ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Metalový Enter the Eternal Fire Fest se do hudebního světa přihlásil desátým ročníkem 1. srpna 2025   (12:08)Areál koupaliště ve Volyni se stal místem konání již desátého pokračování metalového svátku pod názvem Enter the Eternal Fire Fest. Na stage, otevřené k plaveckému bazénu, se ve dvou dnech – pátku 25.7. a sobotě 26.7.2025 vystřídalo 18 kapel z naší české kotliny, své hudební místo měly formace z top scény evropské. Akce se těšila zájmu stovek fans, kteří neváhali přicestovat i z dosti vzdálených končin a strávit zde ve stanové vesničce, v mnohdy nepohodlných bivacích, dvě vyčerpávající noci. O dodržování pitného režimu a dodávání síly chutným jídlem se staral tým neustále usměvavých barmanů v několika stáncích. S připočítáním kvalitního zvuku a odečtením sobotního deště se akce vydařila na jedničku – spokojenost byla viditelná na tvářích snad všech zúčastněných včetně pořadatelské party v čele se členy skupiny Bohemyst.

Abysmal Grief (Itálie)Aeon Winds (Slovensko)Bewitched (Švédsko)Black Mass Pervertor (Finsko)BohemystCeremony of Silence (Slovensko)Discreation (Německo)DoupovDødheimsgard (Norsko)Fusion Bomb (Lucembursko)Henych 666Ill Tidings (Rakousko)IsacaarumKrolok (Slovensko)MoorahMorousONDFØDT (Finsko)Pentacle (Holandsko)
Metalový Enter the Eternal Fire Fest se do hudebního světa přihlásil desátým ročníkem

Luděk Blovský   (ETEF - pátek ráno, Doupov, Moorah, Ceremony of Silence (Slovensko), Henych 666)


Luděk Blovský   (ETEF - Pentacle (Holandsko), ONDFØDT (Finsko), Bewitched (Švédsko), Bohemyst)


Luděk Blovský   (ETEF - sobota ráno, Morous, Black Mass Pervertor (Finsko), Isacaarum, Ill Tidings (Rakousko), Fusion Bomb (Lucembursko))


Luděk Blovský   (ETEF - Aeon Winds (Slovensko), Discreation (Německo), Dødheimsgard (Norsko), Abysmal Grief (Itálie), KroloK (Slovensko))


Den první – pátek
O tom, že ETEF bude mít početnou návštěvu, bylo jasno již v pátek dopoledne. Parkoviště před koupalištěm bylo beznadějně plné a hosté tak se svými zavazadly podstupovali i delší cesty z centra Volyně.

Před areálem koupaliště Volyně…

Stanová vesnička rostla každou minutou a před oficiálním startem se jen těžko hledalo místo k postavení plátěného přístřeší.

Areál koupaliště Volyně…

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Do festivalové kroniky 10. ročníku ETEF se jako úvodní sestava zapsala kapela Doupov.

Kapela Doupov
Z domovského Klášterce nad Ohří si přivezla playlist autorské dílny v thrash-metalovém stylu.

Kapela Doupov
Pražská skupina Moorah o sobě dala vědět black-metal setem.

Kapela Moorah
Dobrá muzika, tympány a výrazný přednes tu sklidily zasloužený potlesk.

Z koncertu kapely Moorah
První zahraniční formace vystoupila pod hlavičkou Ceremony of Silence.

Kapela Ceremony of Silence (Slovensko)
Cesta této black-death-metal party vedla ze Slovenska a ve Volyni si jistě našla nové posluchače.

Kapela Ceremony of Silence (Slovensko)
Velkým lákadlem mnoha přítomných bylo vystoupení pražské úderky Henych 666.

Kapela Henych 666
Ta svým thrash-groove-metalem přilákala k zábranám většinu přítomných a potlesk na otevřené scéně potvrdil kvalitu předvedeného výkonu.

Z koncertu kapely Henych 666
Holandští Pentacle ukázali energií nabitý setlist, jež se těšil pozornosti početného obecenstva.

Kapela Pentacle (Holandsko)
Death-metal kapela je aktivní od 1989, čemuž odpovídá obsáhlá soupiska vydaných titulů.

Kapela Pentacle (Holandsko)
Pastvou pro oči a pohlazením sluchových receptorů se stalo vystoupení finských black-metal ONDFØDT.

Kapela ONDFØDT (Finsko)
Výrazný warpaint, pohyb na scéně a komunikace s fanoušky tu zanechaly zřetelný otisk.

Kapela ONDFØDT (Finsko)
Z nabitého lineupu o sobě dali hlasitě vědět švédští Bewitched.

Kapela Bewitched (Švédsko)
Nadupaná muzika, kytarová sóla, warpaint a pulsující kotel byly známkou dobře odehraného black-thrash- heavy-metal bloku.

Kapela Bewitched (Švédsko)
Domácí Bohemyst patří od 2017 ke stálicím podobných akcí na republikovém půdorysu.

Kapela Bohemyst
Svůj styl označuje jako death-black metal a my si jej užili v plné palbě včetně přídavku, který první koncertní den uzavřel.

Kapela Bohemyst
Den druhý – sobota
Byť jsme se v sobotu probudili do podmračeného dne, nebyla zima a hlavně nepršelo. Hygiena, káva a hurá zpět do víru událostí, které nás ve druhém festivalovém dni čekaly.

Den druhý – sobota...
Ke snídani, již pod krytou pergolou, padl kousek vynikající grilované kýty samozřejmě spláchnutý čerstvě natočeným pivečkem.

Chutná grilovačka...
Postupně přicházeli další a další zde nocující hosté – ještě před hudebním startem to v areálu hezky nahlas hučelo.

Těsně před startem druhého festivalového dne...
Jako první sestava sáhlo do strun jihočeské death-metal trio Morous.

Kapela Morous
To za sebou nemá nijak závratně dlouhou kariéru, přesto disponuje slušně obsáhlou death-metal autorskou dílnou.

Kapela Morous
Pěkně zostra se do toho opřela finská skupina Black Mass Pervertor.

Kapela Black Mass Pervertor (Finsko)
Black-metal-punk playlistem, na němž dělá od vzniku 1998, nenechala na koupališti rozjetý kotel vychladnout.

Z koncertu kapely Black Mass Pervertor (Finsko)
Českobudějovičtí Isacaarum vytáhli na zteč volyňské arény perfektně sestavený setlist.

Kapela Isacaarum
V něm zazněl výtah z více jak třicetileté tvorby v black-death-metal stylu.

Kapela Isacaarum
Muzika a přednes byly parádně umocňovány kostýmy, líčením a nepřehlédnutelnými doplňky.

Kapela Isacaarum
Šátky, páska přes oči, warpaint a hlavně dobrá muzika nás čekaly s rakouskou skupinou Ill Tidings.

Kapela Ill Tidings (Rakousko)
Pohyb na scéně, kytarová sóla – odezva publika byla určitě zasloužená.

Kapela Ill Tidings (Rakousko)
S nástupem lucemburských Fusion Bomb jsme se dostali k dešťové části volyňského ETEFu.

Kapela Fusion Bomb (Lucembursko)
Thrash-metal kapela letos slaví čtvrt století hudební dráhy, která je protkaná koncertními štacemi napříč starým kontinentem.

Kapela Fusion Bomb (Lucembursko)
Během jejího setu přišel pěkný liják – v prostoru před zábranami zůstali jen ti opravdoví tvrďáci.

Z koncertu kapely Fusion Bomb (Lucembursko)
Od našeho východního souseda – ze slovenské Bratislavy vážila na místní prkna cestu kapela Aeon Winds.

Kapela Aeon Winds (Slovensko)
V hudební náplni má symphonic-black-metal, který od založení 2007 přetavila do dlouhé řady singlů, alb a splitů zdobící její konto.

Z koncertu kapely Aeon Winds (Slovensko)
Silou vichřice udeřila na hrozen fans pod pódiem německá death-metal mlátička Discreation.

Kapela Discreation (Německo)
Ta jediná měla v čele sestavy ženský vokál, který v areálu koupaliště nenechal kámen na kameni.

Kapela Discreation (Německo)
Parádní vystoupení mělo viditelnou oporu, kam oko dohlédlo.

Z koncertu kapely Discreation (Německo)
Lídrem sobotního festivalového dne byl nepochybně norský Dødheimsgard.

Kapela Dødheimsgard (Norsko)
Black-metal v ryzí podobě, skvělá muzika a husí kůži nahánějící kostýmy podtržené mrtvolným warpaintem.

Kapela Dødheimsgard (Norsko)
Jedinečné představení, kde se zpěvák několikrát ocitl mezi fans v první lajně.

Z koncertu kapely Dødheimsgard (Norsko)
Pod červenými světly, rozplývajícími se v husté mlze, se na scéně jako předposlední hudební aktér objevila italská kapela Abysmal Grief.

Kapela Abysmal Grief (Itálie)
Její působení na doom-metal kolbištích zaznamenávají kronikáři od 1996, což se podepisuje na dlouhé soupisce vydaných titulů.

Kapela Abysmal Grief (Itálie)
Kazatelna, kápě a tematické oblečení posouvaly vystoupení do vyššího levelu.

Kapela Abysmal Grief (Itálie)
Tlustou čáru za 10. ročníkem ETEF udělala slovenská black-metal skupina Krolok.

Kapela Krolok (Slovensko)
Představení mělo potřebnou dynamiku k udržení pozornosti stále početného publika, které si její koncert nenechalo ujít.

Z koncertu kapely Krolok (Slovensko)


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Luděk Blovský   (ETEF - pátek ráno, Doupov, Moorah, Ceremony of Silence (Slovensko), Henych 666) 125 fotografií v galerii



Luděk Blovský   (ETEF - Pentacle (Holandsko), ONDFØDT (Finsko), Bewitched (Švédsko), Bohemyst) 114 fotografií v galerii



Luděk Blovský   (ETEF - sobota ráno, Morous, Black Mass Pervertor (Finsko), Isacaarum, Ill Tidings (Rakousko), Fusion Bomb (Lucembursko)) 148 fotografií v galerii



Luděk Blovský   (ETEF - Aeon Winds (Slovensko), Discreation (Německo), Dødheimsgard (Norsko), Abysmal Grief (Itálie), KroloK (Slovensko)) 125 fotografií v galerii


autoři:text:     Ilona Blovská, Luděk Blovský
foto:     Luděk Blovský



Další články s interprety Bohemyst, Doupov, Henych 666, Morous

Hudební festival Hrady CZ tento pátek a sobotu rozezní hrad Švihov s Kabátem, Divokým Billem, Wanastowkami a Benem Cristovao Na putovním festivalu dále vystoupí Richard Krajčo, Sofian Medjmedj, Tomáš Klus a další... Hudební festival Hrady CZ se tento pátek a sobotu přesouvá na Kunětickou horu s Kabátem, Divokým Billem, Richardem Krajčem a Benem Cristovao Na putovním festivalu dále vystoupí Wanastowi Vjecy, Sofian Medjmedj, Marpo a další interpreti a kapely... Hudební festival Hrady CZ začíná svou letošní tour na Točníku s Kabáty, Divokým Billem, Benem Cristovaem či Wanastowými Vjecmi a oznamuje kompletní program Na putovním festivalu dále vystoupí Richard Krajčo, Dymytry, Marpo a další interpreti a kapely. Nádvoří hradu Buzice se proměnilo v hudební arénu, NEAR DEATH Experience FEST si tu prošel premiérovým ročníkem Obec Buzice na Blatensku skrývá na svém katastru hradní sídlo, jehož historie se odvíjí někdy od roku 1450. V současnosti je občasným centrem kulturních událostí, z nichž jednou z těch významných se stal první ročník přehlídky extrémní muziky s názvem NEAR DEATH Experience FEST. Pořadatelé rozeslali pozvánky deseti hudebním formacím, které se postaraly o hudební vyplnění sobotního odpoledne 7.6.2025. Vykolíkované parkoviště, připravené stánky s občerstvením ještě před branami hradu, netradiční dekorace nádvoří samotného a hlavně prosvícená, dobře nazvučená stage čekající na první vystoupení – toto vše jasně mluvilo o chuti organizátorů nabídnout hostům co nejlepší servis. Do Buzic si tak našla cestu početná návštěva příznivců tvrdé muziky, která napříč vrtkavému počasí vytvořila parádní atmosféru každé jednotlivé kapele, čímž festival dostal punc velice zdařilé akce. Kompletní časový line-up vystoupení kapel jubilejního 20. ročníku festivalu Hrady CZ je venku Na osmi dvoudenních zastávkách po celé republice vystoupí Kabát, Richard Krajčo, Ben Cristovao, Divokej Bill, Wanastovi Vjecy, Pam Rabbit, Marpo, Visací zámek a další... 20. narozeniny oslaví festival Hrady CZ s Kabáty, Divokým Billem či Richardem Krajčem a oznamuje kompletní program K tomu Dymytry, Wanastowi Vjecy, Ben Cristovao, Marpo, Pam Rabbit či Sofian Medjmedj a další... Norští Helheim nenechali v plzeňském Parlamentu kámen na kameni Početným publikem podpořený koncert v metalovém Parlament Clubu měl na programu dvě hudební položky. V rámci malého evropského turné se ve čtvrtek 13.3.2025 na místní scéně představili volyňští Bohemyst, po nichž před našlápnutý kotel nastoupili vikingové z chladného Norska pod názvem Helheim. Obě vystoupení měla potřebné decibelové grády, o jejichž krocení v nadupané reprosoustavě se postarala zkušená zvukařská RN Produkce. Akce se uskutečnila pod pořadatelskou hlavičkou plzeňské úderky Panychida, která se ze zdravotních důvodů bohužel hudebně nezapojila.

Další články žánru Metal

EPIDEMY spouští thrashovou nákazu Nová deska vyšla 6. července 2025 – připrav se na metalový útok V Lovosicích se slavilo čtvrtstoletí Altrosu Festival Altros Rockfest se pořádá již dvacet pět let. Z původně jednodenní akce je dnes dvoudenní festival, plný hudby všech možných žánrů. Na své si tu zde tak přijde opravdu každý. Vlčtejnský Prasofest vol. 12 neměl v programu slabé místo, před stage bylo plno od úvodního setu rozjezdové kapely O tom, že multižánrový Prasofest na Vlčtejně se stává známým v republikovém měřítku, jsme se přesvědčili při jeho dvanáctém pokračování. V lineupu se objevily skupiny z české top scény, nechyběla jména ze slovenských luhů a hájů. Pod patronací hlavního pořadatele Pana Ká proběhla hudební přehlídka konkurující zaběhlejším festivalům na půdorysu naší vlasti. Stovky fanoušků, využívajících jak připravené zázemí v areálu samotném, tak dvou stanových vesniček vzdálených pár desítek metrů, vytvořily skvělou atmosféru každé jednotlivé formaci. Příjemná obsluha na barech, chutná jídla z grilu a v neposlední řadě výborný zvuk firmy Stage Master – jedničková známka z akce, na kterou se nezapomíná. Nemohu vynechat již tradiční tečku této významné události – horkou česnečku servírovanou v neděli ráno zcela zdarma každému, kdo si po náročné noci našel k pojízdnému kiosku cestu. Hudební festival Hrady CZ tento pátek a sobotu rozezní hrad Švihov s Kabátem, Divokým Billem, Wanastowkami a Benem Cristovao Na putovním festivalu dále vystoupí Richard Krajčo, Sofian Medjmedj, Tomáš Klus a další... Chodrockfest 2025 aneb párty rocku na Chodrocku volá! Čas plyne jako voda a léto se nám rázem přehouplo do své druhé poloviny. Příznivci skvělé muziky a dokonalé festivalové atmosféry ze západu Čech i širokého okolí ale nemusí smutnit. Vždyť je to právě srpen, kdy srdce Chodska – město Domažlice ožije Vavřineckou poutí a mimo to i oblíbeným multižánrovým festivalem – Chodrockfestem. Událostí roku v Heřmanově Huti se stane kulatý, již 10. ročník open air akce Farák Fest Nádherné prostředí Farského kopce na dohled od Heřmanovy Huti, se stane místem konání desátého ročníku kvalitně obsazeného Farák Festu. Pořadatelé se postarali o pozvánky celé osmičce kapel z popředí české hudební scény, které bude na pevně ukotvené stage uvádět zkušený moderátor Vláďa Jaroš. Kromě dobré muziky čeká na hosty bohaté občerstvení a pro přespolní pak několik desítek metrů vzdálené stanové městečko. Přijďte se pobavit a užít si neopakovatelnou festivalovou atmosféru i vy – start je v sobotu 2.8.2025 ohlášený na 12:30 hodin. Metalový Destroy!Fest vol. 4 nabídl dvoudenní formát a nové místo konání Již po čtvrté se na hudebních mapách objevil název festivalové akce Destroy!Fest. První tři ročníky se konaly v Losiné Pod lesem, tentokrát se fanouškové tvrdé muziky sešli v nádherném prostředí Ranče Šídlovák na okraji Plzně. Pořadatelský tým, v čele se členy kapely Search and Destroy se postaral o rozšíření line-upu na 13 formací, jejichž sety jsme si užívali ve dvou dnech – pátku 11. a sobotě 12.7.2025. Pohodová obsluha dobře zásobeného baru plnila přání zákazníků, přes silnou aparaturu rodiny Kadlecových nás pak masírovaly decibely jako na běžícím pásu. Je pravda, že se organizátoři potýkali s problémy ohledně výpadků proudu, vše si však nakonec sedlo a výsledek stál za to. Pátek měl v obsahu tři koncerty, sobotní ubrečený den pak nabídl deset vystoupení, která měla potřebné grády k udržení pozornosti celkem početného obecenstva.

Další fotoreportáže

Gulášfest 2025 ve Valašském Meziříčí: 3 dny plné hudby, chutí a zábavy Gulášfest 2025 ve Valašském Meziříčí V Lovosicích se slavilo čtvrtstoletí Altrosu Festival Altros Rockfest se pořádá již dvacet pět let. Z původně jednodenní akce je dnes dvoudenní festival, plný hudby všech možných žánrů. Na své si tu zde tak přijde opravdu každý. Jedeme od soumraku do úsvitu na Hořepníku. Druhý červencový pátek jsme se setkali na druhé akci v rámci letního parketu na Hořepníku. Zahráli Jacker's a Doga. Vlčtejnský Prasofest vol. 12 neměl v programu slabé místo, před stage bylo plno od úvodního setu rozjezdové kapely O tom, že multižánrový Prasofest na Vlčtejně se stává známým v republikovém měřítku, jsme se přesvědčili při jeho dvanáctém pokračování. V lineupu se objevily skupiny z české top scény, nechyběla jména ze slovenských luhů a hájů. Pod patronací hlavního pořadatele Pana Ká proběhla hudební přehlídka konkurující zaběhlejším festivalům na půdorysu naší vlasti. Stovky fanoušků, využívajících jak připravené zázemí v areálu samotném, tak dvou stanových vesniček vzdálených pár desítek metrů, vytvořily skvělou atmosféru každé jednotlivé formaci. Příjemná obsluha na barech, chutná jídla z grilu a v neposlední řadě výborný zvuk firmy Stage Master – jedničková známka z akce, na kterou se nezapomíná. Nemohu vynechat již tradiční tečku této významné události – horkou česnečku servírovanou v neděli ráno zcela zdarma každému, kdo si po náročné noci našel k pojízdnému kiosku cestu. Léto v Příbrami 2025 naplnilo a nažhavilo příbramské letní kino trojnásobným hudebním zážitkem Po loňském úspěchu při nejvíce navštíveném vystoupení v příbramském letním kině, zopakovala kapela Jelen svůj koncert s osvědčeným předskokanem kapelou Poetika a tentokráte také interpretem Sebastianem. Metalový Destroy!Fest vol. 4 nabídl dvoudenní formát a nové místo konání Již po čtvrté se na hudebních mapách objevil název festivalové akce Destroy!Fest. První tři ročníky se konaly v Losiné Pod lesem, tentokrát se fanouškové tvrdé muziky sešli v nádherném prostředí Ranče Šídlovák na okraji Plzně. Pořadatelský tým, v čele se členy kapely Search and Destroy se postaral o rozšíření line-upu na 13 formací, jejichž sety jsme si užívali ve dvou dnech – pátku 11. a sobotě 12.7.2025. Pohodová obsluha dobře zásobeného baru plnila přání zákazníků, přes silnou aparaturu rodiny Kadlecových nás pak masírovaly decibely jako na běžícím pásu. Je pravda, že se organizátoři potýkali s problémy ohledně výpadků proudu, vše si však nakonec sedlo a výsledek stál za to. Pátek měl v obsahu tři koncerty, sobotní ubrečený den pak nabídl deset vystoupení, která měla potřebné grády k udržení pozornosti celkem početného obecenstva. Marek Ztracený (JE) ZPÁTKY TOUR 2025 v Příbrami (11. 7. 2025) Marek Ztracený po dvouleté pauze od trojnásobně vyprodaného Edenu vyrazil na Zpátky tour a při páté zastávce navštívil (poprvé od roku 2022) Příbram.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz