ČLÁNKY SOUTĚŽE
Kontakty (tým) Reklama Pro média

Nové album kapely Compromysh „…mezi vším“ je pokřtěno! 20. listopadu 2017   (19:55)V příbramském Music Clubu Šachta proběhl očekávaný křest

Bára TlučhořováCompromyshIvuškaPedroRadka StupkováVořežprut
Nové album kapely Compromysh „…mezi vším“ je pokřtěno!

Petra Mrázková


Hana Macáková Kalinová


Tuto sobotu se v příbramském Music Clubu Šachta děly velké věci. Přicházím krátce před sedmou večer a před clubem se vidím s prvním ex-členem kapely Compromysh, Pírkem. Chvilku si povídáme, ale zima nás po chvilce zažene dovnitř. Kluky z kapely Compromysh znám, znám i jejich písničky, naživo je dnes ale uslyším úplně poprvé a moc se na to těším. A jak se zhruba za hodinku zdá, nejsem sama, kdo je dnešní večer natěšený. Pomalu se schází dnešní publikum a v clubu ještě můžeme slyšet zvukovou zkoušku dvou dnešních hostů.


KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ
Prvním vystupujícím dnešního večera je Pedro. Vždy a všude těm prvním vystupujícím kapelám nezávidím, protože naladit lidi dole pod pódiem na správnou vlnu není vůbec lehký úkol, ať už je to odpoledne na nějakém festivalu nebo večerní koncert, jako je tento. Pedro ale s úsměvem ukázal, že pro něj to problém vůbec není: „Kdyby se vám to nelíbilo, nemusíte po mně nic házet, stačí to říct a já odejdu.“ Nejenom, že dokázal publikum pobavit, ale zároveň při jeho písních můžeme pozorovat procítěný projev. Jeho hudba byla náležitě odměněna potleskem, a dokonce lidé chtěli přídavek. 

Prvním vystupujícím dnešního večera je Pedro. …
Druhým hostem sobotního večera byla kapela Vořežprut z Vlašimi. Ač jsem tuto kapelu neznala a trochu tápala, co nás čeká, mile mě tito pánové překvapili. Nastartovali svůj set vlastní písničkou Voják, ale kromě své tvorby zahráli například také píseň Proč zrovna ty od Olympicu nebo Slibuju, že nebudu pít od Rybiček 48. Tato kombinace vlastních písní s písněmi od jiných známých kapel byla vhodně zvolená, protože si návštěvníci kromě tance mohli zazpívat společně s kapelou hity, které dobře znají. Rozjetá zábava se v tuto chvíli už nedala zastavit, potlesk a vřískot pod pódiem pro kapelu byl jasným důkazem.

Druhým hostem sobotního večera byla kapela …
Už se nám pomalu a jistě blížila očekávaná chvíle, kdy se na pódiu objeví kapela Compromysh. Jaké to bylo překvapení, když jsme na promítacím plátně před pódiem mohli pozorovat vtipné scénky ze zákulisí členů kapely. Všichni pukali smíchy, především u záběru, kdy se v jednom z nich Tomíno tulil s plyšákem Tweetym. To jsem si i já málem krupla ze smíchu. Všichni jsme je poté přivítali bouřlivým potleskem. Mohli jsme si během pár písní užít za bicími bývalého člena Pírka a také Soukyho s kytarou. Chrlili na nás jednu pecku za druhou a pod pódiem se tancovalo o sto šest. Tahle vlna jejich energické hudby se dotkla každého v Šachtě. 

Už se nám pomalu a jistě blížila očekávaná …
Samotný křest alba …mezi vším probíhal nejen originálně, ale také velice vtipně. Na dnešní večer byly pozvány tři sudičky: Radka Stupková, Bára Tlučhořová a malá slečna Ivuška. Radka Stupková alias Stiflerova matka nám předvedla svůj skvělý hlas: „Já bych šukal, až bych kukal.“ a v ten moment se opět celá Šachta propadla smíchy. Její slovní hříčky bavily každého přítomného. Barča Tlučhořová klukům donesla kytici červených karafiátů, která ten večer ani nepřežila, byla rozebrána snad na jednotlivé molekuly a opět se všichni popadali za břicha. Ivuška byla velice milým zpříjemněním večera, malá blond slečna ukázala nejenom to, že se nebojí vystoupit před lidmi, ale navíc to uměla pořádně rozjet na tanečním parketu. Sama jsem zvědavá, jestli ji někdy uvidím třeba v nějakém budoucím klipu kapely Compromysh. Před pěti lety tu kapela křtila své album Životní cesta a dnes si dali repete, které se tedy opravdu vydařilo. Pokřtěné CD chytil v davu lidí příhodně Pírek, který si ho také odnesl domů. Slyšeli jsme velkou porci hudby, užili si ohromnou dávku smíchu a s úsměvem na tváři odsud odcházel opravdu každý. 

Samotný křest alba …mezi vším …

KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ


Petra Mrázková 72 fotografií v galeriiHana Macáková Kalinová 30 fotografií v galeriiJiří Trnka 87 fotografií v galerii


autoři:text:     Lenka Kadeřábková
foto:     Jiří Trnka, Petra MrázkováDalší články s interprety Compromysh, Pedro

Line up Každoročního mejdanu v MC Sklep zaznamenal na poslední chvíli několik změn Velký otazník visel nad jménem třetí vystupující kapely na tradiční Václavské ve Spáleném Poříčí. Den před samotným koncertem bylo vše jasné a tak se mejdan 27. 9. 2018 zařadil k akcím, na které se bude dlouho vzpomínat. Na Každoročním mejdanu v MC Sklep se rozhodně nudit nebudeme Tradiční Václavská v MC Sklep Spálené Poříčí představí na klubové scéně hned tři rockové sestavy. Na své si 27. 9. 2018 přijdou fanouškové melodických skladeb podpořených silnými kytarami v podání Gallilea, skupiny Compromysh a klatovského Radiátoru. Na prvním pivním festu v Rožmitále pod Třemšínem se bavili zkrátka všichni! Různé druhy žánrů, piva, line up plný zajímavých kapel, vůně klobás a spokojené publikum - tak vypadal první pivní festival v Rožmitále pod Třemšínem. Rockfest Jince 2018 plný skvělé muziky a pohody se vydařil! Rok se s ro(c)kem sešel a byl tu pátý ročník oblíbeného a pohodového festivalu s téměr rodinnou atmosférou - Rockfest Jince. A jak už bývá u tohoto jednodenního fesťáku zvykem i letos bylo o zábavu postaráno! Multižánrový hudební Voznice Fest 2018 se stal minulostí Skvělou muzikou nabitý soutěžní festival ve Voznici poznal v sobotu 12. 5. 2018 svého vítěze. Soutěž o volné vstupenky na Voznice Fest Soutěž hudebních kapel všech žánrů. Jedinečná možnost vyhrát natáčení videoklipu včetně střihu a postprodukce od Junek Film. Sækədʒəwi:ə a Compromysh zavítali v rámci ENLISTED TOUR 2018 do Plzně! Jako host vystoupili Way to Středeční podvečer v divadle Pod lampou patřil skupinám Sækədʒəwi:ə a Compromysh, které do Plzně zavítaly v rámci ENLISTED TOUR 2018. Jako host tohoto večera vystoupila plzeňská progressive rocková kapela Way to.

Další články žánrů Pop, Punk (rock)

Line up Cidre Punk Festu 2020 – celá sedmička zajímavých kapel V sobotu 18.7.2020 se v Újezdě u Chanovic budou dít věci. Již třetí ročník Cidre Punk Festu v povětšinou punkovém stylu nabídne plejádu skupin i z poměrně vzdálených končin se společným jmenovatelem – ženským dominantním vokálem. Příjemné rodinné prostředí, ochotní pořadatelé a ostrý zvuk jsou na této akci samozřejmostí. Proto neváhejte – odstartováno bude v 15:00 hodin. Exkluzivní rozhovor s Bernardem Greene - B.G. the Prince of Rap! B.G. The Prince of Rap nám ochotně odpověděl na otázky ze soukromí, tak i z uměleckého života. Elita české hudební scény na pódiu 11. ročníku Rock for JK Manětín Nádherné počasí a proces uvolňování přišel právě včas, aby se mohl jeden z velkých Západočeských festivalů v daném termínu 4.7.2020 uskutečnit. Připravená prostorná stage a nadupaná zvuková technika čekaly pouze na ten správný čas, kdy se k nástrojům postavila první kapela. Letošní festival se blýskl rockovými hvězdami z popředí celorepublikové scény – Harlej, Alkehol, Doga… Pro fanoušky dobré muziky opravdová výzva! Zarabanda a jeji pád ZARABANDA Rockabilly Riders Music Pub Harlej, Septic People a Zastodeset odpálili první koncert Pekelnýho léta a podmanili si Holýšov! Pořadatelé Pekelného ostrova nemeškali a přichystali pro fanoušky projekt Pekelný léto, který je nabitý skvělou muzikou. O start Pekelnýho léta se postarali živlové ze skupin Harlej, Septic People a Zastodeset. Idio & Idio a nedělní párty Napříč koncerty Idio & Idio Blatná se stane sedmou zastávkou Letní Parket Tour Rybiček 48 Zimní stadion v jihočeské Blatné přivítá oblíbenou kutnohorskou kapelu v sobotu 11.7.2020. Ještě před nástupem lídra výživného koncertu rozehřeje publikum na provozní teplotu hostující skupina Street69, která Rybičky 48 úspěšně provázela i na loňské celorepublikové šňůře.

Další fotoreportáže

Škwor, Blitz Union a Interloud ovládli Pekelný léto! Jak už každý správný pařmen nejen ze západních Čech ví, červencové i srpnové víkendy se v prostorách ostrova U mlýna v Holýšově nesou ve znamení koncertů Pekelnýho léta. A jinak tomu nebylo ani v sobotu, kdy Pekelný areál patřil skupinám Škwor, Blitz Union a Interloud. Na Hracholuskách zaburácel bigbít! Rozlehlý kemp Keramika měl na programu nedělního večera 5.7.2020 koncert plzeňské skupiny Louis Cypher. Příjemné prostředí a zastřešené pódium daly vyniknout pohodovému večírku, na kterém se tančilo, zpívalo a samozřejmě konzumovalo. Letní parket Na Hřišti v Chlumčanech pohostil přeštický Kabát revival West Narychlo uspořádaný koncert v neděli 5.7.2020 měl za následek trochu pozměněnou sestavu, která však nic neubrala na povedeném vystoupení a hudebním zážitku všech přítomných hostů. Na scéně se představil nový basák Sváťa Němeček, který do sehrané party velice dobře zapadl. Elita české hudební scény na pódiu 11. ročníku Rock for JK Manětín Nádherné počasí a proces uvolňování přišel právě včas, aby se mohl jeden z velkých Západočeských festivalů v daném termínu 4.7.2020 uskutečnit. Připravená prostorná stage a nadupaná zvuková technika čekaly pouze na ten správný čas, kdy se k nástrojům postavila první kapela. Letošní festival se blýskl rockovými hvězdami z popředí celorepublikové scény – Harlej, Alkehol, Doga… Pro fanoušky dobré muziky opravdová výzva! Chebské Plektrum v Řesanicích nezklamalo! Malebná víska Řesanice u Kasejovic pohostila na letním parketu v srdci obce hardrockovou kapelu Plektrum. Každoroční akce tu má hluboko zapuštěné kořeny podpořené fanoušky napříč generacemi a páteční večer 3.7.2020 nebyl výjimkou. Plzeňský Katr předvedl na nepomucké Malé scéně skvělý výkon V rámci šňůry letních kulturních akcí, podporovaných městem Nepomuk, zahrál na nádvoří Městského muzea 3.7.2020 hard rockový Katr. Harlej, Septic People a Zastodeset odpálili první koncert Pekelnýho léta a podmanili si Holýšov! Pořadatelé Pekelného ostrova nemeškali a přichystali pro fanoušky projekt Pekelný léto, který je nabitý skvělou muzikou. O start Pekelnýho léta se postarali živlové ze skupin Harlej, Septic People a Zastodeset.
Partneři portálu
Rock Rádio ATTACKER of music Příbram.cz Dobříšsko Aktuálně
2016 ....... 2020 © musicgate.cz
webdesign | websystem | KAO.cz