ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

LUCIE VYDÁVÁ PO 16 LETECH NOVÉ ALBUM EVOLUCIE. 13. listopadu 2018   (17:15)Nejslavnější česká skupina Lucie vydává nové řadové album. Následovník 16 let staré nahrávky Dobrá kočzka která nemlsá dostal název EvoLucie. Kapela na něm pracovala s přestávkami sedm měsíců. Svými skladbami na desku přispěli všichni členové David Koller, Robert Kodym, P.B.CH. a Michal Dvořák. O většinu textů se postaral Robert Kodym. Třináctipísňová kolekce se natáčela pod dohledem zvukaře a producenta Pavla Karlíka. Výsledný zvuk části skladeb vybrušovali i zkušení zahraniční producenti Mike Fraser, John Spiker, Mark Plati, Mike Clink nebo čeští zvukaři Ecson Waldes a Jiří Janouch. Zajímavý je i výčet některých hostů, mezi nimiž jsou i zpěvačka Lenny, saxofonista Vratislav Brabenec z The Plastic People of the Universe nebo kytarista Phil X z kapely Bon Jovi.

LUCIE VYDÁVÁ PO 16 LETECH NOVÉ ALBUM EVOLUCIE.

Nová nahrávka vychází u vydavatelství BrainZone na CD i vinylu a je k dostání i v kvalitnějším formátu Flac. V prvních týdnech bude v prodeji i limitovaná edice se speciálním bookletem a pamětní mincí. S novým albem kapela vyráží na halové turné. Zastaví se třikrát v Praze, dvakrát v Brně, v Ostravě, Bratislavě a Košicích. Poslední vstupenky jsou v předprodeji v síti TicketLIVE a Tickeportal.
 
„Je to stará dobrá klasická Lucie, která sem tam vystrkuje růžky z přítomnosti do budoucnosti. Ten název EvoLucie vlastně hodně sedí. Prostě zase je to ta rocková kapela z Prahy, která má hodně širokej záběr,“ říká o nové nahrávce Robert Kodym.
 
Podle Davida Kollera je Evolucie zcela jistě pestrou nahrávkou. „Ale tak to u nás, myslím, bylo vždycky. Nikdy jsme nedrželi jenom jeden styl. Koneckonců jsme ze střední Evropy, tady je vlivů spousta. A přestože se na spoustě kapel, které se nám líbí, shodneme, každý z nás je hudebně orientovaný jinak, což vyplývá i z nástroje, na který hraje. Já v tom vidím samá plus,“ říká Koller.
 
Stejně jako u předchozích alb si Lucie kromě výběru skladeb a aranží dávala záležet také na precizním zvuku. Kromě producenta Pavla Karlíka, který s kapelou spolupracoval v minulosti, se na albu kontinuálně podíleli i další zvukoví inženýři. Kromě domácích Ecsona Waldese a Jiřího Janoucha to byl například Mike Fraser, známý například z posledních pěti alb AC/DC nebo držitel několika cen Grammy John Spiker, spolupracovník Becka nebo Steve Earla. Další z nich Mark Plati, jež je proslulý jako spolupracovník Davida Bowieho, dorazil za kapelou do Česka. Výčet zámořských producentů uzavírá Mike Clink, který patří mezi veterány. Nejvíce se proslavil produkcí debutového alba Guns N’Roses Appetite for Destruction, dohromady jim produkoval pět alb, kterých se prodalo přes 90 milionů kusů.

Nová nahrávka vychází u vydavatelství …

„Přes Mikea jsme dokonce oslovili na hostování kytaristu Slashe z Guns N‘Roses. Kvůli datu vydání před turné Lucie jsme to však již nestihli realizovat. Úplně na poslední chvíli nám Mike zcela neplánovaně poslal nahrávku, do které nechal natočit původní Slashovo sólo ve skladbě Nejlepší, kterou znám Philem X, současným kytaristou Bon Jovi. Nejprve jsme si říkali, že pokud nebude Slash, tak nikoho jiného nechceme, ale nakonec kytarový part do písničky zapadl tak skvěle, že jsme se rozhodli jej tam nechat,“ popisuje manažer Lucie Ladislav Vajdička z vydavatelství BrainZone.
 
Kromě Phila X se v roli hostů na albu objevují i klávesista Jamie Muhoberac, který nahrával s Rolling Stones, Fleetwood Mac nebo Bobem Dylanem, kurdská zpěvačka Sakiny Teynaová, zpěvačka Lenny, saxofonista Vratislav Brabenec z The Plastic People of the Universe, pražský vokální sbor Gospel Limited, skupina Krless hrající na historické nástroje nebo stálý host kapely Adam Koller.
 
Posluchači na albu jistě ocení i typické společné vokály Davida Kollera s Robertem Kodymem, stylové rozpětí, které sahá od rocku až k modernější produkci producenta Marka Platiho nebo typické texty Roberta Kodyma, které se místy rozpínají od lyrických veršů v Nejlepší, kterou znám, přes zprostředkované vzpomínky svého otce na ruskou okupaci v písni 1968 až po dadaistické refrény skladby Fénixovy slzy.
 
Nové album EvoLucie kapela podpoří na velkolepém turné. Kromě Prahy (22. 23. a 24. 11) se zastaví v Ostravě (13.11.), Brně (17. a 18.11.) a zavítá i na Slovensko. Konkrétně do Bratislavy (27.11.) a do Košic (30.11.). Kromě novinek na něm muzikanti zahrají i všechny zásadní hity kapely a průřez celou kariérou. Vstupenky lze kupovat na internetovém portále TIcketLIVE: https://www.ticketlive.cz/cs/event/evolucie-tour-2018
 

EVOLUCIE TOUR 2018:
 
13.11.2018 Ostrava OSTRAVAR ARÉNA
17.11.2018 Brno DRFG aréna
18.11.2018 Brno DRFG aréna
22.11.2018 Praha O2 arena
23.11.2018 Praha O2 arena
24.11.2018 Praha O2 arena
27.11.2018  Bratislava Zimný štadión Ondreja Nepelu
30.11.2018  Košice Steel Aréna


FOTO PRO RADOST


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

zdroj:Tisková zpráva



Další články s interpretem Lucie

Putovní hudebně kulturní festival HRADY CZ se po roce opět vrátil do Švihova a bylo to velké! Nadšenému davu vládli Lucie, Daniel Landa i Chinaski Co spojuje jedny z nejkrásnějších českých a moravských památek, léto, skvělou muziku napříč žánry a zábavu? Přece známý, pohodový a velmi oblíbený putovní festival HRADY CZ, který v rámci svých zastávek nevynechal ani západ Čech – a to konkrétně známý Vodní hrad Švihov na Klatovsku. Hudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu přesouvá na Švihov, láká na jeden z posledních koncertů Lucie s Davidem Kollerem A k tomu Daniel Landa a Chinaski toto léto exkluzivně pouze na Hradech!!! V ČERVNU STARTUJE HUDEBNÍ LÉTO V LEDÁRNÁCH Hudební fanoušci se i v letošním roce dočkají koncertů pod širým nebem v areálu Branických ledáren. Pod hlavičkou Ledárny Open Air se v průběhu léta uskuteční hudební vystoupení řady velkých jmen domácí i zahraniční scény. Můžete se těšit na kapely Lucie, Divokej Bill, Mig 21, Horkýže Slíže, Monkey Business, vypsaná fiXa, Pražský výběr, Stromboli, Ty Nikdy Label, Davida Kollera, Annu K., Sto zvířat a další. Vstupenky pořídíte na webu ledarnyopenair.cz a GoOut.cz. Skupina Lucie vyráží na turné Medvídek, Amerika, Šrouby do hlavy – kdo by neznal nejznámější hity kapely Lucie? Téměř každý týden můžeme některou z těchto písniček slyšet v rádiu. Co si ale tento rok dopřát poslech Luciiných nesmrtelných songů naživo? LUCIE VYRAZÍ PO 15 LETECH DO REGIONŮ S NOVÝM ALBEM EVOLUCIE Nejslavnější česká skupina Lucie bude pokračovat v koncertování i v roce 2019. Po osmi vyprodaných hokejových stadionech se rozhodla vyrazit na turné po menších halách v Česku. V červnu příštího roku se v rámci pokračujícího turné k aktuálnímu albu EvoLucie zastaví v plzeňském Lochotínském amfiteátru na jediném open air vystoupení v roce a dále na podzim v Hradci Králové, Liberci, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Jihlavě, Znojmě, Zlíně, Olomouci nebo Třinci. Na většině míst kapela minimálně 15 let nekoncertovala. Hrdým partnerem turné je Penny Market, který nabídne vstupenky svým zákazníkům v předprodeji. Vstupenky jsou exkluzivně v síti TicketLIVE. Ženy, sex a politika Tak by se dal shrnout páteční koncert Lucie ve vyprodané O2 aréně. LUCIE PŘICHÁZÍ PO ŠESTNÁCTI LETECH S NOVÝM SINGLEM „TAKHLE TĚ MÁM RÁD“ Typický dvojhlas Davida Kollera a Roberta Kodyma a po prvních tónech jasně rozpoznatelný kapelový zvuk, který spolu s nimi tvoří Michal Dvořák a P.B.CH. Vše navíc ve zvukovém obalu roku 2018. Takový je aktuální singl Lucie. Skupina ho nahrála po 16 letech od posledního řadového alba. Jmenuje se Takhle tě mám rád. Skladba je prvním singlem z připravované nahrávky Evolucie, kterou skupina vydá na podzim. Zároveň k ní vyjede na velkolepé turné. Kromě Prahy (22. 23. a 24. 11) se zastaví v Ostravě (13.11.) Brně (17. a 18.11.) a zavítá i na Slovensko. Konkrétně do Bratislavy (27.11.) a do Košic (30.11.). Kromě novinek na něm muzikanti zahrají i všechny zásadní hity kapely a průřez celou kariérou.

Další události, novinky, pozvánky na akce, tiskovky

Proč Fest vol. 4: Punk, rodinná atmosféra i elektrické black outy. Slatiňany zažily festival, na který se jen tak nezapomíná Slatiňany opět dokazují, proč se sem fanoušci punku a tvrdší muziky každé léto rádi vracejí. Čtvrtý ročník Proč Festu nabídl poctivou dávku punk-rocku, nu metalu i raw punku, ale především atmosféru, kterou velké festivaly koupit nedokážou. Domácí Víme proč společně s partou dobrovolníků připravili akci, kde vedle sebe pařili mladí pankáči, rockové babičky a dědové i děti pod pódiem. Redakce Musicgate byla od prvních tónů až do závěrečného přídavku přímo ve fotopříkopu. Tanja zažehla Plamen: Rocková legenda se vrací s novým EP Charismatická zpěvačka a nezaměnitelný hlas české rockové scény Tanja (vlastním jménem Tanja Kauerová) hlásí návrat v plné síle. Fanouškům představuje své v pořadí již sedmé studiové album, respektive obsáhlé EP, které dostalo symbolický název „Plamen“. PATRONUM uvádí nové singly MILFka a Námořnická. Obě skladby míří do hlavního playlistu KLUBOOFKA rádia Kapela PATRONUM, působící na české metalové scéně přibližně rok a půl, představuje dvě nové skladby, které potvrzují její rostoucí ambice i osobitý hudební styl. Novinky MILFka a Námořnická aktuálně získaly podporu KLUBOOFKA rádia, kde byly zařazeny do Hlavního playlistu a dostávají se tak do pravidelné rotace mezi nejvýraznějšími kapelami CZ/SK rockové a metalové scény. Kapela SP25 natočila nový videoklip! Představí v něm hluboké emotivní téma i známá jména hudební a influencerské scény Západočeská kapela SP25 neusíná na vavřínech. Po vydání zbrusu nového alba s názvem Popel a růže pokračuje v rozjeté jízdě a připravuje obrazovou podobu. A to konkrétně k písni Padlej anděl z výše zmíněné desky. Hudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu přesouvá na Švihov s Rybičkami 48, Danielem Landou, Mirai a Mig 21 Dále zde vystoupí Tomáš Klus, Trautenberk, Harlej, Vypsaná Fixa a další... Multižánrový Farák Fest vol. 11 vytahuje esa z rukávu, hosté budou mít z čeho vybírat Farský kopec nedaleko Heřmanovy Huti se již po jedenácté stane epicentrem koncertního dění v širokém okolí. Letošní Farák Fest laťku v nabídce kvalitní muziky posunul zase o kousek výše a v lineupu akce s termínem 1.8.2026 se objevují jména figurující na republikovém půdorysu. O pozvánky jednotlivým formacím a sestavením všeho potřebného na správná místa, se postaral sehraný tým pořadatelů s Vaškem Motykou v čele. Součástí události bude tradičně připravené zázemí pro hosty – plně zásobené občerstvovací stánky, kaskádovitě seřazené trámy k sezení, fungující sociální koutek… a v neposlední řadě nedaleké parkoviště s přilehlou stanovou vesničkou. Celým sobotním odpolednem a večerem nás provede zkušený moderátor Vláďa Jaroš, jehož tvář k této akci nepochybně a zaslouženě patří. Přijďte si vychutnat skvělou festivalovou atmosféru do příjemného prostředí Farského kopce i vy, odstartováno bude úderem 13. hodiny. Selective Mute přinášejí podprahové znepokojení s dobrým koncem Trocha ochlazení během letní otupělosti podle severočeské kapely Selective Mute neuškodí. Právě takový chladivý dotek přináší jejich nové EP s názvem GLR.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz