulní písní k albu z roku 1999 - Čumil, která roztančila celý klub. Pařba pokračovala našlapanou děkovačkou v podobě skladby  Ďakujeme vám.

Celý koncert, který tedy trval téměř 2 hodiny byl zakončen písní Záverečná a všichni vypadali, že si ho opravdu užili. V posledních letech byla Vratkova pěvecká kondice trochu slabší, ale tady bylo všechno energie, zpěv, hudba, skladba písní koncertu, doprovodná videoprojekce a především nálada naprosto luxusní.

Ďakujeme vám za tento zážitek a spomienku.

Iné Kafe


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Jiří Trnka 27 fotografií v galerii


autoři:text:     Jiří Trnka
foto:     Jiří Trnka



Další články s interpretem Iné Kafe

Fenomenální Pekelný ostrov opět potěšil tisíce fans! Na své si přišli příznivci Pretty Maids, Rybiček 48, Dymytry nebo Harleje Pekelný ostrov je festivalem s nezpochybnitelným kouzlem a atmosférou, která vás doslova pohltí. Proto není divu, že se tam několikatisícový dav fans (včetně nás) pravidelně rád vrací. Jinak tomu nebylo ani v letošním roce, kdy na fajnšmekry nejen českého rocku, punku i metalu čekal nadupaný line up. Pekelný ostrov odtajnil všechny účinkující a bude to jízda! Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov se nezadržitelně blíží. Vypukne už za měsíc a o zvučná jména české i slovenské hudební scény nebude nouze! O pořádný rockový kotel se v areálu přírodního ostrova U mlýna nedaleko města Holýšov postará i vzácný host z Dánska. Horkýže Slíže a Iné Kafe - pokračují ve své Route63 koncertem v Českých Budějovicích Jarní Route 63 provede slovenské kapely Horkýže Slíže a Iné Kafe napříč Českem. 16. září 2024 dvě slovenské kapely, které mají dlouhá léta nesčetně příznivců i u nás, vyrazily na společné turné a pokračují i na jaře 2025. Legendární Pekelný ostrov už stříhá metr! Dorazí Pretty Maids, Rybičky 48 i Traktor Jeden z největších západočeských festivalů Pekelný ostrov prozradil většinu účinkujících a věřte, že se opět máme na co těšit! V areálu přírodního ostrova U mlýna nedaleko města Holýšov to odpálí špička české a slovenské rockové scény i vzácný host z Dánska. Legenda slovenského punk-rocku kapela Iné Kafe oslaví kulatiny v Lucerna Music Baru. Kapela Iné Kafe slaví 30 let a vyráží na turné! V únoru v Lucerna Music Baru odehraje devadesátiminutový klubový koncert ... Kapely HORKÝŽE SLÍŽE a INEKAFE vyrazí na historicky první společné turné! Skupiny HORKÝŽE SLÍŽE a INEKAFE vyrazí poprvé v historii na společné turné! Dvě nejúspěšnější slovenské kapely ve svých žánrech zavítají na jaře 2024 do čtyř slovenských měst. V rámci SLÍŽE & KAFE Po 100 rokoch Tour 2024 si fanoušci užijí dva plnohodnotné programy s množstvím hitů a celkově přes tři hodiny trvající rockový nášup. Pekelný POLOostrov zažil vulkán nadšení a emocí! Západní Čechy odstartovaly letošní léto řádně užitým víkendem plným skvělé muziky. Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších festivalů na západě Čech - Pekelný ostrov, své publikum totiž nezklamal a uspořádal pro něj zbrusu nový kapacitně zmenšený projekt Pekelný POLOostrov 2021.

Další články žánru Punk (rock)

Zahájení sezóny v Hořepníku s kapelami Arakain a Alkehol. V půlce června se zahájila sezóna na letním parketu v Hořepníku společně s kapelami Arakain a Alkehol. Jacker's a Tlustá Berta ovládli v půlce července letní parket v Hořepníku. Kapely Jacker's a Tlustá Berta přivezli zahrát svoje nejlepší songy na nám již dobře známí letní parket v Hořepníku. Zazněly songy Mlýny, Proklínám nebo První vyholení. GOD SAVE THE CHAOS vol. 12 v plné parádě. Střelské Hoštice se otřásly po roce v základech s festivalem u řeky Otavy, GOD SAVE THE CHAOS. Bystřice dostane potřetí Világoš!! Je to tak! Tenhle punkovej fest se po roce vrací ještě nadupanejší než dřív. Na stejným místě, v zámeckým parku v Bystřici nad Úhlavou se v sobotu 15. srpna 2026 sejdou nadšenci punkový hudby. Dorazí známý jména scény, který tradičně podpoří domácí kapely. Tak si nenech ujít další ročník tohohle skvělýho festu, vem kámoše a užij si super den! Páteční Punk Fest na Hnačově neměl slabý článek, pětice kapel nenechala publikum vydechnout Areál ATC Hnačov, přesněji určeno letní parket hostince U dvou přátel, pohostil v pátek 26.6.2026 akci s názvem Punk Fest. Na ní se představila pětice formací, jejichž rajónem je v podstatě celá naše vlast. Byť sluníčko předvádělo, jaké to je užívat si tropický den, do oploceného prostoru před krytou stage si našla cestu početná návštěva. S připočtením příjemné obsluhy v zásobených stáncích a tradičně dobrého zvuku firmy Stage Master, se punkový mejdan zapsal do kolonky událostí vydařených. Srdce, punk-rock a nu-metalové palivo ve Slatiňanech: PROČ FEST vol. 4 odpálí léto bez kompromisů! Čtvrtý ročník hudebního festivalu pod kopyty stád v srdci Slatiňan slibuje nekompromisní nálož punku, rocku a ska v režii domácí formace Víme Proč, kterou na pódiu podpoří šamorinská legenda Konflikt i alternative nu-metalová banda Head2Down. Multižánrový Rock for JK Manětín si připsal 17. zářez do své hudební historie Nádherný areál u zámecké zahrady se stal již po 17. místem konání velké hudební akce s názvem Rock for JK Manětín. Do centra dění si v sobotu 20.6.2026 našlo cestu pěkných pár set fanoušků dobré muziky prezentované celou osmičkou kapel z popředí české scény. Hosté, poschovávaní před slunečními paprsky v chladivém stínu stromů a plátěného přístřešku, měli z čeho vybírat – od hardrocku přes punkové subžánry po hardcorový koncert. Vše podpořené kvalitním zvukem valícím se na nás z aparatury na prostorné stage. Dobře ošetřený mok, všude přítomná pohoda a možnost přespat v nedaleké stanové vesničce pak dotvářely pohled na akci, která by si určitě zasloužila početnější návštěvu.

Další fotoreportáže

Zahájení sezóny v Hořepníku s kapelami Arakain a Alkehol. V půlce června se zahájila sezóna na letním parketu v Hořepníku společně s kapelami Arakain a Alkehol. Jacker's a Tlustá Berta ovládli v půlce července letní parket v Hořepníku. Kapely Jacker's a Tlustá Berta přivezli zahrát svoje nejlepší songy na nám již dobře známí letní parket v Hořepníku. Zazněly songy Mlýny, Proklínám nebo První vyholení. GOD SAVE THE CHAOS vol. 12 v plné parádě. Střelské Hoštice se otřásly po roce v základech s festivalem u řeky Otavy, GOD SAVE THE CHAOS. Brutus v Roztokách nezklamal, početná návštěva vytvořila perfektní koncertní atmosféru Tradiční vystoupení rakovnického Brutusu na pódiu v Roztokách u Křivoklátu odstartovalo jako každý rok velké školní prázdniny. Poslední červnová sobota letos vyšla na 27.6.2026, což byl pevně stanovený termín očekávané události. Po úzké příjezdové komunikaci si do areálu TJ Roztoky našla cestu velice početná návštěva, jejíž chórový doprovod snad každé skladby se údolím po hladině Berounky linul pěkných pár kilometrů oběma směry. S připočtením teplého počasí a kvalitního zvuku se akce zařadila k těm úspěšným zde konaným. Páteční Punk Fest na Hnačově neměl slabý článek, pětice kapel nenechala publikum vydechnout Areál ATC Hnačov, přesněji určeno letní parket hostince U dvou přátel, pohostil v pátek 26.6.2026 akci s názvem Punk Fest. Na ní se představila pětice formací, jejichž rajónem je v podstatě celá naše vlast. Byť sluníčko předvádělo, jaké to je užívat si tropický den, do oploceného prostoru před krytou stage si našla cestu početná návštěva. S připočtením příjemné obsluhy v zásobených stáncích a tradičně dobrého zvuku firmy Stage Master, se punkový mejdan zapsal do kolonky událostí vydařených. Tlumačovský Dechovkový festival slavil sedmnáctý ročník! Publikum potěšila Vlčnovjanka, Vysočinka a Veselá muzika z Chodska Rok se s rokem sešel a nastal měsíc červen, což v srdci dolního Chodska – v Tlumačově na Domažlicku znamenalo jediné. A to, že nastal čas oblíbeného Dechovkového festivalu, který v letošním roce oslavil krásné 17. narozeniny. O zvučná jména gratulantů z Čech, Vysočiny i ze Slovácka nebyla nouze. Multižánrový Rock for JK Manětín si připsal 17. zářez do své hudební historie Nádherný areál u zámecké zahrady se stal již po 17. místem konání velké hudební akce s názvem Rock for JK Manětín. Do centra dění si v sobotu 20.6.2026 našlo cestu pěkných pár set fanoušků dobré muziky prezentované celou osmičkou kapel z popředí české scény. Hosté, poschovávaní před slunečními paprsky v chladivém stínu stromů a plátěného přístřešku, měli z čeho vybírat – od hardrocku přes punkové subžánry po hardcorový koncert. Vše podpořené kvalitním zvukem valícím se na nás z aparatury na prostorné stage. Dobře ošetřený mok, všude přítomná pohoda a možnost přespat v nedaleké stanové vesničce pak dotvářely pohled na akci, která by si určitě zasloužila početnější návštěvu.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz