ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Muzikum fest 2017 je za námi 23. května 2017   (12:04)Letiště Jindřichův Hradec 19. 5. - 20. 5.

Muzikum fest 2017 je za námi

Petr Černohorský


Je pátek 19. 5. 2017 a na letišti v Jindřichově Hradci začíná první den z dvoudenní akce Muzikum fest, který se koná již druhým rokem. Přicházím do areálu festivalu a na obzoru jsou vidět dětské atrakce připraveny na sobotní dětský den. Přivítá mě pan pořadatel Tomáš Brejcha se svým super kolektivem, který se bude o návštěvníky festu starat a na podiu se připravuje COCOMAN. První řady nedočkavých fanoušků se plní a Cocoman už do nich šije svoje pecky. Druhým vystupujícím je Mista DECK a třetici vystupujících na podiu je Vůdůrků - Trio exorcistů ve složení MC Mona, Emsa a Selector Boldrik. Dva majky a DJ. Bohužel přichází buřina, a tak se všichni přesunuli na druhou stage, kde se zároveň s hlavním podiem hraje RNB a DNB a paří se do ranních hodin.

Je pátek 19. 5. 2017 a na letišti …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (1)   (900 x 150px)
Druhý den ráno se probírám do zamračeného počasí a vítá mě velbloud. Nemám vidiny? Nene, to ne, velbloud je jednou z atrakcí dětského dne. Sobotní hudební program zahajuje Maxim Turbulenc. Děti, které přišly se svými rodiči, už tančí před podiem a ostatní jezdí na kolotočích či skáčou v nafukovacím hradu. Notoricky známé písničky této trojce zpívají jak děti, tak rodiče. Pasáček krav, Báječná ženská, Mašinka, Vařila myšička kašičku, Hrobař anebo směs různých písniček všechny rozproudila.

Druhý den ráno se probírám do zamračeného …
Maxíky na podiu střídá kapela Argema, která letos slaví pětatřicáté výročí vzniku. Vlastně, jak řekl Jarek (zpěvák Argemy), to hlavně slaví kapelník Pepa Pavka, který zůstal jediný v kapele od počátku. Kapela pokřtila v nedávné době svou novou desku Argema 2017 a před dvěma dny vyšel do oběhu klip „Kudy z nudy“ k této desce.  Kluci si pro už celkem naplněné publikum vybrali písničky Špinavý záda, Další den, Divokej, Prohrát není žádná hanba, Zůstaňme svý, Tohle je ráj a další již známé pecky. Hráli písničky také z nové desky Kudy z nudy a Československo. Věková kategorie fanoušků Argemy je různorodá, tančí mladí i staří a všichni zpívají jako jeden sbor Jarošovský pivovar, kterým se kluci pro dnešek s námi rozloučili. Tak ať jim to vydrží alespoň dalších 35 let. 

Maxíky na podiu střídá kapela Argema, která …
V pauze při přestavbách jsou vidět děti na pouťových atrakcích, které zde mají zdarma v rámci dětského dnu. Dospělí popíjejí pivka či "Kapitána" Morgana, ten sem připlul na své lodi. Děda Mládek Illegal Band je další kapelou, která zahraje na Muzikum festu. Nastupuje sedm statečných muzikantů v čele s frontmanem Marcelem Mersí Markem. Jedná se o kapelu hrající od roku 1998 převážně písničky od Ivana Mládka. Slyšíme písničky Jožin z bažin, Linda, Pochod Praha-Prčice, Medvědi nevědí, Lízátko, Hlásná Třebáň, ale i cover od Ozzyho - Knocking on Heaven's Door. Kapela hraje ve složení Marcel Mersí Marek - činel, zpěv, Petr Hrach - kytara, Marek Jedlička - banjo, Zdeněk Podskalský - basa, Karel Pičman - trubka, Josef Fenzl - rytmičák a Honza Brabenec - valcha. Energická vtipná show a písničky, které znali snad všichni, končí a kluci se balí na další akci. 

V pauze při přestavbách jsou vidět děti …
Na podium se chystá punkrocková kapela Honem, přijela zahrát z Brna. Trojice punkrockerů vydala vloni své album Ep 2016. Kapela vznikla v roce 2014, v březnu 2015 vydali kluci své první album s názvem Stačí jen málo. Kluci dohráli svou show písničkou Zabitá naděje a střídají je už očekávaní Arakain. Kapelu snad nemusíme představovat, i oni slaví letos 35. výročí vzniku. A mají za sebou nespočet alb. Letos na jaře jeli své Double Tour, kde první den představili i svou akustickou show a druhý den thrashmetalový nářez. V Jindřicháči zaznívají písničky jako třeba Paganini, Trash the trash, Proč, Apage Satanas a další pecky, které Honza Toužimský jako frontman dnes už s legendou Arakain do nás pouští. 

Na podium se chystá punkrocková kapela Honem, …
Tvrdé rockery na podium střídá dívčí kapela The Apples ve složení Helena Machová – bicí, Tereza Petržilková – baskytara, Simona Šteruská - sól. kytara, zpěv, Zuzana Miková - klávesy, zpěv. Holky hrají covery zahraničních kapel ZZ Top, AC/DC, Guns N' Roses, Deep Purple, Bryan Adams, Nirvana Twisted Sister a pro tento den, jak nám řekla Helča, si připravily i písničku od Beatles, kterou kapela věnovala kytaristce Simče k jejím narozeninám, ty oslavila v těchto dnech. Z holek sršel humor, dobrá nálada, ale hlavně energie, kterou předávaly publiku, a to nejen pánskému. Děvčata, cituji Helču, „vyplnily čas mezi Arakainem a Moravou“ velice výborně. Po krásných The Apples se na podiu objevila již zmiňovaná kapela Morava. Kapela letos slaví své 30. narozeniny a chystá pro své fanoušky novou desku, kterou, jak mi řekl zpěvák Fany (Franta Petričko), už nahrávají dva roky a furt přidávají další a další songy. Teď jich mají natočeno asi dvacet a prý každá "poslední" je ta nejlepší. Pokusíme se v nejbližší době s kapelou udělat rozhovor k jejím 30 letům nejen o tomto CD. Jako první pecku nám Morava zahrála Zamilovanou píseň, za ní následovaly písně Léto s tebou, Slzavé údolí, Tak jí to sundej, Anděl, Kundera - tato píseň byla ochutnávkou z již připravovaného alba, Amerika, Miluj se se mnou, Vydařený pátek, Strom zelený, Pípa.  Neúnavné publikum si vytleskalo přídavky Morava a Sblížení. Kapela na tomto festu nehrála poprvé a určitě, když příští rok pořadatelé (kterým patří za organizaci a energii a vytrvalost na tomto festu obrovské díky) uspořádají i třetí ročník, ne naposled. Celý večer pak pokračoval v punkrockovém rytmu kapel RozHudA, místní Tragedis a Pirates of the Pubs. Festival se mi líbil a těším se zas na příští rok do Jindřichova Hradce na Muzikum vol. 3. Díky celému teamu Tomáše Brejchy za to, že se ještě najde pár nadšených lidí, kteří přináší svému okolí takový kulturní program pro celou rodinu. 

Tvrdé rockery na podium střídá dívčí kapela …

Zde je místo i pro Vaší reklamu.

Cbanner (2)   (900 x 150px)


Petr Černohorský 72 fotografií v galerii


autoři:text:     Petr Černohorský
foto:     Petr ČernohorskýDalší články žánrů Disco, Metal, Pop, Punk (rock), Rock, R&B

Peter Nagy je věčným optimistou, v nové skladbě zpívá Raz sa všetko vyrieši! Hitmaker Peter Nagy přichází s novou optimistickou písní Raz sa všetko vyrieši. Hudbu i text k novince, která nese podtitul Tup, Tup Song, napsal samotný Peter Nagy. Online koncert kapely Hlahol na střeše Knaku V neděli večer skupina Hlahol vystoupila na střeše legendárního teplického klubu a spáchala si tím vlastní open air, i s diváky v ulici. Kapela Sendwitch s Pekařem vydává klip Mayday, v létě vyrazí na společnou tour! Pekař si ve videoklipu zahrál psychologa, kterému se zpěvák kapely Daniel Černý svěřuje s pocity a náladami, se kterými bojuje v dnešní nelehké době. Prague Summer Festival potvrzuje The Offspring na červen 2022 Prague Summer Festival oznamuje nové datum konání koncertu The Offspring. Kapela vystoupí v Praze 12. června 2022, představí právě vydanou novinku Let The Bad Times Roll. Toxic Paradise posunuli své Limity a odpálili stejnojmenný videoklip! Plzeňští metaloví Toxic Paradise i v této nelehké době neponechali nic náhodě a stále více posouvají své Limity. A to doslova… Skupina Pepper odtajnila svůj Příběh - aneb zbrusu nový videoklip je na světě! Mladá nadaná kapela Pepper neusnula na vavřínech a svým fans se hlásí zbrusu novým videoklipem s názvem Příběh. A věřte, máme se na co těšit! Finálové práce na novém albu CI5 se staly minulostí – placka Gigaman míří mezi fanoušky Celých devět autorských skladeb potěší nejen kmenový fanklub, ale i všechny příznivce dobré hardrockové muziky. CD má v rodném listě datum 27.3.2021, přičemž list křestní vypíší autoři hned na prvním koncertě po rozvolnění! Parta kolem Tondy Jireše se na tento okamžik moc těší a ani vy si nenechte významný budoucí moment hudební dráhy oblíbené kapely ujít.

Další fotoreportáže

Online koncert kapely Hlahol na střeše Knaku V neděli večer skupina Hlahol vystoupila na střeše legendárního teplického klubu a spáchala si tím vlastní open air, i s diváky v ulici. Umělci pomohli dobré věci v rámci benefice #opětspolu Získat prostředky na speciální přístroj můžete pomoci i vy! VELIKONOČNÍ SETKÁNÍ HUDBY A NADĚJE online živý stream koncert mistra houslí a slova JAROSLAVA SVĚCENÉHO a jeho hostů Pawnshop zakončili kariéru v domácím Junior klubu, podpořeni the.switch Páteční večer 2.10 2020 se nesl v duchu loučení. Zpěvák Frank, z hardcoreových Pawnshop odchází a kapela se rozhodla po patnácti letech ukončit činnost. To si i v této nepříliš dobré době pro koncerty zasloužilo poslední rozloučení. Hard rockový večírek s Mentolem v Blue Baru Zbiroh Akce s názvem Hard & Heavy Night ve Zbirohu slibovala původně dvě formace tohoto stylu. Bohužel, ze zdravotních důvodů nedorazil v sobotu 3.10.2020 berounský Bulldog a navíc se ze soupisky stochovského Mentolu omluvil kmenový zpěvák Standa Lackun. Přesto se párty vydařila – o zpěv se jako náhradník postaral kytarista Roman Zubatý a koncert se tak mohl bez dalších problémů uskutečnit. Heavy metalový koncert severočeské skupiny Krleš přilákal početné fanoušky Každý rok se na prknech berounského RC Prdel ukáže energická heavymetalovka Krleš. Letos, ze všeobecně známých důvodů, se jarní koncert přesunul na podzimní termín 2.10.2020 a to těsně před avizovanou druhou coronavirovou pauzou. Vše naštěstí vyšlo a publikum si tak mohlo užít nabroušené představení sympatické party, která se do Berouna velice ráda vrací. Z pátého kola Múzy 2020 postoupili dva finalisté Ve čtvrtek 1.10.2020 proběhlo v Divadle Pod lampou již 5. základní kolo nejstarší výběrové soutěže v ČR. Na pódiu se představil multižánrový koktejl od rocku po dixieland a hosté si tak mohli užít jeden z posledních živých koncertů před další covid pauzou.
Zde je místo
i pro Vaší reklamu.

Hlavní banner
(180 x 450px)
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
2016 ....... 2021 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz