ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Motorfest 2017 18. května 2017   (05:55)Reportáž z českobudějovického festivalu


13. května se kolem poledního začaly kolem Budvar arény v Českých Budějovicích houfovat davy lidí. Tentokrát za tím nestál hokej, jak je v Budějovicích zvykem, ale chystaný 2. ročník Motorfestu - benefičního koncertu na podporu hokejových nadějí, který měl začít co nevidět. Oproti loňskému roku akce doznala několik změn, přičemž tou nejzásadnější byla přítomnost druhého pódia. Fanouškům se tak naskytla možnost strávit celý den v přítomnosti hudby. 


Ve dvě hodiny festivalový den zahájila elektro-dance dvojice Space Junkie, která vystoupila na nově zbudované venkovní stagi. Program vnitřní Motorstage, nacházející se v místech ledové plochy, odstartovala další dvojice. Tentokrát jí byla současná stálice zejména dívčích srdéček Slza. I když bylo ještě relativně brzy, pánové Lukáš Bundil a Petr Lexa za svou hudbou přilákali mnoho posluchačů (a hlavně posluchaček) napříč generacemi, kteří mohli slyšet, mimo jiných, i největší hity Slzy jako Lhůta záruční, Celibát. Po koncertním setu došlo i na slíbenou autogramiádu, na níž se dostavilo takové množství lidí, až to vypadalo, že tam hoši ze Slzy stráví minimálně následující pětiletku. Ta z toho sice nakonec nebyla, ovšem i tak se dostalo na každého. Pánové focením a podepisováním strávili dobré dvě hodiny, aniž by ztratili úsměv a dobrou náladu. 

Ve dvě hodiny festivalový den zahájila …

FOTO PRO RADOST
Program letěl dál. Na venkovním pódiu zahrála mladá partička Tokaref. Ta svým funky a alternativním rockem vnesla do areálu pohodovou náladu. Té přidal i fakt, že se definitivně umoudřilo počasí a polední přeháňky, které se také rozhodly podílet na zahájení festivalu, vystřídalo sluníčko. 

Program letěl dál. Na venkovním pódiu zahrála …
Abych se přiznala, existují zpěvačky, jimž bych ráda „ukradla“ hlas. Díky Motorfestu se mezi ně zařadila i Lenny. Její charismatický chraplák nemá daleko k dokonalosti, a tak není divu, že věhlas dcerky české zpěvačky již zamířil i za hranice naší vlasti. Koncert byl výborný. Osobně mi ale více seděly kousky lidově řečeno od podlahy. Pianové balady nejsou mým favoritem, ale soudě dle ohlasu publika své nadšené posluchače našly, a to je hlavní. Pak už následovali kluci z formace Pilot Season. Těm se povedlo předvést kvalitní show snad ve všech ohledech. Skvěle zahraný a odzpívaný set mě zkrátka a dobře bavil, což považuji za za to nejlepší, co může kapela svým posluchačům dát. 

Abych se přiznala, existují zpěvačky, jimž …
Sběratelům Andělů Tata bojs patřila Motorstage od 19 hodin. Banda kolem renesančního člověka Milana Caise se alternativě věnuje už nějaký ten pátek, což z nich dělá jedno z nejzásadnějších českých jmen jejich žánru. Ostatně svoje kvality dokazovali po celou dobu svého setu. Mimo hudbu jsem si dokonale užila i skvělé osvětlení koncertu a projekci na pozadí podia. Hřebem programu venkovní stage se měli stát pánové z Pub Animals… a opravdu se jím stali. Nenašel se téměř nikdo, kdo by vydržel nehoupat se v kolenou ihned, jak spustili první tóny z jejich ska a reggae dílny. Nevydržela jsem to ani já, a tak jsem riskla případné podráždění starých úrazů ze školního lyžařského výcviku a komíhala jsem se spolu s davem, co to dalo. Kluci z Pub Animals nevynechali žádný ze svých hitů ani kousky z posledního počinu Fatherland. 

Sběratelům Andělů Tata bojs patřila Motorstage …
Dále už dav svorně zamířil do útrob arény, kde se již schylovalo ke koncertu Tomáše Kluse. Ten by se dal shrnout jediným slovem: geniální. Jasně, Tomáš zahrál téměř všechny své písničky, které obrážely česká rádia, ale čím si mě opravdu získal, byl jeho projev a přístup k publiku. Tak třeba hned první kus Pánubohudooken trval asi 15 minut, protože kromě chvilky na pódiu Tomáš zbytek písně strávil mezi lidmi z publika, kudy se prodíral s mikrofonem v ruce, fotil se s lidmi a při tom všem nezapomínal zpívat. Do jaké míry šlo o připravenou show a do jaké o improvizaci, si netroufám odhadnout, ale výsledek byl milý, zábavný, obdivuhodný. Připočtu-li k tomu Tomášovu výmluvnost a kouzelnou slovní zásobu… sečteno, podtrženo jsem tam kde na začátku: geniální. 

Dále už dav svorně zamířil do útrob arény, kde …
Pověstnou tečku za celým večerem měli na starost funkoví Monkey Bussines a jejich živelné představení. Kapela do posledního dechu dostála své pověsti, která slibuje zábavu, kvalitní hudbu a výborný zpěv, zábavu, akci, lesk… no zkrátka všechno, co byste si tak potřebovali představovat. Tak třeba například song My Friends mě za těch 17 let, co ho znám, ještě nepřestal bavit, podobné to je i s celým „opičím“ ansámblem. A sobota nebyla výjimkou. Ostatně celé to skvěle vystihli fanoušci Bára Rybáříková a Honza Starec, se kterými jsem se na akci sešla:
Kdo na festivalu vydržel až do pozdních nočních hodin, nemusel vůbec ničeho litovat. Přesně v jedenáct hodin se totiž na scéně objevila skupina Monkey Business se svojí skvělou show. Pozornost přitáhly nápadité růžovo-zelené kostýmy a též speciální barevné efekty v pozadí. Na úvod to skupina rozjela, jak se patří. V průběhu večera zazněly takové hity jako Piece Of My Life, My Friends, MS Is 50 či Up To Speed Now, které diváky v předních řadách dostávaly do varu. A protože člen skupiny Roman Holý je součástí nejen Monkey Business, ale i skupiny J.A.R., došlo i na písničku Náš klan. Zpěvák skupiny Matěj Ruppert po celou dobu předváděl své pěvecké umění, které občas prošpikoval nějakým vtípkem, např. v průběhu koncertu divákům ukázal své trenky s nápisem České Budějovice. Tereza Černochová sice své spodní prádlo neukázala, ale pěvecky svému kolegovi rozhodně stačila. Dalším překvapením bylo, že i diváci dostali možnost zazpívat si na pódiu se svou oblíbenou skupinou. Toho se zdárně chopila jedna z divaček a zazpívala kousek z písničky Who Killed My Libido. Po půlnoci, kdy se koncert chýlil ke svému konci, si diváci vyžádali přídavek, kterého se chopil již zmíněný Ruppert se svým kolegou Otakarem Brouskem a zazněla operní árie Nessun dorma z opery Turandot od Giacoma Pucciniho.

Závěrem stojí za zmínku, že program byl doplněn také o vystoupení českého stunt ridera, a úřadujícího mistra Evropy, Martina Krátkého. Ten předvedl skvělou show, často na hraně, ale o tom přesně ten stunt riding je. Jediné, co mě trošku zamrzelo, bylo jídlo, poněvadž se mi nepodařilo k jídlu schrastit nic jiného než klobásu, brambůrky a párky (ať už v rohlíku, či s chlebem). Taky je dost možné, že jsem to jenom prostě nenašla. Ne snad, že bych nad tím chtěla ohrnovat nos, naopak - klobása byla výborná. Jenom jsem trošku čekala takové ty festivalové stálice jako langoš, hambáč atd.
Také jsem měla dojem, že akce má prostorem a hlavně hudební nabídkou na mnohem více návštěvníků. Tak třeba se tam příští rok sejdeme v ještě hojnějším počtu než letos. 

Závěrem stojí za zmínku, že program byl …


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


65 fotografií v galerii


autoři:text:     Eliška Nováková
foto:     Zdeněk Holeček



Další články žánrů Elektronická hudba, Funk, Pop, Reggae, dancehall, Rock, Ska

(Nejen) Motosraz v Dolanech překládá termín kvůli nepřízni počasí. Fest for all s Dogou, Alžbětou a Dilated proběhne v září (Nejen) Motosraz v Dolanech je z důvodu nepřízně počasí přeložen na září. Sestava kapel na Fest for all se nemění. Pivovar Všerad oslavil 13. narozeniny – o pití, jídlo a dobrou muziku nebyla nouze Obec Všeradice na Berounsku se může pochlubit, kromě několika historicky uznávanými místy, výraznou dominantou ve své jihovýchodní části s názvem Dvůr Všerad. Právě zde, ve zrekonstruovaných budovách, se nachází nevelký Pivovar Všerad. Ten letos oslavil třinácté narozeniny, které měly bohatou kulturní i materialistickou základnu na nádvoří před restaurací. Koutek pro děti, dobře zásobený občerstvovací stánek a hudební vystoupení tří formací pak dodávaly kulisy významné události. Počasí přálo a vstup zdarma – ve výsledku se akce do místních kronik zapsala jako vydařená. V blovické Sokolovně oslaví EGES nádherných 45 let na hudební scéně Staroplzenecká rocková skupina EGES připravuje pro fanoušky velkou kapelní událost – narozeninový koncert se spoustou hostů včetně zpěvačky Evy Urbanové. Samozřejmostí budou vstupy bývalých členů do hudebního dění – narozeninová párty se tak v sobotu 16.5.2026 do místních kronik zapíše výrazným písmem. Přijďte zavzpomínat, zazpívat a hlavně si užít neopakovatelnou atmosféru i vy – start je ohlášený na 20:00 hodin. Jarní Volným Pádem Tour se na jeden večer zastaví v plzeňské Lampě Koncertní šňůra tří západočeských kapel má na programu řadu zastávek, mezi nimiž se určitě nevytratí ta na prknech kultovní plzeňské Lampy. V pátek 15.5.2026 tu odpálí každá jednotlivá formace set ve svém stylu – hosté se tak mohou těšit na multižánrový večer. Přijďte se pobavit a podpořit své favority i vy, start je ohlášený na 19:00 hodin. Petr Kolář a Olympic natočili společnou píseň Co je vůbec v nás a klip s Martinem Dejdarem Petr Kolář vydává se skupinou Olympic singl s názvem Co je vůbec v nás. Společně natočili i klip, ve kterém účinkuje také Martin Dejdar. OSTRAVA ZAŽIJE HUDEBNÍ UDÁLOST ROKU: Na MEGAKONCERT Radia Čas míří legendární EUROPE Ostrava se letos na podzim stane centrem světové rockové hudby. Dne 21. listopadu 2026 přivítá Ostravar Aréna 28. ročník tradičního Megakoncertu Radia Čas. Hlavní hvězdou večera bude ikonická švédská kapela EUROPE, která si Ostravu vybrala jako svou výhradní zastávku v České republice. Niakara a Smash ovládnou AMFI Tlumačov u Domažlic Předposlední květnovou sobotu rozezní tlumačovský AMFI nálož rocku a metalu. V rámci Anubis Tour 2026 tam totiž zavítá autorský projekt legendárního metalového baskytaristy Zdeňka Kuba – Niakara a spolu s ní i západočeská rocková partička Smash.

Další fotoreportáže

Pivovar Všerad oslavil 13. narozeniny – o pití, jídlo a dobrou muziku nebyla nouze Obec Všeradice na Berounsku se může pochlubit, kromě několika historicky uznávanými místy, výraznou dominantou ve své jihovýchodní části s názvem Dvůr Všerad. Právě zde, ve zrekonstruovaných budovách, se nachází nevelký Pivovar Všerad. Ten letos oslavil třinácté narozeniny, které měly bohatou kulturní i materialistickou základnu na nádvoří před restaurací. Koutek pro děti, dobře zásobený občerstvovací stánek a hudební vystoupení tří formací pak dodávaly kulisy významné události. Počasí přálo a vstup zdarma – ve výsledku se akce do místních kronik zapsala jako vydařená. Punkový bál v Medvědovi aneb stovky fans na open air Punk Festu vol. 2 Plzeňský Bílej Medvěd přivítal v sobotu 2.5.2026 ve svém venkovním areálu druhý ročník úspěšné akce s názvem Punk Fest open air. Ta ve svém obsahu skrývala šestici jmen z regionální, převážně však z celorepublikové scény. Dobře sestavený lineup si nenechala ujít početná návštěva hostů z mnohdy dosti vzdálených končin, která tu své favority pěkně nahlas podporovala. Oproti loňsku došlo ke změně rozmístění sezení – návštěvníci si tak pod intenzivními slunečními paprsky užívali muziku, doslova písečnou pláž, dobře ošetřené pivko, kvalitní zvuk a hlavně neskutečnou koncertní atmosféru. V součtu jednotlivých atributů se nechá říci, že festival se posunul o pěkný kousek výše v hierarchii srovnatelných událostí. Mrtví fest s pořadovým číslem jedna se blýskl výběrovým lineupem Club Kino v Černošicích se stal odrazovým můstkem v konání punkového festivalu, kterému propůjčila jméno pořádající kapela Mrtví jdou. O pozvánku dalším pěti formacím se postaral hlavní organizátor Mirek Hofbauer, jenž stojí v čele zmíněné skupiny. Akce měla termín 1.5.2026, přičemž takřka letní počasí nejspíš mělo vliv na sporadickou návštěvu, která se v příjemném prostředí multižánrového klubu sešla. Přesto tu panovala perfektní koncertní nálada a spousta muzikantů si večírek užívala i v roli publika. Dobře zásobený bar, usměvavá obsluha a kvalitní zvuk pak dotvářely pohled na akci, která se zúčastněným hned tak z paměti nevytratí. Wohnout oslavili 30 let energickým koncertem v Klatovech! Hostem večera byl Byt číslo 4 Wohnout zakončili jarní část turné „Bohémských třicet“ v KD Klatovy. Energický support zařídil Byt číslo 4 a byla to jízda. Ale nepředbíhejme a vezměme to všechno hezky od začátku. Česko-slovenská Připíjím Tour rockového Alkeholu měla zastávku v Katovicích, hudebním sekundantem se stal havířovský Bastard Jarní šňůra pražského Alkeholu na podporu nového jedenáctiskladbového alba Připíjím, se ocitá ve vrcholné fázi. Jednou z dubnových štací stejnojmenné Tour byl uplynulý víkend s páteční zastávkou v Teplicích a níže popsanou sobotní 25.4.2026 v Katovicích na Strakonicku. Právě zde, na sále hostince U Vondrášků, si dali dostaveníčko fanouškové oblíbeného Alkeholu, pozadu však nezůstali ani příznivci havířovské skupiny Bastard. Akce se tak těšila poměrně slušné návštěvě – pořádající Rock Agency si na konto připsala další událost, o které se bude mluvit. Metalový uragán boural Ševětín, kytarový nářez posunul Seven Fest do říše snů! Prostorný KD Ševětín se stal v sobotu 18.4.2026 centrem hudebního dění pro fans i z dosti vzdálených končin. Na jeho pódiu se uskutečnil již čtvrtý ročník dobře obsazeného Seven Festu, o jehož zorganizování a tahání za nitky v pozadí se postarala českobudějovická skupina Seven. Letošní akce měla, kromě výběrového lineupu a hostů z top české scény, benefiční podtext s jasným adresátem. Velká část výtěžku včetně peněz z dražby kytary Honzy Kirk Běhunka, poputuje na konto malé Janičky, která se festivalu zúčastnila na invalidním vozíku. Samozřejmostí ševětínské oslavy dobré muziky byl kvalitní zvuk z dílny týmu Vítězslava Postla, v podstatě na každém rohu stojící funkční pípa, vyhledávaným zpestřením pak byly autogramiády. Celým večerem nás provázel zkušený moderátor Jarda Lemmy Chalupník – v součtu uvedených atributů tak Seven Fest vol. IV posunul svojí laťku o pěkný kousek výš. Ve Zruči to opět vřelo, Jarní rockový minifest nabídl autorskou i revivalovou muziku Přilehlý sál u výčepu hostince U Drudíků ve Zruči měl na páteční večer 17.4.2026 připravenou čtyřpoložkovou akci s názvem Jarní rockový minifest. Autorská dílna byla prezentována skupinami Dark a Pub Kings, o předvedení skladeb převzatých se postaraly Aleš Brichta Cover Plzeň a hořovičtí Revival Alkehol. Pod organizaci této páteční události se podepsali muzikanti z Pub Kings, krocení silných decibelů bylo v režii rodiny Chocových, která v těchto končinách není neznámým jménem. Byť se sál určitě nezaplnil dle představ pořadatelů, nálada tu panovala perfektní a většina hostů vydržela do závěrečných akordů hořovických muzikantů.
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2026 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz