ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Makov ožil Jemnostfestem s Trautenberkem, Zvlášňý školou a Septic People! 20. července 2020   (21:59)Byl sobotní podvečer a známý letní parket v Makově u Klatov chystal
pro fanoušky další hudební lahůdku. Oslavu svého jubilejního šestého ročníku tam totiž podnikl Jemnostfest v čele s Trautenberkem a jeho čeládkou. Nastal „den D“ a náš plán na večer zněl jasně: Trautenberk, Zvlášňý škola a Septic People v Makově.

Makov ožil Jemnostfestem s Trautenberkem, Zvlášňý školou a Septic People!

Vlaďka Votrubová


Byl sobotní podvečer a známý letní parket v Makově u Klatov chystal pro fanoušky další hudební lahůdku. Oslavu svého jubilejního šestého ročníku tam totiž podnikl Jemnostfest v čele s Trautenberkem a jeho čeládkou. Nastal „den D“ a náš plán na večer zněl jasně: Trautenberk, Zvlášňý škola a Septic People v Makově. A tak se také stalo! Bylo příjemné letní počasí a vůně klobás a piva se linula vzduchem. Hloučky natěšených fanoušků postupně zaplňovaly areál a Makovu vládla pohodová atmosféra.
 
Světla nažhavena, zvuk vyladěn a tak nic nebránilo tomu tenhle velký mejdan zahájit. A bylo to tady! Septic People v čele s frontmanem AlexemSašánkemFedorovem naskočili na pódium a pecka Kmotra liška odstartovala jejich set. Tihle punk rockoví draci se s tím, jak se lidově říká, dlouho „nepárali“ a hned od začátku do nás valili jednu vypalovačku za druhou. A nebylo divu. Vždyť nejsou na scéně žádnými nezkušenými nováčky.
 
 
 

Byl sobotní podvečer a známý letní parket v …

V letošním roce totiž slaví krásných 10 let na scéně, které mimo jiné oslavují i dvěmi novými peckami z chystaného CD. Proto v nabitém setlistu novinky 10 let a Hokejová samozřejmě nemohly chybět. Kromě novinek kluci vsadili i na osvědčené songy jako: Pivečko z naší pivnice, Na mejdaně, Discobrouci, Jdou do hlav, Zlatá klec, Nebeský mlýny, Vlk a zajíc... a publikum si spokojeně popařovalo. Chytlavá muzika s řízným zpěvem, energie sálající z kapely i zbrusu nová scéna nažhavily publikum na tu správnou koncertní teplotu a večer začal nabírat na obrátkách.

V letošním roce totiž slaví krásných 10 let na …

FOTO PRO RADOST
Ale to už pomyslné koncertní otěže převzala legendární knajp 'n' rollová Zvlášňý škola. Bouřliváci ze „Zvlášky“ v čele s Tomášem Linkešem vlétli na pódium, přivítali se s publikem vypalovačkou Skořápky a tradiční Jemnostfest se ubíral tím správným směrem. Tihle ostřílení matadoři s charakteristickým zvukem harmoniky neponechali nic náhodě a hrnuli do nás své notoricky známé hity jako: Modrobílá, Foddbal, Zmizet beze stopy, Zdražyly nám pyvo, Balada P.V.H., Karkulka, Pohlavní turistika,  a fanoušci se „rozjížděli“.

Během koncertu nechyběly tradiční recitační vsuvky a hymnu „Když muž zelenou snídá, tak po ní má nádhernej dech větrovej, když muž zelenou snídá, tak litr si dá a je hned hotovej, když muž zelenou snídá“, řval doslova celý Makov. To už se ale punková jízda řítila do cíle a nás čekal poslední koncert Jemnostfestu - a to Trautenberk.

Ale to už pomyslné koncertní otěže převzala …
Opona zahalila scénu, davy natěšených fanoušků se nahrnuly ještě blíž k pódiu a nápisy na trikách už naznačovaly, komu to tu za krátko bude patřit. Ano, ano, v Makově bylo Trautenberkovo! Nedočkavost se zvědavostí by se v publiku v tu chvíli dala přímo krájet. Zrychlil se tep, tajil se dech a snad každý v duchu odpočítával: 6, 5, 4, 3, 2, 1... A v tom to vypuklo! Intro krkonošských pohádek zahřmělo Šumavou a všem bylo jasné, že nás čeká pravý tanzmetalový nářez.

Živlové z Trautenberku doslova vtrhli na pódium a pecka Kubamelehubou odpálila jejich nespoutanou energickou show. V publiku to od prvních tónů vřelo a Trautenberk na nic nečekal a nekompromisně přikládal pod už tak vroucí kotel. Banda kolem živelných zpěváků Luboše a Prasopsa měla nabito pěkně ostrými a sypala do nás hit za hitem jako: Temná strana talíře, Lunt, Dej pozor na Satana, Pot, Pan Pilous, Himlhergotdonrvetr, Potužník senior, Hajnej... Rozjetou atmosféru nepokazil ani déšť, který vytrvale ochlazoval dav téměř do poloviny koncertu.
 

Opona zahalila scénu, davy natěšených fanoušků …
Co vám budeme povídat... Trautenberk si svou skvělou dynamickou muzikou se zpěvem publikum zkrátka podmanil a na nohou byla celá „Šumavská rezervace“. Kromě známých vypalovaček nechyběla ani novinka Jelito a Prasopsovo žádané sólo na vidle při pecce Kejklíř. Koncert stále více gradoval. Společná pařba s neúnavným řáděním umocňovala show a bylo znát, že si koncert naplno užívá Trautenberk i fanoušci. Mužská část publika byla však plně okouzlena půvabem krásné basačky Aničky. Byl to zkrátka Jemnostfest, jak se patří! Veselice těch našich „Klatováků“ neskutečně rychle ubíhala a náhle jsme se ocitli v závěru šestého ročníku Jemnostfestu. Rozdivočelé publikum však nechtělo pustit tyhle draky z pódia a bouřlivým potleskem s pokřiky si vyžádalo přídavek. Trautenberk je samozřejmě nezklamal a rozloučil se s nimi hity Selka a Klatovák.

Co vám budeme povídat... Trautenberk si svou …
Byl to velmi vydařený večer a nám nezbývá než poděkovat kapelám Trautenberk, Zvlášňý škola a Septic People, publiku za skvělou atmosféru a samozřejmě také pořadatelům akce!!!

Byl to velmi vydařený večer a nám nezbývá než …


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Vlaďka Votrubová 39 fotografií v galerii



Pavel Macán 46 fotografií v galerii


autoři:text:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová
foto:     Pavel Macán, Vlaďka Votrubová



Další články s interprety Septic People, Trautenberk, Zvlášňý škola

Pekelný ostrov odkrývá další eso v rukávu! Přiváží stage, která dá šanci novým talentům Legendární Pekelný ostrov nepřestává překvapovat. Necelé tři měsíce před svým startem odtajňuje novinku – další stage, která dá šanci novým talentům. Festival Hrady CZ vstoupí do třetí dekády s Mirai, Landou i Mig 21, poprvé bude v Hluboké nad Vltavou Na 21. ročníku putovního festivalu zahrají i Rybičky 48, Harlej, Vypsaná fixa nebo Tomáš Klus. Zputnik, Zvlášňý škola a Aušus aneb „mejdan od A do Z“ po roce opět ovládl Mrákov! Druhá prosincová sobota se v Mekce chodského bigbítu nesla ve znamení pořádné dávky punku a punk rocku. Pod kotlem tam v ten den přiložily kapely Zputnik, Zvlášňý škola a Aušus. A o tom, že půjde o skvěle užitý večer, už předem nikdo nepochyboval. Zvlášňý škola, Zputnik a Aušus aneb „mejdan od A do Z“ se po roce vrací do Mrákova! V sobotu 13. 12. 2025 to v Mekce chodského bigbítu bude znovu vřít! Na place se totiž sejdou tři dobře známé a nespoutané party – Zvlášňý škola, Zputnik a Aušus. A že půjde o jízdu, která dokáže rozhoupat i samotné zdi sálu (samozřejmě v tom nejlepším smyslu), o tom není pochyb. Desátý ročník Rockového léta na Mži je již minulostí V Kozolupech u Plzně proběhl poslední srpnovou sobotu festival Rockové léto na Mži, a i přes malé technické problémy si jej návštěvníci užili. Chodrockfest opět potvrdil své kouzlo! Párty rocku na Chodrocku se stala legendární I v letošním roce nás na DOTIKO a NFCtron stage čekal nadupaný line-up a tak nebylo divu, že si párty rocku na Chodrocku nenechaly ujít tisíce fans. A byla to jízda! Ale nepředbíhejme a vezměme to všechno hezky od začátku. Sobota na festivalu Footfest ve znamění tvrdých kytarových riffů. Zazněly Letokruhy, Svoboda 89 nebo Netáhlo. Slunný sobotní den ve znamění trvdší hudby v podání kapel jako Traktor, Dymytry nebo punkových SPS.

Další články žánrů Metal, Punk (rock), Rock

KD Ševětín se stane místem konání již 4. ročníku znovu kvalitně obsazeného Seven Festu Jihočeský Ševětín se statusem městyse, pohostí ve svém kulturním domě čtvrtý ročník rock-metalově laděného Seven Festu. Již z názvu akce lze odvodit, že hlavním iniciátorem a organizátorem je českobudějovická skupina Seven. Ta se postarala o pozvánku dalším pěti formacím, které tak výrazně zaplnily lineup sobotního odpoledne, potažmo pak večera a noci 18.4.2026. V soupisce českých hudebních těles lze najít známá jména pohybující se v horních patrech české scény, samozřejmostí pak budou významní hosté z muzikantského ranku. Letošní festival si navíc připíše i benefiční podtext, kdy se část výtěžku přesune na konto handicapované Janičky. Přijďte se pobavit a zažít skvělou koncertní atmosféru i vy – dveře sálu budou otevřeny od 15:00, start je ohlášený na 16:00 hodin. Pekelný ostrov odkrývá další eso v rukávu! Přiváží stage, která dá šanci novým talentům Legendární Pekelný ostrov nepřestává překvapovat. Necelé tři měsíce před svým startem odtajňuje novinku – další stage, která dá šanci novým talentům. Republiková tour Dogy a Morčat na útěku bude mít zastávku v Kralovicích V loňském roce úspěšná společná šňůra karvinské Dogy a brněnských Morčat na útěku má letos pokračování. Republikové „Turné, ze kterýho se poserete…“ míří do KD Kralovice, stejně tak jako stovky fanoušků, kteří si vystoupení oblíbených kapel nenechají ujít. Akce je termínově zasazená do sobotního večera 18.4.2026, kdy se sál otevře v 19:00 a první set pak odstartuje úderem 20. hodiny. Rockovým minifestem ve Zruči se o příchod jara postará čtveřice kapel Přilehlý sál výčepu hostince U Drudíků ve Zruči nabídne v pátek 17.4.2026 hostům čtyřchodové menu. Rocková náplň s mnohdy ostřejším obsahem bude mít společného jmenovatele – Jarní rockový minifest. Na něm se představí jak formace s autorskou dílnou, tak skupiny preferující coverové verze známých originálů. Přijďte se pobavit a podpořit muzikanty i vy – start je dle plakátu ohlášený na 19:00 hodin. Ostrý hudební večírek čeká na hosty blatenského Datla Známý a stovkami koncertů prověřený suterénní klub Podatelna hned pod hostincem, nabídne v pátek 10.4.2026 vystoupení trojice kapel tvrdšího ražení. Na své si tak přijdou fanouškové strakonického Commodore 64 a domácí skupiny Funkce Šroubu, velký závěr bude patřit šternberské partě Kakktus. Přijďte si zapařit a užít si nevšední atmosféru i vy – dveře Podatelny se otevřou v 19:30, start je ohlášený na 20:00 hodin. Rockové Velikonoce v Hospodě Tachovská měly na programu dva koncerty domácích kapel Oblíbené centrum živých koncertních událostí na konečné plzeňské tramvaje č. 1 má název Hospoda Tachovská. Právě zde se v sobotu 4.4.2026 konala hudební událost s názvem Rockové Velikonoce, o jejíž zorganizování se postarala skupina Pub Kings. Zprvu se zdálo, že obě formace si na místo koncertního dění dají pouze veřejnou zkoušku – s přibývajícím časem se však místa k sezení v podstatě komplet zaplnila. Je pravda, že na parket si mnoho návštěvníků cestu nenalezlo, přesto to v prostorách klubu hučelo jako v pěkně velkém včelím úle. Ve výsledku se, s připočtením skvělého zvuku Fandy Sýkory, večírek zdařil a v místních kronikách bude umístěn v horních částech zápisů. Festival Hrady CZ vstoupí do třetí dekády s Mirai, Landou i Mig 21, poprvé bude v Hluboké nad Vltavou Na 21. ročníku putovního festivalu zahrají i Rybičky 48, Harlej, Vypsaná fixa nebo Tomáš Klus.

Další fotoreportáže

Slovenská jazzová ikona Peter Lipa na prknech plzeňské scény v Domě hudby Velká událost pro milovníky jazzu byla termínově určená k pondělnímu večeru 6.4.2026. V plzeňském Domě hudby se na pódiu, před vyprodaným hledištěm, představil Peter Lipa – osobnost známá v tomto žánru jako zpěvák, skladatel či manažer. V průběhu koncertu si s Peterem dala dvě skladby soulová zpěvačka Mirka Novak – dobrou stylovou muzikou nabitý večírek tak dostal punc neopakovatelnosti. Rockové Velikonoce v Hospodě Tachovská měly na programu dva koncerty domácích kapel Oblíbené centrum živých koncertních událostí na konečné plzeňské tramvaje č. 1 má název Hospoda Tachovská. Právě zde se v sobotu 4.4.2026 konala hudební událost s názvem Rockové Velikonoce, o jejíž zorganizování se postarala skupina Pub Kings. Zprvu se zdálo, že obě formace si na místo koncertního dění dají pouze veřejnou zkoušku – s přibývajícím časem se však místa k sezení v podstatě komplet zaplnila. Je pravda, že na parket si mnoho návštěvníků cestu nenalezlo, přesto to v prostorách klubu hučelo jako v pěkně velkém včelím úle. Ve výsledku se, s připočtením skvělého zvuku Fandy Sýkory, večírek zdařil a v místních kronikách bude umístěn v horních částech zápisů. KOHN v obnovené sestavě na plzeňském náměstí Domácí rockový KOHN se v sobotu 4.4.2026 postaral o doprovodný program Velikonočních trhů v centru západočeské metropole. Ve třech sériích v odpoledních hodinách představil část svojí obsáhlé tvorby, která má na Plzeňsku velice početnou posluchačskou základnu. Velikonoční punkový mejdan se do božkovských kronik zapsal výrazným písmem Prodloužený víkend ve znamení Velikonoc nabízel nespočet kulturních událostí – od návštěv historických památek přes nejrůznější výstavy po hudební akce, kterých se na Plzeňsku konala pěkná řádka. Jednou z těch očekávaných byla ta s názvem Velký Pátek pod Kopcem. Z názvu a kalendáře lze odvodit termín 3.4.2026, určení lokace by asi také nedalo velkou práci – kultovní Hospoda Pod Kopcem v Božkově. Na místní prkna si našly cestu čtyři formace, z nichž domácí skupina P.V.A. se ujala role pořadatelské. Rád zdůrazním špičkový zvuk z aparatury Jardy Pospíšila, který ruku v ruce s příjemnou obsluhou ve výčepu přispěl mírou obrovskou k pohodě a dobré náladě tohoto punkového večírku. Legendární Alkehol v rámci svého jarního turné rozezpíval Mrákov! O energický start večera se postaral Bastard Nastala poslední březnová sobota a Mekka chodského bigbítu opět ožila poctivou náloží nadupané muziky. Tentokrát se o slovo přihlásili oblíbení Rockeři z Alkeholu, kteří dostali Mrákov do varu v rámci turné k novému albu "Připíjim". Hostem večera byla heavy-hardrocková kapela Bastard. Koncert dvou spřízněných kapel zaznamenal v plzeňském Andělovi značný úspěch Povedeným večerem se může pochlubit plzeňský klub Anděl music bar. Na jeho pódiu se ve čtvrtek 2.4.2026 představily dvě skupiny, o jejichž propojenosti není žádných pochyb. Metalová Reflections Of Amnesia zahrála v obnovené sestavě s novou zpěvačkou a výrazní Pearly Seconds si tu zopakovali úspěšný listopadový narozeninový koncert ke svému desátému výročí. Početné publikum, pohodová obsluha na baru a kvalitní zvuk z dílny provozovatele tohoto klubu – ve výsledku jedničkový mejdan. Maniac Fest přilákal do rokycanského Pardála velice pěknou návštěvu Rokycanská Hospůdka U Pardála se v sobotu 21.3.2026 stala centrem hudebního dění – na místním nevelkém pódiu se v rámci Maniac Festu představily hned tři výrazné kapely. Kromě pořádajícího domácího XATAXu si do příjemného interiéru nalezly cestu nick sekage magor pomlčka kitamoriová – NSMPK a heavymetalový Chlíff. O dobře zvoleném lineupu svědčila i početná návštěva, která každé jednotlivé formaci vytvořila skvělou koncertní atmosféru. S připočtením výborného zvuku z dílny Jardy Pospíšila se večírek zařadil k těm úspěšným akcím, jež se na tomto místě konaly.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz