ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Metalová smršť v Kovářově 7. listopadu 2016   (10:52)Traktor Komunál Doga

Metalová smršť v Kovářově

Petr Černohorský


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Je sobota 5.11 a po nějaké době opět vyrážíme do jihočeského Kovářova na koncert kapel Traktor, Komunál a Doga. Popravdě řečeno jsem nevěděl, co od spojení těchto kapel čekat, hlavně Traktor, to pro mě byla velká neznámá, protože jsem ji nikdy neposlouchal a naživo nikdy neviděl. Ale všechno je jednou poprvé.
 
Na akci opět přijíždíme s dostatečným předstihem, a tak máme dostatek času na obhlídku stánků se suvenýry, kterých bylo u třech stánků nepřeberné množství. S přibývajícím časem pozorujem pomalu se plnící sál. Mé obavy z malé účasti fanoušků se rozplynou úderem deváté hodiny, kdy hrábnou do strun a rozjedou svou šou, pro mě velká neznámá, Traktor, kteří do Kovářova zavítali v ramci podzimní Artefuckt tour. Sál je v tu chvíli takřka plný po okraj. Už od první skladby mě kapela překvapila obrovskou dávkou energie, skvělými texty i muzikou. Skladby jako Vstaňte pane Lincolne,Láskožrouti,Defenestrace,Sybil a Amygdala jsou neskutečně chytlavé.J e z nich cítit láska, něžnost, řev i síla. Tady neplatí že Traktor jede do hor, ale to, že Traktor válcuje sály po celé republice a to s takovou silou až mě to překvapilo.Stačil jeden koncert a stal jsem se velikým fanouškem této kapely.
 
Po hodině se Traktor loučí a začíná zvučit Komunál. Dnes už dá se říci kultovní kapela z Chlumce nad Cidlinou, si vozí po republice svůj fanklub, který nechyběl ani v Kovářově. Hned od první písničky celý sál zpíval jednu pecku za druhou a atmosféra byla strhující. Zpěvák Komunálu Luboš Suchánek nepatří k těm, kteří chvilku postojí, takže ho bylo plné podium a svým neskutečným zpěvem přiváděl do varu celý sál. Komunál vsadil na osvědčené pecky jako 11 hodin do útoku,Střílej zezadu,Kříže v poli,Volnej pád,Hrobník a smrt, atd. Musím říct, že se téhle kapele nedá nic vytknout, a že tahle kapela prostě táhne a mě samotného hodně mrzelo, že měla vyhrazenou pouze hodinu, ale to už se bližil vrchol večera a to byla Doga s charismatickým frontmenem Izzim.
 
Už nástup v plynových maskách dával tušit, že to bude velká šou. A to se taky potvrdilo. Izzi je prostě démon, který skvěle komunikuje s publikem a který mě neskutečně baví tím, co dělá. Doga spustila smršť největších hitů jako Od soumraku do úsvitu,Zelená,Holka samosexuál,Gravitace, ale i skladby z pisledního alba Detox, které jak vtipně okomentoval Izzi, bude zlaté a provedl takový malý křest, jak jinak nez v barvě zelené. Pak už došlo na ,,hymny“ Nejsi nevinná a Poletuju, při kterých naházela kapela do davu role toaletniho papíru a po tom co jich pár přiletělo zpatky Izzimu, vtipně situaci okomentoval, že na tom tahle republika není tak špatně, když se papír vrací zpátky. Ale to už přišla závěrečná píseň a to byla vzpomínka na Jiřího Schelingera v podobě Lupiče Willyho.
 
Celý večer byla jedna velká rocková šou která mělá spád a grády. Rockové soboty v Kovářově jsou povedená akce, která doufám bude pokračovat i nadále.
Partnerem akce : Rockradio


Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)


Petr Černohorský 53 fotografií v galerii


autoři:text:     Petr Černohorský, Michal Patka
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánru Metal

Českobudějovická metalovka Seven připravuje nové album Čas koncertní abstinence využili tvořiví muzikanti k fyzické realizaci dlouho avizované placky, na které dělají dnem i nocí ve studiu NuArt. Dohledu na jejich práci se ujal Jaroslav Brouzda a my se můžeme jen těšit na výsledek, který na sebe nenechá dlouho čekat. Second Breath vpustili do světa svou řádně nadupanou novinku Hope! Second Breath pokračují ve své rozjeté nu-metalové jízdě a vpouští do světa další novinku, která vás zvedne ze židlí! Komunál a jeho online stream rozproudí rock metalovou krev v žilách! I když jsou živé koncerty v současné době v nedohlednu, Komunál neusnul na vavřínech a potěší své publikum. Second Breath rozvířili nu-metalové vody novinkou Second Chance! Západočeští nu-metaloví ďáblové Second Breath neponechávají nic náhodě a i mimo pódia dokážou svým fans pořádně rozproudit krev v žilách. Odpálili totiž zbrusu nový singl a videoklip s názvem Second Chance. Festival Fryyfest 2021 v Bakově nad Jizerou bude plný legend zahraniční i české rock metalové scény! Nespoutanou show odpálí The Iron Maidens, Grave Digger, Bonfire, Kamil Střihavka & Leaders i Sebastien Známý friendly festival Fryyfest neponechal nic náhodě a i v této složité době potěšil své fanoušky. Chystá pro ně totiž další ročník tohoto rock metalového open - airu. Totální Peklo s death core formací Search and Destroy Plzeňská kapela Search and Destroy prošla v letošním roce (2020) změnou na postu u bicí soupravy. O tom, jak si muzikanti sedli, svědčí natočení prvního singlu v tomto gardu s názvem Já Peklo, který měl premiéru 22.7.2020. Blitz Union a jejich nový videoklip k songu TV drtí rock metalovou scénu! Stále více známí, mladí a talentovaní Blitz Union pokračují ve své jízdě a po klipu k titulní pecce EP Revolution sypou do fans další střelivo.

Další fotoreportáže

VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ HUDBY A NADĚJE online živý stream koncert mistra houslí a slova JAROSLAVA SVĚCENÉHO a jeho hostů Pawnshop zakončili kariéru v domácím Junior klubu, podpořeni the.switch Páteční večer 2.10 2020 se nesl v duchu loučení. Zpěvák Frank, z hardcoreových Pawnshop odchází a kapela se rozhodla po patnácti letech ukončit činnost. To si i v této nepříliš dobré době pro koncerty zasloužilo poslední rozloučení. Hard rockový večírek s Mentolem v Blue Baru Zbiroh Akce s názvem Hard & Heavy Night ve Zbirohu slibovala původně dvě formace tohoto stylu. Bohužel, ze zdravotních důvodů nedorazil v sobotu 3.10.2020 berounský Bulldog a navíc se ze soupisky stochovského Mentolu omluvil kmenový zpěvák Standa Lackun. Přesto se párty vydařila – o zpěv se jako náhradník postaral kytarista Roman Zubatý a koncert se tak mohl bez dalších problémů uskutečnit. Heavy metalový koncert severočeské skupiny Krleš přilákal početné fanoušky Každý rok se na prknech berounského RC Prdel ukáže energická heavymetalovka Krleš. Letos, ze všeobecně známých důvodů, se jarní koncert přesunul na podzimní termín 2.10.2020 a to těsně před avizovanou druhou coronavirovou pauzou. Vše naštěstí vyšlo a publikum si tak mohlo užít nabroušené představení sympatické party, která se do Berouna velice ráda vrací. Z pátého kola Múzy 2020 postoupili dva finalisté Ve čtvrtek 1.10.2020 proběhlo v Divadle Pod lampou již 5. základní kolo nejstarší výběrové soutěže v ČR. Na pódiu se představil multižánrový koktejl od rocku po dixieland a hosté si tak mohli užít jeden z posledních živých koncertů před další covid pauzou. Už se nechcem nikdy vracet, když nám bylo mizerně. Kapela Lucie rozezpívala pražské Výstaviště a zakončila akci PRAHA ZÁŘÍ Praha, 28. září 2020 - Konec multikulturní akce Praha Září oslavili diváci s legendární kapelou Lucie, která vystoupila v pondělí 28. září na Křižíkově fontáně na Výstavišti Praha.Koncert kapely Lucie se kvůli opatřením uskutečnil pouze pro 2000 diváků ve dvou sektorech po 1000 lidech. Kapela zahrála celkem 22 písní – včetně těch nejznámějších, ale představila i nové písně z alba EvoLucie. Smělý plán zorganizovat třítýdenní akci se tak nakonec vyplnil a to i přes náhlá vládní opatření. Unikátní akce, která vznikla spojením desítek organizací, festivalů a stovek umělců, rozzářila září a navrátila české živé kulturní scéně naději na lepší časy. Akci si nenechaly ujít tisíce návštěvníků. Volduchy – punkový benefiční festival pro Tobíka Sobotní odpoledne, potažmo večer 26.9.2020, se stal v KD Volduchy centrem hudebního dění v širokém okolí. V prostorném kulturáku tu nýřanští Vyvrhells v čele s kapelou S.A.S. a Migesem uspořádali za nezištné podpory provozovatele hostince punkový festival, jehož výtěžek byl ještě večer předaný tatínkovi nemocného Tobíka. Na pódiu se vystřídalo osm skupin, které se pro tento večer vzdaly honoráře a naopak, ještě ze svého přidaly na dobročinnou sbírku!
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz