ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Na pokec s Critical Acclaim 22. července 2017   (22:03)Kluci z CA se nám rozpovídali o klipu, o muzice, o tom, co je dojme, i o tom, který z členů by si mohl zahrát i bez nich. A když to dočtete do konce, čeká vás za odměnu jedno veselé video.

Na pokec s Critical Acclaim

Kdo zinicioval Critical Acclaim?

Kuťa: Tak to budeme asi my se Staňou.
Staňa: To bylo asi ještě v době, kdy Kuťa hrál s Cookies a já jsem tak nějak nedělal vůbec nic, tak jsme si řekli, že až přijde ten správný čas, tak že založíme nějakou kapelu.
Kuťa: No, my jsme si to už říkali dlouhý roky, no. Vlastně už od tý doby, co jsme se poznali.
Staňa: No, většinou to byly jenom takový ty kecy u piva…A jednou jsme se ožrali tak, že jsme do toho nakonec šli. Tak nějak už uzrál ten čas, kdy jsme si řekli, že dáme něco dohromady. Nakonec prostě po pár zkouškách, někde ve zkušebně v garáži u známých, jsme si tam něco klohnili. Pak nás napadlo oslovit Oswalda, jestli do toho s náma půjde a ten říkal, že proč si nezahrát.
Kuťa: Mimochodem výborná zkušebna. V létě pec, v zimě mrazák.
Staňa: No a vymysleli jsme si prostě dvě, tři písničky jenom tak bez textu, čistě muziku, a řekli jsme si, že to potřebujeme nějak oživit a že do toho hlavně je potřeba nějakej ten zpěv. Tak jsme podali inzerát.
Kuťa: No, inzerát. Do Anonnce, vole. (smích)
Staňa: No, přes sociální sítě.
Kuťa: No, prostě jsme napsali na Facebook. Cágo nám to zasdílel a chytl se na to Peťa.
Petr: Ještě, že mám Cága v přátelích. Díky, Martine.
Staňa: Peťa přišel na konkurz ještě s jedním klučinou, což bylo taky celkem vtipný, protože my jsme s Kuťou seděli a nevěděli, co máme dělat, tak jsme tam na sebe všichni koukali a nevěděli, co máme dělat. Nakonec Peťa zazpíval aspoň jednu písničku, a tak to vyhrál. (smích)
Petr: Já si myslím, že to bylo tím, že ten druhej borec zpíval o Keltech.
Staňa: No, a tak vznikli Critical Acclaim. A to jsme se vlastně v tý době tak ani nejmenovali.
Petr: Jo, myslím, že jsme se jmenovali From The Last Breath.
Kuťa: Což jsme nakonec zavrhli, protože se to blbě vyslovovalo. A tak jsme si zvolili ještě debilnější název. (smích)

Měli jste už tehdy nějaké ambice, že se chcete dostat někam dál? Nebo proč jste vůbec začali hrát?

Kuťa: My jsme se Staňou už oba nějaký zkušenosti s hraním měli, ale oba jsme potřebovali opravdu hrát něco, co nás opravdu bude bavit. Nějakou svoji srdcovku.
Samozřejmě úplně původní inspirace byla u Avenged Sevenfold, to jo.
Staňa: Zatím si zachováváme to, že každý si přijde s nějakým svým nápadem, pak se to rozvíjí a ta kapela na tom pracuje.

Teď, když už jste teda zjistili, že to tak nějak funguje, kam byste se chtěli posunout? Co je teď pro vás prvořadé?

Petr: Rozhodně hrát pro lidi, to je teď pro nás nejdůležitější. A taky se trošku odpíchnout mimo region. Pak tady hrajem třeba třikrát do roka a pro ty lidi už to pak není tak zajímavý. Chceme se dostat někam dál, hlavně třeba k lidem, který nás ještě nikdy neslyšeli.

Co si myslíte, že lidi potřebují, aby je ta muzika zaujala?

Petr: Hezké tváře? To by byl možná důvod, proč jsme nikdy nehráli dál. (smích)
Kuťa: Což o to, Peťo, ty bys možná zahrál, ale my tě brzdíme. Ale je to možná i tím, že lidi jsou tady v Česku spíš zastánci českých textů.
Oswald: Na jednu stranu si myslím, že by je mohl zaujmout ten náš videoklip. Třeba se na to podívají a pak si toho od nás poslechnou víc.

Tak, dostáváme se ke klipu. Scream to the silence je váš třetí videoklip. Jaký tam vidíte postup, co se těch klipů týče?

Staňa: Já si myslím, že tak, jak se vyvíjí naše hudební tvorba, tak se vyvíjí i ta klipová. A je to především díky Michalu Novákovi, který to s náma od začátku táhne. Všechny tři klipy jsou z jeho produkce a tak, jak se posouvá naše muzika, tak určitě i ta jeho kamerová tvorba. A jinak k tomu klipu, tak to je hlavně Petrova práce.

Ty jsi tak skromný, nic neříkáš, jenom tak přicmrndáváš…

Kuťa: No, Peťa, on má hlavně ty vtipné glosy. Člověk kecá, kecá, pak Petr něco řekne a člověk se cítí jako debil. No, a za to ho máme rádi a zároveň nenávidíme. (smích)
Petr: No ne, je fakt, že co se týče klipu, tak musím dát Staňovi za pravdu…Je to moje práce. (smích) Je to vlastně tak, že my jsme to s Michalem dávali dohromady asi přes dva měsíce. Týká se toho, co se v nedávné minulosti mě nebo kluků hodně dotýkalo. Ten klip hodně pojednává o sebevraždách. A prostě, co já mám zkušenosti, tak ty lidi, co tu sebevraždu spáchali, tak měli pocit, že už tu pro ně nikdo není, že jsou tady sami. A já si myslím, že z mýho pohledu to tak skoro nikdy není. I v tom klipu je to vlastně udělaný metaforicky, že se tam objevíme, aby věděli, že to nemají dělat, že tady někdo je a oni si to uvědomí a neudělají to. V tom klipu je vlastně poukázáno na skutečný lidi. Nikde to není vysvětlený a nikdy jsem to ani neřekl, ale všechny ty příběhy jsou vlastně reálný. A nikdo z těch pěti lidí už tady vlastně asi není. Bohužel neměli takovou pomocnou ruku, jaká je ukázána v klipu. 


Co byste chtěli dokázat vaší muzikou?

Staňa:
Asi především pobavit.
Petr: Asi jo. Já si myslím, že to je dneska asi největší princip muziky, protože bohužel nejsme v roce ´78, kdy si ženský trhaly rodidla u Led Zeppelin a u Beatles. Dneska to asi není o honbě za nějakou slávou nebo o penězích, ale o tom oslovit co nejvíc lidí a hlavně, aby je to bavilo. Mě třeba strašně těší, když někde zahrajeme a po koncertě za náma přijdou lidi, který neznám, a řeknou, že to bylo super, a pak třeba ještě vidím, že si nás třeba na FB přidali. To je strašně super.
Staňa: Je to prostě o tom předávání té energie. Ta kapela těm lidem a ti lidi to zase pošlou zpátky k tobě. Ty prostě pak vidíš, že pod tím pódiem paří a je to prostě takovej povznášející pocit.
Petr: Třeba Pivní Slavnosti v Přerově. Tam jsme teď hráli 2 roky po sobě a ten výraz těch lidí je to, proč by ten člověk tu muziku měl dělat. Pro mě to byla neskutečná party. Já jsem z toho byl úplně v tranzu. Jsem se druhej den koukal na videa a říkal jsem si: „Tohle jsem nedělal, ne?“

S kým byste si chtěli zahrát? Kdo je váš idol?

Kuťa:
Avenged Sevenfold, hahaha.
Petr: Prosím, prosím s Linkin Park. ( pozn. redakce - rozhovor se odehrál den před tím, než frontman kapely Linkin Park, Chester Bennington, spáchal sebevraždu) .
Oswald: Já si pamatuju, jak jsem v patnácti nebo šestnácti letech poslouchal kapelu Helia a asi před rokem nám přišla nabídka zahrát si jako předkapela amerických Dayseeker, já jsem tu kapelu vůbec neznal, kluci prej jo. No, a tak jsem se díval, kdo je tam dál a najednou tam tu Heliu vidím. Tak si říkám: "Ty jo…" Tohle prostě člověka krásně podpoří v tom, co dělá. Dělat všechno pro to, aby se ty sny splnily. Může to přijít a nemusí. Je to o náhodě. A člověka to strašně nakopne. Už i to být s tou kapelou v zákulisí, kecat s nima.
Petr: Třeba Dayseeker byli teď, jak vydali svoje nový album, tak na i-tunes byli v prvním týdnu toho prodeje, nejprodávanější kapela na světě v rockové sekci.

Je něco, co by vás dokázalo dojmout třeba až k slzám? Myslím, co se muziky týče.

Petr:
Mě vždycky dostane, když vidím, jak si lidi zpívaj naše písničky. Zatím se to teda nestává často, asi spíš jenom v Přerově. Asi nemůžu říct, že by mě to teda dojmulo až k slzám, ale rozhodně mě to dojímá. To bych si prostě přál, aby se dělo častěji.
Kuťa: Mě třeba jako dojalo, že Peťa požádal na našem akusťáku svoji přítelkyni o ruku. To se teda přiznám, že jsem byl docela na měkko. Ale zase docela to vyrovnalo tu moji nasranost, že mi ukradl nápad. (smích)

Na co byste nalákali lidi? Proč by na vás měli jít?

Staňa a Oswald:
Na Peťu určitě.
Oswald: No fakt jako. To slyším pořád – charismatickej pěknej zpěvák.
Petr: Fakt? Mně to ještě nikdy nikdo neřekl. (smích)
Staňa: Já myslím, že dokážeme na tom pódiu vytvořit dobrou atmosféru, která ty lidi bude bavit.

Chcete o kapele Critical Acclaim vědět víc ? Tady je jejich FB a pokud chcete poslechnout jejich songy mrkejte na Bandzone nebo YouTube .


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ

autoři:text:     Veronika Dawidowicz
foto:     Jakub Adam



Další články žánrů Crossover, Rock

Legendární Rock For People oslavil 30 let ve velkém stylu! Gratulovali Linkin Park, Skillet, Sex Pistols, Guns N’ Roses, Slipknot i zcela vyprodaný areál! Měsíc červen se přehoupl do své druhé poloviny, což pro fanoušky skvělé muziky a strhující festivalové atmosféry znamenalo jediné - legendární festival Rock For People v Hradci Králové. Pětidenní festivalový maraton si s chutí vychutnaly davy fans z ČR i ze zahraničí a my na takové akci ani letos samozřejmě nemohli chybět. Punkové zahájení léta na Hořepníku s kapelami The Fialky, SPS a zakázanÝovoce. Kapely The Fialky, SPS a zakázanÝovoce s předskokanem STARTi zahájili další sezónu na letním parketu v Hořepníku. Brutus v Roztokách u Křivoklátu – tradičně očekávaný koncert na kultovním místě Velká hudební událost rakovnické ikony je plánovaná na sobotu 28.6.2025. Pevně stanovený termín nabídne v areálu u fotbalového hřiště místní TJ tradiční bigbítový koncert, který si ani letos nenechají ujít stovky fanoušků. Oplocený prostor na břehu Berounky se tak opět skvěle zaplní a hlasitý doprovod známých songů bude slyšet na míle daleko. Bonusem pro přítomné hosty se stane po závěrečné skladbě velký ohňostroj, jež je nedílnou součástí brutusáckého vystoupení na tomto místě. Přijďte se pobavit a naladit na nadcházející letní prázdninové měsíce i vy, start je ohlášený na 21. hodinu. Big Beat Fest na Vlčtejně – očekávaná akce se známými jmény západočeské rockové scény V areálu pod hradem Vlčtejn se uskuteční dobře obsazený festival s rockovým obsahem, kterému dal základy v přehlídce západočeských kapel již minulý ročník. Hlavní pořadatel Pan Ká pro hosty připravil line-up s pěticí formací, jež se postarají o hezké odpoledne, potažmo pak večer 28.6.2025. Přijďte si užít hezké prostředí a kvalitní muziku i vy, start je ohlášený na 16:00 hodin. TURN-OFF ROCK FEST letos slaví 10 let 5.7.2025 od 13 hodin se Turnovem opět rozezní struny kytar v rámci jubilejního 10. ročníku festivalu TURN-OFF ROCK FEST. Festival proběhne již tradičně na open air prostoru vedle autobusového nádraží v Turnově na Lukách. Areál festivalu bude pro návštěvníky přístupný od 12 hodin. Multižánrový Rock for JK Manětín otevře své brány již po šestnácté v řadě, tentokrát v novém termínu Město Manětín se již po šestnácté stane místem konání multižánrového festivalu, který se tentokrát přesouvá z tradičního data na termín 21.6.2025! Areál u Zámecké zahrady nabídne jako každý rok skvělou atmosféru jednodenního hudebního maratonu s názvem Rock for JK Manětín, jež je nedílnou součástí festivalové mapy na republikovém půdorysu. Pořadatelé vytáhnou z rukávu známá česká jména – Alkehol, Krucipüsk, Debustrol, S.P.S…, nebude chybět domácí Artur, bonusem pro příchozí se stane slovenský Konflikt či mexická Armada. Příjemné prostředí, nedaleké stanové městečko a dobře zásobené občerstvovací stánky včetně kvalitního zvuku budou výstavními kulisami sobotního mejdanu, který zanechává pozitivní vzpomínky každým svým ročníkem. Přijďte se pobavit i vy, start je ohlášený na 12:00 hodin. Soutěž o vstupenky na festival Footfest. Festival přináší hvězdný lineup a zajímavé novinky. Jihočeský festival Footfest v roce 2024 vstal z mrtvých a rozhodně neplánuje jen tak zase skončit. Zúčastněte se soutěže o lístky na tento nezapomenutelný zážitek.

Další rozhovory

Díky!Fest 2025 - rozhovor s kapelou UDG Dalším z interpretů letošního ročníku Díky!Festu je stálice mnoha letních i klubových pódií parta UDG. Zeptali jsme se ještě před festivalem na několik otázek, jak se na něj kluci připravují, těší, ... Díky!Fest 2025 - rozhovor s pořadatelem Martinem Janotou Letošní ročník Díky!Festu je již 3. ročníkem tohoto zajímavého festivalu a my jsme vyzpovídali pořadatele Martina Janotu. Těšte se na zajímavý rozhovor, jak se plánuje, připravuje a realizuje podobný festival. Proč právě Kastelán? To nám v live interview prozradil známý český herec Jarda Plesl a frontman Septic People Lexa Fedorov! Dříve než proběhly první vteřiny natáčení, měli jsme tu možnost vytvořit live interwiev, ve kterém jsme vyzpovídali právě Jardu Plesla a frontmana Septic People – Alexe „Lexu“ Fedorova. Díky!Fest 2025 - rozhovor s písničkářem Michalem Horákem Jedním z interpretů letošního ročníku Díky!Festu je veselý písničkář Michal Horák. Zeptali jsme se ještě před festivalem na několik otázek, jak se na festival připravuje, těší, ... Imagine Diamonds - jedinečný tribute ve střední Evropě! Jaro 2025 začalo a my tu máme nový projekt, který na českém hudebním trhu určitě chyběl. Tento projekt nese název Imagine Diamonds a jeho seskupení tvoří Tomáš Balů Baloun (zpěv), Ivo Anderle (baskytara), David Mucha (kytara) a Ondřej Kuncl (bicí). A tak jsme pro vás vyzpovídali frontmana této kapely Tomáše Balouna, kterého můžete znát z kapel jako Septic People nebo Emesis. Otázky neminuly ani manažera kapely Michala Gracíka. Trocha povídání s hlavními pořadateli o rock-metalovém festivalu South of Heaven Šumavský open air festival South of Heaven se do hudebních map zapíše letos čtvrtým pokračováním. Přesně tak má udáno na hlavičkách plakátů, i když nultý ročník proběhl již v roce 2020 na sále obce Zbytiny. Akce se těší zvyšující se pozornosti fanoušků tvrdé metalové muziky, svižných kytarových riffů rockových kapel včetně příznivců punkových vystoupení, na které pořadatelé několika jmény nezapomínají. Festival se koná 4. a 5.7.2025 v lomu nedaleko jmenovaných Zbytin a jeho nedílnou součástí je stanové městečko, které se začátkem července tradičně stane domovem stovek návštěvníků tohoto hudebního podniku. O historii, přítomnosti a samozřejmě o nadcházejícím ročníku jsme si povídali se strůjci akce, která má mezinárodní přesah – s Oto Gajdošem frontmanem skupiny Solar systém a hudebním publicistou Alanem Rohanem. Rozhovor s Jaroslavem Parči: Od rodinných oslav, přes muzikály, až po pódia co znamenají svět! Svou lásku k hudbě objevil již jako malé dítě a postupně se vypracoval od rodinných oslav, až po účast v televizních soutěžích, jako jsou Česko hledá Superstar 2006, Československo má talent a The Voice. V rozhovoru jsme hovořili o jeho hudebních začátcích, kariérních milnících, muzikálových rolích i snech, které si chce ještě splnit. Jak hodnotí současnou českou hudební scénu a co pro něj znamená být umělcem? To vše se dozvíte v našem rozhovoru!
Nastavení souborů cookies
Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a váš uživatelský zážitek. Souhlasíte s používáním všech cookies?
Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Souhlasím Přizpůsobit
Podrobné nastavení cookies « zpět
Soubory cookie používáme k zajištění základních funkcí webu a ke zlepšení vašeho uživatelského zážitku. Souhlas pro každou kategorii můžete kdykoliv změnit.

Nezbytné cookies
Technické cookies jsou nezbytné pro správné fungování webu a všech funkcí, které nabízí. Tyto soubory zajišťují uchovávání produktů v košíku, zobrazování seznamu oblíbených výrobků, správné fungování filtrů, nebo přihlášení. Bez těchto souborů cookies nebude webová stránka správně fungovat a ve výchozím nastavení jsou povoleny a nelze je zakázat. Tyto soubory cookies neukládají žádné osobně identifikovatelné informace.
Cookies pro marketing
Umožňují nám sledovat souhrnné informace o návštěvnosti stránek a využívání různých funkcí. To nám pomáhá naše weby zlepšovat tak, aby Vám lépe sloužily. Analytické cookies jsou nastavovány třetími stranami - Google Analytics.

Povolit všechny kategorie cookies Povolit vybrané kategorie cookies
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně Hogofogo
Provozovatel portálu


Bc. Jiří Trnka
Mírová 169, 262 31 Milín

IČ: 75960052

Zapsán v živ. rej. MěÚ Příbram - OŽÚ dle § 71 odst. 2 živnostenského zákona č. 455/1991 sb. od 5. 11. 2007.


2016 ....... 2025 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz