ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Metal, rock, alternativa i reggae - takový byl třetí ročník vyhlášeného Voznice Festu 21. června 2021   (18:34)Přírodní krytý areál Tyjátru v obci Voznice nabídl v sobotu 19.6.2021 již třetí ročník soutěžní přehlídky skupin několika stylů. V příjemné domácí atmosféře zabojovalo pět kapel o hlavní cenu – možnost natočení vlastního klipu u společnosti Junek Film.

AsBestBikkinyshopDCRadioG.O.C.KnírekMichal Šeps & Reggiment
Metal, rock, alternativa i reggae - takový byl třetí ročník vyhlášeného Voznice Festu

Luděk Blovský


Teplé sobotní odpoledne přilákalo do prostor voznické arény početné publikum, které se po 16. hodině dočkalo první várky decibelů. Úvodní set patřil mladé rock coverové skupině AsBest, jejíž nesoutěžní vystoupení bylo předvěstí dalších hudebních událostí.

Kapela AsBest

Bývalí i současní žáci hudební školy Dobříš tu zúročili mimoškolní aktivitu povedeným koncertem. Ze současného coverového repertoáru známých světových jmen se časem chtějí přesunout k prezentaci vlastní tvorby. Dle slov členů kapely je jen otázka času, kdy pustí vlastní kousky na veřejnost.

Kapela AsBest

FOTO PRO RADOST
Krátká technická pauza dala hostům čas na občerstvení v dobře zásobeném stánku a první akordy již soutěžní kapely G.O.C. nastartovaly blok anglicky zpívajících muzikantů. Název Group of Cocks se nechá přeložit jako „Banda kohoutů“ a napříč obrovskému vedru velice vitálních kohoutů.

Kapela G.O.C.
Od vzniku 2015 se mohou pochlubit vydaným albem Try it Baby (2018), kterým jistě potěšili spoustu příznivců kvalitní muziky. Vydařený set nenechal rockové srdcaře v klidu posedávat a parket se začínal utěšeně plnit.

Kapela G.O.C.
Ostrá zvuková zkouška, benátská maska a spousta věrných fans předznamenaly nástup další soutěžní formace. Stala se jí skupina Knírek z nedaleké Příbrami. Svůj autorský blok zařazují pod hlavičku shoegaze a nutno dodat, že od personálií 2019 s příchodem bicmana Petra Černohorského slyšitelně přitvrdili. Vliv na kvalitu a líbivost mají velkou mírou i klávesy Jarmilky Kovářové, které mnohdy těžké tóny kytar parádně prosvěcují.

Kapela Knírek
Ve výčtu plusů určitě nechybí bravurně zvládnutá šestistrunná basa Tomáše Kvapila, jejíž zvuk podtrhl nejen Zahrádku, Tkaninu, Kukačku… či jednu z novějších Vocucej mě. O zpěv, kytaru a dávky emocí se postaral David Drozda, na jehož tváři se odráží útrapy neskutečně teplého večera.
 

Kapela Knírek
Intro ke skladbě Fargo otevřelo dveře nu-metalového pekla v podání kapely Bikkinyshop. Skupina s domovským právem v Berouně vznikla 1998 a s dlouhou řadou vydaných titulů patří mezi žádané jméno na jakékoliv hudební akci.

Kapela Bikkinyshop
Posledními počiny sympatických tvrďáků jsou singly Echo a Oceans z roku 2020. Na voznické stage zazněly věci starší Loutka… ale i novější - Fangs, Fight a Bully…, které by se mohly stát součástí připravovaného EP. Představení s novým bicmanem mělo šťávu, tuny energie a určitě nechyběla komunikace s fanoušky v první linii.

Kapela Bikkinyshop
Slunná Jamajka, písečné pláže a rytmy reggae. Právě do těchto míst nás z Voznice přeneslo vystoupení Michala Šepse & Reggimentu. Kytara, basa a bicí skvěle doplňovaly klávesy frontmana kapely – výše jmenovaného Michala Šepse.

Kapela Michal Šeps & Reggiment
V tu dobu se parket zcela zaplnil a skladby Anděl, Kréta, Zloději…. až po Báječný svět byly slyšitelně doprovázeny desítkami hlasivek. Songy padaly na úrodnou půdu a v závěru setu si publikum zaslouženě užilo vytleskaný přídavek.

Kapela Michal Šeps & Reggiment
Závěr s velkým „Z“ připadl děčínské úderce DCRadio. Kapela s rokem vzniku 2014 rozjela emo-punkovovou show na plný plyn. Po únavě z dnes již dvou odehraných koncertů nebyla ani památka. Ba naopak, svým temperamentem přitáhli na parket každého, kdo si nenechal poslední hudební blok ujít.

Kapela DCRadio
Velice sympatický výkon korunovaly skladby Šípková Růženka, Trinity… či stejnojmenná DCRadio, při kterých nebyla na pódiu nouze o skoky. Vydařený set byl hlasitě odměněn a děčínská parta se tak stala posledním hudebním aktérem třetího ročníku Voznice Festu.

Kapela DCRadio
A jak to vše nakonec dopadlo? Během celého večera se hosté mohli zúčastnit hlasování o vítězi. Každý přítomný s platnou vstupenkou mohl přispěl svému favoritovi hlasem, které byly z pečlivě zabezpečených uren přepočítávány týmem pořadatelů v čele s Michalem Petákem.

Sčítání hlasů pořadateli
Vítězem třetího ročníku soutěžního Voznice Festu a majitelem pozvánky k natáčení videoklipu u firmy Junek Film se jednoznačně stala berounská metalová formace Bikkinyshop. Blahopřeji a těším se na další setkání, popřípadě premiéru budoucího klipu.

Předání vítězné trofeje - možnost natočení klipu


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Luděk Blovský 209 fotografií v galerii


autoři:text:     Ilona Blovská, Luděk Blovský
foto:     Luděk Blovský



Další články s interprety Bikkinyshop, DCRadio, Knírek

Hudební festival Muzika Příbram 2023 nabídl pětici kapel, lídrem se stal legendární Abraxas Estrádní sál KD Příbram se stal tím místem, kam směřovaly kroky fanoušků jednotlivých hudebních sestav. Zadní vchod pak otevřel brány postupně najíždějícím kapelám, které se postaraly o koncertní události zde se konající v termínu 21.10.2023. Festival Muzika Příbram 2023, za podpory města Příbram, odstartoval tradičně v odpoledních hodinách sobotního dne a je jen škoda, že snahu pořadatelů či výkony jednotlivých formací nepřišla podpořit početnější návštěva. Hudební akcí nás provázel Josef Šmejkal, jehož přehled a uvádění vystupujících byly na vysoké úrovni. Určitě vypíchnu dobrý výsledný zvuk a hlavního pořadatele Milana Hrudku, který je stejně jako zmíněný moderátor členem spolku Muzika Příbram, pod jehož patronací festival proběhl. Multižánrový festival Muzika Příbram 2023 se hlásí o slovo dalším ročníkem Festival regionálních kapel, jejichž kariéry mají vesměs vzestupnou tendenci, se uskuteční tradičně v estrádním sále KD Příbram. Letošní termín je stanovený na 21.10.2023 a pořadatelský tým, za podpory města Příbram, připravil pro hosty velice zajímavý line-up. V něm zahrají skupiny s mladším datem vzniku, ale v závěru se můžeme těšit na českou rockovou legendu Abraxas, která se stane třešinkou příbramského festu. A jak pořadatelé slibují, při větším zájmu o tuto bigbítovou ikonu lze očekávat její prodloužený set. Proto nezapomeňte – Příbram KD, sobota 21.10.2023 se startem ohlášeným na 13:30. Kapela MANIAC chystá jarní SHOW S TANCEM TOUR 2022! Kluci vyrazí se vší parádou a představí vám své stejnojmenné druhé řadové album! “Show s tancem.” Žádný strachy ani tentokrát nebude chybět pro ně již tradiční světelná a kouřová show. The.Switch a Bikkinyshop v Junior klubu předvedli hudební smršť v rodinné náladě Koukněte na zajímavé fotografie z koncertu The.Switch a Bikkinyshop, který se odehrál v příbramském Junior klubu s obrovskou energií obou kapel, avšak v příjemném přátelském a rodinném duchu. Kapela the.Switch vystoupí v místě svých kořenů, parťáka jí bude dělat Bikkiny shop Zakladatel kapely Michal Novák zve všechny core fans z Příbrami a okolí na koncert a v rozhovoru vzpomíná na začátky kapely, své první koncerty a tehdy fungující příbramské kapely Benefiční hudební RoY 2021 Je za námi skvělá poslední venkovní akce RoYfest Charitativní akce na podporu Tomáška. Nás to baví....tak doražte, bude zas parádně)

Další články žánrů Metal, Punk (rock), Reggae, dancehall, Rock, Rock'n'roll

Nuclear Intervention Fest v Kadově se do hudebních map zapíše čtvrtým nadupaným ročníkem Jezdecký areál Zofi na okraji malé obce Kadov u Blatné, se v sobotu 6.9.2025 promění v hudební arénu. A to ne ledajakou – na pódiu uvnitř jezdecké haly se představí mezinárodně obsazený line-up výběrem deseti top kapel ve svých žánrech. Součástí akce bude bohatá nabídka jídel včetně veganských, dobře zásobený pivní stan a v neposlední řadě stanové městečko pár kroků od centra dění. Pořadatelé slibují dobrou muziku podpořenou kvalitním zvukem a tak neváhejte – metalový festival Nuclear Intervention odstartuje úderem 14. hodiny! Metalový Armageddon Of Decibels se v osmém ročníku pochlubil několika exkluzivitami Ostrůvek udržované zeleně u Kalikovského mlýna se 23.8.2025 stal již po osmé centrem příznivců metalové muziky, v níž měla většina kapel přídomek black. Letos se hlavní pořadatelé ze známého Parlament Clubu postarali o několik jedinečných zářezů do festivalové kroniky, mezi kterými budu na prvním místě jmenovat změnu tradičního termínu akce – od tohoto ročníku se festival bude konat vždy v předposlední srpnovou sobotu! Dalším vykřičníkem hudební události byl koncert domácí formace Trollech, která tímto koncertem ukončila veřejné vystupování. A třešinkou na metalovém dortu pak bylo jediné festivalové vystoupení brněnských ROOT po několika letech, což jistě přilákalo početné fans i z dosti odlehlých končin. Výjimečná hudební událost si určitě zasloužila i kvalitní zvuk, o nějž se se ctí postarala zkušená firma RN Produkce. Extra Band revival otevře podzimní sezónu v Mekce chodského bigbítu Léto uplyne jako voda a o slovo se nám pomalu, ale jistě hlásí pestrobarevný podzim. A stejně pestrá bude i podzimní sezóna v KD Mrákov. Čeká nás totiž pořádná nálož rockové, punkrockové i bigbítové muziky a oblíbený Extra Band revival tam samozřejmě nemůže chybět! Metalový DEAD SHALL RISE preferoval ve třetím ročníku opět tvrdou muziku a dvoudenní formát Areál u fotbalového hřiště v Lužné u Rakovníka se stal již po třetí v řadě místem konání festivalu extrémní metalové muziky. Dvoudenní akce s termínem 22.8. a 23.8.2025 lákala hosty na výběrový lineup, o jehož zhmotnění do reálné podoby se postaral, v čele týmu pořadatelů, nepřehlédnutelný Vít Kveetaak Malý. I když se návštěvníci scházeli postupně a na oko nevypadal areál zaplněný, prostor před pódiem byl okupovaný v podstatě od úvodního bloku po závěrečné akordy metalového večera. Níže je pak malý reportík z prvního dne, který nabídl celou osmičku hudebních formací. Úterní brutality U Kylla měla údernost death-core-metalu v plné palbě V netradičním termínu začátku pracovního týdne 19.8.2025, se na venkovní stage klubu uskutečnila hudební akce s názvem Úterní brutality U Kylla. Již z názvu lze odvodit, že večírek byl určen vybrané společnosti preferující tvrdou muziku. O pořadatelství se postaral frontman dvou účinkujících sestav Vlado Švejk Švík, jedničku za zvuk masírující nás po celou hudební párty si odnesla firma BK Audio. Cheznovická kapela Chlíff vypustila debutový klip Steel Heavy Klip byl ukován ve Strašicích v areálu kooperace Tyc za účasti kapely a nejbližších přátel. Každý přispěl svým dílem a vynaložil maximum úsilí, aby výsledek a radost z provedené práce byla co největší. Soutěž o vstupenky na Fest Revival Příbram 2025 Největší show hudebních legend Queen, ABBA, Elvis Presley, Lucie, The Beatles, Red Hot Chili Peppers a Waldemar Matuška v letním kině v Příbrami.

Další fotoreportáže

Metalový Armageddon Of Decibels se v osmém ročníku pochlubil několika exkluzivitami Ostrůvek udržované zeleně u Kalikovského mlýna se 23.8.2025 stal již po osmé centrem příznivců metalové muziky, v níž měla většina kapel přídomek black. Letos se hlavní pořadatelé ze známého Parlament Clubu postarali o několik jedinečných zářezů do festivalové kroniky, mezi kterými budu na prvním místě jmenovat změnu tradičního termínu akce – od tohoto ročníku se festival bude konat vždy v předposlední srpnovou sobotu! Dalším vykřičníkem hudební události byl koncert domácí formace Trollech, která tímto koncertem ukončila veřejné vystupování. A třešinkou na metalovém dortu pak bylo jediné festivalové vystoupení brněnských ROOT po několika letech, což jistě přilákalo početné fans i z dosti odlehlých končin. Výjimečná hudební událost si určitě zasloužila i kvalitní zvuk, o nějž se se ctí postarala zkušená firma RN Produkce. Metalový DEAD SHALL RISE preferoval ve třetím ročníku opět tvrdou muziku a dvoudenní formát Areál u fotbalového hřiště v Lužné u Rakovníka se stal již po třetí v řadě místem konání festivalu extrémní metalové muziky. Dvoudenní akce s termínem 22.8. a 23.8.2025 lákala hosty na výběrový lineup, o jehož zhmotnění do reálné podoby se postaral, v čele týmu pořadatelů, nepřehlédnutelný Vít Kveetaak Malý. I když se návštěvníci scházeli postupně a na oko nevypadal areál zaplněný, prostor před pódiem byl okupovaný v podstatě od úvodního bloku po závěrečné akordy metalového večera. Níže je pak malý reportík z prvního dne, který nabídl celou osmičku hudebních formací. Úterní brutality U Kylla měla údernost death-core-metalu v plné palbě V netradičním termínu začátku pracovního týdne 19.8.2025, se na venkovní stage klubu uskutečnila hudební akce s názvem Úterní brutality U Kylla. Již z názvu lze odvodit, že večírek byl určen vybrané společnosti preferující tvrdou muziku. O pořadatelství se postaral frontman dvou účinkujících sestav Vlado Švejk Švík, jedničku za zvuk masírující nás po celou hudební párty si odnesla firma BK Audio. Chodrockfest opět potvrdil své kouzlo! Párty rocku na Chodrocku se stala legendární I v letošním roce nás na DOTIKO a NFCtron stage čekal nadupaný line-up a tak nebylo divu, že si párty rocku na Chodrocku nenechaly ujít tisíce fans. A byla to jízda! Ale nepředbíhejme a vezměme to všechno hezky od začátku. Dobrá muzika a kvalitní zvuk – Muňári Fest ve Všerubech si do kroniky připsal další úspěšný ročník Rozlehlý areál u fotbalového hřiště se v sobotu 9.8.2025 převlékl do hudebního kabátu. Obrovská stage, stanové přístřešky, skákací hrady pro ty nejmenší, stánky s jídlem a pitím, kvalitní zvuk z dílny rodiny Chocových – vše připraveno ve velkém stylu. Tým pořadatelů s Václavem Červenkou se za podpory města Všeruby a spolku Pro Všeruby postaral jak o výše zmíněné zázemí, tak o pozvánky šesti kapelám s výraznými repertoáry. Počasí akci přálo možná až moc – hosté se před spalujícími paprsky schovávali pod přístřešky a k zábranám přicházeli jen ti opravdoví srdcaři. Je škoda, že se na Muňári Festu neukázala početnější návštěva, přesto se ti dorazivší viditelně dobře bavili, a to muzikou i připravenými soutěžemi při přestavbách aparatur. Je tu léto, zase to cejtim. Bude dobrá noc a zachrání nás spalovač chlastu. Walda Gang a Alkehol společně na Hořepníku. Začátek srpna, prázdniny v polovině a na letním parketu v Hořepníku zněla dvě skvělá jména - Walda gang a Alkehol. Desátý ročník své historie oslavil Farák Fest ve velkém stylu Farský kopec u Heřmanovy Hutě je nedílnou součástí místních kulturních událostí dlouhou řadu let. Jednou z událostí, v jejímž názvu Farák Fest je jméno kopce obsažené, oslavil 2.8.2025 desáté výročí své hudební historie. Tým pořadatelů s Vaškem Motykou v čele, se letos postaral o pozvánku osmi skupinám, jejichž jména lze nalézt v horních patrech české rockové scény. Příjemné prostředí, kaskádovitě umístěné trámy k sezení, přístřešky a usměvavá obsluha občerstvovacích stánků – vše na vysoké úrovni. S připočtením možnosti se vyspat ve stanové vesničce pár kroků od areálu a kvalitního zvuku Jiřího Lupače pak ve výsledku můžeme připsat desátý ročník k těm velice úspěšným. Byť se odpoledne několikrát rozpršelo, hosté si cestu k pódiu vždy našli a každá kapela tak měla své obecenstvo. Celou akcí nás provázel zkušený moderátor Vláďa Jaroš, který již léta patří do organizační party.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz