ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Mrtvej Sid, 20 let Fialek a novinky na tyrkysovým vinylu 9. února 2020   (18:19)Počernická banda darebáků The Fialky oslavila dvacet let své existence nejenom pořádným mejdanem, ale i vydáním nové desky. Ta vyšla 2.2.2020, v den výročí smrti Sida Viciouse, tedy přesně 20 let od založení kapely. Novinky na sobě nese zářná tyrkysová deska, která se ve čtvrtek dočkala bouřlivého křtu.

Berlin BlackoutsThe Fialky
Mrtvej Sid, 20 let Fialek a novinky na tyrkysovým vinylu

Tereza Veselá


Ochutnávky alba nám kapela dávkovala už od léta. Jako první přišel Mighty sounds song jako hymna legendárního festivalu Mighty sounds, který se díky své jedinečnosti - důrazu nejen na punk, ale i na Rock a Psychobilly nebo melodie se skočnou irskou tendencí - řadí na evropskou úroveň. 
Vokáně tu supportuje Radek Šedivý z kapely Nežfaleš, tak jako ve spoustě jiných písní, např Kérky od Terky, a text mimo jiné vzdává hold Woodymu, dvornímu designérovy celých Migty, frontmanu od Rocket Dogz


FOTO PRO RADOST
V zaří kluci vysypali další DIY videoklip, na kterém si Kečup a Robert Havránek - jakýsi pátý člen kapely - vyloženě smsli. Šťavnatější info které jsme vymámili z Kečupa k tomuto klipu a songu můžete najít zde

Třetí, tentokrát zcela vážná věc spatřila světlo světa v listopadu minulého roku - Lampy. Ty vzdávají čest kamarádovi Vencovi, tváři nejenom punk-rockové ale především MMA scény, který si vzal život. Fialky s ním pojilo přátelství i banda z Počernic.

"Počernice boys já už bez Tebe nehraju!"

Poslední jednohubka z odpočtu na konci roku je riotovka Lidi to chtěj... K té není snad co dodat krom toho, že činy mají své následky.

"Lidi nás vožrali - ať se s tím smířej
Dnes místo Fialek punkovej DJ!"

A je to tady. Na dveře klepe druhý únor, výročí smrti Sida a zrození Fialek a ze stanice Počernice vyjíždi Punk-rock rádio. Titulní song nabitý narážkami, podobně jako Kotva,  na Pistole, Ramones i The Clash. Tyrkysový vinyl se kutálí převálcovat všechny klišé o tom, že punk je mrtvý nebo že punkáči stárnou. 

Jestli si něco zaslouží oslavu nukleárních rozměrů je to určitě 20 let kapely na scéně. Tahle párty připadla na čtvrtek 6.2., klub Futurum. Večer zahájila německá posila Berlin Blackouts. Za redakci doporučujeme jak kapelu, tak jeho domovskou destinaci Ramones muzeum Berlin (kde je na poměry našich sousedů i dobrý chmelový mok).

Jestli si něco zaslouží oslavu nukleárních …
Večerem zazněly jak zcela čerstvé fláky z právě vydané desky, tak i songy starších dat. První "vykopávka" byla Jízda z roku 2003, kdy kapela měla ještě jen 3 členy a hlavní vokál zastával Kečup. 

Večerem zazněly jak zcela čerstvé fláky z …
Na podiu se protočili hosti napříč celou punkovou scénou. Sid Vicious zněl skrz Dušana Lébla z Plexis (i Applejuice), který si pro podporu paměti přinesl elegantní tahák. 

Na podiu se protočili hosti napříč celou …
Danny, bývalý kytarysta Fialek, dnešní basák pražsko-brněnské bandy Supertesla, doprovodil Rebela kaluna, starší brácha Radek Šedivý, viz výše, byl zase součástí performace Kérky od Terky.

Danny, bývalý kytarysta Fialek, dnešní …
Mezi dalšími hosty se ukázal Zdeněk z SPS jako Černá ruka, Hony z Visáčů který si střihnul legendární Traktor nebo Sváťa (Totální nasazení) s Černobílým světem a kdo si při těhle perlách nevyřval hlasivky, jako by nebyl.

Mezi dalšími hosty se ukázal Zdeněk z SPS jako …
Nechyběl ani Bořek z E!E. Přišel aby nám všem připomněl že on, tak jako my, bude vždycky, alepoň v cizích očích, Humusák. Mezi tím vším Fialky střílely jednu pecku za druhou, ať novou nebo starou: Poslední gang, This is England, Punk-rock Radio, Je víkend nebo Svět.  

Nechyběl ani Bořek z E!E. Přišel aby nám všem …
Křestu jako takového se ujal tetovaný chuligán Bart (Staré pušky, Proti směru, Baby soconhand) a Radek. Dvacetiprocetní Fialkovice 77 se rozlila do hrdel, podobně jako další tekutina dodala palivo rozjetému publiku. 

Křestu jako takového se ujal tetovaný chuligán …
Který song je pro většinu fanoušků i lidí, které mají jen letmý přehled prvním, který je napadne, když se řekne "Fialky"? Jednoznačně Punk, sex, pivo! V prvním přídavku nám to okořenila elektrizující Aneta ze Zputniku, která málem rozdupala podium, kolik z ní sršelo energie když mohla tenhle refrén vyřvávat z plných plic, pohazujíc modro-růžovou hřívou vlasů. 

Který song je pro většinu fanoušků i lidí, …
Druhým přídavkem dozněly i Přátelé a United. Konec setlistu však neznamená konec mejdanu. Slabší kusy postupně odpadly a držáci se slezli na baru. Po parketu se rozmístila těla vlnící se na desky v rukou Jendy Peterky a z postavení hvězd se dalo číst, že tentokrát nebudou mít, nejenom Fialky, chřipku pouze v neděli, ale s nějvyšší pravděpoodbností už v pátek. 

Druhým přídavkem dozněly i Přátelé a United. …

FOTO PRO RADOST


Tereza Veselá 83 fotografií v galerii


autoři:text:     Tereza Veselá
foto:     Tereza VeseláDalší články s interprety The Fialky

TV ROCKPARÁDA duben 2020 hosté: HARLEJ – Tonda Rauer, THE FIALKY – Kečup a Marcel Green The Fialky slaví 20 let, vydávají novou desku a klip Nová řadová deska „Punk rock rádio“ vychází u PHR records, symbolicky na den (2.2.2020) výročí úmrtí Sida Viciouse, tedy přesně v den kdy byla pražská punková kapela před dvaceti lety založena. Vydání pak doprovází nový videoklip na titulní skladbu, který se připojí k průběžně zveřejňovaným ukázkám vydávaným skupinou v průběhu loňského roku. The Fialky si stěžují na hlučné sousedy Česká punková stálice The Fialky nadzvedla sukýnku a ukázala nám kotníček - další singl z připravovaného alba. Chřipka nás bere do oplzle atraktivních historek bytových mejdanů, kterých má kapela na kontě víc než se sluší. Punkovým vánocům je odzvoněno Poslední ročník už kultovního vánočního večírku Kids & Heroes X-Mas je za námi. Tradice legendárních svátečních mejdanů napříč republikou odstartovaná v roce 2007 je letoškem definitivně za zenitem. The Fialky – nový videoklip „Lidi to chtěj“ The Fialky, spolu s přáteli vyráží na tři poslední letošní koncerty v rámci Kids and heroes punkrock X-mas tour, se čtyřmi novinkami v zádech. Těmi jsou písně „Mighty sounds song“, „Chřipka“, „Lampy“ a „Lidi to chtěj“, které se objeví na nové řadové desce ohlášené na začátek února. The Fialky – novinku Lampy doprovází klip v noční Praze Třetí ukázkou z chystané desky, kterou vydá Papagájuv hlasatel records na začátku února je píseň Lampy. Po dvou veselých a typických písních pro kapelu, Mighty sound song a Chřipka je třetí ukázkou vážná věc. Punkáči se neopouští tour vyprodala Vagon klub Kapely The Fialky a N.V.Ú společně vyrazily na tour. Na pražskou zastávku si přizvaly i nováčky TVOi POSTOi. Tahla košická banda neváhala a od 20:00 odpálila pořádnou párty. Zastávka v pražském klubu Vagon byla neskutečná. Vyprodaný klub,spousta rock´n´rollu,poga,to je jen opravdu ten nejmenší výčet,toho všeho co se dělo.

Další články žánru Punk (rock)

Nouzový stav Štěpána Soukupa nerozhodil. I přes zrušené turné se nadále věnuje muzice a skládá nové pecky. Zajímá vás, jak si hudební interpreti a kapely počínají v nelehké situaci, která zasáhla nás všechny? Položili jsme jim pár otázek. Mezi prvními oslovenými byl Štěpán Soukup, od kterého jsme dostali bleskurychlé odpovědi. Živák do obýváku Projekt živák do obýváku vznikl v hlavách Vládi Motyky a Vlasty Ševra, které nápad osvítil nezávazně na sobě. Minulý týden v pondělí si zavolali a v pátek už sledovalo koncert punkových legend E!E okolo 40 tisíc lidí. Tím vše nekončí ... TV ROCKPARÁDA duben 2020 hosté: HARLEJ – Tonda Rauer, THE FIALKY – Kečup a Marcel Green Zpátky do školy s IDIO&IDIO Postavte číra do pozoru, IDIO&IDIO, dravá partička z Ústí nad Labem, vydala 22. 3. 2020 nový singl „Jak na pAnk“. Podpořila ho barevným videoklipem, který je plný vtípků, odkazů a malých popíchnutí. První koncert a následný Rozhovor s kapelou Utíkej ! Kapela vznikla v létě 2019. Osud svedl dohromady lidi, kteří za sebou mají různé hudební formace a posbírali zkušenosti z podií a kapelního života. Hudební styl není nikterak vymezený, ačkoli ho označuje sama kapela jako punk-rock, který je jim nejblíže. Čekat od nich můžete punkovej nářez, i klidnější melodie. Jak sami říkají: "Rádi bychom prostřednictvím našich rýmů předali cokoli, komukoli.!" Když jsme tak málo „pank“, tak nás to naučte líp! Aneb byli jsme natáčet s ústeckou rozvernou bandou Idio&Idio. Takhle pop-punk-rocková smečka si řekla, že se naučí správným punkovým manýrům, jak se sluší a patří, ale nebude to nakonec krok zpět před vlastním přístupem? Koncert vypsané fiXy v přeštické Stodole přilákal početný fans Veliká událost pro fanoušky pardubické kapely nastala právě tuto sobotu 7.3.2020. Na prknech známého přeštického klubu Stodola zahrála vypsaná fiXa pro našlápnutý zmítající se kotel přesahující hranice parketu.

Další fotoreportáže

Událost tak éterická, že byste mohli chytat víly do dlaní Trochu Whitmana, dávku pop-artu a Hraběte co zbylo z prvního alba. Asi tak nějak by se dala povrchově vykreslit povaha čerstvého alba Málo času spát, jehož éterický křest se konal 7. března v útrobách ústeckého Hraničáře. Když jsme tak málo „pank“, tak nás to naučte líp! Aneb byli jsme natáčet s ústeckou rozvernou bandou Idio&Idio. Takhle pop-punk-rocková smečka si řekla, že se naučí správným punkovým manýrům, jak se sluší a patří, ale nebude to nakonec krok zpět před vlastním přístupem? „Jsme nejlepší kapela ve Střední Evropě“ Přiznejte se, kdo zaváhal a nedorazil v sobotu 7. března do Staré Huti u Dobříše? Kapela Monkey business nejenže rozparádila kulturní sál ve Staré Huti, ale zároveň jste mohli být při tom, jak moc se dokáže kapela vypracovat, když slaví své dvacetileté výročí! Bigbítová legenda Odyssea na prknech přeštického Spoláku Sobotní večer 7.3.2020 si v přeštické baště hudebních dýchánků dali dostaveníčko příznivci plzeňské rockové ikony Odyssey. Koncert vypsané fiXy v přeštické Stodole přilákal početný fans Veliká událost pro fanoušky pardubické kapely nastala právě tuto sobotu 7.3.2020. Na prknech známého přeštického klubu Stodola zahrála vypsaná fiXa pro našlápnutý zmítající se kotel přesahující hranice parketu. Dámy i pánové oslavili s kapelou Sto zvířat 30 let na hudební scéně Další štací spanilé jízdy zvířecí party se stalo v sobotu 7. března písecké Divadlo Pod čarou The Vibrators rozvibrovali Sedmičku Klub 007, neboli Sedmičku, který je již padesát let nejdůležitějším klubem české punkové scény rozezvučel 4. 3. punk 77 kapely The Vibrators.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz