ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Lucie Bílá na zámku v Dobříši 5. září 2016   (15:18)recitál Lucie Bílé

Lucie Bílá na zámku v Dobříši

Petr Černohorský


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Je neděle 4.9., 18.00, já stojím před vstupem do pohádkového zámku Dobříš, kde dnes vystoupí v recitálu několikanásobná česká slavice Lucie Bílá s klavírním doprovodem Petra Maláska.
 
,,Není nikdo, s kým se cítím na jevišti tak opravdově jako právě Petrem Maláskem. Od prvního do posledního tónu jsme jedna bytost, jedna umělecká duše a jen s ním můžu lidem říci, co cítím, co mě trápí, co mě dělá šťastnou. Už proto naše společné koncerty zbožňuji,“ říká Lucie Bílá.
 
Diváci pomalu přicházejí, na tváři úsměv a pohoda září z každého z nich. Koncert se odehrává pod širým nebem. Pořadatelé nenechali nic náhodě a nakoupili stovky pláštěnek, pro případ deštivého počasí, kterých naštěstí nebylo třeba. Nádvoří rokokového zámku se pomalinku zaplňuje. Sluníčko pomalu zapadá a večer plný písniček může začít.
 
Královna na zámku, tak bych nazval příchod Lucky na pódium. Přišla v krásných, dlouhých, černých šatech, za potlesku stovek posluchačů, s dvorním instrumentalistou – pianistou Petrem, ve stínu její večerní róby. První písnička jsou Vzpomínky „Stmívá, nějak náhle se stmívá, marně vzpomínky skrývám stěnou zapomnění. Stejně přijdou a nic je v pravdu nepromění, jsme si dál tak vzdálení“ text, píseň Vzpomínky i aranžmá a klavírní doprovod, přenášejí mé city někam, kde to bohužel zná většina z nás. Do minulosti, z které někdo důležitý odešel z našeho života. Láska Hory Přenáší, zaznívá v tichu nádvoří. Další píseň z recitálu. Síla této písničky  a pocit mrazení je znát u všech přítomných. Při prvních tónech písničky Dobrodružství S Bohem Panem jsem tušil, že i mé oči nezůstanou suché. Nádherné, bez komentáře! Lucko a Petře, díky!!! Nejen já, ale i dalších pár desítek diváků, utírají slzy kapesníkem, aplaus nemá konce!
Píseň Tma slovy Petra Maláska „Když člověk ze sebe chce dostat nějaké emoce, tak kde je ze sebe dostává? Na jevišti, před lidmi a tma k jevišti patří. Tam jen publikum má pocit, že jsme v ozářeném jevišti, a to je ten pohled zepředu. Pohled od nás je podstatě TMA, protože my jsme oslnění světly, ale zbytek jeviště je ve tmě a jediné co vidím, je moje klaviatura a jediné co slyším, je Lucky hlas a je to takovéto podhoubí proto, aby vyrostl nějaký ten hříbek emocí“. Tma Ať nám svítí!
 
Vyrovnat emoční situace vtipem se Lucka snaží v pauzách mezi písničkami a daří se ji to velmi dobře, slzy střídají smích… Lucka zpívá všechny písně z CD Recitál, které si návštěvníci mohli na koncertě zakoupit spolu s věnečky, které Lucie Bílá vlastnoručně vyrobila. Lidé si zpívají nahlas známé písně, například Most přes minulost. Lucka se pomalu loučí a návštěvníci jí nechtějí pustit. Lucka přistoupila k mikrofonu a řekla: „Zazpívám vám písničku od mé kamarádky„, zazněli první tóny a bylo jasné, že jde o Vyznánie od Mariky Gombitové. Poslední písničkou celého večera byla Si Můj Pán. 
 
Celé nádvoří je na nohou a dlouhým neutichajícím potleskem děkují Lucce a Petrovi za nádherné vystoupení. Odcházím s úžasným pocitem a energií, kterou mi koncert přinesl.
partneři akce: Pribram.cz


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)


Petr Černohorský 40 fotografií v galerii


autoři:text:     Petr Černohorský
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánrů Pop, Rock

Skupina Pepper odtajnila svůj Příběh - aneb zbrusu nový videoklip je na světě! Mladá nadaná kapela Pepper neusnula na vavřínech a svým fans se hlásí zbrusu novým videoklipem s názvem Příběh. A věřte, máme se na co těšit! Finálové práce na novém albu CI5 se staly minulostí – placka Gigaman míří mezi fanoušky Celých devět autorských skladeb potěší nejen kmenový fanklub, ale i všechny příznivce dobré hardrockové muziky. CD má v rodném listě datum 27.3.2021, přičemž list křestní vypíší autoři hned na prvním koncertě po rozvolnění! Parta kolem Tondy Jireše se na tento okamžik moc těší a ani vy si nenechte významný budoucí moment hudební dráhy oblíbené kapely ujít. Cítíte se sami? Objevte v sobě MUZIKONAUTa! Už rok uplynul od chvíle, co nám představila ústecká kapela IDIO&IDIO svůj poslední videoklip, natočený k singlu „Jak na pAnk“. Byl jednoduchý, hravý a skrýval v sobě množství nadsázky. Nyní však čtveřice přináší zcela jiný audiovizuální zážitek s debutovým videoklipem k písni MUZIKONAUT. Rozhovor s Shamrockem z Eurodance projektu T-Spoon! o jeho životě, jak se stal ze zpěváka podnikatel v oblasti fitness a výživy. Katarína Knechtová má netradiční vánoční novinku Nákazlivé Vianoce, kterou reaguje na korona krizi Zpěvačka a skladatelka Katka Knechtová má pro fanoušky netradiční vánoční píseň, kterou reaguje na současnou korona krizi. Zbrusu nový videoklip Black Light od Sylvie a Silver Matte je na světě! Sympatická plzeňská rocková parta Sylvie a Silver Matte neponechala nic náhodě a nadělila svým fans dárek už před Vánocemi. Komunál a jeho online stream rozproudí rock metalovou krev v žilách! I když jsou živé koncerty v současné době v nedohlednu, Komunál neusnul na vavřínech a potěší své publikum.

Další fotoreportáže

VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ HUDBY A NADĚJE online živý stream koncert mistra houslí a slova JAROSLAVA SVĚCENÉHO a jeho hostů Pawnshop zakončili kariéru v domácím Junior klubu, podpořeni the.switch Páteční večer 2.10 2020 se nesl v duchu loučení. Zpěvák Frank, z hardcoreových Pawnshop odchází a kapela se rozhodla po patnácti letech ukončit činnost. To si i v této nepříliš dobré době pro koncerty zasloužilo poslední rozloučení. Hard rockový večírek s Mentolem v Blue Baru Zbiroh Akce s názvem Hard & Heavy Night ve Zbirohu slibovala původně dvě formace tohoto stylu. Bohužel, ze zdravotních důvodů nedorazil v sobotu 3.10.2020 berounský Bulldog a navíc se ze soupisky stochovského Mentolu omluvil kmenový zpěvák Standa Lackun. Přesto se párty vydařila – o zpěv se jako náhradník postaral kytarista Roman Zubatý a koncert se tak mohl bez dalších problémů uskutečnit. Heavy metalový koncert severočeské skupiny Krleš přilákal početné fanoušky Každý rok se na prknech berounského RC Prdel ukáže energická heavymetalovka Krleš. Letos, ze všeobecně známých důvodů, se jarní koncert přesunul na podzimní termín 2.10.2020 a to těsně před avizovanou druhou coronavirovou pauzou. Vše naštěstí vyšlo a publikum si tak mohlo užít nabroušené představení sympatické party, která se do Berouna velice ráda vrací. Z pátého kola Múzy 2020 postoupili dva finalisté Ve čtvrtek 1.10.2020 proběhlo v Divadle Pod lampou již 5. základní kolo nejstarší výběrové soutěže v ČR. Na pódiu se představil multižánrový koktejl od rocku po dixieland a hosté si tak mohli užít jeden z posledních živých koncertů před další covid pauzou. Už se nechcem nikdy vracet, když nám bylo mizerně. Kapela Lucie rozezpívala pražské Výstaviště a zakončila akci PRAHA ZÁŘÍ Praha, 28. září 2020 - Konec multikulturní akce Praha Září oslavili diváci s legendární kapelou Lucie, která vystoupila v pondělí 28. září na Křižíkově fontáně na Výstavišti Praha.Koncert kapely Lucie se kvůli opatřením uskutečnil pouze pro 2000 diváků ve dvou sektorech po 1000 lidech. Kapela zahrála celkem 22 písní – včetně těch nejznámějších, ale představila i nové písně z alba EvoLucie. Smělý plán zorganizovat třítýdenní akci se tak nakonec vyplnil a to i přes náhlá vládní opatření. Unikátní akce, která vznikla spojením desítek organizací, festivalů a stovek umělců, rozzářila září a navrátila české živé kulturní scéně naději na lepší časy. Akci si nenechaly ujít tisíce návštěvníků. Volduchy – punkový benefiční festival pro Tobíka Sobotní odpoledne, potažmo večer 26.9.2020, se stal v KD Volduchy centrem hudebního dění v širokém okolí. V prostorném kulturáku tu nýřanští Vyvrhells v čele s kapelou S.A.S. a Migesem uspořádali za nezištné podpory provozovatele hostince punkový festival, jehož výtěžek byl ještě večer předaný tatínkovi nemocného Tobíka. Na pódiu se vystřídalo osm skupin, které se pro tento večer vzdaly honoráře a naopak, ještě ze svého přidaly na dobročinnou sbírku!
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz